Už len jeden krôčik od Super Bowlu!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Tampa Bay Buccaneers

Kedy? 24/01/2020 o 21:05

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 56 zápasov: 33 výhier, 22 prehier, 1 remíza

Kurzy: 

  • Tipsport: výhra domácich: 1.57, remíza: 13.00, výhra hostí: 2.86
  • Fortuna: výhra domácich: 1.60, remíza: 13.50, výhra hostí: 2.74
  • Niké: výhra domácich: 1.58, remíza: 15.43, výhra hostí: 2.67

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

  • DT Kingsley Keke (otras mozgu)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

  • CB Kevin King (chrbát)

Do practice squad sa počas týždňa podpísal náš starý-známy CB Tramon Williams. Ten bol aj povolaný na aktívnu súpisku ako náhrada za Jareda Veldheera, ktorý je stále na COVID-19/reserve liste. Dve možnosti na povolanie hráčov z PS na aktívnu súpisku sa použili na DL Briana Pricea a CB KeiVarae Russella. Ten začiatok sezóny vynechal, ale záverečnú jazdu absolvoval v drese Ravens. CB Kevin King musel vynechať piatkový tréning kvôli problémom s chrbátom, avšak LaFleur ich opísal ako drobné problémy a verí, že King bude môcť nastúpiť.


BUCCANEERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

  • WR Antonio Brown

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

  • DB Antoine Winfield Jr.

Z injured reserve bol aktivovaný NT Vita Vea.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Matt LaFleur to opäť dokázal. Po roku opäť priviedol svoj tím do NFC Championship game a vďaka tomu sa stal len 7. trénerom v histórii NFL, ktorý hral NFC Championship počas svojich prvých dvoch sezón v pozícii hlavného trénera. Minulú sezónu táto jeho cesta skončila v Santa Clare, ale tentoraz to bude odlišné. Bude sa hrať na Lambeau Fielde v Green Bay. To je niečo, o čom Aaron Rodgers rozprával už mnohokrát. Vo svojej kariére ešte nikdy nehral NFC Championship na domácej pôde Lambeau Fielde. Zatiaľ to bolo v Chicagu, Seattli, Atlante a San Franciscu. Ale teraz to bude po prvýkrát doma! Smutné na tom je to, že nebude môcť mať za sebou 80,000 priaznivcov Green & Gold, aj keď sa na Lambeau Field opäť pozrie niekoľko tisíc fanúšikov.

Preto sa budeme môcť oprieť hlavne o Frozen Tundru, aj keď ani tento faktor nám nepraje. Doobeda by malo snežiť a je tu aj šanca, že bude snežiť v úvode zápasu. Keď sa pozrieme na teplotu, tak tá by sa mala pohybovať okolo -2 stupňov Celzia. Tu sú v Green Bay teploty na plavky a bikiny. Cez týždeň máme aj -10, ale keď príde deň zápasu, tak si futbaloví Bohovia povedia, že keď už teda hrajú doma, tak im tam mráz a chumelicu nepošleme. Brady odohral posledný zápas v mraze minulý rok proti Tennessee a v tomto zápase skompletoval 20/37 prihrávok pre 209 yardov, 0 touchdownov a 1 interception s ratingom 59.4. Tréner Tampy Bruce Arians sebavedomo hovorí, že počasie nebude mať na tento zápas vôbec žiadny vplyv a hráči nebudú mať problém prispôsobiť sa, ale úprimne, on je azda jeden z tých najmenej povolanejších, ktorí by mali o tomto poučovať. Počas jeho head coach kariéry je v decembrových/januárových zápasoch, ktoré sa hrali na otvorenom štadióne 7-6, pričom len dva zápasy sa hrali tam, kde sneží (Philly). Proste keď jeho počúvam o tom, ako poučuje o hraní v zime, tak to je ako keby som ja išiel poučovať o teórii strún. Celkovo keď som počúval tlačové konferencie tímu Bucs, tak som mal ten pocit, že sa na nás pozerajú až z príliš veľkej výšky a chýba tam trošku pokory. Zdravé sebavedomie je veľmi dobrá vec, ale toto už je trošičku nad to, čo je podľa mňa normálne. Zaujímavosťou je, že Buccaneers nikdy vo svojej histórii nevyhrali zápas, ktorý sa hral v teplote pod -1 stupeň Celzia. Plus k tomu vyhrali len tri zápasy, ktoré sa hrali v teplote pod 4 stupne Celzia (2 v roku 2002 a jeden v tejto sezóne proti Giants).

Do tohto NFC Championship nastúpime proti Tampe Bay Buccaneers. Tá najskôr vyradila futbalistov, a potom aj svätcov. S nimi sme sa už v tejto sezóne raz stretli a nedopadlo to najlepšie. Viedli sme 10-0, išli sme na loptu, kde sme mali šancu zápas nakloniť čo najviac na našu stranu a tam prišli dve interceptions Rodgersa, ktoré naklonili misky váh na stranu Bucs. Následne sa nám zranil Bakhtiari a celé sa to rozsypalo. Mne sa páči, ako Rodgers odpovedal na otázku, že aký vplyv má na nich zápas z weeku 6. Odpovedal, že asi rovnaký ako to, že Saints ich počas regular season porazili 38-3. A to ešte na ich pôde. Teraz sa jedná o veľmi odlišný zápas. Na ľavom tacklovi vtedy počas zápasu zaskakoval Rick Wagner, ktorý tam nikdy pred tým nehral, Allen Lazard bol zranený a nehral, Davante Adams nebol 100% fit po zranení hamstringu, Tyler Ervin bol zranený a v tom momente sme nemali žiadneho muža do motionu (dovtedy tu väčšinu práce odvádzal on), Kevin King bol zranený a nehral, Kenny Clark hral svoj prvý zápas po zranení a toto zranenie ho limitovalo ešte niekoľko týždňov, či Rashan Gary nedostával toľko priestoru, ako dostáva teraz na úkor Prestona Smitha, Toto je skutočne odlišný zápas, ktorý s tým prvým veľa spoločné nemá. Asi len to, že hrajú Bucs s Packers.

VYTVORIŤ TLAK NA BRADYHO

V prvom vzájomnom meraní síl sme neboli schopní vytvárať tlak na Bradyho. Pri jeho 27 dropbackoch sme mali len 5 tlakov a sackovaný nebol ani len raz. Treba však podotknúť, že Kenny Clark hral v tej dobe zranený a Preston Smith hral ešte pred Rashanom Garym. Keď sa pozeráme na Bradyho hru, tak ten má obrovské problémy, keď sa dostane pod tlak. Spomedzi 42 kvalifikovaných quarterbackov je v completion rate pod tlakom na 33. mieste. Jeho passer rating je na 28. mieste a jeho päť interceptions bolo štvrté najvyššie číslo v tejto sezóne. Keď sa na to pozrieme podľa DVOA, tak tu je Brady pod tlakom na 30. mieste a má priemer 2.3 yardov na jednu hru. Keď sa dostane pod tlak, tak jeho DVOA padá o neuveriteľných 111.4%. To je nenormálne vysoký prepad. Pre porovnanie, Rodgers je tu na piatom mieste.

Brady je skúsený quarterback, ktorý exceluje v čítaní obrany pred snapom a rovnako aj počas toho, ako sa hra vyvíja. Nehanbí sa hádzať krátke a isté odhody a takto dokáže hrať celý zápas. Proste lopta dlho v jeho rukách nezostáva. V tejto sezóne je jeho priemerná dĺžka odhodu 2.57 sekundy, čo je 9. najkratšie číslo spomedzi 41 kvalifikovaných quarterbackov. Toto všetko robí prácu jeho ofenzívnej lajny jednoduchšiu, čoho výsledkom je štvrté najnižšie číslo obdržaných v tejto sezóne, ale sú až na 12. mieste v počte pustených tlakov a len na 17. mieste v pass-block win rate. Ja som zástancom toho, že konzistentný tlak na quarterbacka je viacej a hodnotnejší, než štyri sacky. A v tomto zápase sa to môže ukázať.

Všetci vedia, že Brady (každý quarterback) nemá rád tlak stredom lajny. Keď sa pozeráme na štýl jeho hry, tak ten svoj pocket prakticky neopustí a práve cesta stredom je najkratšia a najefektívnejšia. Kenny Clark hrá posledné zápasy vo famóznej forme a očakávam, že zo stredu bude hrať veľa aj Za´Darius Smith. Plus už sme v pozícii 3-techa videli aj Rashana Garyho, čiže by som sa vôbec nedivil, keby na passových downoch pôjdeme po Bradym čo najviac zo stredu. Keď sa pozrieme na najvyššie percento vyvinutých tlakov od weeku 10, tak celej NFL kráľuje práve Gary, ktorého percento je 18.7%. Aaron Donald je na druhom mieste s 18.6%. Ak chceme tento zápas vyhrať, tak od bratov Smithovcov, Garyho a Clarka potrebujeme veľmi kvalitný výkon.

Keď som sa pripravoval a zbieral info na toto preview, tak som zazrel odlišné názory na tému, že akú coverage máme hrať. Man, či zone coverage? Niektoré názory hovoria o tom, že v man coverage to môže byť ťažké udržať toľko zbraní na uzde a že preto bude lepšia zone coverage. Ale ďalšie názory hovoria o tom, že musíme hrať man coverage, lebo keď sa bude hrať zone, tak si Brady bude hľadať okienka na krátke a rýchle odhody, vďaka čomu nebude náš pass rush efektívny. Ja som skôr na strane tých, ktorí chcú hrať man coverage. Proti Rams sme hrali omnoho viacej man-to-man coverage než normálne a niečo podobné očakávam aj v tomto zápase. Brady nie je žiadnou hrozbou po zemi, alebo aby naťahoval hry scramblingom. Poďme routy wide receiverov narúšať od začiatku a dať pass rushu šancu, nech sa dostane až k Bradymu. Veriť Jairovi, že si dokáže postrážiť svoj ostrov. Mimochodom taká zaujímavosť, v zápase s Rams stal sa prvým cornerbackom od roku 2006, ktorý v zápase playoff pustil negatívne číslo yardov (-3 yardov). Vo weeku 6 hral proti Jairovi veľa Mike Evans. Jaire ho v tomto zápase pokrýval pri 76% routes, pričom do jeho coverage letela len jedna prihrávka a aj tá skončila neskompletovaná.

Ale na druhú stranu keď sa pozrieme na Bradyho efektívnosť proti zone a man, tak proti man je na 3. mieste a proti zone až na 18. mieste. Keď sa pozrieme na naše najčastejšie využívané typy coverages, tak sú to cover 3 (3 deep zone so 4 underneath hráčmi) a cover 4 (4 deep zone s 3 underneath hráčmi). Brady je na 10. mieste v EPA na jednu hru proti cover 3 a na 21. mieste spomedzi 26 quarterbackov, ktorí odohrali proti cover 4 aspoň 50 hier. Ak budeme hrať veľa 2 deep coverages ako cover 4, tak Chris Godwin môže hrať veľmi dôležitú úlohu. Je to jeden z najlepších slot receiverov v lige, ale v playoff mal problémy s dropmi a za posledné dva weeky ich má hneď 7! Som skutočne zvedavý, ako k tomuto pristúpi Pettine. Toto je otázka, na ktorú neviem odpovedať.

Mike Pettine vedie svoju obranu tak, aby limitoval big plays a to mu ide skutočne veľmi dobre. Avšak teraz bude čeliť útoku, ktorý je v tomto smerom ligovou elitou. Brady v tejto sezóne nahádzal 1,223 yardov na deep passoch (prihrávka, ktorá letí aspoň 20 yardov), čo je druhé najvyššie číslo v lige. Pred ním je len Rodgers o 9 yardov. Bradyho 11 deep touchdownov je 3. najvyššie číslo a jeho passer rate na deep loptách je 14.9%, čo je tretie miesto.

Keď sa pozeráme na hru útoku Bucs v dvoch zápasoch post-season, tak na prvom downe behali celkovo 40-krát a hádzali len 22-krát. Na behoch tu majú priemer takmer 5 yardov na jeden beh a na skorých downoch musíme nájsť úspech proti behu. Obrana Packers je na 7. mieste v EPA na jednu hru a to najmä vďaka našej passovej obrane, ktorá je na 5. mieste v EPA na jeden passový pokus. To nám naznačuje, že tímy sa proti nám budú snažiť behať viacej na 1st&10 a práve Bucs za tejto situácie behajú v playoff veľmi často. Behový útok Bucs nie je žiadny oslnivý, keď sú len na 28. mieste v nabehaných yardoch na zápas (94.9) a na 25. mieste v yardoch na jeden beh (4.12). Ale aj napriek tomu im behová hra ponúka dostatok balansu, aby Brady mohol tento útok kočírovať. V playoff ich produkcia v behovej hre išla smerom nahor a tu majú priemer 134.5 nabehaných yardov na zápas a priemer 4.20 yardov ne jeden beh. Na druhú stranu behová obrana Packers má v posledných weekoch dobrú formu a to proti niekoľkým šikovným running backom. V posledných piatich zápasoch sme hrali proti Milesovi Sandersovi (5. v yardoch na jeden beh), Davidovi Montgomerymu (5. miesto v nabehaných yardoch), či Derrickovi Henrymu (1. miesto v nabehaných yardoch). No a v rozmedzí posledných piatich zápasov sme pustili priemerne 4.38 yardov na jeden beh (11. miesto) a 109.4 nabehaných yardov na zápas. Keď z tohto uberieme 45-yardový beh Ryana Tanehilla, tak sme na priemere 4.0 yardov ne beh a 100.4 yardov na zápas. To už vôbec nie sú najhoršie čísla. Keď sa pozerám na to, akým spôsobom hrá Tampa na prvých downoch, tak by som sa vôbec nedivil, keby tu vidíme na ihrisku Damona Harrisona.


VYSPORIADAŤ SA S BLITZOM

V prvom vzájomnom zápase prišiel defenzívny koordinátor Todd Bowles s jasným game planom a to blitzovať Aarona Rodgersa z každej svetovej strany. Toto je podpis jeho obrany a poslal na neho celkovo 21 blitzov, čo je vôbec najvyššie číslo blitzov, ktorým musel Rodgers čeliť za posledné dve sezóny. Aaron bol pod tlakom celkovo 12-krát a na týchto hrách bol 2/7 pre 10 yardov, 4 sacky a jeden scramble, plus proti blitzom bol 6/17 pre 63 yardov, 0 touchdownov, 2 interceptions, 3 sacky a quarterback rating 7.4.

Očakávalo sa, že od tohto zápasu budú všetci tento recept kopírovať a budú Rodgersa čo najviac blitzovať. Avšak od tohto zápasu nebol Rodgers z blitzu ani raz sackovaný a proti blitzu skompletoval 67.6% prihrávok pre 888 yardov, 13 touchdownov, 2 interceptions a rating 125.3.

V tomto zápase sme spravili jednu obrovskú chybu. Keď sme sa dostali do deficitu 10:14, tak sme za mňa úplne nezmyselne začali hrať plays, ktoré sa strašne dlho rozvíjajú a úplne sme sa odklonili od nášho game planu. 15-20 yardové routy, vertikály a podobne… Všetko to boli hry, ktoré sa musia vyvinúť a potrebujú čas. A práve toto zahralo do kariet obrane Bucs. Kým Rodgers bral prvé dva drivy to, čo mu obrana ponúkala, tak sme boli na ihrisku jasne lepším tímom. Musíme nadviazať na to, čo sme hrali proti Rams. Brať to, čo obrana ponúka a to nám pripraví základ na big plays. Callovať tam krátke routy, crossers,… Aby sa Rodgers lopty zbavoval rýchlo, tým sa otupil pass rush Bucs a keď sa toto podarí, tak sme na veľmi dobrej ceste. Treba sa poučiť z prvého zápasu.

Zároveň sa musí zmeniť využívanie pre-snap motions oproti prvému zápasu. Ako som už spomínal, Tyler Ervin v tomto zápase hrať nemohol a obrana Bucs absolútne náš pre-snap motion nerešpektovala. Teraz máme v tíme Tavona Austina a myslím si, že toto môže v tomto zápase zohrať veľmi veľkú úlohu. Keď sa zápas začne a LaFleur uvidí, že obrana Bucs na jeho pohyb nereaguje, tak mu loptu pri ďalších snapoch môže predať a tým obranu Bucs zaskočiť. Austin je v priestore a v plnom behu veľmi nebezpečný hráč a nechať ho rozbehnúť sa bez reagovania na jeho pohyb nemusí byť zrovna rozumné riešenie. Už veľmi dlho píšem o tom, že LaFleur podľa ma má pre neho niečo pripravené. Uvidíme to v tomto zápase?

Na toto môže mať vplyv aj moja obľúbená pony package. To je package, kedy je na ihrisku súčasne Aaron Jones s AJ Dillonom (naľavo a napravo od Rodgersa). Túto package LaFleur rozbehol v posledných zápasoch a proti Rams to už bola hitparáda. Práve vďaka tejto package sa nám podarilo zahrávať parádne hry. Rodgers je pri tejto package v shotgune a po stranách má týchto dvoch running backov. Rams proti nám hrali veľa 2-high coverage a my sme na toto kontrovali 20 behmi zo shotgunu, kde sme získali 132 yardov (6.6 yardov na jeden beh). Táto package má výhodu v tom, že hráč môže ísť do motionu, čím obrana na neho reaguje a Rodgers sa na základe svojho readu obrany rozhodne, či bude hádzať, alebo loptu predá na beh. Keď linebacker nasleduje running backa v motione, tak tým Rodgers dostal dispozícii situáciu 5vs5 v boxe, čo je ideálne na beh.

V našom prvom zápase s Bucs ich obrana hrala tak, aby zastavila náš beh a prinútila Rodgersa hádzať krátke prihrávky. Čiže to je odlišný prístup k obrane, než mali Rams. Ak bude obrana hrať takto aj v tomto zápase, tak Rodgers bude hádzať veľa screenov na perimeter (ako to bolo v prvom zápase). Packers majú na tento typ hry veľa variácií a využívajú na nich rôznych hráčov. Ak tu dokážeme konzistentne blokovať a prechádzať cez tackles na týchto hrách, tak to môže prinútiť Bowlesa ku zmenám a to by mohlo otvoriť priestor v behovej hre. Tu bude kľúčovým hráčom Lewis, či Lazard. Lazard v prvom zápase nehral a chýbal nám. Je to azda najlepší blocking wide receiver v NFL, ktorý dokáže v súboji 1vs1 blokovať aj defenzívnych endov. No a ak budú corneri Bucs hrať tak agresívne ako v prvom zápase, tak LaFleur by to mohol využiť vo svoj prospech, zacallovať fake screen, kde by to blokári naznačili pred tým, ako prejdú do vertikálnych routes do downfieldu. Prípadne nejaké to sluggo, kde naznačíme krátku prihrávku, na ktorú corner hrá agresívne, avšak receiver z toho prejde do vertikálnej routy, čo sa môže veľmi ľahko skončiť touchdownom. Takto využiť ich agresivitu proti ním. Myslím si, že sa LaFleur bude chcieť spoľahnúť na behy zo shotgunu a packaged plays a od toho sa bude odvíjať všetko ostatné.

Keď sa ideme baviť o coverage, tak Bucs v tomto zápase čelia odlišnejšej situácii, než čelili pred týždňom proti Saints. Ak Bowles bude hrať veľa soft coverage, tak Rodgers bude hrať krátke prihrávky. Ukázal nám, že sa stal trpezlivým quarterbackom, ktorý takto hrať dokáže a počkať si na svoju deep shot. Videli sme to v zápase s Rams. Ak bude Bowles agresívny v man coverage, tak tu môžu Packers využiť niekoľko matchupov a atakovať obranu Bucs na hlbokých loptách. Secondary je ich najväčšou slabinou a v man-coverage to môžu mať zložité.

V prvom zápase hrali Bucs veľa krát zone coverage a Rodgers tu veľa úspechu nenašiel. Počas prvých troch štvrtín bol Rodgers proti zone coverage 10/24 pre 93 yardov a 2 sacky. Obrana Bucs je na 4. mieste v EPA na jednu hru, keď hrajú práve zone. V prvom zápase hrali proti nám hlavne cover 3 (3 deep zone so 4 underneatch hráčmi) a cover 2 (2 deep zone s 5 underneath hráčmi). Keď sa na Rodgersovu hru pozeráme z celosezónneho hľadiska, tak žiadny iný quarterback nebol proti zone coverage úspešnejší než on. Proti zone dokázal vyprodukovať 0.31 EPA na jednu hru (najlepšie číslo v lige). Sme si ukázali, že Rodgersovi v zápase proti Bucs nešla hra proti blitzom a proti zone coverage, ale okrem tohto zápasu bol proti týmto dvom defenzívnym konceptom dominantným hráčom.

Keď sa ideme baviť o man coverage, tak tu je ten najzaujímavejší matchup Carlton Davis proti Davante Adamsovi. Bucs sú na 11. mieste v EPA na jeden snap, keď hrajú man coverage a ich súperi tu najčastejšie atakujú Sean Murphy-Buntinga. Ten proti Saints hral dobrý zápas, pripísal si interception a hral agresívne v press coverage. Buccaneers absolútne nerešpektovali schopnosť Drew Breesa hodiť hlboké lopty, ale tento luxus nebudú mať proti Aaronovi Rodgersovi. Len dvaja QBs v NFL vyprodukovali vyššiu EPA na hodoch do downfieldu (+20 yardov od line of scrimmage) než práve Rodgers. Plus k tomu obrana Bucs nie je proti deep passom na tom najlepšie, keď v DVOA tu je len na 13. mieste.

Ďalšia oblasť, kde má obrana Bucs slabinu sú play-actions. Obrana Tampy je proti play-actions len na 19. mieste a teraz bude čeliť hráčovi, ktorý je v tejto činnosti vôbec tým najlepším hráčom v lige a ktorý tu produkuje historické čísla. Rodgers v tejto sezóne na play-actions nahádzal 22 touchdownov a 0 interceptions, čo je najviac touchdownov pre quarterbacka po play-actions od roku 2015, kedy Sports Info Solutions začali túto štatistiku zaznamenávať oficiálne.


BEHAŤ MEDZI TACKLOV

V našom prvom vzájomnom zápase sme spravili jednu obrovskú chybu. Najskôr sme behali outside zone behy a potom sme na behy úplne zanevreli. Obrana Buccaneers disponuje skvelým duom inside linebackerov – Devin White & Lavonte David. Obidvaja sa prezentujú skvelou rýchlosťou a nemajú problém hrať sideline-to-sideline. Preto nemôžeme hrať do ich silných stránok a do toho, čo im ide skutočne excelentne. Tam im ofenzívni linemani nemajú šancu stíhať a naše behy do outsidu im vôbec, ale že vôbec nerobili vrásky na čele. V tomto zápase sme mali 19 behový pokusov, pričom 10 z nich bolo mimo tacklov (5 do ľavej a 5 do pravej strany). No a získali sme na nich len smiešnych 17 yardov.

Treba zaútočiť tam, kde sú najzraniteľnejší. Behať do medzier pri defenzívnych tackloch a nalepiť sa na nich okamžite po snape. Nenechať ich rozbehnúť sa ako pri outside zone behoch. Inside trojica v zložení Jenkins-Linsley-Patrick tu pracuje na veľmi vysokej úrovni a je radosť sa na nich pozerať. Túto ich schopnosť nám naplno ukázal posledný zápas s Rams. Medzi ľavého guarda a pravého guarda sme bežali celkovo 21-krát a získali sme tu 152 yardov. Tieto behy vyústili do deviatich prvých downov a dvoch ziskov nad 10 yardov, vrátane 60-yardového behu Aarona Jonesa, ktorým sme otvárali druhý polčas. Jenkins, Linsley a Patrick tu odviedli kus obrovskej práce. Vo weeku 6 proti Bucs nám vychádzalo behať práve do A-gapu. 25-yardový beh v podaní Jamaala Williamsa prišiel práve zo stredu a v tom momente obrana Bucs nepustila dlhší beh než tento od weeku 10 v minulej sezóne proti Cardinals (32 yardov, Kyler Murray). Plus k tomu aj AJ Dillon mal pekný 20 yardový beh do insidu… Jamaal Williams a AJ Dillon mali touto „silovou“ cestou priemer 7.2 yardov na jeden beh, pričom Aaron Jones mal „rýchlostnou“ cestou do outsidu priemer 1.5 yardov na jeden beh. Nehrať do rýchlosti inside linebackerov, nalepiť sa na nich. Toto chcem vidieť v tomto zápase. Zároveň by som sa ich nebál atakovať v passovej hre. Ako White, tak aj David pustili v tejto sezóne mnoho yardov v coverage.

Súboj behového útoku Packers a behovej obrany Bucs je sila proti sile. Behový útok Packers je podľa DVOA na 5. mieste a v success rate na 6. mieste. Na druhú stranu behová obrana Bucs vedie ligu ako v DVOA, tak aj v success rate. My s loptou behávame z rôznych personnelov. 11 (1 RB, 1 TE), 12 (1 RB, 2 TEs) a 21 personnelu (2 RBs, 1 TE). Najviac sa nám darí práve z 11 personnelu, kde dokážeme vyprodukovať success rate 54.3%, čo je najlepšie číslo v lige. Obrana Bzcs je však na tom veľmi dobre v bránení behu z 11 personnelu, keď súpera limituje na 37% v success rate, čo je druhé najlepšie číslo v lige.

Bucs sa do stredu lajny vracia NT Vita Vea, ktorý nehral tri mesiac kvôli zlomenému členku. Je otázne koľko bude hrať, ale ja si myslím, že keď bude na ihrisku, tak to vieme využiť vo svoj prospech. Po takom vážnom zranení teraz nemôže byť v top forme a keď bude na ihrisku, tak by sme mali zvýšiť tempo hry. Tu by sa mohol veľmi rýchlo vyčerpať. Neočakávam, že bude hrať tonu snapov, ale bude len súčasťou sub packages. Keď už bude na ihrisku, treba ho tam udržať a nedovoliť mu vystriedať. Ak ho tam takto dokážeme „chytiť“, tak to môže byť pre obranu Bucs zložitá situácia. Treba využiť súperovu silu vo svoj prospech a toto je k tom ideálna príležitosť.


VYHRAŤ SÚBOJ TURNOVEROV

Toto je klišé, rovnako ako robiť tlak na quarterbacka, ale práve turnoveri rozhodujú veľké zápasy. No a to špeciálne vtedy, keď jeden tím sa im veľmi dobre vyhýba a ten druhý ich veľmi dobre spôsobuje. Packers majú doposiaľ na svojom konte len 11 turnoverov, čo je najnižšie číslo v NFL a v zápasoch, v ktorých nespravili ani jeden sú 11-0. Avšak keď sa už udial minimálne jeden turnover, tak sme na bilancii 3-3. Na druhej strane obrana Bucs vyprodukovala takeaway v 16/18 zápasov a celkovo ich získala 25, čo je piate najvyššie číslo v NFL.


ZÁVER

Ako rapuje Lil Wayne vo svojom hype songu Packers pre tohtoročné play-off: „Shinnin´ like a Bart Starr number fifteen.“ Toto sú slová, ktorými sa musí držať celý náš tím a hlavne Aaron Rodgers. Nemám problém uznať, že je to najtalentovanejší quarterback v histórii futbalu. Ale ani len vo sne si ho nedovolím hodiť do rovnakej kategórie ako Barta Starra. Bart bol jedinečný hráč a keď došlo na lámanie chleba, tak sa z neho stal terminátor, ktorému bolo jedno kto, kde, kedy, ako, prečo. Za mňa proste lepší quarterback do zápasov, v ktorých sa rozhoduje o tituloch v histórii NFL neexistuje. Ak sa chce Aaron Bartovi čo i len priblížiť, tak toto je ten moment, ktorý môže v jeho „legacy“ mať veľkú váhu. Zápas NFC Championship proti Tomovi Bradymu. Čo viacej si želať? Všetci vieme, čoho je Aaron schopný. Teraz to musí ukázať aj v momente, kedy ide o všetko a tlak je tu z každej strany. Ja budem počas tohto zápasu hrdo nosiť dres Barta Starra a pevne veriť, že sa bude môcť Bart tam hore usmievať a bude hrdý na to, ako sa jeho nástupcom darí a aký futbal predvádzajú.

Buccaneers 27-31 Packers

PS: Už tradične sa všetci fans Packers vidíme na našom Discorde a rozbehneme poriadnu tailgate!

GO PACK GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!