Prehľad našej súpisky po NFL Drafte 2021!

Máme po NFL Drafte 2021 a my sa môžeme pozrieť na to, ako vyzerá naša súpiska! Dostali sme sa na číslo 90, čiže sme v maximálnej kapacite počas off-season. Prejdeme si každú jednu pozíciu a bližšie si priblížime hráčov, ktorí budú obliekať Green & Gold v nasledujúcich mesiacoch!

VYSVETLIVKY (spôsob, akým bol daný hráč získaný)

 • Veterán, ktorý sa vracia na ďalšiu sezónu
 • Future kontrakt
 • Výber na drafte
 • Nedraftovaný nováčik
 • Podpis ako street FA (hráči, ktorí mali na ďalšiu sezónu podpísaný kontrakt, ale boli prepustení – keď sú prepustení, môžu okamžite podpísať nový kontrakt)
 • Podpis ako unrestricted FA (hráči, ktorým sa skončila zmluva a stali sa voľnými hráčmi)
 • OZNAČENÝ HRUBÝM PÍSMOM = Je pod zmluvou aj pre rok 2022

QUARTERBACK (4)

 • Aaron Rodgers
 • Jordan Love
 • Blake Bortles
 • Kurt Benkert
Green Bay Packers: Failure to win trust could cost them Aaron Rodgers

Na pozícii quarterbacka to je viac než jasné. Ak nepríde ponuka, ktorá sa neodmieta (ak príde, tak by som ju zobral a neváhal by som), alebo nepríde ukončenie kariéry (podľa mňa 0% šanca), tak našim starting quarterbackom pre rok 2021 bude Aaron Rodgers. Ian Rapoport pár dní dozadu len potvrdil to, čo tvrdím už celú dobu – trade Aarona Rodgersa je tento rok extrémne nepravdepodobný a Packers ani len nedvíhajú telefonáty, ktoré sa týkajú tejto veci. Ako Adam Schefter v jednom podcaste potvrdil fakt, že to počas štvrtkovej draftovej noci neboli žiadne breaking news a ani žiadny únik (ako to pôvodne prezentoval = ŠAŠO… nevypustila to von ani strana Rodgersa a ani strana Packers), ale jednalo sa len o zbieranie informácií ktoré sa dopočul, tak sa zrazu ohľadom Rodgersa prestali šíriť bláznivé informácie, zrazu všetci insiders hovoria o tom, že to podľa všetkého nie je také nenapraviteľné ako sa pôvodne zdalo, atď.. (Aké prekvapivé….). Pokiaľ nedôjde k žiadnej novej zmluve pre Rodgersa, tak toto môže byť labutia pieseň pre Rodgersa, nakoľko budúci rok sa ho vieme zbaviť a ušetriť mnoho desiatok miliónov voči capu, ktoré by nás prakticky dostali z otrasnej situácie okolo salary capu v roku 2022 (cez $50M sme už teraz nad…). Situáciu okolo Aarona Rodgersa som rozobral v mojom poslednom článku, takže ak niekto má záujem, tak práve tam nájde viacej info (KLIKNI TU). Chrbát mu aktuálne kryje Jordan Love a čerstvo podpísaná dvojica Blake Brotles s Kurtom Benkertom. Jordan je náš minuloročný výber v prvom kole, ktorý sme však kvôli pandémii ešte nemali možnosť vidieť v riadnom zápase. Snáď sa to počas tohtoročnej pre-season zmení. Zatiaľ ako verejnosť ohľadom jeho napredovania prakticky nič nevieme, ale keď si porovnáme jeho tréningové videá z minulého roka a súčastnosti, tak je tam vidieť obrovský posun v zlepšenej technike. Konkrétne jeho odhod vyzerá omnoho prirodzenejšie/plynulejšie a práca nôh sa tiež výrazne zlepšila. To sú dva hlavné technické nedostatky, ktoré nám všetkým bili do očí, ale podarilo sa mu na nich zjavne zapracovať. V zápasoch pre-season uvidíme ako to dokáže pretaviť do zápasov a hlavne uvidíme, či sa zlepšil v rozhodovaní na ihrisku s loptou v ruke. Blake je už v NFL skúsenejším harcovníkom a je to chalan, ktorého výborne pozná náš ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett, ktorý s ním v Jaguars za centrom dokázal takmer dôjsť až do Super Bowlu a dokázal z neho dostať ten najlepší futbal, aký v NFL zatiaľ hral. K tomu minulý rok pôsobil v LA Rams, čiže má aj základné znalosti útočného systému, ktorý preferujeme. Kurt je veľkou neznámou, keď je v NFL len 3 roky a zatiaľ sme ho v reálnej zápasovej akcii nevideli. Packers tak zatiaľ dodržujú tradíciu a od roku 2015 majú počas kempov na svojej súpiske vždy 4 quarterbackov.


RUNNING BACK (6)

 • Aaron Jones
 • A.J. Dillon
 • Kylin Hill
 • Patrick Taylor
 • Dexter Williams
 • Mike Webber
Is Aaron Jones past his prime already heading into a contract year? - Acme Packing Company

Pozícia running backa vyzerá byť dostatočne kvalitnou a disponuje perfektnou diverzitou. Aaron Jones s Packers podpísal novú zmluvu a zobral výrazne menej peňazí než čo by dostal na trhu, aby sa mohol vrátiť do Green Bay. Jones sa v minulej sezóne stal len druhým hráčom v histórii NFL, ktorý má na svojom konte 3,000 nabehaných yardov, 35 nabehaných touchdownov a priemer 5.0 yardov na jeden beh počas svojich prvých štyroch sezón v NFL. Pridal sa tak k legendárnemu Jimovi Brownovi. Jones je už v NFL skúsený, ale stále je jeho telo v perfektnej kondícii a nie je tak opotrebované ako pri väčšine running backov v jeho veku, keď v poslednej sezóne bol na ihrisku len pri 52% ofenzívnych snapov a prakticky každý rok sa pohybuje okolo tohto čísla. Jeho dvojičkou bude AJ Dillon. AJ je mohutný running back, ktorého je prakticky nemožné tacklovať. Dillon mal vo svojej rookie sezóne priemer 5.3 yardov na jeden beh, keď bežal do A gapu, tak mal priemer 7.0 yardov na jeden behový pokus, 3.8 yardov získaných po kontakte a 6 spôsobených missnutých tacklov (19 behov). Od roku 2005 sa stalo 73-krát, že náš running back mal v jednom zápase 20 a viacej behov. No a Dillon z nich odohral podľa EPA na jeden beh najlepší zápas a to pomerne výrazne. V zápase proti Titans bolo jeho EPA (expected points added) na úrovni +12.1. To je metrika, ktorá meria vplyv hráča na to, že jeho tím skóroval. A jeho EPA v tomto zápase bola vyššia, než akú dosiahol Alvin Kamara v tom zápase, keď skóroval päť behových touchdownov (+10.0). Aaron s AJom sa perfektne dopĺňajú a v Green Bay sa nám rysuje duo Hrom & Blesk 2.0, ktoré má potenciál byť vôbec tým najlepším v súčasnej NFL. V minulej sezóne boli jediným tandemom running backov v lige, v ktorom mali obidvaja priemer 3.5 získaných yardov po kontakte pri behových pokusoch. Za nimi je nováčik Kylin Hill, ktorý je typologicky veľmi podobný ako Aaron Jones. Jeho obrovskou devízou je všestrannosť (aj zbraň do passovej hry), výbušnosť a schopnosť ustáť tackles – na 453 kariérnych behoch v college zaznamenal hneď 116 broken tackles. Vôbec by som nezatracoval aj Patricka Taylora. Ten už je u nás rok a podľa správ sa našim trénerom veľmi páči. Počas jeho college kariéry mal priemer 5.4 yardov na jeden beh, pričom 3.3 z týchto yardov prišlo po kontakte. K tomu je aj hrozbou v passovej hre, kde mal 70% catch rate na 70 targetoch. Celkovo nachytal 434 yardov a 3 touchdowny. A v neposlednom rade je kvalitným backom v pass-protection. Takýto skillset si Packers veľmi cenia a podľa mňa dostane šancu ukázať sa. Dexter Williams a Mike Webber sú obrovským long shotom a ich šance sú podľa mňa takmer nulové. Williams už mal viacero šancí, ale zatiaľ vždy sklamal a Packers mu zjavne silno nedôverujú. Pre nich bude practice squad jedinou možnou destináciou.


TIGHT END (7)

 • Robert Tonyan
 • Marcedes Lewis
 • Josiah Deguara
 • Dominique Dafney
 • Jace Sternberger
 • Isaac Nauta
 • Bronson Kaufusi
Green Bay Packers: Robert Tonyan becomes tantalizing tight end option

Naša skupina tight endov je skutočne zaujímavá. Jasnou jednotkou je Big Bob, ktorý má za sebou famóznu sezónu a vďaka ktorej sa zaradil medzi tých najkvalitnejších passing tight endov v lige. Mal na svojom konte 4 chytené touchdowny, ktoré mali 20 a viacej yardov, čo bolo najviac spomedzi tight endov v NFL v sezóne 2020. 71.18% svojich targetov premenil do touchdownu alebo prvého downu, čo je najlepšie číslo v histórii Packers počas jednej sezóny (min. 50 targetov) a najlepšie číslo v minulej sezóne spomedzi tight endov. K tomu skóroval 11 touchdownov, čo bolo najvyššie číslo spomedzi tight endov v minulej sezóne. Zároveň bol jediným hráčom v poslednej sezóne, ktorý mal na svojom konte +50 zachytených prihrávok a k tomu nemal pri svojom mene ani jeden jediný drop. Za ním tam je skúsený veterán Marcedes Lewis, ktorý sa vrátil ešte na ďalšie dve sezóny a pre náš systém je ohromne dôležitým hráčom, nakoľko je to jeden z najlepšie blokujúcich tight endov v celej lige a v minulej sezóne sme mohli vidieť, že v súboji 1vs1 si dokáže poradiť aj s Khalilom Mackom. Keď je Big Dog na ihrisku, tak máme na ihrisku o jedného ofenzíneho linemana viacej. Potom tu máme dvojicu tight endov, ktorých môžeme považovať za H-Backov – Josiah Deguara a Dominique Dafney. Táto pozícia pre útok Matta LaFleura vysoko dôležitou. Deaguara je jeho obľúbenec, keď si ho na drafte doslova vyžiadal. V prvom zápase proti Viking hral famózny zápas, avšak v druhom zápase sezóny si pretrhol ACL a sezóna sa pre neho skončila predčasne. Osobne sa na neho veľmi teším. Dafney bol ten chalan, ktorý Deguaru nahradil v úlohe H-backa a na prekvapenie všetkých sa mu tu darilo nad očakávania. Od zápasu k zápasu sa zlepšoval a stal sa platnou súčasťou nášho útoku. Jace Sternberger bude zaujímavým na sledovanie. Dostal sa do toho veku, kde pri tight endoch sa začína výraznejšia produkcia v NFL. Pri ňom vidím len dva scenáre. Buď spraví obrovský výkonnostný skok a stane sa silnou súčasťou nášho útoku, alebo budu takmer nulovým faktorom. Nauta a Kaufusi nemajú prakticky žiadnu šancu na súpisku podľa mňa.


WIDE RECEIVER (12)

 • Davante Adams
 • Marquez Valdes-Scantling
 • Allen Lazard
 • Amari Rodgers
 • Devin Funchess
 • Equanimeous St. Brown
 • Malik Taylor
 • Juwann Winfree
 • Reggie Begelton
 • Chris Blair
 • DeAndre Thompkins
 • Bailey Gaither
Quantifying Football: Davante Adams is a case study in analytics - Acme Packing Company

Na našu skupinu wide receiverov sa treba pozerať tak, že na súpisku budeme brať 5/6 kusov, viacej nie. Isté miesto má Adams, MVS, Lazard a Rodgers. O zvyšné jedno/dve miesta sa podľa mňa pobije hlavne Funchess, St. Brown a Taylor, niečo iné by bolo pre mňa prekvapením. Zvyšok podľa mňa nemá reálnu šancu na súpisku, pôjde skorej o practice squad, prípadne bude musieť niekto excelovať v special teame, ak sa chce dostať do 53ky. Davante Adams je azda najlepší wide receiver v súčasnej NFL. V minulej sezóne mal na svojom konte 115 zachytených prihrávok a 18 touchdownov. Toto sa v histórii NFL nepodarilo žiadnemu inému wide receiverovi, len Davante Adamsovi. A nezabudnime, že to ešte vynechal 2.5 zápasu. V posledných 60 zápasoch Adams chytil 52 touchdownov a tu je zoznam hráčov v histórii NFL, ktorí dokázali zachytiť aspoň 52 touchdownov v rozmedzí 60 zápasov: Jerry Rice, Don Hutson, Lance Alworth (AFL), Terrell Owens, Randy Moss a Davante Adams. Marquez Valdes-Scantling je niekedy frustrujúcim hráčom, ale potenciál je pri ňom obrovský. Naplno sme to videli v NFC Championship, kde bol podľa mňa našim najlepším ofenzívnym hráčom a keby ho Rodgers v závere zápasu neprehodil na hlbokej go route, tak mohol byť aj našim hrdinom a mohol to byť práve on, kto by otočil zápas a dostal nás do vedenia. Ak dokáže tento výkon pretaviť do konzistentných výkonov, tak bude pre obrany súperov obrovskou hrozbou. V minulej sezóne mal 5 touchdownových catchov, ktoré mali 40 a viacej yardov (delené prvé miesto s Tyreekom Hillom). Od roku 2018 má 8 touchdownových catchov, ktoré mali 40 a viacej yardov (vrátane regular a post season) a pred ním tu je len Tyreek Hill. K tomu v sezóne 2020 viedol ligu v priemerných získaných yardoch na jeden catch (20.9) a to takým štýlom, že chlapa na druhom mieste porazil o 2.2 yardov! To je brutálne. Allen Lazard je wide receiver, ktorý sa využíva najmä na tretích downoch a v tesných súbojoch, kde sa presadzuje vďaka svojim fyzickým predispozíciam. K tomu je to azda najlepší blokár v NFL spomedzi wide receiverov, keď ho pravidelne vidíme blokovať aj defenzívnych endov (aj hodnotenia to ukazujú – najlepšie hodnotený blokár spomedzi WRs počas posledných dvoch sezón). Allen ja veľký kandidát na výkonnostný skok. Uvidíme ako mu to pôjde. Amari Rodgers je nováčik, ktorý nahradí Tylera Ervina a tu vidím oproti Ervinovi obrovský výkonnostný upgrage. Je to dynamický hráč na slot, ktorému vytvárate príležitosti na jednoduché získavanie yardov a následne na hru hru po zachytení prihrávky vďaka schémam, ktoré sú postavené na týchto špecifických hráčov. Amari je po zachytení prihrávky skutočne obrovskou hrozbou, keď za posledné 3 sezóny získal dokopy 667 nachytaných yardov PO kontakte, čo je druhé najvyššie číslo v tomto časovom období v college futbale (a ešte bol popri tom zranený). Myslím si, že v útoku LaFleura už ako rookie môže dostať okolo 50 dotykov s loptou – o tom nemám pochýb. K tomu je hlavným kandidátom aj na úlohy v special teame na returnoch. Devin Funchess v minulej sezóne nehral a tak veľmi nevieme, čo v ňom máme. Ale podľa tréningových záberov vyzerá byť v perfektnej fyzickej forme, zobral pay-cut aby mohol u nás zostať a o svoju príležitosť a rozhodne pobije všetkými silami. Prakticky posledné dva roky nehral ani jeden súťažný zápas a teda uvidíme, že v akej hernej forme sa ukáže. Equanimeous St. Brown je vysoko talentovaným receiverom, ktorého hlavným problémom sú zranenia. Viacej je pri doktoroch než na ihrisku, čo je obrovská škoda. Je to azda po Adamsovi náš druhý najlepší route runner, je skvelý v hre po zachytení prihrávky, no musí byť na ihrisku. Len tam nám môže pomôcť. Som presvedčený o tom, že keby bol zdravý, tak je teraz niekde úplne inde. Malik Taylor je ďalší vytiahnutý receiver, ktorého sme ešte veľa nevideli. Ale minulý rok sa dostal do 53ky a keď bol na pár snapov na ihrisku, tak nevyzeral zle. Tím mu očividne verí a šancu mať bude.


OFFENSIVE LINE (16)

 • David Bakhtiari (LT)
 • Elgton Jenkins (LG, RT, LT, C, RG)
 • Billy Turner (RT, RG, LT)
 • Lucas Patrick (LG, C, RG)
 • Jon Runyan (LG, RG, LT)
 • Josh Myers (LG, C, RG)
 • Royce Newman (RT, RG)
 • Cole Van Lanen (RG, RT, LG)
 • Yosh Nijman (LT)
 • Ben Braden (G)
 • Simon Stepaniak (RG, C)
 • Jake Hanson (C)
 • Zack Johnson (G)
 • Coy Cronk (T)
 • Jon Dietzen (G)
 • Jacob Capra (G)
Packers film review: Elgton Jenkins played at elite level against Rams

Naša starting ofenzívna lajna za ideálnych okolností bude podľa mňa vyzerať takto: Bakhtiari-Jenkins-Myers-Patrick-Turner. Avšak Bakhtiari zrejme bude musieť prvý mesiac vynechať a myslím si, že v úvode to bude takto: Jenkins-Runyan-Myers-Patrick-Turner. Keď sa pozeráme na depth chart, tak tam vidíme mnoho flexibilnosti a hneď niekoľko hráčov vie hrať na viacerých pozíciach. David Bakhtiari je najlepší ľavý tackle v lige a potenciálne budúci člen Siene slávy v Cantone. Tu nič iné hovoriť netreba. Elgton Jenkins je pre mňa osobne TOP 3 ofenzívny guard v súčasnej NFL, ktorý už u nás hral na všetkých piatich pozíciach v OL. V NFL zatiaľ odohral 1,304 pass blocking snapov a pustil na nich len jeden jediný sack. Billy Turner bol pre nás v poslednej sezóne ohromne platným hráčom. Odohral 221 snapov na LT, 246 snapov na RG a 427 snapov na RT. Boli mu hodené tri flagy, pustil 2 sacky a 25 tlakov na quarterbacka pri 524 pass-blocking snapoch. Plus bol najlepší ofenzívny tackle podľa win rate štatistiky ESPN (meria ako často OT dokáže udržať svoj blok minimálne 2.5 sekundy) v celej NFL. Lucas Patrick je nenápadný, ale za to spoľahlivý hráč v strede ofenzívnej lajny. Je to tvrdý bojovník, ktorý nie je elitou, ale pravidelne podáva nadpriemerné výkony a to sa ohromne cení. Jon Runyan už v minulej sezóne ako nováčik zasahoval do zápasov v prípadoch zranení a vždy si svoje postrážil. Je to veľmi šikovný hráč, ktorý môže byť v tejto sezóne kvalitným hráčom v našej OL. Na neho sa veľmi teším. Josh Myers je nováčik a jeho úlohou bude podľa všetkého nahradiť Coreyho Linsleyho. Do našej wide-zone running schémy zapadá perfektne, z college je veľmi skúsený a je aj zvyknutý na callovanie blokovacích schém. Royce Newman je ďalší nováčik a pri ňom si hneď všimnete jednu ohromne cenenú vlastnosť – má excelentné načasovanie snapu. Toto môžeme vidieť aj u Bakhtiariho, ktorý sa prakticky neustále hýbe ako prvý hráč v OL a tým získava proti obrane výhodu. Keď sledujete Newmana, tak ten sa tiež pravidelne po snape hýbal ako prvý hráč. Počas štyroch rokov na Ole Miss odohral 916 pass-blocking snapov, na ktorých pustil len 3 sacky a celkovo 26 tlakov na QB. Cole Van Lanen je rodákom z Green Bay a podľa mňa sa v NFL presunie do stredu ofenzívnej lajny. Na ofenzívneho tackla nemá najlepšiu dĺžku a problémy mu robia najmä speed rushers. Najlepšie mu to ide, keď má okupovať menší priestor a preto je pre neho guard podľa mňa ideálna pozícia, kde sa eliminujú jeho slabšie stránky. Posledný hráč, ktorý sa podľa mňa dostane do 53ky bude Yosh Nijman. On je doslova horou a k tomu je skvelým atlétom. Keď sa na neho pozriete, tak je to proste prototyp ľavého tacka. Už dve sezóny vieme, že sa Packers veľmi páči, ale stále je neskúsený a na ihrisku sme ho prakticky ešte nevideli. Mal problémy s technikou, ale ak sa mu na nich podarilo za posledné dva roky zamakať, tak on môže byť našim novým Jaredom Veldheerom, teda mohutný chlap, ktorý dokáže zaskakovať na oboch tackloch. Ak by som mal zo zvyšných hráčov vybrať jedno meno, ktoré podľa mňa môže veľmi prekvapiť, tak je to nedraftovaný nováčik Coy Cronk. Tento chalan môže byť stealom spomedzi nedraftovaných hráčov. Pri ňom je problém ten, že mal zranenie členku, COVID ovplyvnil jeho poslednú sezónu a v len v dvoch zápasoch sa mu neviedlo najlepšie. Ale pred zranením členku v roku 2019 odohral 40 zápasov za sebou na pozícii LT v Indiane. Podľa PFF v roku 2019 pred svojim zranením v štyroch zápasoch nepustil ani jeden sack a celkovo len 3 tlaky na QB.


DEFENSIVE LINE (9)

 • Kenny Clark
 • Dean Lowry
 • Kingsley Keke
 • Tyler Lancaster
 • Tedarrell Slaton
 • Anthony Rush
 • Willington Previlon
 • Delontae Scott
 • Jack Heflin
Packers agree to terms on extension with DT Kenny Clark - Wausau Pilot & Review

Defenzívna lajna sa nedočkala nejakých výrazných zmien. Našou jasnou jednotkou je Kenny Clark, ktorý je podľa mnohých autorít najlepší NT v lige a za mňa je ohromne nedoceneným hráčom v očiach verejnosti. Dean Lowry za mňa v posledných dvoch sezónach nepasuje do rovnice výška kontraktu=výkony na ihrisku. Jeho výkony sú slabšie a podľa mňa berie viacej ako by mal. Teraz sa jeho kontrakt prerobil, cca $3M z jeho $4M základného platu sa premenilo do podpisového bonusu a k tomu sa podľa všetkého pridali 3 voidable years. Čiže to nie je pay cut, len presun problémov okolo platového stropu na neskôr. Pri Lowrym je problém ten, že naša skupina IDL nie ja najhlbšia, chýbajú tam skúsenosti a preto jeho prepustenie nepripadlo v úvahu. Snáď sa dokáže prebrať. Kingsley Keke je hráč, na ktorého sa ohromne teším. V limitovanom priestore počas poslednej sezóny hral veľmi dobre a veľkou škodou je, že sme ho nemali k dispozícii v zápasoch play-off, kde bojoval s otrasom mozgu. V roku 2019 odohral celkovo 414 snapov, na ktorých si pripísal 22 tlakov na QB a 4 sacky. Celkovo bol na 28. mieste spomedzi 127 kvalifikovaných IDLs v pass rush produktivite podľa PFF. Ak dokáže spraviť ešte vo výkonoch ďalší skok, tak len vďaka nemu sa môže hra našej DL zodvihnúť do úplne iných úrovní. Veľmi mu fandím. Tyler Lancaster je mohutným telom v strede OL, kde hlavne hltá dvojbloky. Keď sa dobre vyspí, tak je kvalitným hráčom proti behu, ktorého vo svojom tíme mať chcete. Problémom sú však nekonzistentné výkony. Tedarrel Slaton je nováčik, ktorý je doslova mužskou horou v strede DL. Na jeho váhu (cca 150 kg) je ohromne výbušný, je to viacej ako projekt než hotový hráč a jeho strop je veľmi vysoko. Keď sa pozeráte na jeho tape, tak tam vidíte úplne všetko, čo chcete vidieť od 0-tech v NFL. Len to musí dať dokopy. Jeho prítomnosť výrazne pomôže Kennymu Clarkovi, ktorý sa bude môcť presúvať naprieč celou DL a tým vytvárať tie ideálne matchupy. Toto je 5ka, ktorá má miesto podľa mňa isté. Za nimi je tam Anthony Rush, či Previlon, čo sú ďalší obrovskí chlapi a celkom zaujímavé možnosti na doplnenie hĺbky. Čiernym koňom je za mňa nedraftovaný nováčik Jack Heflin, ktorý odohral skvelú sezónu v roku 2019, keď od ESPN za svoje výkony obdržal elitnú známku 90.1 a pred začiatkom minulej sezóny ho mal portál ESPN na celkovom 7. mieste spomedzi IDL vo svete college futbalu.


LINEBACKER (7)

 • Krys Barnes
 • Kamal Martin
 • Ty Summers
 • Oren Burks
 • Isaiah McDuffie
 • De´Jon Harris
 • Ray Wilborn
With Kirksey Cut, Looks Like Krys Barnes is Da Man

Na pozícii linebackera sa nám rysuje veľmi zaujímavé mladá dvojica. Krys Barnes bol minulý rok nedraftovaným nováčikom, ktorý nás všetkých ohromne prekvapil a skúseného Christiana Kirkseyho pripravil o pozíciu starting inside linebackera. Na ihrisku pôsobil veľmi prirodzene, prezentoval sa tvrdou hrou a čítaním hry. Packers v ňom podľa všetkého našli steal medzi nedraftovanými hráčmi a vidíme v ňom veľký prísľub do budúcnosti. Na pozícii off linebackera ho dopĺňa Kamal Martin, ktorý bol našim výberom v 5. kole a aj on vyzerá byť ako veľký steal. Bol projektovaný do druhého kola, ale zranenie zapríčinilo jeho veľký prepad. Keď bol v minulej sezóne na ihrisku, tak jeho výkony boli kvalitné, dokonca bol hodnotený ako druhý najlepší rookie off ball linebacker v lige a spomedzi všetkých off ball linebackerov v NFL bol na prvom mieste v priemernej hĺbke tacklov pri behových hrách – 1.4 yardu. Kamal po ihrisku lieta, je fyzický, len sa musí naučiť dokončovať tackles. Teraz sa obaja dostanú do rúk Joe Barrymu, ktorý je známy svojou skvelou prácou s linebackerami a veľmi sa teším na ich napredovanie. Za nimi to je ohromne nejasné a prakticky hocikto z trojice Summers, Burks a McDuffie môže skončiť ako trojka. Summers je veľkým prínosom pre special team, je to výbušný hráč, ale má problémy s tacklingom. Burks je už v mojich očiach stratený, Packers ho dokonca v minulej sezóne skúšali aj na pozícii outside linebackera (čo bol obrovský prepadák) a zúfalo sa snažili nájsť spôsob, ako ho zapojiť do obrany. No neúspešne. Dokáže s ním spraviť Barry nejaký obrovský zázrak? Bolo nám potvrdené, že sa vracia späť na pozíciu ILB, tak uvidíme… Nováčik McDuffie je zaujímavý prospekt. Od začiatku by mohol byť obrovskou posilou pre special team a prezentuje sa najmä vysokou výbušnosťou. Pre Barryho to je zaujímavý projekt. Harris a Wilborn budú prinajlepšom členmi practice squadu. Generálny manažér Brian Gutekunst hovoril o tom, že by rád tím doplnil ešte o jedného skúseného inside linebackera, tak uvidíme, že či niekto ešte dorazí.


EDGE (7)

 • Za´Darius Smith
 • Rashan Gary
 • Preston Smith
 • Jonathan Garvin
 • Randy Ramsey
 • Tipa Galeai
 • Carlo Kemp
Packers OLB Rashan Gary making presence felt to start Year 2

Za´Darius Smith je jeden z najlepších edge rusherov počas posledných dvoch sezón a to naplno ukazuje jeho porovnanie s Khalilom Mackom, kde prakticky až na forced fumbles (5-8) vedie v štatistike sackov (26-17,5), tlakov (89-76), hitov na QB (31-10), tacklov pre stratu yardov (29-19) a pass rush win % (20.7-20.0). No a k tomu odohral proti dvojblokom 27.2% snapov, pričom Mack len 16.8%. Viacej zdvojovaným edge rusherom v poslednej sezóne bol len Watt. Zee je srdcom a lídrom nášho tímu. Rashan Gary aj počas poslednej sezóny pokračoval vo svojom napredovaní a pressure rate na quarterbacka sa mu konzistentne zvyšuje (od roku 2016 na Michigane) – 7.7%, 14.0%, 15.4%, 18.8% a 19.6%. Keď si ho porovnáme s TJ Wattom na prvých 500 kariérnych pass rush pokusoch, tak to vyzerá takto (pozn. sacky berieme ako celok, teda ako jeden, 1/2 sacky nepočítame): Gary – 62 tlakov a 12 sackov. Watt – 59 tlakov a 12 sackov. Gary v závere minulej sezóny podával perfektné výkony a dovolím si tvrdiť, že hral ešte lepšie ako Zee, a to je čo už povedať. Keď sa nám sezóna skončila, tak on dva dni na to už dával na sociálne siete video, ako začal prípravu na novú sezónu. Jeho pracovná morálka je bezkonkurenčná a ak dokáže napredovať aj v tejto sezóne, tak sa máme na čo tešiť! Nezabúdajme, že má stále len 23 rokov! Prestonovi Smithovi minulá sezóna veľmi nevyšla a bol hlavným kandidátom na prepustenie, ktorým by sa riešil problém so salary capom. Preston však zobral pay-cut a teda zostal v Green Bay. Teraz sa na OTAs ukázal v skvelej forme, vyzerá byť chudší a Joe Barry sa netají tým, že sa mu ohromne páči v akej forme sa Preston ukázal. Držme Prestonovi palce, nech sa mu podarí vrátiť k výkonom spred dvoch rokov! Ako štvorku máme na pozícii edge rushera Jonathana Garvina. Garvin šiel na Draft o rok skorej ako by mal. Za dva roky sa mu na univerzite v Miami podarilo nazbierať 10.5 sackov a ukázal veľký potenciál. Stále má len 21 rokov a už má za sebou jednu sezónu v NFL, kde sa najmä učil. Garvin je pre mňa veľký čierny kôň na pozícii edge rushera, ktorý nás môže brutálne prekvapiť. Ale bez šance podľa mňa nie je ani Ramsey, Galeai, či dokonca aj nedraftovaný nováčik Kemp. Medzi touto štvorkou to bude počas pre-season poriadna bitka o miesto v zostave. Kemp váži okolo 280 libier a kľudne môže hrávať aj v DL.


CORNERBACK (9)

 • Jaire Alexander
 • Kevin King
 • Eric Stokes
 • Chandon Sullivan
 • Josh Jackson
 • Ka´dar Hollman
 • Shemar Jean-Charles
 • Kabion Ento
 • Stanford Samuels
Green Bay Packers: Jaire Alexander proving to be among best in the game

Tu môžeme hovoriť o tom, že Green Bay majú na svojej súpiske konečne elitného cornerbacka a je ním stále len 24 ročný Jaire Alexander. Minulú sezónu mal excelentnú a odohral hneď 13 zápasov, v ktorých pustil menej ako 30 yardov v pass coverage (najviac v NFL). Tu máme zoznam cornerbackov od roku 2006, ktorí počas jednej sezóny pustili najmenej yardov a pritom odohrali aspoň 550 snapov: 2020: Jaire – 353 yardov, 2013: Sherman 358, 201: Peterson 364, 2019: Sherman 373). Dodám, že 550 a viacej snapov odohralo celkovo 401 cornerbackov. V play-off Jairove výkony vygradovali a tu mal viacej zachytených interceptions (2) ako pustených yardov (-3). Pustil tu passer rating 0.0. Pre predstavu, keby QBs hodili loptu 10 yardov ponad Jairovu hlavu pri každom targete počas playoff, tak by mali lepší passer rating (39.6), než s akým skončili. Kevin King odohral veľmi zlé NFC Championship a jeho výkony boli ako na horskej na dráhe. Na druhej strane počas regular season pustil len jeden touchdown a náš nový defenzívny koordinátor Joe Barry sa nechal počuť, že je jeho veľkým fanúšikom. Dokáže hrať King pod Barrym konzistentne? Ak áno, tak je to pre nás jackpot, lebo King bude hrá veľmi dobre, alebo veľmi slabo. Eric Stokes je rookie, ktorého sme draftovali v prvom kole. Je to vytiahnutý cornerback, ktorý je ohromne rýchly (40 yardov za 4.29s). Nakoľko hrával za Georgiu, tak je veľmi skúsený a pravidelne hrával proti wide receiverom, ktorí teraz hrajú v NFL. Jeho výkony vygradovali v roku 2020, keď v tejto sezóne odohral hneď 5 zápasov, v ktorých pustil do svojej coverage 10 a menej yardov. Celkovo v 9 zápasoch pustil len 16 zachytených prihrávok a len 1 touchdown. Počas troch rokov na college nastúpil v coverage proti hráčom ako Justin Jefferson, Ja´Marr Chase, DeVonta Smith, Henry Ruggs, či Jaylen Waddle. Celkovo proti ním pustil len 7 catchov na 11 targetov a 2 touchdowny, pričom najdlhšia skompletovaná prihrávka proti hociktorému z týchto hráčov bola pre 23 yardov. Chandon Sullivan je náš slot cornerback, ktorý odohral solídnu poslednú sezónu. Portál PFF uvádza, že spomedzi 32 cornerbackov, ktorí odohrali aspoň 160 coverage na slote, tak bol na 10. mieste v passer ratingu, na 12. mieste v pustených yardoch na jeden coverage snap a na 2. mieste v počte odohraných snapov na jednu pustenú zachytenú prihrávku (10.8). K tomu jeho najdlhšia pustená prihrávka v poslednej sezóna bola pre 27 yardov. Chandon má najmä skvelý čuch na loptu a nová obrana by mu mohla náramne sedieť. Josh Jackson je corner, ktorý má skvelý čuch na loptu, ale prakticky v poslednej sezóny nič neodohral a ku koncu sezóny sa už nedokázal dostať ani na aktívnu súpisku. Josh je hráč, ktorý môže byť dôležitým hráčom, ale aj hráčom, ktorý neprejde cutom do 53ky a skončí na ulici. Toto je asi jeden z najväčších boom/bust hráčov v tejto sezóne na našej súpiske. Ka´dar Hollman nebol na ihrisku príliš veľa, ale keď musel zaskakovať na pár snapov, tak vyzeral solídne. Keď bol na ihrisku, tak QBs do jeho coverage skompletovali len 46% prihrávok a bol veľmi solídnym tacklerom, keď spomedzi 192 kvalifikovaných cornerov bol na 18. miesto v tacklingu (PFF). Som zvedavý, či dokáže spraviť ďalší krok a svoju hru povýšiť na vyšší level. Shemar Jean-Charles je rookie, ktorý sa zrejme „pobije“ so Sullivanom o pozíciu slot cornerbacka. Tento chalan nie je žiadnym mega atlétom, ale disponuje ohromným futbalovým IQ. Exceluje v rozoznávaní route konceptov a prakticky ofenzívne plays vidí ešte pred tým, než sa udejú. Aj keď nie je zrovna najväčší, tak na 119 targetoch za posledné dva roky má na svojom konte 25 zrazených prihrávok. Celkovo za toto časové obdobie spôsobil 27 neskompletovaných prihrávok a nikto v college futbale nemá lepšiu úspešnosť zrazených prihrávok od roku 2019 než práve on – 22.6%. Portál Pro Football Focus ďalej uvádza, že v roku 2020 do jeho single coverage letelo 35 lôpt, pričom tu pustil len 5 skompletovaných prihrávok a ani jeden touchdown. K tomu v single coverage počas poslednej sezóny spôsobil 17 neskompletovaných prihrávok, čo je najvyššie číslo vo svete college futbalu za poslednú sezónu (kvalifikovaných DBs je 494). PFF rovnako uviedli, že podľa nich bol v minulej sezóne 16. najlepším hráčom vo svete univerzitného futbalu. Tohto chalana sa isto oplatí poriadne sledovať. Kabion Ento je tiež zaujímavým cornerbackom. Je to bývalý wide receiver, ktorý sa len nedávno presunul na pozíciu cornerbacka. No a počas posledných dvoch campov vždy na seba strhol veľkú pozornosť. Minulý rok sa dokonca dostal do 53ky, aj keď bol zranený, a potom bol umiestnený do IR. Packers si takto poistili to, že im ho nikto nebude môcť uchmatnúť a určite v ňom vidia obrovský potenciál. Pre neho bude kľúčové zostať zdravý, herne napredovať a aj naďalej zahrávať plays. Za mňa je toto čierny kôň na našej súpiske medzi CBs. Stanford Samuel je tiež objav minuloročného kempu, keď rovnako ako Ento na seba upútal pozornosť. Pre neho platí úplne to isté ako pre Enta.


SAFETY (7)

 • Adrian Amos
 • Darnell Savage Jr.
 • Will Redmond
 • Vernon Scott
 • Henry Black
 • Innis Gaines
 • Christian Uphoff
PFF GB Packers on Twitter: "Pictured: Two highest graded Safeties in coverage since Week 11. Darnell Savage 88.5 Adrian Amos 84.7 #GoPackGo… "

Na pozícii safetyho disponujeme azda najlepšou dvojicou v lige Amos-Savage. Od weeku 9 počas minuloročnej sezóny boli práve títo dvaja safeties hodnotení ako vôbec tí najlepší safeties v coverage v celej lige. Savage na 1. a Amos na 2. mieste. Keď sa pozrieme na horizont celej minulej sezóny, tak práve Amos bol hodnotený ako najlepší safety čo sa týka coverage v celej lige (PFF). Adrian Amos je za mňa jeden z najpodceňovanejších hráčov v lige a v minulej sezóne po pomalšom začiatku začal podávať výkony hodné All-Pro. PFF ho spoločne s Alexanderom, Xavienom Howardom a Jalenom Ramseym označili za najužitočnejšieho obrancu v minulej sezóne. Keď sa pozrieme na Amosove štatistiky od roku 2018, tak PFF ho majú za toto časové obdobie hodnoteného ako najlepšieho safetyho v celej lige s elitnou známkou 90.6 a spôsobil 24 neskompletovaných prihrávok, čo je najvyššie číslo v celej lige za toto časové obdobie. Darnell Savage je mladá puška, ktorej potenciál je ohromne vysoko. Ten odkedy vstúpil do NFL, tak je 4. najlepšie hodnoteným safetym v lige čo sa týka coverage na 3. downe. Keď sa pozrieme na jeho štatistiky od 10. weeku v minulej sezóne, tak za toto časové obdobie pustil 3/16 prihrávok pre 57 yardov, 0 TDs, 4 INTs a 6 zrazených prihrávok. Celkovo teda pustil passer rating na úrovni 2.3. Amos bol najlepšie hodnoteným safetym v lige naprieč celou sezónou, ale Savage bol najlepšie hodnoteným safetym v rozmedzí weekov 10-16. Will Redmond je hlavne stavebným kameňom special teamu a v obrane hráva v sub-packages alebo ak sa niekto zraní. Vernon Scott a Henry Black sú veľmi zaujímaví mladí hráči. V minulej sezóne boli nováčikovia, veľa toho neodohrali, ale keď boli na ihrisku, tak vyzerali až prekvapivo dobre. Určite si všetci pamätáme napríklad Scottov skvelý výkon proti Lions, či Blackov obrovský hit v závere zápasu proti Texans. Ohromne som zvedavý na to, ako dokážu títo hráči napredovať. Rozhodne si získali moju pozornosť. Sledovať sa oplatí aj nedraftovaného nováčika Christiana Uphoffa. Pred svojim Pro Day si poranil hamstring a keď prišiel deň D, tak počasie bolo otrasné. Uphoff tu kvôli tomu zabehol 40 yardov len za 4.6s a to ho poslalo do nedraftovaných vôd. V roku 2019 bol defenzívnou hviezdou v FCS, keď nazbieral 70 tacklov, 5.5 tacklov pre stratu yardov, 9 zrazených prihrávok a 2 interceptions. Tu sa ukázal tímom NFL a zaujala ich najmä jeho kombinácia produkcie, veľkosti (188 cm a 95 kg) a atletickosti. Uphoff bol hodnotený ako jeden z najlepších tohtoročných nedraftovaných hráčov.


KICKER (2)

 • Mason Crosby
 • J.J. Molson

Money Mason. Treba niečo dodať viacej? Klubová legenda, miláčik fanúšikov, neotrasiteľná pozícia a spoľahlivá noha. V našom drese odohral už 246 zápasov za sebou a v minulej sezóne bola jeho úspešnosť na field goaloch 100% – 16/16.


PUNTER (2)

 • JK Scott
 • Ryan Winslow

JK Scott a Ryan Winslow zabojujú o pozícii puntera Packers. JK Scott má silnú nohu, to všetci vieme, ale chýba mu vyrovnanosť výkonov. Raz podrží a potom dvakrát totálne pokašle. Snáď nový special team koordinátor Maurice Drayton dokáže to, čo nedokázal zatiaľ nikto pred ním. A to rozvinúť jeho nesporný talent.


LONG SNAPPER (2)

 • Hunter Bradley
 • Joe Fortunato

Packers sú počas tejto off-season aktívni čo sa tíka long snapperov. Hunter Bradley zažil nevydarenú druhú polku sezóny a preto sa oprávnene hľadá konkurencia na túto pozíciu. Zatiaľ sa pridal Fortunato a snažili sme aj o ďalšieho long snappera prostredníctvom waivers, ale neúspešne.


ZHRNUTIE

Keď sa na to pozeráme v aktuálne chvíli, tak Green Bay Packers disponujú TOP 3 súpiskou v celej NFL, ktorej upside je obrovský. Keď sa pozrieme na túto tabuľku, tak podľa mňa bude pozícia RB omnoho vyššie ako 2.8 a rovnako aj pozícia WR (1.6), ak MVS dokáže nadviazať na svoj výkon z NFC Championship a do útoku sa pridá aj Amari Rodgers. Pozícia TE (2.0) má potenciál byť tiež omnoho vyššie. LaFleurov útok je hádam vôbec tým najideálnejším pre útočných hráčov. Jeho schémy fungujú a to dokonca lepšie než v hocijakom inom útoku v NFL. O tom hovorí fakt, že Útok Green Bay Packers viedol počas minulej sezóny celú ligu v dvoch kategóriách. A to v % voľných hráčov v rozmedzí troch yardov od najbližšieho obrancu a v % voľných hráčov v rozmedzí piatich yardov od najbližšieho obrancu.

V obrane si myslím, že po pár zápasoch budú LBs (0.3) hodnotení omnoho lepšie a vôbec ma neprekvapí, ak by sme sa hneď zo začiatku dostali na hodnotu 2.0. Pozícia CB má tiež vysoký potenciál a aj tá inside DL môže vyzerať pod Barrym lepšie a Slaton môže byť posilou, ktorá síce nebude zapĺňať tabuľky štatistík, ale vďaka jeho prítomnosti sa budú presadzovať jeho spoluhráči.

Obrázok