Čo má v pláne náš generálny manažér Brian Gutekunst?

Gutekunst sa v posledných dvoch rokoch preslávil tým, že mal pevne stanovené, ktorých hráčov chce. Na prvom Drafte to bol Jaire Alexander a na druhom Rashan Gary a Darnell Savage. Generálni manažéri naprieč celou NFL veľmi dobre vedia, ktorý tím ide po akom hráčovi. Gutey nám minulý rok jasne povedal, že keby sa netradoval smerom nahor po Darnella, tak si bol na 100% istý, že by nám na 30ke neostal. Vo svojej funkcii začína tretiu sezónu a ako nám ukázala minulosť, na Drafte sa nebojí robiť agresívne kroky k tradom a to špeciálne v prvom kole.

Na svojom prvom Drafte sa v prvom kole zo 14ky tradoval smerom nadol ku koncu prvého kola na 27ku, čím si získal extra first round pick od New Orleans Saints. No následne sa tradoval agresívne smerom nahor na 18ku, kde si zobral CB Jaire Alexandera. Rok naspäť využil pick číslo 30, ktorý získal od Saints na to, aby sa opäť agresívne posunul na 21ku, kde si zobral DB Darnell Savaga. Takže počas svojich prvých dvoch Draftov spravil 3 výrazné trady v prvom kole. Na základe tohto si na tohtoročnom Drafte nemôžme byť istí vôbec ničím.


KOHO BRAŤ NA 30KE?

Kto môže byť tento rok tým hráčom, ktorého Brian chce do svojho tímu? Už som v jednom článku zhrnul prospekty, ktoré by som bral ja (KLIKAJ TU) a na stránke máme aj tracker, ktorý mapuje prospekty, ktoré mali s našim vedením pohovor (KLIKAJ TU). Preto ich rozpisovať druhýkrát nejdem. Zhrnieme si tu len ne-tradové scenáre, ktoré môžu nastať a Gutekunst bude brať niekoho na 30ke. Zoradil som ich podľa toto, ako jednotlivým scenárom verím (1ka najviac, 6ka najmenej)

 1. V prvom kole sa spustí hon na wide receiverov, linebackerov, cornerbackov a ofenzívnych tacklov. V tom prípade sa nám na koniec jednotky môže prepadnúť skvelá hodnota na pozícii defenzívneho tackla.
 2. V prvom kole sa spustí hon na wide receiverov, linebackerov, ofenzívnych tacklov a defenzívnych tacklov. V tom prípade sa nám na koniec jednotky môže prepadnúť skvelá hodnota na pozícii cornerbacka.
 3. V prvom kole sa spustí hon na wide receiverov, linebackerov, cornerbackov a defenzívnych tacklov. V tom prípade sa nám na koniec jedotky môže prepadnúť skvelá hodnota na pozícii ofenzívneho tackla.
 4. V prvom kole sa nám na koniec jednotky prepadne QB Jordan Love.
 5. V prvom kole sa spustí hon na cornerbackov, linebackerov, defenzívnych tacklov, ofenzívnych tacklov. V tom prípade sa nám na koniec jednotky môže nejakým zázrakom prepadnúť skvelá hodnota na pozícii wide receivera.
 6. V prvom kole sa spustí hon na quarterbackov, wide receiverov, cornerbackov, defenzívnych tacklov, ofenzívnych tacklov. V tom prípade sa nám na koniec jednotky môže nejakým zázrakom prepadnúť skvelá hodnota na pozícii linebackera.

Teraz si hovoríte, čo je to tá skvelá hodnota? Hodnota na Drafte je to, že konkrétny prospekt je na konkrétnej pozícii hodnotným pickom. Ako som už viacero krát spomínal, som zástancom dradftovania hodnoty pred potrebou. A ideálny scenár je, keď sa hodnota stretne s potrebou. Ktorí hráči sú teda na 30ke podľa môjho neodborného názoru hodnotní a aspoň trošku reálni práve pre Packers?

 1. DEFENZÍVNY TACKLERoss Blacklock, D. J. Epenesa
 2. CORNERBACK – Trevon Diggs, Kristian Fulton, C. J. Henderson, Jeff Gladney, A. J. Terrell
 3. SAFETY Antoine Winfield Jr., Xavier McKinney, Grant Delpit.
 4. OFENZÍVNA LAJNAJosh Jones
 5. LINEBACKER Zack Baun, Patrick Queen, Kenneth Murray (Zack Baun mal problém na Scouting Combine problém s močom. Zack tvrdil, že pred Combine pil veľmi veľa vody, aby mal vyššiu váhu (pozn. nakoľko je to trošku menší OLB) a práve tento fakt mal vplyv na výsledok jeho testov. No vzhľadom na nové CBA nepredpokladám, že by toto znamenalo jeho prepad na boardoch jednotlivých tímov)
 6. WIDE RECEIVERJustin Jefferson, Tee Higgins
 7. QUARTERBACKJordan Love

Na našej 30ke sú práve títo 17 hráči mojimi obľúbencami a podľa mňa na danej pozícii predstavujú skvelú hodnotu. Niektorí mi môžu vyčítať Bauna (pozícia) a Winfielda (reálny prepad do druhého kola), no u mňa sú hodne vysoko. Baun môže byť skvelým doplnkom na pozícii linebackera a Winfield je podľa mňa jeden z najviac pro ready hráčov na tohtoročnom Drafte a verím tomu, že v NFL bude hrať parádne. Ale priznávam, že Winfielda by sme mohli získať aj menším tradom smerom nadol. Receivera v prvom kole na 30ke NECHCEM, jedine že sa prepadne Jefferson, alebo Higgins. INAK NIE, ĎAKUJEM. Mojou najväčšou túžbou na 30ke je DT Ross Blacklock a OT Josh Jones. Tí, ktorí ste videli film Draft Day, tak tam mal generálny manažér Browns na papieriku napísané: „Vontae Mack, no matther what.“ Na mojom tohtoročnom papieriku je napísané: „Ross Blacklock, no matter what.“


TRADE SMEROM NAHOR

Môže sa stať, že nejaký hráč, ktorého má Brian Gutekunst vysoko na svojom boarde sa začne prepadať a rozhodne sa spraviť trade up, ktorého sa očividne nebojí a nesmierne ho to baví. S kým by sa mohol dohodnúť na trade?

 1. SEATTLE SEAHAWKS – V Seahawks tomu šéfuje náš starý-známy John Schneider a ako ukazuje nedávna minulosť, Packers majú so Seahawks ohľadom tradov nadpriemerný vzťah. Seahawks v prvom kole vlastnia pre Packers strategicky veľmi hodnotný pick s číslom 27. Prečo je taký hodnotný, keď je len o 3 pozície vyššie, než ten Packers? No preto, lebo je o jednu jedinú pozíciu skorej, než ten Baltimoru Ravens. Veľmi hlasno sa šepká, že Ravens chcú na svojej 28čke brať insinde linebackera. Ak sa Guteymu veľmi páči či už Murray, alebo Queen a jeden z nich bude na picku Seahawks stále k dispozícii, tak si myslím, že je reálne, že zodvihne telefón a zavolá svojmu kamarátovi Johnovi a dohodne sa na trade. Pick číslo 27 má číselnú hodnotu 680 a pick číslo 30 má číselnú hodnotu 620. To znamená, že na tento trade up by nám prípadne stačilo prihodiť náš pick s číslom 136 & 175. Ak je Gutey presvedčený o tom, že či už Queen, alebo Murray je tým hráčom, ktorého jeho tím potrebuje, tak toto je pre neho jednoduchý a lacný trade smerom nahor.
 2. PHILADEPLHIA EAGLES – Eagles vlastnia pick s číslom 21. Ak sa prepadne taký WR Henry Ruggs, WR Justin Jefferson, DT Javon Kinlaw, OT Tristan Wirfs, OT Mekhi Becton, či OT Andrew Thomas, tak Gutey môže do Philly zavolať a dohodnúť sa na trade. Čo by sme za to museli dať? V histórii sa už jeden takýto podobný trade udial. V roku 2002 Redskins tradovali pick číslo 21 do Patriots za 32ku, 96ku a 234ku. My by sme v takomto prípade mohli ponúknuť 30ku, 94ku a 236ku. Za mňa je to pomerne reálny trade. Eagles potrebujú receivera, tohtoročná Draft Class je na poste WR enormne hlboká a budú vedieť, že aj na 30ke dostanú skvelého receivera a k tomu získajú pick v treťom kole navyše. Ak by sa takto prepadol Javon Kinlaw, čomu vôbec neverím, za mňa je to TOP 10 talent, tak by som neváhal ani sekundu. Ak po niekoho hore, tak práve po Kinlawa. A ešte viete, čo by pri tomto trade bolo dobré? Že je hneď pred pickom Vikings a mohli by sme im uchmatnúť hráča, ktorého chcú. Win-Win, no nie? Hhhh.
 3. DENVER BRONCOS – Broncos vlastnia pick s číslom 15 a toto je podľa mňa najvyššia reálna hranica, kam môžeme ísť a neodstreliť si budúcnosť. Koho by sme tu mohli hľadať? Opäť spomeniem môjho veľkééého obľúbenca DT Javona Kinlawa, či WR Jerry Jeudyho alebo WR CeeDee Lamba. Prípadne jedného z TOP ofenzívnych tacklov. Čoho by sme za takýto posun museli vzdať? V roku 2003 Chargers vymenili svoj pick číslo 15 s Eagles za 30ku a 62ku. To sú presne rovnaké picky, aké tento rok držíme vo svojich rukách práve my. Ak Gutey bude veriť, že jeden z týchto hráčov je jeho človek, ktorý mu prinesie Super Bowl, nebudem sa diviť, keď po tejto 15ke skočí. Broncos potrebujú receivera, keby sa im na 15ku neprepadol ani jeden z TOP 3ky receiverov, môže byť pre nich lákavá vidina extrémne hlbokej draft class receiverov a picku v druhom kole navyše. My by sme na 15ke zobrali Kinlawa, ktorého by sme vyfúkli Falcons, ktorí by si už mazali ruky.
 4. MIAMI DOLPHINS – Miami má v prvom kole picky číslo 5, 18 a 26. Môžu ich použiť na to, aby išli hore na Drafte po svojeho quarterbacka, alebo by sme sa s nimi mohli dohodnúť na nejakom podobnom trade, ako som uvádzal vyššie. Keby sme chceli ísť na 18ku, tak by sme na tento posun mohli použiť našu 30ku a 62ku. V roku 2013 Cowboys tradovali svoju 18ku za 31ku a 74ku do 49ers. Ak by sme chceli 26ku, tak tam by nám na posun mohol stačiť pick číslo 30 a 94. V roku 2016 Seahawks tradovali pick číslo 26 do Broncos za 31ku & 94ku. V roku 2017 Seahawks tradovali pick číslo 26 do Falcons za 31ku, 95ku a 249ku.
 5. LAS VEGAS RAIDERS – Raiders vlastnia picky s číslom 12 a 19. 12ka je pre nás drahá, to by sme im museli poslať tohtoročný a budúcoročný first round. Ale 19ka je pomerne reálna. Ak na 12ke nezoberú receivera (o čom pochybujem), tak na 19ke ich môžme opäť zlákať na hĺbku draft class receiverov. Ale osobne trade s Raiders absolútne neočakávam.

NAJHODNOTNEJŠÍ HRÁČ PRE TRADE SMEROM NAHOR: DT JAVON KINLAW


TRADE SMEROM NADOL

Za mňa osobne veľmi reálny scenár, reálnejší než trade up a vôbec sa mu diviť nebudem. Veľmi ľahko sa môže stať, že Gutekunst na 30ke neuvidí hodnotu a rozhodne sa na trade down a získa si pick navyše. S kým by sme sa vedeli potenciálne dohodnúť?

 1. CINCINNATI BENGALS – Bengals vlastnia pick s číslom 33, čo je teda začiatok druhého dňa. Koho by mohli Packers brať na 33ke? Tu by sa mi páčil taký WR Aiyuk, či WR Pittman, či nejaký defenzívny tackle. Do Bengals by sme mohli poslať pick s číslom 30, 94 a 192. Na oplátku by sme dostali 33ku a 65ku. To je podľa mňa veľmi pekný deal a hneď v úvode druhého dňa by sme aj tak získali skvelého receivera a k tomu dostali hodnotný pick číslo 65. Rozhodne lepšia pozícia, než brať toho istého receivera o 3 picky skorej a nič k tomu nedostať navyše.
 2. INDIANAPOLIS COLTS – Do Colts by sme mohli poslať pick s číslom 30 a na oplátku by sme dostali ich 34ku a 122ku. Posun o 4 miesta smeron nadol a extra pick v 4. kole. Reálny scenár ohľadom receivera. Colts majú aj picky s číslom 44, 75 a 122. Tu by sa dalo povymýšľať veľa tradov
 3. NEW YORK GIANTS – Giants vlastnia pick s číslom 36. V roku 2004 Lions tradovali svoju 30ku do Chiefs za 36ku a 105ku. My by sme mohli do Giants poslať našu 30ku a dostali by sme 36ku a 110ku. Posunuli by sme sa smerom nadol len o 6 miest a k tomu získali extra pick v 4. kole. Toto je opäť veľmi reálny scenár v prípade, že Packers chcú receivera, ktorý je voľný na 30ke, no zostane voľný aj o niekoľko pickov neskôr. Môžu ho mať takisto na 36ke a k tomu získať extra pick. Tento pick v 4. kole by im mohol pomôcť v následnom posune smerom nahor v druhom, či treťom kole.
 4. LOS ANGELES CHARGERS – Chargers vlastnia pick s číslom 37. V roku 2008 Packers tradovali svoju 30ku do Jets za 36ku a 113ku. Vtedy sme sa posunuli dozadu o 6 miest, draftovali sme WR Jordyho Nelsona a k tomu získali pick v 4. kole. Tento rok by sme mohli do Chargers poslať našu 30ku za ich 37čku a 112ku. Tento scenár je veľmi podobný ako ten s Colts, či Giants a vyberal by sa rovnaký hráč. Pri Chargers mám ešte jednu poznámku. Sú tu úvahy, že All-Pro returner & cornerback Desmond King môže byť na trade blocku, keď Chargers teraz podpísali CB Chrisa Harrisa a práve on bude ich slot corner. My sme nepredĺžili Williamsa a King by mohol byť našim novým slot cornerom a pridal by extrémne vysokú hodnotu na returnoch.
 5. MIAMI DOLPHINS – Dolphins majú na tohtoročnom Drafte 6 pickov v TOP 70ke. Myslím si, že Lions budú tieto picky využívať na rôzne pohyby a ak by Gutey chcel, tak im môže za ich 39ku, 141ku a ešte niečo nízke ponúknuť našu 30ku.
 6. HOUSTON TEXANS – Do Houstonu by sme mohli poslať našu 30ku za ich 40ku, 111ku a 248ku. V roku 2014 Seahawks tradovali pick číslo 32 do Vikings za 40ku a 108ku. V roku 2015 Titans tradovali svoju 33ku do Giatns za 40ku, 108ku a 245ku. Opäť veľmi podobný scenár ako s Colts, Giants a Chargers. No pozor, sú to Texans a Gutey by mohol O´Briena poprosiť aj o J.J. Watta.
 7. CLEVELAND BROWNS – V Clevelande sa postavila nová front office je veľmi ťažko predpovedať, aký bude ich prístup ku draftu. No čo je podstatné, tak tento rok majú extra pick v treťom kole – 97ku. Keby nám ponúkli ich 41ku a 97ku za našu 30ku, tak by som to bral a tento trade sa mi veľmi páči. Nakoľko stále vieme draftovať skvelého receivera a máme pick v treťom kole navyše.
 8. TAMPA BAY BUCCANEERS – Vieme sa posunúť ešte hlbšie do druhého kola a to možno na pick číslo 45, ktorý vlastní Tampa, alebo Tompa? Bucs vlastnia v TOP 100ke tri picky – 14ku, 45ku, a 76ku. Keby nám dali 45ku a 76ku za našu 30ku, tak je to pre Green Bay skvelý deal.