Dlho očakávané sa stalo realitou!

Adam Schefter z ESPN nás informuje o tom, že Green Bay Packers sa rozhodli prepustiť veterána na poste tight enda – Jimmyho Grahama. Graham, ako voľný hráč, v roku 2018 podpísal s Packers trojročnú zmluvu na $30M. Plná dĺžka kontraktu sa tak nenaplnila. Jimmy počas dvoch sezón v našich farbách zachytil 93 prihrávok pre 1,083 yardov a 5 TDs (32 zápasov). Tieto jeho touchdowny prišli iba v red zone, a očakávalo sa od neho, že v tejto hernej činnosti bude omnoho väčšou zbraňou. A to najmä aj kvôli tomu, že hneď v prvom ofenzívnom drive s Aaronom Rodgersom zachytil v red zone jednoduchý TD. Jeho prepustením sme v platovom strope uvoľnili $8M.

Veterán na poste tight enda odohral v tejto sezóne len 58% ofenzívnych snapov, na ktorých zachytil len 38 prihrávok. Jeho nedostatok rýchlosti bol do očí bijúci a mal značné problémy so zachytávaním lopty. Treba ho však pochváliť za ochotu blokovať. Ako takto, ako blokoval za nás v tejto sezóne som ho ešte nikdy nevidel. Podporoval najmä behovú hru a aj keď to nebolo nič svetoborné, tak na Grahama to boli nadľudské bloky. Za túto ochotu a snahu ho musíme pochváliť a len mu poďakovať. Za nikoho farby nebojoval tak, ako za tie naše zeleno-zlaté.

Jeho najlepší zápas v našich farbách prišiel v playoff proti jeho bývalému tímu – Seattle Seahawks. Jeho kľúčové hry nám pomohli vyprodukovať 2 skórovacie drivy a aj ukončil zápas úspešným ziskom prvého downu. Najskôr v prvom drive zápasu dokázal zachytiť loptu pre zisk 13 yardov na 3rd&8, keď porazil safetyho Bradleyho McDougalda v one-on-one coverage. Ďalšia big play prišla v našom prvom drive po polčase, keď si pripísal krásny 27 yardový catch na seame pri 3rd&6, vďaka čomu sme mohli odpovedať na TD Seahawks. To bol jeden parádny hod od Rodgersa a skvelý catch od Jimmyho. Kľudne by som to označil ako za jeden z najlepších Rodgersových hodov v tejto sezóne. No a potom v závere zápasu ten jeho catch na 3rd&9 pre first down rozhodol o osude zápasu. Jimmy zachytil síce len 3 prihrávky pre 47 yardov, ale takýto vplyv na zápas ešte u nás za 2 roky nemal.  

Čo ak by som vám povedal, že JIMMY GRAHAM bol v tejto sezóne na 11. mieste v získaných yardoch po zachytení prihrávky? No znie to šialene, avšak je to tak. Z jeho celkových 447 yardov hneď 243 prišlo po zachytení prihrávky. LaFleur mu dokázal nakresliť perfektné schémy, na ktorých bol v podstate úplne voľný a mal priestor na beh po zachytení. Avšak čo je pre mňa šokujúce, tak nie len že na neho smerovalo menej prihrávok, než v minulej sezóne pod McCarthym, no bolo to pre neho najmenej targetov od jeho nováčikovskej sezóny! Zrejme to bolo zapríčinené aj tým, že LaFleur využíval všetkých svojich tight endov. 

Jimmyho pôsobenie vo farbách Packers môžme zhrnúť ako neuspokojivé, a jeho výkony boli ďaleko za očakávaniami, ktoré boli do neho vkladané. Avšak ani len náhodou nemôžme povedať, že by Jimmy na ihrisku pôsobil neochotne, či unudene. Tímu sa snažil pomáhať ako len vedel. S ochotou sa púšťal do blokov, čo sme ho vo farbách Seahawks, či Saints robiť nevideli. Mne osobne navždy v pamäti zostane jeho skok „cez prekážky“ v otváracom zápase 100. sezóny NFL proti Bears, keď si preskočil ponad S Eddieho Jacksona a zápas proti Seahawks. Jimmy, ďakujeme!