Obrázok

Ďalší element do útoku Matta LaFleura?

Minulý týždeň bol u nás na skúške WR Tavon Austin a teraz nám bolo oznámene, že sme sa ho rozhodli podpísať na našu aktívnu súpisku. Ak ešte má niečo tento 30-ročný rýchlonohý wide receiver v sebe, tak Packers sa rozhodli, že to z neho skúsia vytlačiť v závere sezóny a nasledujúcich vyraďovacích bojoch. Austin prešiel všetkými potrebnými testami, ktoré boli nevyhnutné k tomu, aby sa s nami mohol stretnúť a teraz sme sa ho rozhodli aj podpísať.

Austin je wide receiver, ktorý má za sebou hviezdnu univerzitnú kariéru v drese Mountaineers. V roku 2013 bol draftovaný v prvom kole a počas svojej kariéry v bol využívaný v rovnakej úlohe, v akej teraz využívame Tylera Ervina. Teda slot receiver/running back a returner v special teame. Ja známy najmä vďaka svojej rýchlosti, keď 40-yardov dokázal zabehnúť za 4.34s. Ervin už musel vynechať 4 zápasy kvôli zdravotným problémom a do tejto jeho gadget úlohy sme nemali adekvátnu náhradu. Minulý týždeň trénoval len limitovane a jeho status pre tento týždeň je neistý. Možno Packers za neho chcú adekvátnu náhradu.

Austin bude schopný trénovať už v stredu. Jeden NFC scout, ktorý ho neustále sleduje hovorí o tom, že práve jeho fyzická kondícia rozhodne o tom, či Packers dokáže nejako pomôcť. Keď ho 49ers podpísali v auguste, tak nebol vo forme. Ale zároveň tento zdroj hovorí o tom, že ako kemp postupoval, tak sa zlepšoval. Potom si poranil koleno a bol umiestnený do injured reserve. „Myslím si, že môže byť ľahkým upgradom od Ervina, ak dokáže hrať tak, ako hral pred zranením. Otázkou je, či už je po zranení v požadovanej forme. Na puntoch odvedie dobrú prácu. Je tu veľmi prirodzený,“ hovorí scout.

Ako som spomínal, tak Austin do NFL vstupoval s veľmi vysokým resumé, ale nikdy sa to v NFL neukázalo naplno. Zaujímavosťou je to, že za Rams hrával v roku 2017, kedy tu pôsobil aj náš tréner Matt LaFleur. Takže sa navzájom dobre poznajú. Od začiatku roku 2017 má Austin len 34 catchov pre 364 yardov a 3 touchdowny. K tomu 71 behov pre 372 yardov a 2 touchdowny. Celkovo vo svojej kariéry nachytal 215 prihrávok pre 2,006 yardov, 15 touchdownov a mal 196 behov pre 1,340 yardov a 10 touchdownov. Jeho priemer na punt returne je 8.1 yardov a na kick returne 18.0 yardov.

Všetci vieme, ako LaFleur miluje používať pred snapom rôzne motions a Austin je do tejto úlohy perfektným doplnkom. Ak ho dokážete dostať do priestoru, tak to je miesto kde exceluje a kde môže prísť big play. Keď má priestor, tak dokáže loptu doniesť až do end zóny. Nedisponuje kvalitným route runningom, či mohutnou postavou. Jeho prednosťou je rýchlosť. Ah ho dokážete dostať do vhodnej situácie, tak je tu dobrá šanca, že Austin dokáže svojho strážcu prešprintovať. V tejto pozícii využívame najmä Marquez Valdes-Scantlinga a to veľmi úspešne. MVS bol pred týmto weekom jediným hráčom v NFL, ktorý mal aspoň 5 catchov pre 40 a viacej yardov, plus vedie ligu v priemernom počte získaných yardov na jedno zachytenie (20.7). Austin by v tomto smere mohol pridať ďalšiu možnosť. Tu je zopár príkladov:

Austin by mohol byť využívaný aj ako punt returner. V každej zo svojej prvých troch sezón skóroval na punt returne touchdown. Plus by sa mu mohlo dariť aj ako gunnerovi. Pre special team môže byť rozhodne veľkou posilou.

Myslím si, že do LaFleurovho systému môže zapasovať dobre. Matt pozná jeho skill set a vie, čo od neho môže očakávať. My od neho nepotrebujeme, aby plnil úlohy plnohodnotného wide receivera. Jeho rýchlosť a výbušnosť môžu byť ďalším elementom do už teraz rešpektovaného a úderného útoku.