Očakávané sa stalo realitou! Náš fanklub má nový web!

Našu ambíciu posunúť fanklub na vyššiu úroveň sme mysleli vážne. Začalo to vytvorením systému spoluvlastníctva s cieľom postupne sa priblížiť k hlavnému cieľu – STAŤ SA OFICIÁLNYM FANKLUBOM GREEN BAY PACKERS! Pre mňa s Bartom bolo kľúčové posunúť na vyšší level aj náš web. Rozhodli sme sa, že vám novú verziu predstavíme netradičným rozhovorom.

Myšlienku sme nosili v hlavách už dlhšie. Vlastne môžeme povedať, že už pri vytvorení starého-známeho vzhľadu sme začali hovoriť, že v budúcnosti chceme mať web, ktorý bude vyzerať skvele. Vzhľad je jedna vec, funkčnosť a obsah druhá. O toto sa však nebojím. Na stránke je síce v písaní článkov aktívnejší Bart, no môžem zaručiť za nás oboch, že všetko bude klapať tak, ako má.

Nový šat webu je základnou vecou, ktorú si pri každej návšteve www.greenbaypackers.eu všimnete. S tým ide ruka v ruke hneď niekoľko ďalších vecí, ktoré budeme postupne dávkovať. Nechceme nič prezrádzať, ale rozhodne sa máte na čo tešiť!

Prečo ste sa rozhodli pre nový vzhľad? Nestačil na to všetko aj starý?

Rolo: “Každá webová stránka tohto typu plní rovnaký účel bezohľadu na to, aký je jej výzor. Jasné, nezáleží na počte hrajúcich obrázkov, nádherných bannerov a podobne. Kvalitný obsah, pravidelnosť a interakcia s čitateľmi je skalo-pevným základom každého slušného blogového webu. Pre nás bola naša “stará” stránka z hľadiska obsahu dostačujúca, no vždy sme o našom fanklube uvažovali o akejsi mierke pre zvyšné fankluby profesionálnych tímov u nás. Prechod na profesionálnejšiu šablónu a vzhľad bol nevyhnutný krok.”

Bart: “Náš starý vzhľad bol postavený len na jednoduchom DEME, ktoré nám neponúkalo adekvátnu voľnosť v tvorení obsahu a hlavne malo bezpečnostné diery, ktoré sa naplno odhalili pri internetovom útoku na plugin, ktorý sme používali a naša stránka bola vymazaná. Osobne sa už 2 roky pohrávam s myšlienkou zoficiálnenia nášho fanklubu. Keď prídem za Murphym a budem o tomto jednať, tak chcem mať v rukáve samé esá, a nejaké 8čky mi na víťazstvo stačiť nebudú.”

V čom je teda lepší?

Bart: “Ako som spomínal, starý web bol len demo web a neponúkal nam rozšírené možnosti, čo nám podstatne komplikovalo tvorbu obsahu. Bolo to na amatérskej úrovni, ktorá je síce na naše pomery nevídaná, avšak nám to nestačí. Pri tvorbe nového webu sme sa snažili vytvoriť komplexnú, prehľadnú, minimalistickú a hlavne funkčnú webovú stránku, ktorá nám poskytne dostatočný priestor na tvorbu obsahu, ktorý chceme tvoriť.” 

Rolo: “Základom bolo urobiť prehľadnú a pre návštevníka jednoduchú web stránku. Pevne verím, že sa nám to podarilo. Na každý úkon prakticky potrebujete len dva kliknutia a klávesnica je vám zbytočná. Ale von oknom ju nehádžte. To až keď vyhráme Super Bowl!” 🙂

Čo je podľa vás najväčším plusom pre fanúšikov?

Rolo: “Myslím si, že nová štruktúra menu a celkové prevedenie každej stránky v ňom. Okrem klubových informácií, histórie a úspechov teraz nájdete hneď hore manuál CESTA NA LAMBEAU. To bola jedna z priorít stavby nového webu.”

Bart: “Jednoznačne to je komplexnosť webu, ktorý je prispôsobený potrebám fanúšika v 21. storočí. O svojom tíme tam nájde veľmi rýchlo všetky potrebné informácie. Či už sú to novinky každého typu, články k zápasom, rozbory, základné informácie, kde sa nachádza mesto Green bay, históriu, informácie o legendárnych hráčoch, či návod ako sa dostať priamo do Green Bay na zápas. Nový web by mal fungovať na princípe Lombardiho Power Sweepu – v jednoduchosti je krása. Komplexnú a rozšírenú históriu Green Bay Packers riešim v mojej pripravovanej knihe, kde nájdete do bodky rozobratú históriu, legendy, štadión, logo, uniformy, fanúšikov, no proste všetko ohľadom Green Bay Packers. Podrobnosti a tie najdrobnejšie detaily ohľadom Packers budú záležitosťou mojej knihy. Táto nová webová stránka má taktiež za úlohu čo najsilnejšie osloviť nových prípadných fanúšikov Green & Gold, nakoľko im ponúka stručne a prehľadne spracované všetky potrebné informácie, ktoré ich môžu presvedčiť k tomu, že si najbližšie kúpia práve zeleno-zlatý dres Packers, ktorý si oblečú pri zápase a budú fandiť legendárnej zostave z Lambeau Fieldu!”

Koľko to stálo a z čoho ste to platili?

Bart: “Tvorba nového webu nebola zadarmo a museli sme do toho vložiť isté finančné prostriedky. Pred pár mesiacmi sme zaviedli systém spoluvlastníctva, vďaka ktorému sa fanúšikovia môžu stať spoluvlastníkmi nášho fanklubu a zároveň finančne podporiť to, čo robíme. Vďaka ich finančným príspevkom sme boli schopní obnoviť starú zálohu webu, ktorý bol vymazaný po internetovom útoku a zakúpiť tvorbu nového webu. Bez našich spoluvlastníkov by sme si to len veľmi ťažko mohli dovoliť a aj touto cestou im chcem veľmi pekne poďakovať za podporu!”

Bude sa nejako web meniť?

Rolo: “Myslím, že na poriadne dlhú dobu máme s nejakými úpravami pokoj. Samozrejme, budeme čakať na vašu spätnú väzbu. Ak by mnohí z vás s niečím neboli spokojní, prerobíme to. Myslím si, že v súčasnosti sme nadobudli fázu, kedy sa budeme stopercentne sústrediť len na dve veci – OBSAH a ZVIDITEĽNENIE FANKLUBU V GREEN BAY.”

Bart: “Pevný základ webu zostane na 99% nedotknutý a maximálne sa budú doťahovať nejaké detaily a prípadné vylepšenia, ktoré nám prídu na rozum. Aktuálne sme vám len pre predstavu načrtli, ako bude vyzerať ukazovateľ posledného odohratého zápasu (NFC Championship). Bude tam skóre, štatistiky našich tímových lídrov, pričom naši hráči budú mať na našom webe aj vlastný profil. Keď kliknete na jeho meno, bude tam fotka daného hráča a pozícia, na ktorej hrá. Aktuálne sme vám pre predstavu pridali RB Aarona Jonesa, QB Aarona Rodgersa a WR Davante Adamsa. Inak si myslím si, položku ohľadom kvalitného webu si môžme odškrtnúť a ako už poznamenal Rolo, ideme sa plne sústrediť na tvorbu obsahu a prácu okolo nášho fanklubu.”

Bude sa meniť aj obsah? Budete písať menej/viac alebo v inom štýle?

Bart: “Obsahová náplň webu (články, novinky, rozbory,…) prejde určitou zmenou a mám v pláne nový koncept písania článkov, ktorý mi dovolí vydávať články častejšie, no kvalita nepadne dole, práve naopak. “

Rolo: “Dlhšiu dobu uvažujem nad nejakou mojou pravidelnou rubrikou. Môžem však povedať, že máme pripravených pár vecí, ktoré budú veľké. Osobne si dávam záväzok písať viac. Dúfam, že moje ďalšie povinnosti mi to dovolia vo väčšej miere ako doteraz.”

Čo sa stane po spustení nového webu so starými článkami? Budem si ich môcť niekde spätne prečítať?

Rolo: “Samozrejme. Toto bola jedna z vecí, ktorá bola prioritou. Nový web a starý web budú odlíšení. Staré články nájdete na doméne old.greenbaypackers.eu. Spravili sme to z viacerých dôvodov, ale najhlavnejší je, že keby sme nahodili staré články na web, nesedeli by do novej šablóny a bolo by to v konečnom dôsledku proti tomu čo chceme vytvoriť.”

Bude na novom webe aj rozšírená možnosť komentovania jednotlivých článkov, prípadne nejaký chat pre fanúšikov, kde budú môcť syrové hlavy medzi sebou komunikovať?

Rolo: “Na novom webe nájdete priamo v menu “TAILGATE” četovú miestnosť. Tailgate party sú pred zápasmi skvelými stretnutiami fanúšikov, ktorí sa spoločne naladia na zápas. Práve tu nájdete čet. Ten bude otvorený pre všetkých a stále budeme pracovať na jeho optimalizácii. Veríme, že počas zápasu to tam bude poriadne žiť!”

Bart: „Povedzme si to úprimne, Facebook upadá a aktuálne sa mohutnejšie využívajú iné prostriedky komunikácie. Väčšinou sa vedú debaty k článkom na našej facebookovej fanpage a to by sme chceli zmeniť. Fanúšikovia sa majú teraz možnosť zapájať do hromadného chatu, alebo do diskusií pod jednotlivými článkami, ktoré sú aktuálne riešené prehľadnejšie a jednoduchšie, než tomu bolo na starom webe. Ako som spomínal, hlavná úloha nového webu je komplexnosť a jednoduchosť. Keď fanúšikovia športového tímu nájdu všetko potrebné pod jednou strechou, tak je to podľa mňa len plus a vďaka tomuto môžme z našej stránky vybudovať pevnú základňu slovensko-českých syrových hláv.“