Posila do ofenzívnej lajny!

Náš generálny manažér Brian Gutekunst nespí, neustále hľadá spôsoby ako posilniť svoju súpisku a tak učinil aj teraz! Bolo nám oznámené, že sa mu podarilo dotiahnuť ofenzívneho tackla Jareda Veldheera! Pre fanúšikov Packers je toto meno pomerne známe. Jared hral za nás v minulej sezóne. Vtedy musel urgentne zaskakovať za RT Bryana Bulagu. Bolo to v poslednom zápase základnej časti proti Lions a potom aj v Divisional round proti Seahawks. Vtedy sa našou šatňou šírila horúčka a Jared sa len pár minúť pred začiatkomo zápasu dozvedel, že bude musieť hrať na pravom tacklovi v zápase playoff, lebo Bulaga je chorý a nemôže nastúpiť. Ten s tým nemal žiadny problém a odohral fantastický zápas. V týchto dvoch zápasoch za nás odohral dokopy 58 pass-blocking snapov, pričom na nich nepustil ani jeden sack a ani jeden tlak na svojho quarterbacka! Teraz nám doplní hĺbku ofenzívnej lajny po zranení Davida Bakhtiariho. Veldheer je starting kaliber ofenzívny tackle a získanie takéhoto hráča do hĺbky je pre nás obrovské plus. Veldheer si spravil v Indy testy na COVID-19, sadol do auta cestoval 6 hodín do Green Bay.

Tento 203 centimetrov vysoký a 146 kilogramov vážiaci ofenzívny tackle v tejto sezóne nehral a povedal si, že s futbalom v NFL končí. Avšak to sa zmenilo, keď Colts mali obrovské problémy na pozícii ľavého tackla, zavolali mu, dohodli sa s ním a on im prišiel vypomôcť. V playoff zápase proti Bills štartoval na pozícii ľavého tackla. Tento zápas Colts prehrali, sezóna sa pre nich skončila a vďaka upraveným pravidlám practice squadu v tejto sezóne kvôli COVID-19 sme ho boli schopní podpísať na našu súpisku. Colts ho na zápas s Bills len aktivovali, nie presunuli, čiže po skončení zápasu smeroval späť do PS. V rozmedzí šiestich dní sa presunul z pozície futbalového trénera strednej školy do úlohy ľavého tackla v NFL a teraz sa ešte vrátil aj do Green Bay.

Vďaka tomuto sa z neho stáva úplne prvý hráč v histórii NFL, ktorý je v jednej post-season v dvoch rozdielnych tímoch – a zrejme už aj posledným. V drese Colts odohral kvalitné zápasy a prezentoval sa svojou silovou hrou. Keď bol len 11 dní s tímom, tak išiel hrať ako spomínaný starter, pričom podľa jeho slov nepokazil ani jednu úlohu. To je vskutku obdivuhodný počin. Jeho výkony v drese Colts boli kvalitné a jeho služby si veľmi pochvaľovali. Vo weeku 17 a wild card odohral dokopy 76 pass-blocking snapov, na ktorých nepustil ani jeden sack a 6 tlakov na quarterbacka.