Akcia roka je za nami. Viem, Vianoce budú, Silvester bude, Super Bowl bude… No my to máme troška inak! Tradičné stretnutie v Seredi napísalo 4. ročník a bolo jednoznačne najlepšie.

Štvrté Stretnutie syrových hláv v Seredi malo od začiatku jasný cieľ – prekročiť hranicu 50 ľudí. Bol taký tajný sen mňa a Nora. Po pomalom úvode, kedy sme v úvode októbra mali do 15 prihlásených, sa s účastníkmi roztrhlo vrece. Napokon nás bolo na mieste podľa oficiálnych počtov 53, dokopy zaplatilo 56 ľudí! Absolútna fantázia, klobúk dole, ďakujeme, slzy v očiach a všetko možné. Naozaj, bez akejkoľvek štipky srandy. Toto sa nám tých 8 rokov dozadu ani nesnívalo… Keď bolo na Facebooku pár ľudí, web neexistoval a to, že v jednom roku pôjde 22 ľudí priamo do Green Bay a na stretku nás bude rekordný počet… To ukazuje, že náš fanklub nemá v našich končinách obdoby a to sa pokojne môžeme porovnávať aj fanklubmi športov viac mainstreamových ako je NFL.

Poďme však ku tomu, čo sa dialo a na čo budeme navždy spomínať. Neoficiálne sme začali už krátko pred 14h. v podniku DaVinči. Ich pivná ponuka bola naozaj pre každého, chutné pivá rôzneho druhu len tam skákali na stoly a tiekli dole hrdlami. Musím priznať, že tento ťah začať neoficiálne v DaVinči vyšiel bravúrne. Všetci sme sa spoznali, vykecali, tárali o všelijakých témach. Toto skončilo o 16:03, kedy som dostal telefonát od Noriho, že sa môžeme presunúť na miesto činu!

Športclub je tutovka, ktorá nesklame a vedúci nám každý rok maximálne vychádza v ústrety, pripraví jedlo, čapuje do konca druhéh slotu zápasov a ani na sekundu nevidíte, že by už chcel odísť. Ďakujeme aj touto cestou a rok sa vidíme opäť!

Po príchode sa ihneď spustila možnosť zapojiť sa do polčasovej tipovačky. Noro si pripravil hromadu zaujímavých otázok, ktoré sa týkali počtu bodov, yardov, tacklov, bodov kickera, muffnutých puntov a kadečoho možného. Postupne sa priestory totálne naplnili a mohli sme začať s programom. Odštartovali sme ho debatou s účastníkmi tripu v Green Bay. Fajo, Česki, Daniel a ďalší, samozrejme, za trefných poznámok Nora, nám autenticky opísali celý trip. Všetci sme si toto rozprávanie užívali a tu musím ísť späť ku tomu, prečo bolo posedenie v DaVinči skvelý ťah – všetci sme sa vykecali a nikto nemal potrebu sa už vítať, pýtať a klebetiť. To bolo fakt super a nebolo treba sa prekrikovať.

Po debate sme sa pozreli na rôzne suveníry, ktoré nám účastníci tripu priniesli. Na stolíku boli cheeseheady, vlajka, soška Johna „St. Vince“ O’Neilla., dokola všetky Norove dresy, zlatá reťaz a ďalšie predmety. Za pomoci hlasu Josefa a.k.a. Czechoslovak a.k.a. Ten, ktorý sa priženil do Serede (aj ja ťa mám rád, cmuq) sa podarilo utíšiť osadenstvo a mohol sa začať Kvíz syrových hláv 2023. Rozhodol som sa, že pripravím čosi nové, špeciálne, zábavné a zároveň aj náročné. Keď som volal pár týždňov dozadu Norovi a opísal som mu tento nápad, tak bez váhania hovoril, že už nech začnem robiť na otázkach.

Počas kvízu panovala perfektná nálada, všetci sa snažili čo najrýchlejšie trafiť správnu odpoveď a takmer systémom štart-cieľ si vzal víťazstvo DanielM (nick na Discorde). Druhý skončil Maťo Bednár teda matto10 pred tretím Robert88. Kvíz sa osvedčil a ja dúfam, že sa mi o rok podarí vymyslieť nových (aspoň) 15-20 otázok. Vďaka, že ste sa v takom hojnom počte zapojili a bavilo vás to! Polčasovú tipovačku vyhral taktiež DanielM. No nič, ten prišiel, videl, najedol sa, zobral peňáze, suveníry a šiel domov.

Po kvíze sme sa všetci usadili a začalo sa podávať koleno s krkovičkou. Pre veľa z nás halvný bod celého večera, keďže napríklad ja sa teším na stretko práve aj kvôli tomuto už tradičnému občerstveniu. Musím priznať, že to Noro s vedúcim Športclubu skvele vymysleli a toto „menu“ má svoje jednoznačné a opodstatnené postavenie v itinerári nášho stretka.

To už sa dostávame ku zápasu, ktorý skončil víťazstvo a bilancia Packers v rámci našich stretnutí sa upravila na 3-1! Ja sa pýtam, či by sme nemali robiť každý mesiac po dve, možno by sme aj Super Bowl vyhrali! 🙂 Ale naozaj, zápas nás bavil, útok vyzeral dobre, Love nahádzal 300+ yardov, čo sa nepodarilo QB Packers od 31.12.2021. Výhra to bola s odrenými ušami, ale o to viac sme si užili povestné víťazné zakľaknutie. Všetci sme si začali podávať ruky, búchali päsťami, radovali sa. A tak to celé napokon aj malo byť. Perfektné poobedie a večer, s perfektnými ľuďmi, ktorí fandia tomu najperfektnejšiemu klubu pod slnkom a ešte aj s perfektným výsledkom! Takže ako kedysi na Slovane taký hlas hovoril… TO BOLO PERFEKTNEEEEE.

Nemôžem ale zabudnúť na polčasovú prestávku, počas ktorej sme si spravili tradičnú fotku a následne sme sa pustili do zákuskov vo farbách Packers naukladaných do tvaru Lambeau Fieldu. Ďakujeme Kolaciky_od_Jolky! Bolo to perfektné a chutné!

Nejakých 20 ľudí ostalo až takmer do záveru late window. Opäť sme sa zišli z rôznych kútov. Ja som prišiel z Liptova, boli aj ľudia z Prahy, Moravy a aj z ďalších kútov a väčších diaľav. Jednoducho sme všetci pochopili, že táto akcia je sviatok v pravom slovazmysle. Zobrať rodinku, urobiť si predĺžený víkend a pondelok voľno v práci. No, povedzte mi, nie je to paráda? Pokiaľ niekto z vás tento rok nešiel, tak napíšte niekomu z účastníkov a uvidíte, aké superlatívy sa začnú sypať. Budem sa opakovať – Príďte a budete lanáriť ďalších aj vy!

Toľko z mojej strany o Stretku syrových hláv 4.0. Chcem sa poďakovať ešte raz každému jednému účastníkovi. Počas písania tohto posledného odseku mi behá mráz po chrbte a to smrteľne vážne… Viete prečo? Tí, čo ste boli na stretku dobre vedia, ako to celé začalo. Bartovou iniciatívou vznikla v roku 2015 FB stránka, kde si sám pre seba písal preview/review a podobné veci. Následne na Dropbox zavesil dokument s tým, ako vznikli Packers. Ja som ho oslovil obyčajnou správou. To už jar 2016. Slovo dalo slovo, spojili sme sily, vytvorili web a spoločne s Norim sme skromne hovorili o plánoch. Snívali sme o tomto, čo sa stalo 19. novembra 2023. 51 pánov a TRI VÁŽENÉ DÁMY, ďakujeme za to, že sme zažili niečo, na čo budeme minimálne ten rok spomínať. Rovnako chcem poďakovať Rišovi = Bartovi a Norovi, že vďaka vám NFL nekonzumujem ako ostatné športy, ale prepadol som tomu do takej miery, že je to už na liečenie. Je to seriózna závilosť. Každý jeden človek, ktorý fandí Packers, číta články, je na Discorde, má knihu, tričká: Spoločne tvoríme jedinečný príbeh, ktorý sa opiera o Jedinečný príbeh klubu, ktorý nemá v histórii športu obdobu.

Toľko k stretku. ROLO.