Packers podpísali svojich dvoch kľúčových hráčov special team a poznáme detaily zmlúv našich predchádzaucich podpisov.

Máme tu niekoľko noviniek z Titletownu! Packers nám oznámili, že sa dohodli na nových zmluvách pre svojich dvoch kľúčových hráčov special teamu a to ILB Erica Wilsona CB Roberta Rochella. Zároveň sa nám odhalili reálne čísla kontraktov pre RB AJ Dillona, CB/returnera Keisean Nixona, či Coreyho Ballentina.

PODPIS ERICA WILSONA

Naše green & Gold farby bude v nadchádzajúcej sezóne obliekať aj inside linebackera Eric Wilson, eso nášho special teamu. V našom drese doposiaľ zasiahol do 30 zápasov, pričom v minulej sezóne viedol štatistiku nášho special teamu v počte odohraných snapov (308). K tomu bol na ihrisku na 121 snapoch aj v obrane. Najplatnejším je práve v special teame. V roku 2023 mal v special teame až 12 tacklov, čo bolo u nás najvyššie číslo a 8. najvyššie číslo naprieč celou ligou. V roku 2022 ich mal 13, čo bolo 16. miesto v lige, avšak podpísaný bol až v októbri a aj napriek tomu to bolo u nás delené prvé miesto. Zároveň ho portál PFF ohodnotil ako najlepšieho special team hráča sezóny 2022. Zaujímavosťou je to, že vo svojom druhom zápase v našich farbách (week 6 proti Jags) zablokoval punt a bol to náš prvý zablokovaný punt od roku 2018 (určite si to všetci pamätáme, Josh Jackson proti Vikings).

Wilson do NFL vstupoval ako nedraftovaný hráč v roku 2017 a prvé štyri sezóny strávil v Minnesote Vikings, kde bol v roku 2020 starting linebackerom a nazbieral tu 122 tacklov, 3 sacky, 8 tacklov pre stratu yardov, 3 interceptions a 1 forced fumble. Celkovo počas svojej kariéry zasiahol do 108 zápasov regular season a hral v 6 zápasoch playoff. Dokopy nazbieral 327 tacklov, 9 sackov, 3 forced fumbles, 4 interceptions a 9 zrazených prihrávok. Taktiež odohral dokopy 1,621 snapov v special teame. Na záver tu mám fun fact, v minulej sezóne bol na svojom limitovanom počte snapov v defenzívne hodnotený lepšie ako napríklad Denzel Perryman, Willie Gay, Kenneth Murray, Jack Campbell, či Devin White (spomedzi linebackerov, ktorí odohrali aspoň 100 snapov)


PODPIS ROBERTA ROCHELLA

Packers sa rozhodli, že na nový kontrakt podpíšu aj cornerbacka Roberta Rochella. Rochell bude mať tento rok 26 rokov a v minulej sezóne zasiahol v našom drese do 9 zápasov. My sme ho získali v októbri počas minulej sezóne, keď sme si ho uchmatli z practice squadu Panthers. Následne v našom drese odohral 112 snapov v special teame a spravil 4 tackles. V special teame hral v štyroch rôznych skupinách – punt coverage, punt return, kickoff coverage a kick return. Nemal ani jeden missnutý tackle, či odpískaný faul. Do NFL vstupoval v roku 2021 ako výber v 4. kole, kde si ho vybrali Rams a v ich drese vyhral aj Super Bowl LVI. V roku 2021 hral ako starting corner v 5 zápasoch a pripísal si v nich 14 tackles, 1 interception, 4 zrazené prihrávky a 1 fumble recovery.


ODHALENÉ ČISLA KONTRAKTOV A KOĽKO MÁME PEŇAZÍ NA MÍŇANIE?

Dostali sa už ku nám aj detailné čísla kontaktov našich čerstvo podpísaných hráčov. Začnem s running backom AJ Dilonom. Jeho skutočne unikátny kontrakt som rozoberal v TOMTO ČLÁNKU. Packers sa s ním dohodli na tzv. 4-year qualifying kontrakte a podľa zverejnených detailov bude mať tento rok cap hit vo výške $1,292,500. Vďaka tomuto unikátnemu druhu kontraktu si AJ príde na $2.575M v základnom plate, pričom jeho podpisový bonus bol $167,500, no len 1,292,500 sa počíta voči capu a jediné garantované peniaze sú tie za podpisový bonus. Čiže ak by sme sa ho rozhodli prepustiť niekedy počas campu, že by prehral svoj pozičný súboj, tak by sme niesli v dead money len $167,500. Je to no risk-high reward kontrakt.

Keď sa pozrieme na cornerbacka/returnera Keisean Nixona, tak jeho kontrakt je 3-ročný pre $18M. Jeho deal obsahuje podpisový bonus vo výške $6.5M a bonus za súpisku vo výške $2.8M v roku 2025 a jeho cap hit v roku 2024 je $3.99M. V roku 2024 dostane $8.8M a jediná garantovaná čiastka je podpisový bonus. Packers do tohto kontraktu zapracovali ešte ročné bonusy za workouty vo výške $200,000 a $500,000 v podobe bonusu za súpisku na zápas.

Posledným pánom na holenie je cornerback Corey Ballentine. Keď sa pozrieme na čísla jeho kontraktu, tak to vyzerá tak, že Packers veria tomu, že sa dostane do 53ky. Podľa reportovaných čísel dostal podpisový bonus vo výške $500k, bonusy za súpisku na zápas vo výške $220k a workout bonus vo výške $100k. Jeho základný plat je $1.28M, čo je o trošičku vyššie číslo ako je minimálny základ pre hráča, ktorý má za sebou 5 kvalifikovaných sezón (o cca $155k). Jeho cap number bude pre túto sezónu na úrovni $2,061,175. Jediné garantované peniaze sú v podobe podpisového bonusu, ale aj keby ho prepustíme pred sezónou, tak tu máme dead money vo výške $500k.

Keď už sme pri tých kontraktoch a číslach, tak treba poznamenať fakt, že Packers sa rozhodli nedoktnúť kontraktov cornerbacka Jaira Alexandera a ofenzívneho linemana Elgtona Jenkinsa a nepremenili ich bonusy za súpisku do podpisových bonusov. Jaire má vo svojej zmluve bonus za súpisku vo výške $8M a Elgton $5.1M. Bonusy im boli vyplatené 15. marca a 16. marca bol rovnaký bonus vyplatený aj outside linebackerovi Prestonovi Smithovi ($5.4M). Keď berieme do úvahy tieto tri bonusy, tak Packers mali možnosť uvoľniť tento rok voči capu takmer $15M, ale rozhodli sa tak neurobiť. Stále máme dostatok priestoru a tým, že nepresúvame peniaze do ďalších rokov lepšiu zdravie nášho účtovníctva pre nasledujúce roky. Ešte nepoznáme detaily kontraktu pre Rochella, či Wilsona, no na základe predpokladaných čísel máme aktuálny cap space vo výške takmer $21M, pričom efektívny priestor je cca $13.5M. Tých cca $7M si musíme odložiť na zaplatenie draft class, practice squadu, či aby sme nechali nejaký priestor na podpisy a presuny hráčov počas sezóny (IR, z PS do aktívnej, atď…).

Týchto $13.5M môžeme využiť na podpis novej zmluvy s Jordanom Lovom. Jeho cap hit je v tejto sezóne $12.8M a nový deal by ho posunul na cca $15-20M tento rok. Čiže potrebujeme nejaké milióny použiť práve na tento krok. Potom ich môžeme využiť na podpisy voľných hráčov, kľudne to môže byť LB, S alebo niekto do OL. Generálny manažér Brian Gutekunst niekoľkokrát počas tejto offseason spomenul, že môže použiť svoj bohatý kapitál tohtoročných draftových pickov na trade po veterána. Prípadne môžeme podpísať na novú zmluvu Kennyho Clarka. Alebo proste nespravíme nič a necháme si priestor k tomu aby sme mohli byť aktívni na trade deadline počas sezóny, alebo si to „presunieme“ na rok 2025).


YOSH NIJMAN DO PANTHERS

Náš bývalý ofenzívny tackle Yosh Nijman sa dohodol na novej zmluve s Carolinou Panthers. Podpísal s nimi 2-ročný kontrakt, ktor’ý zahŕňa garantovaných $5M, v základnej hodnote má $8M a jeho celková výška je $15M. V rokoch 2021 a 2022 odohral u nás ako starter 21 zápasov na pozíciách ľavého a pravého tackla. V roku 2023 sa vrátil do Green Bay na jeden rok, no pripísal si iba jeden štart a to až vtedy, keď Bakhtiari, Walker a Tom boli zranení. Celkovo odohral iba niečo cez 200 ofenzívnych snapov. V Severnej karolíne dostane Nijman môžnosť vyhrať starting job. Portál PFF uvádza, že v roku 2023 odohral 139 pass-blocking snapov, pričom na nich pustil 2 sacky, 10 tlakov a spravil 2 penalty. 198 snapov prišlo na ľavom tacklovi a 32 na pravom tacklovi. V ofenzívnej lajne sme prišli o Nijmana či Bakhtiariho na poste ofenzívnych tacklov a starting pravý guard Jon Runyan podpísal s Giants. Očakávajme signifikantnú investíciu do ofenzívnej lajny počas NFL Draftu 2024.