Spoznali sme rozpis zápasov na sezónu 2023!

Pred pár dňami NFL zverejnila rozpis zápasov na sezónu 2023. Súperov sme už poznali, posledné čo bolo treba rozlúsknuť bolo jednotlivé poradie zápasov. To už poznáme a vyzerá to takto:

VÝKOP SEZÓNY

Naša sezóna 2023 sa teda začne v Chicagu na Soldier Fielde a tu započne aj éra Jordana Lova ako starting quarterbacka Green Bay Packers. Všetci veľmi dobre vieme, že novodobý vlastník Chicaga Bears, Aaron Charles Rodgers, sa z Green Bay porúčal a presunul sa do New Jersey. Packers ťahajú šnúru 8 víťazných zápasov proti Bears a z posledných 26 vzájomných zápasov ich vyhrali hneď 23. Z tejto najhistorickejšej rivality v NFL sa stala v posledných rokoch jednostranná záležitosť. Preto logika dáva, že by malo dôjsť k prepisu vlastníctva z Aarona Rodgersa na jeho nástupníka. Rodgers proti Bears odohral 29 zápasov, Packers sú v týchto zápasoch 24-5 a Rodgers nahádzal 64 touchdownov a 10 interceptions. Zároveň sme Bears porazili v NFC Championship Game na Soldier Fielde, čím sme si zabezpečili postup do Super Bowlu XLV. Rodgersovým nástupcom je Jordan Love a tak dostáva ultimátnu šancu na to dať vedieť celému Chicagu, že v meste je nový majiteľ!

Náš head coach Matt LaFleur ešte nepozná ten pocit, aké to je odohrať zápas vo weeku 1 na domácej pôde. No a nespozná ho ani tento rok. Našim trénerom sa stal v roku 2019, kedy sme otvárali 100. sezónu NFL v Chicagu proti Bears (na tom zápase som bol). Následne v roku 2020 sme hrali na pôde Vikings, v roku 2021 proti Saints a v roku 2022 opäť proti Vikings. V otváracích zápasoch na cestách sme pod jeho vedením na bilancii 2-2.

Zaujímavosťou je to, že po tom, ako Colts a Steelers budú tento rok zahajovať svoju sezónu na domácej pôjde, tak Packers sú jediným tímom v NFL, ktorý počas posledných piatich sezón ani raz neotváral sezónu na svojej domácej pôde.

Začiatok sezóny by mohol byť pomerne vhodný aj pre nášho nového quarterbacka Jordana Lova. Takto na tom boli naši prví piati súperi počas minulej sezóny v pustených bodoch na zápas:

 • Bears – 32. miesto
 • Falcons – 23. miesto
 • Saints – 9. miesto
 • Lions – 28. miesto
 • Raiders – 26. miesto

PRIMETIME ZÁPASY

Od kedy viem chodiť tak hovorím jedno. V NFL sú len tri celonárodné značky, ktoré budú hrať primetime zápasy aj keby na USA útočili ufóni. Tie značky sú Steelers, Cowboys a Packers. Koľko som sa toho napočúval, že Rodgers je preč, nebudete mať žiadne primetime zápasy. Rodgers je preč, všetci nám tu vravia ako budeme jeden z najhorších tímov v lige a Packers aj napriek tomu dostali 5 primetime zápasov + zápas na Deň vďakyvzdania, na Vianoce a na Nový rok. Toto je výpis našich primetime zápasov:

 • WEEK 4 (TNF) vs Lions
 • WEEK 5 (MNF) @ Raiders
 • WEEK 13 (SNF) vs Chiefs
 • WEEK 14 (MNF) @ Giants
 • WEEK 17 (SNF) @ Vikings

No a tu sú naše zápasy na sviatky:

 • WEEK 12 (Thanksgiving) @ Lions (štvrtok)
 • WEEK 16 (Christmas eve) @ Panthers
 • WEEK 17 (New Year´s eve) @ Vikings

Celkovo majú Packers len 8 zápasov, v ktorých je výkop zápasu na obed. Avšak možnosť flexibilnej schedule by to mohla v závere sezóny zmeniť. Posledné tri primetime zápasy môžu byť presunuté na iné časy vzhľadom na výkony tímu a postavenie v bojoch o playoff.

Obidva naše zápasy proti Lions teda budú ako TNF. Takže v tejto sezóne odohráme až 2 TNF, čo bude 7x v našej histórii a po 1x proti tomu istému súperovi. Niečo takéto sa udialo ešte v sezónach ´94, ´07, ´11, ´14, ´15 a ´19.


BYE WEEK

Bye week budeme mať vo weeku 6 po dvoch za sebou idúcich primetime zápasoch proti Lions a Raiders. Posledné dva roky sme mali bye week v závere sezóny. V roku 2021 to bolo vo weeku 13 a v roku 2022 vo weeku 14.


GOLD PACKAGE

Ako určite viete, tak naše sezónne permanentky sú rozdelené do GREEN PACKAGE a GOLD PACKAGE. Green je pre permanentkárov z „Green Bay“ a Gold pre tých z „Milwaukee“, nakoľko kedysi sme tam hrávali zápasy počas regular season a po našom trvalom prechode len na Lambeau Fielde sa ponechal aj tento balíček permanentiek. Gold package tento rok dostali počas regular season nasledujúce zápasy:

 • WEEK 4 vs Lions
 • WEEK 11 vs Chargers

Ostatné zápasy sú klasicky pre Green package.


DLHÉ/ZLOŽITÉ TRIPY

Veľmi dobrou správou je to, že rozloženie schedule pre nás znamená to, že nebudeme musieť absolvovať žiadne dlhé tripy. Rozpis to zariadil tak, že nás čakajú len dva dvojzápasové tripy, vrátane zahájenia sezóny (najskôr v Chicagu, potom v Atlante). Na rozpise nemáme žiadne trojzápasové road tripy. V závere sezóny pocestujeme do Charlotte v Severnej Karolíne a potom do Minnesoty. Obidva tieto dvojtripy obsahujú zápas proti divíznemu rivalovi, kam môžeme ísť prakticky aj pešo.

Schedule tento rok zariadila jednu pomerne divnú medzeru. Medzi 28. septembrom a 22. októbrom naši Green Bay Packers odohrajú len jeden jediný zápas.

Zaujímavosťou je to, že až vo weeku 8 budeme po prvýkrát hrať proti tímu, ktorý bol v sezóne 2022 účastníkom playoff. Sú to Vikings a tak si otvorene povedzme, že vlastne prvý skutočný playoff tím z minulej sezóny nás bude čakať vo weeku 11 v podobe Chargers. V tejto časti sezóny nás podľa mňa čaká najzložitejšia séria zápasov – Steelers, Chargers, Lions, Chiefs a Giants. Ale ako veľakrát sa v NFL hovorí, nie je to o tom s kým hráte, ale kedy s ním hráte. Tak sa poďme pozrieť azda na tie najdôležitejšie informácie ohľadom našej schedule.

Naša centrálna poloha a aj rozpis sa postarali o to, že v tejto sezóne nalietame druhý najnižší počet míľ. Celkovo to bude len 11,956 míľ. Naopak najviac nacestujú Seahawks a to 31,600 míľ. V podstate všetci naši oponenti sú pomerne blízko. Dôležité je aj to, že okrem Vegas necestujeme na West Coast. Zápasy proti Chargers a Rams budú v Green Bay, takže žiadny otrasný jet lag.


ALFA OMEGA – ČAS NA ODPOČINOK MEDZI ZÁPASMI

Minulý rok to pre nás ohľadom času na odpočinok medzi zápasmi nebolo vôbec ružové. Žiadny iný tím v lige nemal takú nepriaznivú schedule ako my. Keď si dáme dokopy čas na odpočinok na jednotlivé zápasy voči súperovi, tak sme boli na negatívnom číslo mínus dvanásť. Toto je vec, na ktoré sa po vydaní schedule pozeráte okamžite. Snažíte sa nájsť zápasy, na ktoré budete mať viacej času na prípravu než súper a pozeráte sa na tie, kde to bude menej času než súper. Tento rok nám to schedule od začiatku tak nespočítala a sme na neutrálnom čísle 0.

Tu je zoznam zápasov, kde máme, resp. nemáme výhodu v čase odpočinku na zápas:

 • WEEK 3 vs Saints NO bude cestovať do Green Bay po MNF na ceste, zatiaľ čo Packers budú hrať doma po vonkajšom obednom/nedeľnom zápase proti Falcons = VÝHODA PACKERS (+1)
 • WEEK 5 @ Raiders – Packers budú mať mini-bye, nakoľko pred týmto zápasom budú hrať domáci TNF proti Lions, táto výhoda bude trošku zmazaná, nakoľko Raiders dostanú jeden bonusový deň na prípravu a odpočinok, nakoľko to je MNF = VÝHODA PACKERS (+3)
 • WEEK 6, BYE WEEK – Vo weeku 5 budeme hrať MNF vo Vegas, čo by nám výrazne skomplikovalo prípravu na zápas, ktorý by sme hrali potenciálne v nedeľu, a ak ešte na ceste. Po MNF bude bye week, čo celému tímu určite príde vhod = VÝHODA PACKERS
 • WEEK 7 @ Broncos – História nám ukazuje, že výhoda bye weeku pred zápasom nemá takmer žiadny vplyv na ďalší zápas, nakoľko počas posledných 5 sezónu sú tímy po svojom bye weeku na bilancii 65-61-1. Na zápas s Broncos budeme mať výhodu v čase na prípravu a oddych, avšak táto výhoda bude pomerne dobre zmazaná, nakoľko Broncos pred týmto dostanú mini-bye, lebo budú hrať TNF proti Chiefs na ich štadióne = VÝHODA PACKERS (+3)
 • WEEK 8 vs Vikings – Divízny súboj na Lambeau Fielde, na ktorý Vikings pocestujú po zložitom, avšak domácom MNF proti 49ers = VÝHODA PACKERS (+1)
 • WEEK 10 @ Steelers – Steelers budú do svojho domáceho zápasu proti Packers vstupovať po TNF, čo im dáva oproti nám výhodu mini-bye weeku, plus to bude pre nich tretí domáci zápas v rade, čiže nemusia ani nikde cestovať = VÝHODA STEELERS (-3)
 • WEEK 13 vs Chiefs – Packers budú pred týmto zápasom hrať zápas na Thanksgiving Day na pôde Lions, čo im bude dodávať trojdňovú výhodu v čase na oddych a na prípravu na domáci zápas proti Chiefs. Tí budú cestovať do Green Bay po zápase s Raiders a ďalší týždeň ich budú čakať Bills na ich domácom štadióne = VÝHODA PACKERS (+3)
 • WEEK 14 @ Giants – Giants budú hrať doma a po bye weeku, bude sa jednať o MNF = VÝHODA GIANTS (-7)
 • WEEK 15 vs Buccaneers – Po MNF proti Giants budeme mať o jeden deň menej. Na druhú stranu pre Bucs to bude znamenať ich štvrtý zápas na cestách za posledných päť weekov = VÝHODA BUCS (-1)

KLIMATICKÉ (NE)VÝHODY

Prvé na čo sa pozerám keď uvidím schedule je to, s kým hráme na Lambeau Fielde v decembri. V sezóne 2023 to vyšlo tak, že to budú Chiefs, Buccaneers a Bears. Tieto zápasy by mohli byť výrazne ovplyvnené počasím. Taktiež zápas v strede decembra v New Jersey proti Giants môže priniesť zaujímavé prírodné elementy. Zároveň v závere roka budeme hrať pod strechou proti Lions a Vikings, plus pôjdeme na juh hrať proti Panthers, čo nebude až také hrozné ako keď sme minulý rok išli hrať na Vianoce proti Dolphins do Miami. Tento rok hráme len proti jednému tímu z Floridy, sú to Bucs a tí budú cestovať do Green Bay, takže žiadne tropické počasie nás nečaká.

Srandovné je to, že podľa posledných informácií LA Rams žiadali ligu o to, aby hrali na Lambeau Fielde v septembri alebo v októbri. Odpoveď ligy znela takto – zápas bude 5. novembra. V tejto sezóne to bude po 4x v rade, čo Rams cestujú do Green Bay, aby odohrali zápas proti Packers na Lambeau Fielde. Posledné tri zápasy sa odohrali v januári (2020, playoff), neskorý novemeber (2021) a stred decembra (2022). Packers všetky tri zápasy vyhrali, vrátane dvoch výhier o dvojciferný rozdiel, pričom v týchto zápasoch si Rams prakticky ani nepípli.


GO PACK GO!!!!!!!!!