Máme za sebou 3-dňový povinný minicamp! Čo sa na ňom udialo?

AARON RODGERS STÁLE DO GREEN BAY NEDORAZIL

Ako ste už istotne všetci postrehli, tak náš hviezdny quarterback Aaron Rodgers sa po prvýkrát vo svojej profesionálnej kariére neobjavil na povinnom trojdňovom minicampe. Nie je to však niečo, čo by nás nejako prekvapilo, ono sa to v podstate aj očakávalo. Možno to bude znieť pre vás trošku divne, ale Andrew Brandt túto situáciu perfektne vystihol v jednom svojom tweete. Napísal: „Packers to nikdy nepriznajú, ale sú v pohode s tým, že Aaron vynechá minicamp (a možno aj nejaký čas z training campu). Keď Favre zostal v Mississippi počas offseason, tak sme mali možnosť vidieť Aarona ako vedie tím počas offseason, bolo to skvelé obdobie na hodnotenie. Teraz to majú Packers rovnako s Jordanom.“ Pod tento jeho tweet sa úplne podpisujem. Ale o Jordanovi a jeho napredovaní trošku neskôr v tomto článku.

Ohľadom situácie okolo Aarona Rodgersa musím rozhodne spomenúť veľmi čerstvé vyjadrenie nášho bývalého wide receivera Jamesa Jonesa, ktorý bol hosťom na stanici Fox Sports a robil interview pre môjho „milovaného“ Colina Cowherda. Jones nám tu povedal nejaké to inside info a povedal nasledujúce vety: „Rozprával som sa s ním a povedal mi, že to nie je o vyhodení generálneho manažéra, nie je to o nových peniazoch. Takže keď hocikoho počujem ako hovorí, že je to o vyhodení generálneho manažéra a týchto veciach, tak to nie je o tom. Na základe toho čo mi povedal a konverzácií ktoré sme spolu mali, tak skutočne verím, že situácia je napraviteľná.“ Jones ďalej vyvrátil aj to, že to nie je o tom, že by chcel Rodgers právomoci ohľadom toho, kto sa podpíše, alebo draftuje. Povedal, že jeho problémom je to, že sa zbavujeme veteránov a lídrov, ktorí stále dokážu hrať futbal a toto je Aaronov problém. „Jeho netrápi to, kto sa podpisuje. Aaron chce, aby niektorí chalani zostali v tíme, čo pomáha tomuto tímu vyhrávať. Ale to nie je iba o tejto poslednej sezóne. Ide to späť k Charlesovi Woodsonovi, Clayovi Matthewsovi, Juliusovi Peppersovi, Jordymu Nelsonovi, či Jamesovi Jonesovi (zasmial sa)… títo chalani sú v šatni veľkým faktorom pre mladých hráčov, sú kľúčovou súčasťou tímu k vyhrávaniu titulov a toto je pre neho najdôležitejšia vec.“ Jones teda na základne osobnej konverzácie s Rodgersom cíti, že problém vidí práve v odchodoch hráčov, než v nedostatku investícií do príchodov nových hráčov. „Nemôžem ovplyvňovať to, koho podpíšete vo free agency, ale to čo chcem je, aby som mal aspoň malé slovo ohľadom chlapov, ktorých púšťame preč,“ Jones to vidí tak, že práve toto je Rodgersov pohľad na vec. Koniec koncov Jones ďalej povedal, že skutočne verí tomu, že obidve strany nájdu spoločnú cestu a tieto rozdielne pohľady na vec sa vyriešia. „Je ochotný vrátiť sa, dať to všetko na správnu cestu, dať dokopy ten najlepší futbalový tím a pokúsiť sa bojovať o titul. A presne kvôli tomuto verím, že už bude na training campe, všetko sa urovná a myslím si, že vzťah medzi ním a generálnym manažérom sa výrazne zlepší,“ povedal na záver Jones.

James Jones týmito slovami dementoval celonárodné média a ich správy o tom, že Rodgers je nespokojný kvôli tomu, že sa draftoval Jordan Love a že sa mu nedraftujú hráči do útoku. Prakticky týmito slovami aj potvrdil posledný článok, ktorý som písal na túto tému. No a ešte jedna informácia ohľadom Aarona Rodgersa – Ian Rapoport z NFL Network potvrdil to, že Aaron Rodgers nikdy nepožiadal Packers o to, aby bol vymenený do iného tímu.

Inak zazreli ste, že ako náš prezident/CEO Mark Murphy označil Aarona Rodgersa pri svojom príhovore? „Často sa mi pripomína… Ted Thompson, ako väčšina z vás vie, skvelý generálny manažér, nás opustil… Často hovoril o Aaronovi, že je… a to nebol len Aaron, ale veľa ďalších hráčov. Povedal, že je komplikovaný fella. Takže len toto chcem povedať.“ Ako Mark… nehovoril si ešte pár dní dozadu, že čím menej obidve strany budú hovoriť na verejnosti, tak tým lepšie? Ako nemyslím si, že by tieto jeho slová niečo na situácii zmenili, ale tiež si nemyslím, že by jej nejako pomohli… Mark, mohol si byť fakt radšej ticho. Zase sme dali médiám náboje na to, aby mohli písať články a rôzne drgnuté teórie.


JORDAN LOVE = STREDOBOD POZORNOSTI

Aaron teda na minicampe nebol a stredobodom pozornosti sa stal náš mladý, stále len 22 ročný quarterback Jordan Love. Jordan po prvýkrát dostal do rúk dirigentskú paličku nad našim prvým útokom a odohral cenné snapy. Ako k Jordanovi pristúpil coach Matt LaFleur a ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett? Hrali len nejaké základné veci a len jednoduché veci z playbooku? To v žiadnom prípade. „Nie, rozbehli sme náš útok a hodili sme na neho úplne všetko,“ povedal LaFleur po poslednom treťom tréningu.

Prakticky to počas minicampu bola takmer výhradne Jordan Love Show. Takmer všetky útočné snapy dostal práve on. Napríklad vo štvrtok spomedzi 31 možných snapov v hre 11vs11 Jordan odohral až 26 snapov. Blake Bortles dostal len 3 a Kurt Benkert 2. Prakticky takto to vyzeralo na všetkých tréningoch. Toto je omnoho iný prístup, než na aký sme u nás zvyknutí. Normálne to u nás na tréningoch vyzerá tak, že starter dostane prvých 4/5 snapov, potom 3 až 4 dostane dvojka, a následne trojka dostane nejaké tie dva snapy. Ale Love bol prakticky na ihrisku neustále a de facto hádzal len on.„Je to chalan, ktorý nemá toľko skúseností ako ostatní. Musíme pred neho postaviť viaceré schémy s rôznymi hrami a takto zistiť, čo mu ide najlepšie a čo náš tím dokáže spraviť, pretože NFL sa každý rok mení. Proste sa snažím zistiť koľko toho dokáže ustáť a myslím si, že odviedol výbornú prácu ohľadom prístupu ku svojej práci, ako každý deň trénuje a myslím si, že sa mu to vypláca. Podľa mňa spravil progres,“ nechal sa počuť Matt LaFleur.

Keď sa pozrieme na jednotlivé tri tréningy, tak ten prvý bol z Jordanovej strany pomerne slabý, ten druhý bol excelentný a tretí bol priemerný. Teraz si spoločne prejdeme všetky tri tréningy a ukážeme si, že ako sa mu (ne)darilo.

TRÉNING #1

 • Prvý tréning bol pre Jordana jazdou na horskej dráhe, kde mal najmä problémy s presnosťou a nájdením toho správneho herného rytmu.
 • V úvode tréningu Jordan predviedol svoju atletickosť, keď dokázal manévrovať v pockete, následne prešiel do ľavej strany a v strede ihriska svojou prihrávkou našiel Amariho Rodgersa, keď sa mu podarilo loptu vopchať do tesnej coverage.
 • V tomto tréningu dostal Jordan hneď 16 snapov za sebou a až potom sa Benkert objavil na ďalšie dva. Po týchto dvoch snapoch bol Jordan späť.
 • Nepresnosti prišli pri prihrávke na Roberta Tonyana, kde to hodil Jordan ponad jeho hlavu pri prihrávke do pravého flatu. O niekoľko hier neskôr prehodil otvoreného Malia Taylora pri pravej sideline. Následne ešte raz prehodil MVSka. Minulý rok sme Jordana málokedy videli prehadzovať hráčov, skôr to boli krátke prihrávky. Počas offseason poriadne zapracoval na sile hodu a teraz to niekedy až prehnal.
 • V tomto tréningu bol jeho 2-minute drill neúspešný, keď sa útok pod jeho vedením nedokázal dostať cez 50-yardovú líniu.

TRÉNING #2

 • Na tomto tréningu predvádzal Jordan jednu parádu za druhou
 • Najskôr na začiatku hry 11vs11 hodil krásnu hlbokú loptu ku pravej sideline ponad rameno na RB A.J. Dillona medzi Krysa Barnesa a Adriana Amosa, ktorý bol na wheel route (!!!) pre zisk cca 30 yardov.
 • Následne sa mu vďaka hard countu podarilo na offside nachytať Kekeho, získal free play a tak to využil, keď hodil hlbokú loptu do double coverage na Allena Lazarda. Jordanova lopta perfektne zapadla do okienka medzi Amosom a Savageom, Lazard ju chytil a bol z toho 45-yardový touchdown.
 • Jeho tretia skompletovaná hlboká lopta prišla na RB Aarona Jonesa ku pravej postrannej čiare, ktorý bol na wheel route, loptu hodil ponad Ty Summersa a získal ďalších cca 30 yardov. Reportéri hovoria o tom, že Summersova coverage bola excelentná, ale Jordanova lopta ešte lepšia. Zisk 30 yardov. Po tejto prihrávke náš tréner tight endov Justin Outten prišiel za Jordanom a začal ho ovievať svojim poznámkovým blokom = Jordan bol proste HOT!
 • Jordanovi to stále nestačilo a potom na hlbokej out route na pravej strane našiel WR Juwann Winfreeho. Zisk ďalších 30 yardov.
 • Jordan na tomto tréningu pôsobil ohromne sebavedomo a obranu rozoberal hlbokými prihrávkami jedna radosť.
 • V 2-minute drille prešiel na 10 hier 70 yardov a tento drive zakončil prihrávkou na Allena Lazarda do stredu ihriska, ktorý vo výskoku predviedol akrobatický catch a bol z toho touchdown. Love v tomto drive skompletoval 7/10 prihrávok pre 70 yardov. Drive išiel najskôr prihrávkami cez Tonyana, Jonesa a Dillona. Potom našiel EQ pre zisk 23 yardov. Následne screen na Dillona a slant na EQ dostali jeho útok na 1st&goal z 8 yardovej línie. Na prvom downe prišiel iba odhod do outu, na druhom Alexander zrazil touchdownovú prihrávku na MVS a na treťom downe krásny catch predviedol Lazard.

TRÉNING #3

 • Hodená interception po prihrávke na MVSka = nedorozumenie útoku. Keby sa mohlo hitovať, tak by mal Lancaster sack, okamžite po snape bol v tlaku na QB. Andy Herman hovorí o tom, že MVS svoju routu ani poriadne neodbehol, čiže by túto interception nedával na Jordanovo triko.
 • Jordan obranu opäť nachytal na offside, prihrávka na Lazarda bola neskompletovaná, ale Love to hodil tak, že Lazard mal šancu na jej zachytenie. LaFleur po tejto hre kričal na svoj tím, nakoľko ako útok, tak obrana boli nedisciplinovaní. Útok robil false starty a obrana offsidy.
 • Reportéri hovorili o tom, že Love pôsobil v pockete veľmi isto. Dokázal sa v ňom hýbať, povystúpiť si, či rollovať z neho smerom von.
 • V red zone drille Love hodil pekný touchdown na Winfreeho. Lopta z jeho ruky letela ako z kanónu a DB nemal šancu reagovať. Juwann zahrával parádne plays počas všetkých troch tréningov a počas training campu sa ho rozhodne oplatí sledovať.
 • Ďalší touchdown v red zone drille prišiel na Tonyana. To už je LaFleura klasika, nakresliť v red zone jednoduchý touchdown pre Big Boba. Love mal jednoduchú prácu.

Ako som už spomínal vyššie, tak Love dostal takmer všetok priestor a Matt ho sledoval počas všetkých troch tréningov z blízka. Jeho výkony na týchto tréningoch rozhodne nesklamali a opäť ukázal nesporný talent. Boli tam samozrejme aj chyby a nepresnosti, ale to sa asi aj tak trošku očakáva, keď idete hrať s prvým útokom po prvýkrát ako de facto „rookie“ quarterback. Rozhodne môžeme povedať, že z videí, či pozorovaní reportérov sme zatiaľ zistili to, že sa jednoznačne zlepšila práca jeho nôh a odhod lopty, keď teraz tá lopta z jeho ruky lieta omnoho krajšie. K tomu v pockete vyzeral omnoho pohodlnejšie, dokázal sa v ňom pohybovať a celkovo pôsobil na ihrisku ako líder tímu. Okrem toho ohľadom jeho hry nie je veľmi čo hodnotiť, počkajme si na zápasy pre-season.

Počas hry 11vs11 mal hneď 70 pokusov o prihrávku. Pre porovnanie, počas celého minuloročného training campu mal v hre 11vs11 len 64 prihrávok. Training camp trvá mesiac a teraz to stihol prekonať za tri tréningy. Jordan na tlačovej konferencii hovoril tom, že chce byť líder tohto tímu. „To je súčasťou mojej hry, v ktorej sa tiež snažím zlepšiť. Proste aby som bol schopný prevziať vedenie tohto útoku, dokázal som týchto chalanov viesť a ujať sa líderskej úlohy. Minulý rok som v tejto pozícii nebol. To mal na starosti Aaron. Teraz som dostal možnosť spraviť ďalší krok, prevziať velenie a viesť týchto chalanov,“ nechal sa počuť Jordan. Mne osobne sa ohromne páči, ako si Jordan uvedomuje svoju pozíciu a zároveň sa dokáže dištancovať od Rodgersovej drámy. Myslím si, že tu perfektnú prácu odvádzajú tréneri, ktorí ho po psychickej stránke pripravujú veľmi dobre. Jordan si uvedomuje, že každý jeden snap je pre neho dôležitý, že sa musí stať lídrom tímu. „Toto je samozrejme čas, kedy dostávam veľa extrémne cenných opakovaní, ktoré by som za normálnych okolností nedostal. Proste pristupujem k tomu deň za dňom, ale áno, toto je to, prečo som tu. Bol som draftovaný preto, aby som bol quarterbackom. Takže na prvý week budem rozhodne pripravený,“ nechal sa počuť Jordan.

Love bol hodený do situácie, ktorú mu azda nikto ani len trochu nezávidí. Nie len že má byť potenciálny nástupca jedného z najlepších quarterbackov všetkých čias, čo je už samo o sebe zložitá úloha, ale k tomu kvôli pandémii nemal prakticky žiadnu šancu vo svojom prvom roku okúsiť si poriadny tréning v NFL a teraz ešte musí prežívať túto situáciu okolo Rodgersa, pričom média a väčšina fanúšikov ho už teraz dopredu odpisuje. Nech už sa udeje hocičo, ja budem jeden z prvých fanúšikov, ktorí budú za ním stáť a budem ho podporovať zo všetkých síl. C´mon Jordan!!!!!


ĎALŠIE POSTREHY Z MINICAMPU

Hráči Za´Darius Smith, Preston Smith, Elgton Jenkins a Dean Lowry boli v COVID protokole. Neznamená to, že boli pozitívne testovaní, ale mohli mať blízky kontakt s osobou, ktorá bola pozitívne testovaná. Na druhý deň bol Zee už na ihrisku, ale zvyšné trio nie.

Davante Adams bol na tréningoch prítomný, ale nezúčastňoval sa hry 11vs11. LaFleur povedal, že nechceli nič riskovať, radšej ho nechali mimo a dali ostatných chalanom viacej opakovaní. Davante zároveň po tréningu povedal, že sa training campu zúčastni a to aj vtedy, ak sa do jeho začiatku nepodarí podpísať novú zmluvu. „Áno, budem tu. Budem tu. Podpísal som kvôli tomu, aby som sa dal do práce hral. Som z East Palo Alto v Kalifornii. Vyrastal som bez dolárov. Nebudem sa vzdávať žiadnych svojich peňazí, ktoré som si zarobil a pre ktoré som podpísaný. Určite tu budem.“ K tomu dodal, že OTAs vynechal kvôli tomu, že sa ohľadom svojej hry cíti veľmi dobre a chcel stráviť nejaký ten extra čas s dcérkou. Zároveň však dodal, že neúčasť niektorých ďalších receiverov bola pre neho prekvapujúca, nakoľko majú na čom pracovať a pomohlo by im to.

David Bakhtiari bol pri ihrisku a spoločne s Deguarom, Hollmanom a Blairom rehabilitoval po zranení. Trošku nás aj pobavil, keď povedal, že nemá žiadny problém byť na 100% ready na training camp…. ale v roku 2022 a nahodil poriadne veľký úsmev. Náš Bak!!!

TRÉNING #1

 • QB Blake Bortles hodil krásnu hlbokú loptu na TE Isaaca Nautu, z čoho bol 35-yardový touchdown (2-minute drill).
 • Naša prvá ofenzívna lajna hrala v zložení: Braden – Runyan – Myers – Patrick – Turner. V prvej lajne dostal niekoľko snapov aj Royce Newman na pozícii pravého guarda, kde sa rotoval s Patrickom.
 • Naša druhá ofenzívna lajna hrala v zložení: Nijman – Van Lanen – Hanson – Stepaniak – Newman
 • Pri neúčasti Smithovcov bola starting dvojica OLB v zložení Gary a Garvin, na CB to bol King/Alexander/Sullivan, v DL Keke/Lancaster/Clark, na LB Barnes a na pozícii safetyho Amos/Savage
 • Ako prvý punt returner sa na ihrisku ukázal Amari Rodgers
 • Jaire vyzeral veľmi dobre a prakticky nič nepustil, dobrý deň mal podľa reportov aj Kamal Martin

TRÉNING #2

 • Rookie Royce Newman opäť trénoval s prvou ofenzívnou lajnou. Pri hre 11vs11 hral na pozícii pravého tackla a na ľavom bol Billy Turner.
 • CB Eric Stokes mal peknú coverage na MVS a podarilo sa mu zraziť prihrávku
 • QB Kurt Benkert v 2-minute drille hodil 50-yardový touchdown na Winfreeho, keď obrana v coverage totálne vyhorela.
 • Dobrý tréning mal aj CB Josh Jackson, ktorý pokryl jednu prihrávku na MVS a takmer si tu pripísal aj interception.
 • Jaire mal ďalšiu zrazenú prihrávku v end zone. Do jeho coverage sa opäť nič neskompletovalo.

TRÉNING #3

 • Kabion Ento a Malik Taylor pracovali ako v special teame na pozícii gunnera. Ak sa chcú títo chalani dostať do 53ky, musia ukázal prínos pre special team.
 • Amari Rodgers mal na zadnej strane end zóny krásny jednoruký catch, jeho spoluhráči ho s ním poriadne oslávili.
 • Prvá ofenzívna lajna hrala v zložení: Turner – Runyan – Myers – Patrick – Newman. V prvej OL dostal na pozícii RT príležitosť aj Braden.
 • Josh Jackson dostal priestor na pozícii starting cornerbacka. Barnes a Martin hrali v prvej obrane na pozícii ILB a Sullivan hral na slote.
 • CB Eric Stokes si pripísal interception proti Jordanovi, keď lopta smerovala na MVS. Reportéri píšu, že útok nebol od začiatku snapu na jednej vlne. Eric využil svoju rýchlosť a podbehol routu MVSka. V zápase by to bola pick-6.
 • CB Shemar-Jean Charles mal veľmi peknú zrazenú prihrávku na MVS. Love to hodil pekne, ale nováčik zahral parádnu play a zožal za to aj ovácie od obrany. Obrana normálne oslavovala, ako keby vyhrali zápas. Pevne verím, že táto nálada im vydrží a nový defenzívny koordinátor Joe Barry prinesie do tejto obrany poriadny život!
 • RB Dexter Williams nedokázal pri predávke lopty na beh udržať loptu a bol z toho fumble.

Reportéri hovoria o tom, že sa síce hralo bež chráničov a kontaktu, ale najlepším hráčom počas týchto troch tréningov bol outside linebacker Rashan Gary. Pochvala smeruje aj nováčikovi CB Ericovi Stokesovi, ktorý na každom tréningu zahral aspoň jednu/dve pekné plays a jeho coverage bola skvelá. Veľa sa hovorí aj WR Juwannovi Winfreem, ktorý tiež predvádzal veľmi dobré výkony. Uvidíme čo dokáže spraviť počas TC. V obrane vyzeral dobre aj nováčik CB Shemar Jean-Charles. Veľa sa hovorí okolo dvoch ofenzívnych linemanov – Ben Braden a Royce Newman. Obidvaja nastupujú v prvej ofenzívnej lajne a podľa slov trénerov majú reálnu šancu na získanie starting pozície v našej OL.


PODPÍSAL SA NOVÝ INSIDE LINEBACKER!

Generálny manažér nám po drafte povedal, že sa určite bude obzerať po skúsenom inside linebackerovi a jedného pred začiatkom minicampu aj podpísal. Podpísal sa skúsený ILB De´Vondre Campbell. Tento chalan je takmer úplným opakom Christiana Kirkseyho, ktoré sme podpísali minulý rok. Vo svojej kariére zatiaľ vynechal len 5 zápasoch a aj to bolo v roku 2016. Celkovo v 75 zápasoch, ktoré v NFL odohral v dresoch Falcons a Cardinals, si pripísal 462 tacklov, 7.5 sackov, 19 zrazených prihrávok, 3 interceptions a 6 spôsobenýh fumblov. V štyroch sezónach po sebe si pripísal +90 tacklov. Zaujímavosťou je, že práve Aaron Rodgers bol quarterbackom, na ktorom si Campbell pripísal svoj prvý kariérny sack v NFL. Matt LaFleur ho k tomu veľmi dobre pozná, keď bol v trénerskom tíme Falcons v roku 2016, kedy ho práve oni draftovali v 4. kole. Aj samotný Campbell povedal, že jeden z dôvodov, prečo prišiel do Green Bay je práve Matt, lebo ho veľmi dobre pozná a vie aký je to skvelý človek.

Nie je to žiadny hviezdny linebacker, ktorý by nás svojimi výkonmi poslal na Mars, avšak je to solídny a vyvážený linebacker, ktorý na túto pozíciu prinesie potrebné skúsenosti. Dokáže byť na ihrisku na všetky tri downy, je to veľmi schopný tackler, dokáže mať vplyv ako blitzer a jeho slabšou stránkou je coverage, kde neukazuje zrovna najlepšie inštinkty a často sa vyskytne mimo pozície. Podľa štatistík počas svojej kariéry pustil 14 passových touchdownov, do jeho coverage sa skompletovalo 76.2% prihrávok pre passer rating 109.8. Campbell poskytuje potrebnú skúsenosť na tejto pozícii a k tomu niečo, čo aktuálne na súpiske nemáme – kombináciu veľkosti a atletickosti na pozícii linebackera. Meria 193 cm, váži 105 kg a k tomu zabehol 40 yardov za 4.58s, čo je pre linebackera elitný čas. Myslím si, že Barry by ho mohol vo svojej obrane využívať najmä v hybridnej úlohe, prakticky nieco ako Deion Jones.

Tom Silverstein nás ešte informuje o tom, že sa má s Campbellom jednať o kontrakt na 1 rok vo výške $2M, pričom to zahŕňa podpisový bonus vo výške $1.01M. K tomu sa pridali 4 voidable years, aby sa jeho cap hit tento rok znížil na cca $1.19M. K tomu má v zmluve ďalších $500,000 v podobne stimulov za odohraný čas na ihrisku.Nakoľko sme mali plnú súpisku, tak musel prísť korešpondenčný krok. Prepustil sa RB Mike Weber a Campbell bude u nás nosiť dres s číslom 59.


PODPÍSAL SA ĎALŠÍ QUARTERBACK

Packers sa poistili pre prípad, že by sa Aaron Rodgers neukázal na začiatku training campu a aby mali na súpiske aspoň 4 ruky na hádzanie aj počas OTAs, ktoré ešte prídu nasledujúci týždeň. Ale ani náhodou si nemyslím, že ho podpísali kvôli tomu, že je to s Rodgersom „stratené“ alebo niečo podobné. Mali u seba na skúške quarterbacka Jakea Dolegela, ktorého aj podpísali. Deolegela strávil takmer celý minulý rok v Patriots. Nakoľko sa podpísal ďalší hráč, tak musel prísť korešpondenčný krok a prepustil sa DL Anthony Rush.


JACE STERNBERGER BOL SUSPENDOVANÝ

Five Players Who Must Step Up For The Green Bay Packers In 2020

Bolo nám oznámené, že náš tight end Jace Sternberger je suspendovaný na prvé dva zápasy sezóny 2021. NFL oznámila, že táto suspendácia prišla kvôli porušeniu ligových pravidiel za zneužívanie návykových látok. Jace teda na 100% bude musieť vynechať zápasy proti Saints a Lions, pričom počas týchto dvoh týždňov nemá nárok na plat. Táto suspendácia nezasiahne jeho pred-sezónnu prípravu a bude môcť hrať v pre-season a aj zúčastniť sa training campu. Jeho suspendácia začne plynúť práve v prvom weeku sezóny 2021. Nakoľko bude Jace suspendovaný, tak sa nebude počítať voči našej 53ke. Aj keď to možno neznie najlepšie, tak pre Packers je táto jeho suspendácia takým malým cheatom, nakoľko pri cutoch si budú môcť ponechať 54 hráčov. 53 hráčov, ktorí budú na súpiske a plus Jace bude suspendovaný. Je to divný spôsob ako sa na to pozerať a Jaceovi to v rozbehnutí NFL kariéry rozhodne nepomôže, ale aspoň toto je na tom trošku pozitívne.

Jace nám aj krátko po oznámení tejto suspendácie vysvetlil, že o čo ide. Povedal nám nasledujúce slová: „Vo februári roku 2020 som spravil otrasnú chybu. Bol som na antidepresívach, rozhodol som sa piť alkohol, čo viedlo k tomu, že som zaspal za volantom. Moji tréneri a spoluhráči boli prví ľudia, ktorí o tom vedeli. Chcem sa ospravedlniť organizácii Green Bay Packers a každému ďalšiemu, kto ma počas mojej doterajšej cesty podporoval. Nie je to nikdy v poriadku, keď si vypijete a potom sadnete za volant. Počas posledných 16 mesiacov som chodil na terapiu a neustále som pracoval na tom, aby som bol lepším človekom. Nikdy nebudem ignorovať svoje chyby, som zodpovedný za svoje zlé rozhodnutia a akceptujem dôsledky.“

Nikdy nevieme, čím si hráči prechádzajú. Packers o tomto počas posledných mesiacov vedeli, boli si vedomí toho, že príde trest. Byť hráčom v NFL nie je jednoduché a presne aj kvôli takýmto prípadom tak fandím Jordanovi. Nechcem, aby skončil aj on na antidepresívach z toho obrovského hnevu a tlaku na jeho osobu od fanúšikov, že to je on, kto je dôvodom, že miláčik a legenda domácich tribún je s tímom Packers nespokojný.


FANÚŠIKOVIA SA VRÁTIA DO GREEN BAY!

Heading to Lambeau Field for Packers vs. Vikings? - Page 3

Green Bay Packers nám oficiálne oznámili, že v sezóne 2021 sa môžeme tešiť na plný kotol Lambeau Fieldu a k tomu bude už aj plná kapacita na stretnutí akcionárov, počas celého priebehu training campu, Family Night a aj zápasov pre-season. Čiže sa opäť môžme tešiť na plný Lambeau Field počas zápas, či kopec fanúšikov počas tréningového kempu! K tomu sa do normálnej prevádzky dostáva aj Lambeau Field Atrium, Packers Pro Shop, Packers Hall of Fame, či Lambeau Field Stadium Tours. Fanúšikovia, ktorí budú očkovaní, tak nemusia nosiť rúška, ale tí, ktorí nie sú zaočkovaní, tak je odporúčané, aby rúška nosili. Doklad o očkovaní sa vyžadovať nebude.

K tomu nám bolo oznámené, že Packers už definitívne a naplno prechádzajú na systém elektronických lístkov. Mnoho profesionálnych tímov už kompletne využíva elektronické lístky, ale Packers stále používali ešte aj papierové lístky, lebo veľa fanúšikov si to želalo. Fanúšikovia ich zbierali a väčšina sezónnych permanentkárov nemajú ešte ani poriadne „novodobé“ telefónne zariadenia. Zároveň však Packers dodali, že po sezóne všetkým permanentkárom prostredníctvom mailu zašlú pamätné lístky