Ďalší wide receiver je zranený...


Adam Schefter z ESPN nás informuje o tom, že wide receiver Allen Lazard musel podstúpiť operáciu core (stred tela) a je mimo hry na neurčitý čas. Lazard aktuálne vedie po troch odohraných zápasoch tímovú štatistiku v počte nachytaných yardov (254) a v nedeľu v primetime odohral proti Saints svoj prelomový zápas, keď sa mu podarilo nachytať šesť prihrávok pre 146 yardov a 1 touchdown.

Allen vynechal štvrtkový tréning a to bol prvý indikátor toho, že sa niečo stalo. Po zápase so Saints vyzeral byť v naprostej pohode, no vo štvrtok je situácie diametrálne odlišná. Je viac než pravdepodobné, že bude umiestnený do injured reserve a pod novými pravidlami pre sezónu 2020 sa bude môcť vrátiť najskôr po troch týždňoch. Najlepší scenár je, že vynechá niekoľko týždňov, ale môžu to byť aj mesiace.

Lazardova absencia bude enormne citeľná. Keď Aaron Rodgers na neho v tejto sezóne hádzal loptu, tak má perfektný passer rating 158.3 a podľa DVOA je Lazard NO.1 wide receiverom v NFL po troch odohraných týždňoch. Je Rodgersovou istotou na tretích downoch. Keď Aaron na neho hádzal prihrávku na treťom downe, tak to vyzerá nejako takto: 5 targetov, 5 catchov a 5 prvých downov.

No Allen nie je len hráč, ktorý chytá lopty, ale aj neuveriteľne platným hráčom v blokovaní pre behovú hru. Dovolím si tvrdiť, že lepšie blokujúci wide receiver v NFL aktuálne nehrá. Kto si myslí, že trepem, tak nech si pozrie ten Lazardov pass protect blok proti DE Cameronovi Jordanovi v zápase proti Saints.

WR Davante Adams sa síce vrátil do tréningu, no bolo to len limitované a po tréningu povedal, že hrať nebude dovtedy, kým nebude fit na 100%. Je tak reálne možné, že proti Falcons budeme bez našich dvoch najproduktívnejších wide receiverov. Plus k tomu je v injured reserve už aj WR Equanimeous St. Brown so zraneným kolenom. Pri ňom nebolo reportované žiadne vážne zranenie, keď bol po prvom zápase sezóny bez jediného odohratého snapu presunutý do IR. Takže ak je zdravý, proti Bucs už bude môcť nastúpiť.

Na aktívnej súpiske máme len troch zdravých wide receiverov a to sú Marquez Valdes-Scantling, Darrius Shepherd a Malik Taylor. Shepherd s Taylorom majú dokopy vo svojej NFL kariére zachytenú len jednu prihrávku. Shepherd a Taylor boli u nás už aj počas minulej sezóny, takže pri nich nie je problém ohľadom znalosti útočného systému a play-booku. Vyzerá to tak, že práve Shepherd je obľúbencom nášho quarterbacka, Rodgers po štvrtkovom tréningu na jeho adresu povedal:

„Bol najproduktívnejším hráčom počas kempu a veľmi sa mi páči jeho prístup. Je to jeden z tých, ktorý vkuse počúva Davante Adamsa. Vždy keď som prišiel do Don Hutson Centra počas tréningového kempu, tak som spravil tú istú vec. Dal som si prilbu a Shep už zbieral vedomosti a s Davantem sa rozprával o uvoľňovaní a ostatných veciach. Pozrite, snažím sa a venujem tomu pozornosť tak veľmi ako viem. Toto vás ovplyvňuje. Vidíte čisté odhodlanie na zlepšenie sa. A potom to vidíte aj na ihrisku. Vidíte ho konštantne zahrávať hry a som na neho skutočne hrdý, že s tým vydržal, bol aktivovaný do 53ky a mám v neho veľkú dôveru.“

Za wide receivera môžeme ešte považovať THE WEAPON Tylera Ervina, ktorý hráva veľa na slote a tu aj trénoval počas tréningového kempu. Počas niekoľkých posledných hodín Packers podpísali dvoch wide receiverov do practice squad a sú nimi Caleb Scott a Juwann Winfree. V practice squade máme ešte Reggieho Begeltona a Roberta Fostera.