Naša defenzívna hviezda podstúpila operáciu a so sebou to nenesie vôbec dobré správy

Je pravdepodobné, že All-Pro edge rusher Za´Darius Smith odohral svoj posledný snap v tejto sezóne. Mike Garafolo z NFL Network nás informuje o tom, že Zee počas tohto týždňa podstúpil operáciu chrbta a očakáva sa, že bude musieť vynechať signifikantnú porciu času.

Packers' Za'Darius Smith out indefinitely after back surgery: Reports - The  Athletic

Už na konci júla pri vstupnej zdravotnej prehliadke do training campu sa Zeemu nepodarilo úspešne prejsť zdravotnou prehliadkou kvôli zraneniu chrbta, ktorá si privodil mimo oficiálne tréningové ihriská (non-football injury). Hneď v úvode training campu sa hovorilo o tom, že toto zranenie nie je nijako vážne a vidia to maximálne na dva týždne a mal by byť späť v tréningovom procese. To sa však nestalo. De facto vynechal kompletne celý training camp a pred prvým zápasom sezóny proti Saints sa začalo hovoriť o tom, že sa stále nevie, či bude Zee ready. Nakoniec však do tohto zápasu zasiahol, aj keď len veľmi limitovane. Odohral len 18 snapov a na ihrisko sa dostával len na jasných pass rush situáciách. Po tomto zápase bol prakticky okamžite umiestnený do injured reserve, čo znamenalo to, že nám bude chýbať minimálne tri nasledujúce zápasy. Stále sa však nehovorilo o tom, že by to malo byť takto vážne.

Nakoniec však počas tohto týždňa podstúpil operáciu a nikto nevie, kedy sa vráti. Oficiálne reporty hovoria o tom, že Packers „dúfajú“, že by sa mohol vrátiť ešte počas tejto sezóny. Avšak Bill Huber zo Sports Illustrated informuje o tom, že Packers sa už teraz nespoliehajú, resp. neočakávajú to, že by sa Zee ešte v tejto sezóne na ihrisku objavil. Celé to znie tak, že jeho potenciálny návrat v tejto sezóne je skorej len vlhkým snom, než reálnym vyústením.

Keď si dáme dokopy všetky premenné, tak je na mieste otázka, či ešte niekedy uvidíme Zeeho obliekať green & gold. Jeho cap hit v budúcej sezóne je $28.1M a my si ani len náhodou nemôžeme dovoliť ponechať si ho v tíme pod týmto číslom. V budúcej sezóne sa budeme nachádzať doslova v platovom pekne. Buď bude musieť pristúpiť na zníženie platu, alebo podpíše novú zmluvu, prípadne bude prepustený alebo vymenený. Všetky možnosti sú na stole, špeciálne teraz, keď sa 29 ročný hráč ocitne v takejto situácii po operácii chrbta, ktorá očividne nebola pre srandu králikov. Zee počas offseason dával jasne najavo, že chce novú zmluvu a tým si zabezpečiť to, že bude Packer for life. Avšak toto vážne zranenie mu tieto plány môže veľmi pravdepodobne narušiť. Je možné, že jeho smiešne odpískaný roughing the passer na Jameisa Winstona v prvom zápase proti Saints bol jeho posledný „highlight“ v našom drese.

Zee u nás odohral zatiaľ dve sezóny, v ktorých nastúpil do všetkých 32 zápasov. V oboch sezónach bol menovaný do Pro Bowlu, v poslednej aj do second-teamu All-Pro. Dokopy si v našich farbách pripísal 26 sackov, 60 hitov na quarterbacka a 163 tlakov na quarterbacka (v rozmedzí posledných dvoch sezón nemal žiadny edge rusher v NFL viacej tlakov na QB než Zee). Jeho vplyv na hru bol obrovský a o tom svedčí aj fakt, že podľa Next Gen Stats bol Zee v rokoch 2018-2020 druhým najčastejšie zdvojovaným edge rusherom v celej NFL (29%). S ním na ihrisku je naša obrana na úplne inej úrovni, robí priestor svojím spoluhráčom a to, že už na ihrisku nebude je obrovská strata.

Toto je pre nás obrovský škrt cez rozpočet. Náš pass rush má v doterajšom priebehu sezóny veľké problémy a Zeeho návrat sa očakával už veľmi nedočkavo. K tomu však nedôjde. Budeme sa teda musieť spoľahnúť na Prestona Smitha, ktorý má úvod sezóny rozhodne lepší než minulú sezónu, či na Rashana Garyho, ktorý ukazuje záblesky skvelého hráča a Packers veria, že sa stane hviezdou. Problém je však za nimi. Do rotácie tam je Jonathan Garvin, Chauncey Rivers a La´Darius Hamilton. Počas prvých troch weekov boli všetci traja prakticky neviditeľný a keby vám teraz nepoviem že ich máme, tak o nich ani neviete. Osobne očakávam a pevne dúfam, že sa Gutekunst poobzerá po nejakom skúsenom veteránovi a privedie ho do Green Bay. Je to NUTNOSŤ!!!


VALDES-SCANTLING DO INJURED RESERVE

He's become a true professional': Improved Marquez Valdes-Scantling takes  Packers' offense to another level – The Athletic

Aby toho nebolo málo, tak sa k nám dostala informácia o tom, že wide reciever Marquez Valdes-Scantling putuje do injured reserve. To znamená, že bude musieť vynechať minimálne tri najbližšie zápasy. Bol sem umiestnený kvôli zraneniu hamstringu, ktoré si privodil v zápase s 49ers. Packers týmto krokom cieľa k tomu, aby ho nevystavili možnosti, že si toto zranenie obnoví a chcú mu dať čas na poriadne doliečenie.

Toto tiež nie je pre náš útok žiadna príjemná správa. MVS síce v doterajšom priebehu sezóny zachytil len 6 prihrávok pre 76 yardov a 1 touchdown, avšak keby ho Rodgers niekoľkokrát trafil svojou prihrávkou, tak mohol mať minimálne o 150 yardov a 3 skórované touchdowny viacej. Aktuálne vedie celú ligu v počte targetov pre aspoň 20 yardov. Má ich na svojom konte 8 a aktuálne na súpiske nemáme žiadny deep-threat kalibru MVS. Naša celá zvyšná súpiska má dokopy takýchto targetov len 8. Počas minulej sezóny MVS viedol celú ligu v počte catchov pre +40 yardov (spoločne s Tyreekom Hillom).

Aj keď možno nemá aktuálne najvyššie čísla, tak v našom ofenzívnom systéme je veľmi dôležitý, obrany musia rešpektovať jeho rýchlosť a to otvára priestor pre jeho ostatných spoluhráčov a najmä pre Davante Adamsa. Čo sme už niekoľkokrát v tejto sezóne aj mohli vidieť, keď bol MVS využitý špeciálne na to, aby svojou routou spravil priestor pre prihrávku na Adamsa.