Spoločný tréning s Bengals pred našim vzájomným zápasom!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Eric by sa mal podľa posledných správ vrátiť niekedy počas campu.

ZRANENIA

 • C Jake Hanson (lakeť)
 • DB Innis Gaines (kvadriceps)
 • RB Lew Nichols (rameno)

C Jake Hanson stále netrénoval. Po Family Night nám pribudli dve zranenia. Jedná sa o nováčika RB Lew Nicholsa a slota Innis Gainesa. TE/FB Josiah Deguara bol späť na tréningu.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa tréningu zúčastnil, avšak odohral limitovaný počet snapov, na pár snapov prišiel, na pár odišiel a tak to bolo počas celého tréingu.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Prvý zápas počas preseason odohráme na ihrisku Cincinnati Bengals. A keďže tréneri Matt LaFleur a Zac Taylor sú kamaráti, tak sa dohodli na tom, že pred týmto zápasom si spolu aj zatrénujú. V stredu teda spoločne vybehli na tréningové ihrisko Bengals a mali jeden spoločný tréning. Pre náš mladý a neskúsený sa jedná o cenné skúsenosti navyše. Minulý rok bola obrana Bengals na 6. mieste v počte pustených bodov a na prvom mieste v pustenom passer ratingu a percentách skompletovaných prihrávok. Tento report bude trošku oklieštený, nakoľko naši všetci reportéri neboli prítomní a nedostávali sme tweety z každej jednej play ako to je zvykom. Zároveň náš útok trénoval na jednom ihrisku a obrana na druhom, preto bolo pre našich reportérov nemožné stihnúť úplne všetko. Naši reportéri boli hlavne pri útoku a o hre našej obrany máme len niekoľko postrehov od reportérov Bengals. Preto aj forma článku bude trošku iná než na akú ste zvyknutí. Ale prejdeme si všetko, čo sa dalo dopátrať!

Na začiatku tréningu sme mohli vidieť súboje 1 vs 1 medzi ofenzívnou lajnou a defenzívnou lajnou.

Po úvodných individuálnych drilloch sa išlo na hru 7 vs 7. Aby sa tento tréning mohol udiať, tak medzi oboma trénermi muselo dôjsť k určitým kompromisom. Ten na strane Matta LaFleura bol v tom, že sa odohral ten drill 7 na 7. Tento názov je trošku nepresný, lebo pri tomto drille mal útok na ihrisku 6 hráčov – quarterback a 5 hráčov na skill pozícii, pričom čelil obrane, ktorá pozostávala zo siedmich linebackerov a defenzívnych backov. U nás v Green Bay tento drill nevidíme vôbec, lebo pre nášho trénera nemá až takú hodnotu: „Myslím si, že tu je nejaký dobrý benefit, ale keď sa bavíme špeciálne o quarterbackoch, tak pri tomto drille hádžete za perfektných podmienok a takto sa táto hra nehrá. Počas zápasov bude okolo vás chaos, špeciálne vpredu, takže ja viacej vyznávam práve tento smer. S týmto prišiel Zac, že by to chcel a ja som povedal, že s tým nemáme problém a zahráme si.“

Naša trojka na pozícii quarterbacka Alex McGough zahral najkrajšiu play pri 7vs7, keď svojou perfektnou deep loptou našiel nedraftovaného nováčika wide receivera Malika Heatha a ten skóroval touchdown. Ten sa presadil cez svojou single coverage a mal separáciu nejakých 5-6 yardov. Lopta priletela do behu a bol by to 70-yardový touchdownv. Z tejto časti tréningu máme zopár videozáznamov. Na tejto play bol wide receiver Christian Watson na linebackerovi. Takýto matchup je easy read pre quarterbacka.

Máme tu ešte play, kde Jordan v strede ihriska našiel wide receivera Jaydena Reeda na slante.

Spoločný tréning mal cez 2 hodiny, pričom náš prvý útok mal loptu vo svojej moci 7-krát v rôznych situačných drilloch. Vďaka tomuto náš mladý a neskúsený quarterback Jordan Love dostal k dispozícii veľmi cenných 42 snapov v hre 11 vs 11. Prejdeme si všetky tieto drilly.

FIRST&10 – Pri situačnom drille 1st&10 mal náš prvý útok 2 držania lopty. Odohralo sa celkovo 10 plays (5 passov a 5 behov). Jordan tu skompletoval 3/5 prihrávok pre 57 yardov.

 • POZITÍVNE – Nakoľko sa jednalo o 1st&10, tak Love využíval veľa play-actions a práve na takýchto plays skompletoval prihrávky pre 22 a 18 yardov. Jeho najlepšou play bola tá, kde spravil audible, lebo videl receivera Samoriho Toureho v single coverage na slote. Následne hodil na neho presný slant a Toure by tu získal 18 yardov. Jeho druhá dlhá skompletovaná prihrávka bola na fullbacka Henryho Pearsona, ktorý sa uvoľnil cez flat, Jordan hodil loptu na fade, Henry prihrávku zachytil jednou rukou a získal 22 yardov. Tretia skompletovaná lopta bola receivera Christiana Watsona na crossing route.
 • NEGATÍVNE – Jedna Jordanova deep ball na receivera Romeo Doubsa nebola presná. Romeo sa presadil cez cornerbacka Cama Taylor-Britta, ale lopta nebola hodená do behu a tak corner túto loptu zrazil. Druhá nepresná lopta v tomto drille prišla na receivera Watsona na corner route.

RED ZONE – V red zone drille mal náš prvý útok 2 držania lopty. Odohralo sa celkovo 10 plays (8 passov a 2 behy). Love tu skompletoval 5/8 prihrávok pre 39 yardov, 2 touchdowny 1 interception.

 • POZITÍVNE – Pri tomto drille sa držanie lopty nevnímalo ako drive, ale skorej ako nezávislé hry od seba. Začínalo sa na 20ke a po každej jednej play sa o 2-3 yardy posunula bližšie smerom k end zóne. Hneď na začiatku tu Jordan trafil slot receivera Jaydena Reeda na crossing route v strede ihriska, ktorý bol v súboji proti cornerovi Mikovi Hiltonovi a získal 15-yardov. Pri druhom držaní lopty opäť využil crossing routu a v end zóne našiel receivera Christiana Watsona pre 10-yardový touchdown. Watson sa tu presadil cez cornera Cam Taylor-Britta. O jednu play neskôr, čo bolo 3rd&goal na 6ke, našiel na goal line receivera Jaydena Reeda pre touchdown, ktorý bežal stop routu na pravom seame. Pri Watsonovnom touchdowne skvelú prácu odviedol running back AJ Dillon, keď v poslednej sekunde zachytil pass rushera Trey Hendricksona a získal tak extra čas pre Jordana na odhod lopty.
 • NEGATÍVNE – Ľavý tackle David Bakhtiari a center Josh Myers pustili tlak na Jordana Lova, ktorý tak musel loptu len urýchlene zhadzovať na svojich running backov pre krátke zisky pre cca 4 yardy. Pri jednej lopte netrafil fade na receivera Romeo Doubsa a pri play na receivera Watsona zaváhal práve Christian, kde dovolil aby mu corrner Mike Hilton loptu vyrazil. Túto play mal zahrať. Jedna play sa skončilo interception. Mal zacallovanú play, kde mal RPO, pričom mal čítať obrancu či pôjde s running backom Patrickom Taylorom, ak by išiel, tak mal okamžite loptu hádzať doľava, kde mal bubble screen. Play sa rozohrala, Jordan mal spravený check a tak musel okamžite hádzať loptu na bubble screen. Tam však túto play prečítal cornerback Hilton a pripísal si íčko. Za mňa za toto íčko Jordan úplne nemôže. Táto play vyžaduje read pred snapom a okamžité odhodenie lopty doľava. Tu nastalo aj zlé prevedenie play, kde sa prvý corner vôbec neblokoval. Mike Hilton po tréningu povedal, že Jordan spravil správny read, ale on vedel, čo sa tu bude diať. „Quarterbacks, oni majú radi čísla. Na mojej strane mali troch hráčov len proti mne na začiatku. Tak som videl, že spravil check a receivers sa spolu rozprávali. Na základe inštinktov som očakával screen a zahral som play.“ A toto povedal po tréningu Jordan: „Bol to beh a na outside sme mali bubble screen. Hilton zahral proste veľmi dobrú play. Podskočil to. Musíme odvádzať lepšiu prácu v blokovaní pri takýchto plays. Toto sa nemôže stať. Je to jedna z tých play, kde som asi mohol loptu predať running backovi. Mali tam 4 obrancov proti našim trom, takže som to asi natlačil nasilu.“

3. DOWN – 1 držanie lopty, 7 plays (5 prihrávok a 2 pre-snap penalty). Love skompletoval 3/6 prihrávok pre 62 yardov a 1 touchdown.

 • POZITÍVNE – Na 3rd&7 z vlastnej 49-yardovje línie, Jordan na pravej strane rozoznal single coverage na receivera Romeo Doubsa. Romeo sa uvoľnil cez cornerbacka D.J. Turnera a Love mu doručil loptu presne do rúk na cca 20ke a Romeo skóroval touchdown. Pri jednej play sa zahral screen do stredu ihriska na tight enda Luka Musgrava, ktorý priniesol pekný zisk.
 • NEGATÍVNE – Love netrafil dve prihrávky, ktoré trafiť mal. Pri prvej mal voľného receivera Toureho v strede ihriska, ale hodil loptu k jeho nohám. Na druhej play bežal tight end Musgrave voľný po seame, ale Jordan ho netrafil, mal to byť väčší zisk. Pri jednej play hádzal loptu do stredu ihriska prostredníctvom no-look passu na receivera Reeda, ale linebacker Akeem David-Gaither ju dokázal zraziť.

MOVE THE BALL – 1 držanie lopty, 8 plays (3 passy, 3 behy a 2 sacky). Love skompletoval 3/3 prihrávok pre 14 yardov.

 • POZITÍVNE – Pri tomto drille sa lopta položila tam, kde sa predošlá play skončila. Jediným highlightom tu bolo azda krátka prihrávka pre prvý down na receivera Romeo Doubsa.
 • NEGATÍVNE – Love bol 2x sackovaný, vrátane play na 3rd&13, kedy LT Yosh Nijman a LG Sean Rhyan nechali prekĺznuť Hendricksona úplne voľného. Ďalší sack prišiel na 3rd&2 a bol to opäť trey Hendrickson. Pri jednej play bol pod veľkým tlakom a tak len musel loptu zhadzovať na running backa AJ Dillona pre stratu 1 yardu.

2 MINUTE – 1 držanie lopty, 8 plays (8 passov). Love skompletoval 4/8 pre 40 yardov.

 • POZITÍVNE – Drive sa začínal na vlastnej 20ke a do konca zápasu zostávala 1 minúta. Love bral to, čo mu obrana Bengals ponúkala. Najskôr zhodil loptu na running backa Aarona Jonesa pre zisk 3 yardov, potom hodil loptu na receivera Doubsa, ktorý bežal slant a získal 13 yardov. Následne na 3rd&4 na vlastnej 46ke hodil peknú prihrávku na receivera Toureho do stredu ihriska pre zisk 14 yardov. Následne sa útok rýchlo zoskupil a prišiel spike na zastavenie času.
 • NEGATÍVNE – Na 1st&10 na súperovej 40ke, Jordan hádzal deep ball na voľného receivera Romeo Doubsa, ktorému lopta vypadla. Lopta mohla byť hodená lepšie, ale Doubs tu mal pravdepodobne drop. Keby sa lopta skompletovala, tak by sme mohli ísť zahrávať game winning field goal. Následne dve krátke prihrávky neboli úspešné a kicker Anders Carlson musel ísť kopať 60-yardový field goal. Ten loptu kopol, letela správnym smerom, len bola nakoniec o trošku kratšia ako mala byť.

Vo svojom prvom teste Jordan rozhodne nesklamal. Ani pri jednej play nevyzeral tak, že by toho bolo na neho veľa. O loptu sa staral dobre, okrem tej jednej play na bubble screene. Hodil tri krásne deep balls, ale niekoľko ich minul. Dokonca hádzal no look prihrávky. Jedna skončila neskompletovaná a jedna skompletovaná na Romeo Doubsa. „Myslím si, že je dobrý,“ povedal linebacker Germaine Pratt, „Aby som bol úprimný, tak bol solídny. Pred tréningom som reálne nevedel čo očakávať, pretože som stále myslel na A-Roda, ale myslím si, že bol solídny. Ak mám byť úprimný, tak si myslím, že bude skvelým hráčom. Niečo sa naučil od A-Roda a teraz dostal kľúče od útoku.“ Na adresu Jordana sa vyjadril aj zlý muž DT D.J. Reader (o jeho bitke s Elgtonom o trošičku pozdejšie) a povedal: „Pod centrom vyzeral byť sebavedomý. Vyzeralo to tak, že sa cítil dobre. Útok robil čo robil, on mal dobrý deň. Vyzeral decentne. Nesnažil sa utekať, toto vôbec nerobil. Snažil sa prechádzať si svoje ready. My sme odviedli dobrú prácu. Naozaj si myslím, že bol dobrý. Správal sa správne. Všímam si mnoho quartrbackov a vidím čo robia, špeciálne preto, lebo som v centre diania. Jeho správanie a veci okolo toho boli dobré.“

POZNÁMKY K ÚTOKU:

 • OL Zach Tom hral v prvej OL na pozícii RT. Na centrovi neodohral ani jeden snap.
 • Aj keď na neoficiálnej depth chart je Samori Toure vedený ako starting slot receiver, tak na tréningu tu mal väčšinu snapov nováčik Jayden Reed.
 • Behový útok mal po väčšinu dňa problémy hýbať s loptou po zemi. Jediný pekný beh mal hneď na svojom prvom behu Aaron Jones.
 • Náhradná ofenzívna lajna mala zlý deň. Počas drillu na 3. downe bol Clifford sackovaný 2x na 4 snapoch.
 • Aj v prvom útoku mala naša obrana problémy a to najmä proti Trey Hendricksonovi a DJ Readerovi.

POZNÁMKY K OBRANE:

 • Obrany vyhrali všetky štyri 2-minute drills. Naša prvá obrana čelila náhradníkovi quarterbackovi Jakovi Browningovi. Ten najskôr skompletoval prihrávky na running backa Joe Mixona a tight enda Irv Smitha. Potom boli na našej 30ke, stále pred 4th&1 a došiel im čas. Naša druhá obrana spôsobila 4&out. Sack si tu pripísal rookie defenzívny lineman Colby Wooden na quarterbackovi Trevorovi Siemianovi na druhom downe. Druhý útok Bengals tu mal vďaka tomu negatívny počet yardov.
 • Jediný náš reportér, ktorý bol pri našej obrane, bol Wes Hodkiewicz. Ten uviedol, že defenzívny tackle Kenny Clark, rookie outside linebacker Lukas Van Ness a rookie cornerback Carrington Valentine mali kvalitný deň.
 • Keď mal starting cornerback Jaire Alexander svoje individuálne drills, tak ho v prvej obrane na cornerovi nahradil nováčik Valentine. Ten tak dostal niekoľko opakovaní proti hviezdnemu wide receiverovi Chasovi a určite nesklamal. V red zone drille si pripísal dve zrazené prihrávky.
 • Tretí tréning za sebou boli na pozícii starting safetyho Darnell Savage a Jonathan Owens. Ale v neoficiálnej depth chart je ako starter vedený Rudy Ford, nie Owens.
 • Wes napísal, že outside linebacker Rashan Gary, ktorý sa vracia po ACL, počas tréningu individuálne nabehal aj 6 míľ. Vždy keď sa na neho pozrel, tak behal sideline-to-sideline.

ANDERS CARLSON – Náš kicker premenil 7/10 pokusov o field goal. Netrafil eden extra point. Ale potom jeho ďalších 7 kopov bolo dobrých: 37, 39, 40, 44, 46, 48 a 51. Potom sa netrafil z 56ky. A počas 2-minute drillu tesne nedokopol 60-yardový field goal. Loptu tu kopal proti vetru. Keď lopta letela, tak punter/holder Pat O´Donnell si myslel, že Carlson ten kop premenil.

OL Elgton Jenkins mal počas tréningu dve bitky a tréning opustil skorej. Prvá bitka vznikla tak, že Jenkins spravil vo flate blok na linebackera Germaine Pratta pri screen passe na Musgrava a ten skončil na zadku. Prattovi sa to očividne nepáčilo, najskôr ako sedel na trávniku kýval hlavou, potom sa postavil, prišiel naspäť za Jenkinsom, zahnal sa a strkanica bola na svete.

Druhá bitka sa udiala o pár momentov neskôr. Jenkins po play strčil DT DJ Readera na zadok, ten vyskočil do Jenkinsa, Elgton mu dal facku na prilbu a ďalšia mela na svete. Po tejto play ho tréner OL Luke Butkus odprevadil z ihriska.

Defenzívny tackle DJ Reader po tréningu povedal toto na adresu Elgtona Jenkinsa: „Je to len obyčajný chalan. Nepoznám ho. Nemám ani len šajnu kto to je. Dostal sa do dvoch Pro Bowlov, takže to je dobré pre neho, ale blokoval pre Aarona Rodgersa. To z teba nikoho neurobí.“ Po týchto slovách by sme si asi mali vážiť, že čo povedal na adresu Jordan Lova 😀 K Elgtonovi sa vyjadril aj David Bakhtiari: „V prvom prípade bol úplne v práve. Nič iné k tomu nepoviem. Musíš sa chrániť. Emócie vystrelia. Viem, že v zápase to nikdy nespraví, nikdy to v zápase nesprvil.“

GO PACK GO!!!!!