Útok sa dočkal a konečne neklikoval!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • OLB Rashan Gary (koleno)
 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Ako pre Rashana, tak aj pre Erica platí to isté čo minule, mali by sa pomaličky vrátiť niekedy počas campu. Taký je úvodný plán.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

 • WR Grant DuBose (chrbát)

Jediným hráčom na NFI liste zostáva nováčik receiver Grant DuBose, pri ktorom čas návratu stále nebol aktualizovaný. Podľa posledných správ by sa mal vrátiť niekedy počas campu.

NOVÉ ZRANENIA

 • C Jake Hanson (lakeť)
 • TE Josiah Deguara (lýtko)

WR Dontayvion Wicks na prvom tréningu utrpel otras mozgu a teraz sa nám po prvýkrát vrátil a trénoval! Pribudlo nám nové zranenie a to pri H-backovi Josiahovi Deguarovi. Ten minulý tréning opustil kvôli zraneniu lýtka a na tomto tréningu chýbal. Tak aj toto bol dôvod, prečo v prvom útoku dostal počas minulého tréningu toľko priestoru ďalší fullback Henry Pearson.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, na tréningu nebol prítomný.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Mali sme tu tréning opäť v komplet chráničoch a jednalo sa o posledný tréning pred Family Night! V piatok tréning nebude a v sobotu sa tréning presunie na ihrisko Lambeau Fieldu!

JORDAN LOVE – Náš mladý starting quarterback tento tréning zakončil 8/16. V tímovej časti na začiatku tréningu stojí za spomenutie jedna play. Najlepšia bola asi tá, kde v strede ihriska trafil priamo do behu receivera Jaydena Reeda pre pekný zisk yardov. Jordan to na neho napálil a lopta dorazil do jeho rúk asi o milisekundu skorej ako tam dorazil linebacker McDuffie. Pri tejto play sa Reed presadil cez slota Innis Gainesa a jednalo sa o 3rd&4.

Tréning sa skladal z dvoch hlavných častí a tou prvou bola 4-minute offense, kde útok mal za úlohu získať prvý down, aby vyhral. Prvý útok čelil takejto situácii dvakrát. Prvýkrát to rozbehol running bak AJ Dillon pre zisk 3 yardov. Nasledoval menší sreen do ľavej strany na receivera Christiana Watsona, ktorý získal 4 yardy, peknú play zahral safety Jonathan Owens. Na 3rd&3 získal AJ Dillon pomocou silového behu 4 yardy a útok túto sekvenciu vyhral. Druhýkrát sa tento dril začal tossom do vonkajšej strany v podaní running back a Aarona Jonesa. V reálnom zápase by získal viacej yardov, ale tu sa play skončila. Na 2nd&6 mal running back Patrick Taylor beh stredom a získal 3 yardy. Útok stál pred 3rd&3, kde Taylor opäť inside behom získal 3 yardy, first down a víťazstvo pre prvý útok.

Rovnaký drill dostal aj druhý útok vedený quarterbackom Dannym Etlingom. Na prvom downe si krásnu stopku proti behu nováčika running backa Lew Nicholsa pripísal LB Eric Wilson. Na druhom downe to bol opäť beh Lew Nicholsa. Útok sa dostal na 3rd&5, kde Etling neskompletoval prihrávku na tight enda Tuckera Krafata a obrana vyhrala.

Poslednou časťou bol 2-minute drill. Do konca zápasu zostávalo 1:50 a útok potreboval skórovať touchdown, aby tento zápas vyrovnal. K dispozícii mal len jeden timeout. Love tento drive rozbehol 14 yardovou skompletovanou prihrávkou na receivera Romeo Doubsa, ktorý bežal comeback routu. Takže útoku sa v 2-minute drille konečne po dvoch neúspešných dňoch podarilo získať first down. Na nasledujúcom first downe predviedol ILB Quay Walker krásnu zrazenú prihrávku v skoku. Lopta letela na receivera Christiana Watsona. Na druhom downe hodil Love hlbokú loptu na Watsona. Lopta bola presná, priletela tam kam mala na deep post a Watson mal náskok jedného kroku na cornera Rasula Douglasa. Avšak nedokázal ju udržať vo svojej kontrole počas celého catchu. Vyzeralo to tak, že Douglas ju ešte vyrazil počas toho ako padali na zem. Pozorovatelia to nazvali dropom. Bol to skvelý hod kde ho mohol dostať len Watson a prihrávka skompletovaná nebola. Útok tak stál pred tretím downom. Ten nebol úspešný, keď si Douglas pokryl prihrávku na Romeo Doubsa. Útok musel ísť hrať 4th&10, kde si Jordan dobehol po svojich po zisk 11 yardov a prvého downu. Na konci play vybehol do outu a útoku zostávalo 1:06 do konca. Následne prišiel krátky beh v podaní running backa Patrika Taylora do insidu pre krátky zisk tri skompletované prihrávky za sebou na receivera Bo Meltona, ktorý bežal slant a zacalloval sa timeout, tight enda Luka Musgrava pre 7 yardov a running backa AJ Dillona, čím sa lopta dostala do 20kovej zóny pred end zónou. Útoku zostávalo 10 sekúnd, keď Jordan loptu spikol. Na 2nd&10 sa Love snažil v strede ihriska trafiť receivera Jaydena Reeda, ale safety Owens túto prihrávku zrazil. Na poslednej play to Jordan hádzal na receivera Samoriho Toureho a dal mu slušnú šancu na zahranie úspešnej play. Tu však stopku vystavil safety Anthony Johnson a obrana vyhrala. Vyzeralo to tak, že sa mohlo jednať o DPI, lebo tam Johnson priletel o niečo skorej než lopta, ale žiadny call neprišiel.

2-minute drill druhého útoku viedol nováčik quarterback Sean Clifford. Rovnaká situácia ako pre prvý útok. Začali neskompletovanou prihrávkou na screene na running backa Tylera Goodsona. Následne receivera Bo Melton dropol loptu, čo by bol zisk 5 yardov. Na treťom downe sa Melton vykúpil, keď Clifford mu hodil loptu stredom ihriska pre zisk 15 yardov. Následne yardy získal running back Goodson na krátkej crossing route. Prišla neskompletovaná prihrávka na Meltona. Na treťom downe krátku prihrávku zachytil Goodson, ktorý zapol svoje turbo a takmer skóroval touchdown, ale bolo zahlásené, že bol zložený na 8-yardovej línii. Do konca zostávalo 0:40. Clifford nikoho nemal voľného, ale skúsil to na receivera Malika Heatha, však neúspešne. Na ďalšej play bol Clifford pod tlakom od nováčika Brentona Coxa, vďaka čomu netrafil úplne presnú loptu na running backa Emanuela Wilsona. Prišiel tretí down, kde to vyzeralo že OL mala false start, ale call neprišiel. Clifford skompletoval prihrávku na receivera Heatha. Následne už prišiel false start a po ňom tight end Tucker Kraft dostal loptu až na 1ku po peknom contested catchy. Posledná play tohto drivu priniesla touchdownovú prihrávku na receivera Heatha na slante, ktorý porazil cornera Valentina.

Tento tréning nám vo svojom úplnom závere priniesol aj simuláciu živého tacklovania, kde si to chalani mohli naplno rozdať. Tu dostali šancu sa ukázať všetci nováčikovia a mladí chalani. Všetko sa začalo veľkým ziskom v podaní running backa Emanuela Wilsona, ktorý dokázal ustáť niekoľko pokusov o tackle. Najskôr na line of scrimmage prešiel cez cornera Shemara Jean-Charlesa a následne na ceste za svojim 20-yardovým ziskom aj cez ďalších defenzívnych backov. Potom si po fake jet sweepe pripísal 38-yardový touchdown running back Tyler Goodson, ktorý tak korunoval svoj úspešný deň.

SÚBOJE 1 VS 1 – Opäť sme mohli byť svedkami niekoľkých kvalitných výkonov pri individuálnych súbojoch:

 • OL PASS PROTECTION VS PASS RUSH – LG Elgton Jenkins a DT Kenny Clark bojovali proti sebe. Celkovo mali tri súboje a na dokázal Jenkins dostať Clarka na zem. DT Devonte Wyatt pokračuje vo svojej show. Použil late spin move do vnútornej strany a porazil RG Jona Runyana. Druhé opakovanie vyhral JRJ. Na poslednom tréningu vyhrával Wyatt svoj súboj pomocou power rushu a teraz spin move. Jeho arzenál sa rozrastá. OL Zach Tom pri postavení na RT dvakrát porazil OLB Prestona Smitha. Pri jednom pokuse sa Preston snažil o spin move, avšak ten nikam neviedol a Tom si ho postrážil. G Sean Rhyan pokračuje v skvelých výkonoch a porazil DT Colbyho Woodena na všetkých troch opakovaniach. Za posledné dva dni bol 8-0. OT Caleb Jones si tiež drží svoj vysoký štandard. OT Yosh Nijman si postrážil OLB Justina Hollinsa.
 • WR/TE VS DB – Tu za spomenutie stoja výkony TE Luke Musgrava, WR Dontayvion Wicksa a WR Malika Heatha, ktorí mali pekné víťazné súboje.

OFENZÍVNA LAJNA – Pri absencii Bakhtiariho hral na ľavom tacklovi Yosh Nijman, na centrovi bol Josh Myers a na pravom tacklovi Zach Tom.

KARL BROOKS – V obrane mal veľmi dobrý deň nováčik na pozícii defenzívneho tackla Karl Brooks. V backfielde bol počas tohto tréningu aspoň 3-krát.

SAFETY – V prvej obrane dostal príležitosť safety Jonathan Owens, ale Rudy Ford a Tarvarius Moore dostali nejaké snapy tiež.

ANDERS CARLSON – Určite vás zaujíma ako si viedol náš mladý kicker. Nuž, snaha sa mu uprieť tiež nedá. Pred tréningom prišiel na ihrisko skorej a trošku si zakopal.

Tu môžete vidieť jeho skutočnú silu v nohe – 53 yardový field goal dokopne ako malinu.

Tu máme záber aj na jeden cca 60-yardový:

No a teraz na jeho reálne opakovania počas tréningu. Prvá trojka: 41 (miss), 43 (ok) a 45 (ok). Druhá trojka: 47 (miss), 49 (ok) a 54 (ok, úplne bez problémov s obrovskou rezervou). Celkovo je počas campu na 16/27. Pri druhom misse zo 47ky to nebol úplne ideálny snap, ale konzistentne netriafa svoj prvý kop. Sila v nohe je extrémna, to bezpochyby. Ale chýba vyrovnanosť. Doposiaľ sme pálili timeouty na to keď Aaron Rodgers nestihol rozohrať. Teraz budeme míňať timeouty na to, že v momente snapu si zoberieme timeout, aby si Anders prvý kopol a potom druhý už zadelí.


HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • DT KARL BROOKS
 • CB RASUL DOUGLAS
 • ILB QUAY WALKER

ÚTOK:

 • RB TYLER GOODSON
 • WR MALIK HEATH

VÍŤAZ DŇA: ÚTOK (4-minute offense bola smerodajná)

GO PACK GO!!!!