Začína sa skutočný futbal!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • OLB Rashan Gary (koleno)
 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Ako pre Rashana, tak aj pre Erica platí to isté čo minule, mali by sa pomaličky vrátiť niekedy počas campu. Taký je úvodný plán.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

 • WR Grant DuBose (chrbát)

Jediným hráčom na NFI liste zostáva nováčik receiver Grant DuBose, pri ktorom čas návratu stále nebol aktualizovaný. Podľa posledných správ by sa mal vrátiť niekedy počas campu.

NOVÉ ZRANENIA

 • WR Dontayvion Wicks (otras mozgu)

WR Dontayvion Wicks na prvom tréningu utrpel otras mozgu, na druhom verejnom tréningu chýbal, počas tretieho a štvrtého verejného tréningu bol na sideline a pozoroval svojich spoluhráčov.

Počas posledného tréningu z tréningu vypadol TE Tucker Kraft, ktorý dostal koniara do predného stehna. Na tomto tréningu bol prítomný a naplno trénoval. Nič vážne teda.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, na tréningu chýbal a mal oddych.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Do hry po prvýkrát počas tohtoročného training campu vstúpili shoulder pads (ramenné chrániče)! Tréning tak zintenzívnel a na rad prišli aj súboje 1vs1, ktoré bývajú zaujímavé! Nasledujúci tréning by už mal byť v plnej výstroji!

Na tréningu sa ukázal legendárny quarterback Peyton Manning. Podľa posledných správ prišiel do Green Bay so svojou produkciou diskutovať a rokovať ohľadom jedného projektu. Bolo nám oznámené, že sa to netýka Jordanovej účasti v jeho Netflix seriály s názvom Quarterbacks.

JORDAN LOVE – V sobotu na poslednom tréningu odohral Jordan azda svoj najlepší tréning vo farbách Green Bay Packers. Skompletoval 16/22 prihrávok. Report z tohto tréningu môžete nájsť na TOMTO LINKU. V nedeľu bolo voľno a v pondelok pokračoval vo výkone zo soboty. V pondelok skompletoval v tímovej časti 7/12 prihrávok.

Tímovú časť začal 4 skompletovanými prihrávkami za sebou. Prvé tri boli pre krátke zisky na tight endov Josiaha Deguaru, Tuckera Krafta a Luka Musgrava. Tu máme video od fanúšika z play do stredu ihriska na Luka Musgrava:

Následne mal Jordan zacallovanú run-pass option, kde správne našiel v strede ihriska WR Christiana Watsona proti cornerovi Jairovi Alexanderovi, keď loptu odhodil rýchlo a presne pred neblokovaným hráčom prichádzajúcim z edgu. Tu už si to Jordan prečítal pred snapom a loptu doručil ako mal. Aj túto play máme zaznamenanú vďaka fanúšikovi:

V ďalšej časti tímovej časti skompletoval 2/3 prihrávok. Prvá prihrávka bola pekná fastball na tight enda Luka Musgrava a následne prišla play dňa na wide receivera Christiana Watsona. Neskompletovaná prihrávka prišla po play na Watsona, keď nováčik RB Lew Nichols dropol checkdown. Pri play dňa sa využila naplno Watsonova schopnosť postaviť sa hocikde v útočnej formácii. Ofenzívny play call mu vytvoril perfektný matchup na slote proti Innis Gainesovi. Jordan tento matchup správne pred snapom identifikoval a prakticky už vtedy vedel, kam lopta pôjde. Christian zabehol go routu, uvoľnil sa a Jordan mu loptu doručil presne do rúk = 67 yardový touchdown. Jednalo sa o play na 3rd&5. Gaines tu nijako neprepadol a mal dobrú coverage, avšak Jordan to umiestnil „on the money“. Po tréningu Christian o tejto play povedal: „Myslím si, že to bola perfektná lopta. Musím pokračovať v práci na tom, aby som dokázal udržať konzistentnú rýchlosť počas celého behu do downfieldu, ale on loptu hodil presne tam kde mala byť. Priamo cez vonkajšie rameno priamo rovno do behu.“

A túto play máme ešte aj z jedného iného uhlu:

2-minute drill nášho prvého útoku sa skončil 4&out. Prvá play tohto drivu priniesla prvú zlú loptu od Jordana počas doterajšieho priebehu training campu. Obrana bola v zone coverage a Jordan svojou prihrávkou hľadal v strede ihriska WR Romeo Doubsa. Túto play však perfektne prečítal ILB Quay Walker a postavil sa rovno do cesty lopty, ktorú mal chytiť a pripísať si interception. Loptu však dropol. Jordan si ho pri drope do coverage vôbec nevšimol a napálil to do neho. Útok tak dostal ďalšie možnosti. Prišla skompletovaná prihrávka na RB Aarona Jonesa pre 4-yardy, zrazená prihrávka v podaní CB Rasula Douglasa na treťom downe a prišiel 4th&6. Na 4. downe Jordan roloval do svojej pravej strany, lebo sa musel vyhýbať tlaku z vnútornej strany z pozície pravého tackla. Loptu odhadzoval zo zadnej nohy a tu ukázal svoj neskutočný talent v ruke. Aj napriek tomu, že postavenie tela nebola pripravné na odhod, tak doručil milimetrovú loptu priamo do rúk WR Jaydena Reeda ku pravej sideline, tomu však preletela pomedzi ruky. Pri ňom bol v tesnej coverage cornerback Keisean Nixon. Nebol to najľahší catch, ale Jayden to mal chytiť. Toto je NFL a takéto catche budú v nedeľu rozhodovať o tom, či tím vyhrá alebo prehrá. Avšak okrem tejto play má za sebou kvalitný tréning. Ukazuje, že vie ako sa zo slotu uvoľniť a čo ho oddeľuje od ostatných je jeho rýchlosť. Určite treba jeho doterajší training camp hodnotiť veľmi pozitívne.

Jordan nám predviedol aj niekoľko perfektných deep balls pri 1vs1 drille. Po prvom tréningu, kedy nebol úplne presný na deep balls, sa dostáva do komfortu a rozdáva krásne deep balls.

 • Hlboká prihrávka na WR Bo Meltona, ktorý bežal go routu a trafil ho priamo do behu prihrávkou cez rameno ku ľavej sideline. Bo má za sebou pozitívne prvé tréningy.
 • Na ďalšej našiel TE Tuckera Krafta na corner route ku pravej sideline.
 • Tretia lopta prišla na WR Christiana Watsona. Ten bol v súboji 1vs1 proti cornerovi Jairovi Alexanderovi. Jordan tu krásne umiestnil loptu, kde mohol Christian naplno využiť svoju výškovú prevahu, vyšplhať sa do výšky a loptu zachytiť.

Za 5 dní tréningov (4 riadne tréningy, jeden „naťahovací) nám doposiaľ ukázal to, že útok je kompletne v jeho rukách. Diriguje si hráčov, robí si checky vzhľadom na obranu, pred a po snape robí správne rozhodnutia, keď má loptu hodiť do downfieldu tak ju hodí, keď má zobrať checkdown tak ho zoberie, keď má scramblovať tak scrambluje. V tomto tréningu spravil prvé skutočne zlé rozhodnutie počas tohtoročného training campu. Musí sa z neho poučiť.

BACKUP QB – Celkovo sme videli tri 2-minute drills. Prvý v podaní prvého útoku sme si už spomenuli. Prvý na radu sa dostal nováčik Sean Clifford. Tomu sa podarilo premeniť 3&13, potom hodil peknú 20-yardovú prihrávku na receivera Jadakisa Bondsa. Následne si pripísal 8 yardový beh. Obrana vďaka tomu dostala šancu na hail mary, avšak skvelým tlakom na QB akúkoľvek šancu zhltil TJ Slaton. Ako tretí dostal šancu Alex McGough. Dokázal získať jeden first down vďaka peknému catchu v skoku v podaní reeivera Dueca Wattsa. Potom však defenzívny tackla Karl Brooks zrazil prihrávku, následne corners Tyrell Ford a Kiondre Thomas zrazili prihrávky a na štvrtom downe McGough prehodil receivera Malika Heatha.

Tímová časť priniesla ešte dve plays, ktoré stoja za zmienku. Danny Etling bol pri obidvoch. Prvá bola pick-6, kde mu cornerback Carrington Valentine podskočil routu a pripísal by si pick-6. Hneď na ďalšej play hodil krásnu loptu na deep corner routu, ktorú bežal WR Jayden Reed proti cornerovi Coreymu Ballentinovi. Pri tejto play predviedol krásne opakovanie v pass protection tight end Tyler Davis, ktorý použil všetky dostupné prostriedky k tomu, aby udržal Lukasa Van Nessa. Máme tu záznam z jeho pick-6. Okrem krásnej play od corenra si všimnite aj Jordana, ako šprintuje aby zabránil touchdownu haha:

V našej QB room podľa všetkého panuje súdržnosť a dobrá nálada. Tu je video, v ktorom si všímajte oslavu Alexa McGougha. Už len za toto si zaslúži practice squad 😛

1 VS 1 – Prvá hlavná časť tréningu pozostávala z individuálnych súbojov 1vs1. Či už sa jednalo o cornerov/safeties vs receivers/tight ends alebo OL vs DL/OLB. Poďme si spoločne zhrnúť len to najpodstatnejšie:

 • Pri súbojoch 1vs1 v pass protection, spomedzi starterov len LG Elgton Jenkins vyhral všetky svoje súboje. Zach Tom, Yosh Nijman, Josh Myers a Jon Runyan si pripísali remízy. Tom hral proti Van Nessovi, pričom pri prvom opakovaní si ho postrážil, na druhom si pripísal false start a tretí bol remízou. TJ Slaton mal jedno krásne opakovanie proti centrovi Myersovi, kde ho prešiel ako buldozér. Keď si odmyslíme starterov, tak OT Caleb Jones mal krásne opakovania a pokračuje v skvelých výkonoch. Všetky svoje 4 opakovania vyhral. Ak sa nestane niečo nepredvídateľné, mal by sa dostať na súpisku. Nováčik Colby Wooden pri jednom opakovaní zrámoval OL Royca Newmana.
 • Pri súbojoch 1vs1 v zachytávaní blitzov running backov proti linebackerom sme mohli vidieť azda najzaujímavejšie opakovania od pomerne útleho Tylera Goodsona, ktorý mal veľmi pekné opakovania proti Ericovi Wilsonovi.
 • Pri súbojoch 1vs1 medzi WR/TE a CB/S najzaujímavejšie opakovania zviedol receiver Christian Watson s cornerom Jairom Alexanderom. Ako sme už spomenuli, pri jednom opakovaní si pripísal krásny leaping catch. Pri druhom opakovaní si Jaire postrážil out routu a prihrávku zrazil = remíza. Corner Rasul Douglas si pripísal dve krásne opakovania proti receiverovi Romeovi Doubsovi a nedal mu žiadnu šancu. Nováčik Jayden Reed obidva opakovania proti cornerovi Valentinovi. Najskôr si získa náskok pol krok, ale lopta bola prehodená. Druhá lopta bola podhodená, ale dokázal ju krásne zachytiť.

OFENZÍVNA LAJNA – V OL sa stalo niečo, čo nás tešiť veľmi nebude:

 • V prvej ofenzívnej lajne dostal k dispozícii prvé snapy počas tohto campu Royce Newman. Ten na pár snapov nahradil na pozícii pravého guarda Jona Runyana. Dúfam, že to je len o tom čo spomínal Matt, že keď sa zredukovali cut down dni, tak môžu hráčov viacej rotovať.
 • Pri absencii Davida Bakhtiariho v prvej OL na pozícii LT nastúpil Yosh Nijman.

OBRANA – Obrana opäť dominovala a máme tu pár hráčov, ktorí skutočne zaujali:

 • V prvej obrane bol na pozícii OLB vedľa Prestona Smitha späť Justin Hollins. Druhá obrana obsahovala Kinsgleyho Enagbareho a Lukasa Van Nessa.
 • V prvej obrane boli na pozícii safeties Savage s Fordom. V druhej obrane to bol Tarvarius Moore a Jonathan Owens.
 • Nováčik cornerback Carrington Valentine ukazuje, že jeho skvelé výkony počas minicampu a OTAs neboli náhodné. Aj počas campu predvádza kvalitné výkony a v tomto tréningu si pripísal spomínanú pick-6. Sám povedal, že sa najlepšie cíti ako fyzický press-man corner. Veľmi ma jeho prvotný úspech teší, len sa zamýšľam nad jednou vecou. Jemu ide press-man, je v tom očividne kvalitný. Jaire, Eric a Rasul sú tiež man-corners, ktorí hrajú najlepšie práve v man coverage. Avšak naša obranná filozofia sa má točiť okolo zónovej obrany v štýle Fangia/Staleyho. Uniká mi niečo? Naozaj som zvedavý, čo budeme počas sezóny hrať a ako budeme chalanov využívať.
 • Ďalší nováčik, ktorý zaujal je DL Karl Brooks. Mal dve naozaj pekné plays, z čoho jedna by bol sack na backup QB. Druhá play bola proti behu, kde okamžite porazil svojho chlapa a bol v backfielde pre stopku. A ešte mal spomínanú zrazenú prihrávku.
 • DL Devonte Wyatt pokračuje vo svojom trende a mal ďalšiu krásnu play čo sa týky pass rushu. Vďaka svojmu pohybu prinútil Elgtona Jenkinsa k jasnému holdingu.
 • Vo veľmi dobrom svetle sa ukazuje DL TJ Slaton. Ten už pri spomínanom súboji 1vs1 zdemoloval centra Myersa a potom na prvej play v tímovej časti si pripísal tackle pre stratu yardov na RB AJ Dillonovi. Následne pri 2-minute drille zmaril poslednú šancu útoku na úspech, keď trafil Cliffordovi ruku tesne pred tým, ako bol schopný loptu odhodiť. Pri play proti Cliffordi sme dokonca mohli vidieť defenzívny playcall, keď 10 hráčov droplo do coverage a len Slaton išiel do pass rushu a aj napriek tomu sa nejakým zázrakom dokázal dostať na Clifforda cez 5 ofenzívnych linemanov. Vyzerá to tak, že Slaton by mohol spraviť ten povestný výkonnostný skok.

SPECIAL TEAM – V special teame nám potichučky vzniká súboj o pozíciu starting puntera.

 • V časti venovanej special teame sa special team koordinátor Rich Bisaccia na hráčov poriadne hneval. Corey Ballentine takmer zablokoval jeden punt. O trošku neskôr to vyzeralo tak, že Austin Allen zablokoval punt.
 • Veterán na pozícii puntera Pat O´Donnell mal jeden zablokovaný punt. Celkovo mal 10 puntov a jeho priemerný hang time bol 4.14 sekundy, pričom punty neboli úplne konzistentné.

HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • DL TJ SLATON
 • CB CARRINGTON VALENTINE
 • DL KARL BROOKS
 • CB RASUL DOUGLAS

ÚTOK:

 • QB JORDAN LOVE
 • WR CHRISTIAN WATSON

VÍŤAZ DŇA: OBRANA

GO PACK GO!!!!!