Prvé dva dni training campu sa niesli v znamení Jaira Alexandera

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • OLB Rashan Gary (koleno)
 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Ako pre Rashana, tak aj pre Erica platí to isté čo minule, mali by sa pomaličky vrátiť niekedy počas campu. Taký je úvodný plán.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

 • WR Grant DuBose (chrbát)

Našich traja chalani, LB Tariq Carpenter, S Tarvarius Moore a OT Caleb Jones, ktorých trápila choroba, boli späť v tréningu. Jediným hráčom na NFI liste zostáva nováčik receiver Grant DuBose, pri ktorom čas návratu stále nebol aktualizovaný. Podľa posledných správ by sa mal vrátiť niekedy počas campu.

NOVÉ ZRANENIA

 • WR Dontayvion Wicks (otras mozgu)

V našom prvom reporte z tohtoročného training campu ste mohli zaznamenať, že nováčik na pozícii WR Dontayvion Wicks sa pri jednej play zrazil s defenzívnym backom Innis Gainesom a opustil tréning, do ktorého sa už nevrátil. Na včerajšom tréningu chýbal. Dôvodom je otras mozgu.

Včera sa tréningu nezúčastnil LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, ako sme vás informovali už v prvom reporte z prvého dňa.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Na začiatku tréningu sa už tradične hádzal do sieťky. Včera to bolo simulované na hody z pocketu, dneska na hody za pohybu. Na tomto videu môžete vidieť ako Jordan triafa sieťku pri hode za pohybu:

JORDAN LOVE – Počas druhého tréningu nám Jordan ukázal niekoľko parádnych plays. Jeho výsledné čísla nie sú na prvý pohľad úplne najkrajšie – skompletoval 5/13 prihrávok pre 3 touchdowny a 1 interception. Celý príbeh si opíšeme v nasledujúcich riadkoch.

RED ZONE – Predvčerom sa náš tím sústredil na trénovanie 3. downov. Včera to bolo o nacvičovaní hry v red zone, čo je oblasť hry, ktorá nám v minulej sezóne moc nešla. Keď sa pozrieme špecificky na Jordana, tak ten tu nespravil žiadne veľké chyby. Hodil niekoľko krásnych lôpt, niektoré lopty mu chalani dropli a niektoré neboli úplne vydarené.

 • 1. DRŽANIE LOPTY – Hneď na prvej play to Jordan rozbalil vo veľkom. Okamžite v strede ihriska našiel nováčik WR Jaydena Reeda, ktorý odbehol skvelú routu zo slotu a uvoľnil sa vďaka tomu, že našiel slabé miesto v zone medzi safeties. Jordan ho následne našiel krásnou prihrávkou = touchdown. Naša obrana hral pri tejto play zónovú obranu a Reeda mal na starosti LB Campbell. Jordan pri tejto play očividne správne identifikoval missmatch v strede ihriska a využil ho vo svoj prospech. Motorová myška na ILB v passovej hre je proste missmatch. Joe Barry special, že? Ale asi stále lepšie ako keď bol Preston Smith na outside v coverage proti Justinovi Jeffersonovi počas regular season. Z tejto play máme aj videozáznam vďaka fanúšikovi v hľadiku. Média nemôžu natáčať a publikovať videá z tímovej časti. Rovnako to nerobí ani tím. Prečo to tak je nikto nevie, ale aspoň čosi sa k nám dnes dostalo.

Inak Jaydena Reeda skúšame dostať k lopte rôznymi spôsobmi a na tomto tréningu sme vyskúšali aj takúto menšiu fintu. Včera mal Reed excelentný deň a jeho rýchlosť skombinovaná so schopnosťou nájsť diery v obrane je evidentná.

 • 2. DRŽANIE LOPTY – Na druhej play bola Jordanova prihrávka zrazená CB Jairom Alexanderom. Lopta vyletela do vzduchu a padla do náručia ILB De´Vondre Campbella.
 • 3. DRŽANIE LOPTY – Tu prišli tri neskompleotvané prihrávky. Na jednej play Jordan prehodil WR Romeo Doubsa na fade route a následne keď mu obrana zrútila celý pocket, tak pod tlakom hodil loptu za TE Luke Musgrava.
 • 4. DRŽANIE LOPTY – Tu prišli dve skompletované prihrávky na WR Christana Watsona, pričom druhá znamenal touchdown. Watson bol na crossing route z pravej strany ihriska do ľavej. Tu si Jordan prešiel svoje ready, pričom Watsona triafal na svoj druhý read.
 • 5. DRŽANIE LOPTY – Prišiel tretí down a Jordan hodil krásnu a perfektne načasovanú loptu ku pravej sideline, kde našiel Watsona na out route a ten skóroval touchdown. CB Rasul Douglas bol v tesnej coverage a loptu už lízal prstami a skoro ju zrazil, tá však prišla na stotinu presne. Love loptu umiestnil do takého miesta, kde ju mohol chytiť len Watson. Po tejto play bol Douglas pekne vytočený, lebo mal kvalitnú coveragu, ale ani to nestačilo a odniesol si to neďaleký kôš. O tejto play hovoril po tréningu aj Christia: „O stotinu skorej alebo o stotinu pozdejšie a výsledok play by bol pravdepodobne odlišný. Bola to perfektná lopta, perfektné umiestnenie od J-Lova a načasovanie bolo tiež perfektné. Rasul už mal na lopte ruku, ale tá priletela presne včas, vďaka čomu som ju už pevne držal.“ Aj z tejto play máme videozáznamy vďaka fanúšikom.
 • 6. DRŽANIE LOPTY – Najskôr prišli dve dropnuté prihrávky. Jedna od RB Tylera Goodsona a ďalšia od TE Luka Musgrava. Na treťom downe Jordan scrambloval a doniesol ju na 4-yardovú líniu. To pripravilo 4. down, kde Jordan skompletoval loptu na TE Musgrava, ktorý bežal stick-route na goal line, ale tam ho dokázal zastaviť CB Jaire Alexander tesne pred tým, ako sa mu podarilo preťať goal line.

Jordan Love nám počas trénovania red zone ukázal svoju mobilitu. Pozorovatelia hovoria o tom, že niekoľkokrát sa stalo to, že si Jordan prechádzal ready v pockete, potom si z kapsy povystúpil aby sa vyhol tlaku, oči udržal v downfielde a keď videl, že nemá nič voľné, tak s loptou bežal. Svoje ready si všetky prechádza. Nie je to typ scramblingu, keď máte jeden read pokrytý, tak idete bežať. Počas tohto tréningu mal jeden scramble, ktorý vyzeral, že mohol byť touchdownom. Avšak kvôli tomu, že sa netackluje, hrá sa bez chráničov a QB je chránený, tak je ťažké povedať, či by ho ILB Campbell stihol ešte chytiť. Rozhodne sa pripravme na to, že Jordan bude svoje nohy využívať. Opäť raz robil správne rozhodnutia a nespravil žiadne obrovské chyby. Hrá so sebavedomím.

BACKUP QBDruhý útok viedol opäť Danny Etling. Ich nevydarený pokus sa niesol v znamení chýb nedraftovaného nováčika WR Malika Heatha. Najskôr mu Etling hodil rýchly slant, ale on loptu nechytal a namiesto toho išiel blokovať. Následne Malik už odbehol správnu routu, ale loptu dropol. Pri ich jedinom držaní lopty v red zone išli 3&out. Tretí útok bol vedený Alexom McGoughom a im sa na treťom downe podarilo skórovať touchdown. Alex svojou loptou našiel wide receivera Bo Meltona na rýchlom slante. Táto play ukončila aj druhý tréning.

TIGHT ENDS & 12 PERSONNEL – Luke Musgrave nemá za sebou najlepší tréning. Pripísal si dva dropy, vrátane slantu v red zone, ktorý mal skončiť touchdownom. Naplno nám ukazuje to aký je obrovský target, atletický, ale musí zapracovať na svojich rukách. Aktuálne je očividne tight endom číslo jedna. Mladí TEs sa však očividne snažia ako len vedia. Matt LaFleur nám povedal, že keď odchádzal z posledného večerného meetingu, tak videl oboch nováčikov (Luke a Tucker) ako si ešte stále prechádzajú jednotlivé plays. „Neboja sa práce. Niekedy ich takmer musíme chrániť pred nimi samými,“ povedal náš coach. Tyler Davis mal veľmi zlú sezónu 2022 čo sa týka hry v útoku, no stále dostáva snapy v prvom útoku. Aktuálne to vyzerá tak, že je náš najlepší blocking tight end. Josiah Deguara hráva v prvom útoku na svojej tradičnej pozícii H-backa v backfielde. Opäť sme náš útok mohli často vidieť v 12 personnele.

TYLER GOODSON – Môj veľký obľúbenec dostal v tomto tréningu legitímny priestor na slote. Minimálne trikrát bol postavený na tejto pozícii. Packers ho pomerne často využívajú ako gadget hráča do motions. Presne toto chcem vidieť, aby bol v úlohe ako kedysi Tyler Ervin. Pome Tyler!!!!!

OFENZÍVNA LAJNA – Pri OL došlo k pár kozmetickým úpravám:

 • LT David Bakhtiari mal voľno a tak ho v prvej OL nahradil Yosh Nijman.
 • Starting OL vyzerala nasledujúco: Nijman-Jenkins-Myers-Runyan-Tom.
 • Druhá OL pozostávala z Caleba Jonesa na LT a následne to boli Rhyan-Hanson-Newman-Walker
 • Jones sa po dni absencie vrátil na LT v druhej OL, predvčerom ho tam suploval Walker.

OBRANA – Obrana vyhrala prvé dva tréningy. Ako som už spomínal v prvom reporte, nie je to niečo čo by bolo prekvapujúce. Najviac z obrany opäť vyčnieval pass rush a ich schopnosť narúšať pocket. Poďme si prejsť zopár hlavných poznatkov z druhého tréningu:

 • Naša prvá obrana bola takmer rovnaká ako včera. Jediná zmena nastala v tom, že na pozícii EDGE Justina Hollinsa nahradil Kingsley Enagbare.
 • Náš výber v prvom kole Lukas Van Ness ešte nedostal žiadne snapy v prvej obrane. Doposiaľ hral v tretej obrane s nedraftovaným nováčikom Keshawnom Banksom. Žeby tretí tréning to bude on?
 • Nováčik CB Carrington Valentine znova upútal. Man coverage mu ide a ukázal to v 1v1 súboji proti WR Christianovi Watsonovi. Love umiestnil loptu veľmi dobre, ale Valentine opäť raz ukázal svoju skvelú closing speed a využil svoju dĺžku k tomu, aby loptu dokázal pred Christianovimi rukami zraziť. Výber v 7. kole mal kvalitné OTAs, minicamp a pokračuje v tom aj na training campe
 • Rýchlosť v internej defenzívnej lajne je niečo, čo podľa pozorovateľov vyslovene bije do očí. Devonte Wyatt ukazuje naplno svoju atletickosť a na jednej play zahral krásnu play keď šprintoval do druhej strany ihriska ako bol postavený aby zastavil beh. TJ Slaton mal veľmi pekné pass rush opakovanie, keď sa do backfieldu predral cez C Josha Myersa. V druhej obrane mali pekné momenty aj nováčikovia Colby Wooden s Karlom Brooksom. Vyzerá to tak, že toto bol Gutekunstov jasný zámer a to je dobre. Rýchlosť a všestrannosť sú dôležité elementy obrany zo Staley/Fangio systému.
 • ILB Isaiah McDuffie je podľa všetkého trojkou na pozícii ILB a má za sebou ďalší kvalitný tréning. Z edge mal pekné opakovanie ako pass rusher a na ďalšej play zasa proti behu. Veľmi sa na neho teším v zápasoch preseason.
 • DB Innis Gaines opäť upútal a pripísal si interception. Innis nastupuje veľa v boxe a na slote a druhý deň po sebe zahral krásnu play na loptu. Tentoraz si takmer pripísal interception na hode od QB Clifforda. Nádherne sa vyšplhal za loptou do vzduchu a skoro ju mal. Výsledkom bola „len“ zrazená prihrávka. Na súpiske je vedený ako safety, ale trénoval s CBs a väčšinu času hral na slote.
 • ILB Quay Walker je využívaný tak ako by sa využívať mal. Pri jednej play prešiel OL ako nožík a pripísal si stopku v backfielde. Keď hrá rýchlo a na základe svojich inštinktov, tak je to vplyvný hráč. Na pozíciu linebackera disponuje nevídanou rýchlosťou.
 • CB Shemar Jean-Charles zahral niekoľko pekných plays. Na prvej pekne vyplnil dieru pri behu RB Aarona Jonesa a limitoval tak túto play na krátky zisk. Potom prišla sekvencia dvoch plays, kde najskôr zrazil prihrávku od QB McGougha a potom zastavil RB Lew Nicholsa na line of scrimmage. Shemar bojuje o svoj život.
 • CB Jaire Alexander je doposiaľ hviezdou campu. Doposiaľ ešte nepustil skompletovanú prihrávku do svojej coverage. Na svojom konte už má štyri alebo päť zrazených prihrávok a to vrátane jednej, vďaka ktorej prišli Campbellove interception. Zaujímavé je, že väčšinu času je na WR Christianovi Watsonovi. Najlepší receiver vs najlepší corner. Tu je aj video, ako počas toho ako tím nacvičoval special, tak on trénoval s Christianom a Romeom:

HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • CB JAIRE ALEXANDER
 • ILB ISAIAH MCDUFFIE
 • CB CARRINGTON VALENTINE

ÚTOK:

 • QB JORDAN LOVE
 • WR CHRISTIAN WATSON
 • WR JAYDEN REED

VÍŤAZ DŇA: OBRANA a útok na konci tréningu opäť klikoval

Ofenzívny koordinátor Adam Stenavich už tušil čo príde, tak začal klikovať skorej

Potom sa k nemu pridali aj zvyšní hráči a tréneri


GO PACK GO!!!!