Druhý tréning s Patriots v Green Bay!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Eric by sa mal podľa posledných správ vrátiť niekedy počas campu.

ZRANENIA

 • RB Lew Nichols (rameno)
 • OT Luke Tenuta (členok)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • OT Caleb Jones (členok)
 • CB Corey Ballentine
 • ILB De´Vondre Campbell (členok)
 • WR Bo Melton (hamstring)

Počas zápasu s Bengals sa zranil OT Luke Tenuta a LaFleur nám povedal, že keď neberie do úvahy zranenie Davisa, tak práve Tenuta bude najdlhšie out. RB Tyler Goodson si v zápase s Bengals poranil rameno, na tréningu ho videli a už nemal na rameno zafačované.

Po zraneniach sa do tréningového procesu vrátili ILB Tariq Carpenter a DT Kenny Clark.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa tréningu zúčastnil.


POSTRAHY Z TRÉNINGU

Prvý tréning ovládli Green Bay Packers. Ako prvý, tak aj náš druhý útok dokázali prehrať obranu Patriots a naša obrana predvádzala skvelú prácu vo fronte a plus neponúkala žiadna big plays. Druhý deň sa však úplne otočil. Náš útok bol jednoznačne prehratý obranou Patriots a naša obrana bola rozobratá útokom Patriots. Zo vzájomných tréningov si teda odnášame remízu a „všetko“ rozhodne náš vzájomný sobotný zápas preseason.

Jednalo sa o pomerne divný tréning. Prvý tréning sa niesol v dobrom duchu, oba tímy sa dokázali znášať a výsledkom bol nenarušovaný tréning. Avšak na druhý deň to už bola úúúúúúúúúplne iná rozprávka. Tréning narušovali nespočetné strkanice, hádanice a aj jedna bitka. Dokopy ich bolo celkovo sedem! Začalo ti príliš fyzickou play pri behu AJ Dillona v podaní obrany Patriots, následne sa postrkal Malik Heath s Marcusom Jonesom a tretia bola o tom, že obrana Patriots zahrala až príliš fyzicky a pri tejto play prišiel náš fullback Henry Pearson o prilbu, Matt LaFleur nebol vôbec nadšený. Následne prišla šarvátka v special teame číslo jeden a druhá sa skončila až lietajúcou prilbou. LB Anfernee Jennings, special teamer Patriots, bol z tréningu vyhodený po tom ako predviedol cheap shot na hráča Packers, ktorým bol OLB Keshawn Banks. Obaja boli z tréningu vyhodený. Ten si to nenechal, jednu mu natiahol. Pri následnej strkanici prilba nášho linebacekra Isaiaha McDuffieho vyletela dobrých 10 yardov do vzduchu po tom čo mu ju strhol a odhodil Keion White, hráč Patriots. Posledná vážnejšia udalosť sa udiala pri tom, ako bol náš tight end Tucker Kraft tvrdo tacklovaný po zachytení prihrávky vo flate linebackerom Marte Mapu, ktorý po tomto hite zostal nad Kraftom stáť. Veľmi ťažko sa postavil a tréning opustil. Neskôr sa ale našťastie vrátil. Aj na strane Patriots Zeke Elliott nebol spokojný s tvrdosťou hitu pri jednej play zo strany Packers.

Najmä hráči Patriots do tohto tréningu naskočili oveľa, oveľa fyzickejšie než býva na tréning zvykom. Zrejme po prvom neúspešnom tréningu to chceli celé otočiť vo svoj prospech. Náš receiver Samori Toure po tréningu povedal, že herne Patriots nerobili niečo iné ako na prvom tréningu, ale viacej sa do toho opreli. Matt LaFleur a ani Bill Belichick neboli s týmto správaním svojich hráčov spokojný a po prvej časti tréningu si ich zobrali stranou a muselo sa dohovárať. Zvyšok tréningu už potom plynul lepšie, no na konci ho ovplyvnil dážď, keď začalo pršať.


JORDAN LOVE

Na prvom tréningu to Jordan rozdával jedna radosť. Ale na tomto tréningu sa útok prakticky nikam nedostal a s loptou nemal ani kam. Celkovo skompletoval len 14/31 prihrávok pre 2 touchdowny a 2 interception. Mal mať určite o jeden touchdown viacej, ale takisto mohol skončiť s tromi interception. Svoje ready si už tradične dokázal prechádzať, ale takmer vôbec nemal kam s loptou. Secondary Patriots hrala skutočne kvalitne, útoku nič neponúkala a lietala po celom ihrisku. Toto rezultovalo do toho, že sa snažil loptu natlačiť do tesných okienok a vymyslieť aspoň niečo. Avšak tieto plays rezultovali do turnoverov. Útok taktiež nevygeneroval big plays, lebo sa tu objavili nepresné hody a turnovers. Obranu Patriots sa mu opäť raz podarilo nachytať na hard count.

Úvodná sekvencia tréningu sa niesla v znamení strkaníc (na prvých 9 plays hneď 4) a v tejto časti skompletoval 3/4 prihrávok pre 14 yardov, pričom dve boli check downy na running backov Aarona Jonesa a AJ Dillona a tretia bola skompletovaná lopta na out route na wide receivera Romeo Doubsa. V tejto sekvencii sa odohralo 16 plays, útok Packers sa k ničomu nedostal.

V druhom red zone drille dokázal Jordan nadviazať touchdownové spojenie s wide receiverom Christianom Watsonom, a to hneď na prvej a poslednej play. Prvýkrát to bolo na post route, kde Christian na plnej čiare porazil svojho cornera Mylesa Bryanta a skóroval 12-yardový touchdown. Druhý 2-yardový touchdown prišiel na jump ball, kde Watson predviedol neskutočný vertikálny výskok a loptu zachytil v obrovskej výške. Pri tejto play bol center Myers porazený dosť škaredo a v reuálnom zápase to mohol byť sack/hold, Jordan si tak musel získať čas a potom doručil loptu. Pekná play v podaní Lova s Watsonom. Okrem týchto dvoch plays to boli všetko neskompletované prihrávky. Skompletovaný bol len prvý a posledný šiesty pass (zrazená prihrávka na Musgrava, Reed a opäť na Musgrava). V tomto red zone drille hodil aj jednu interception. Snažil sa napchať loptu medzi dvoch obrancov Patriots na tight enda Luka Musgrava, ale zachytil ju Kyle Dugger. Tento drill mal 6 plays, pričom sa rozohrávalo z 12ky, 9ky, 7ky, 5ky, 4ky a 3ky.

2-minute drill nášho prvého útok mal dve tváre. Prvý pokus nášho prvého útoku sa skončil okamžite na prvej play po interception, keď sa snažil vopchať loptu v cover 2 (medzi cornera a safetyho) a corner si v skoku zrazil prihrávku, potom s ňou trošku zažongloval a chytil ju. Love sa tu snažil hodiť loptu na wide receivera Samoriho Toureho na pravej strane. Defenzívny back Marcus Jones podbehol hod a získal loptu.

Útok ale dostal k dispozícii druhý pokus, na ktorom bol Jordan 5/12, kde tento drive naštartoval hodom do stredu ihriska na wide receivera Christiana Watsona a potom na wide receivera Dontayvion Wicksa na deep crossing route pre pekný zisk yardov. Jordan tu perfektne umiestnil loptu za cornerbacka a pred safetyho. Potom mal ďalší pekný hod na wide receivera Samoriho Toureho na deep oute. Keď svoj útok posunul do priestorov súperovej 20ky, tak hodil stredom prihrávku na tight enda Luka Musgrava, avšak bola o pár centimetrov nepresná. Následne počas rolloutu do svojej pravej strany hodil veľmi pekne umiestnenú loptu na H-backa Josiaha Deguara do pravého zadného rohu end zóny. Nebol to jednoduchý catch v skoku, ale Deguara musí takéto plays zahrávať, mal to byť touchdown. Deguara zažíva doposiaľ ťažký camp, nezahráva plays, nepamätám si na jedinú. Následne na 4. downe hodil ďalšiu presnú prihrávku do end zóny, ale doslova preletela pomedzi ruky tight endovi Lukovi Musgravovi, toto mal byť 18-yardový touchdown.


ÚTOK

Útoku sa vôbec nedarilo a nebol schopný s loptou hýbať. Počas celého campu máme problémy s behmi do stredu, kde sa priestor pre running backov nevytvára a inak tomu nebolo ani v tomto zápase. Je ťažké povedať, ako by to bolo v reálnom zápase, ale behy stredom sú počas doterajšieho priebehu campu z väčšiny neúspešné.

Keď sa pozrieme na našich náhradných quarterbackov a ich útoky, tak ako Clifford, tak aj McGough mali v red zone obrovské problémy (celý útok). Jediný touchdown mal Clifford, keď našiel tight enda Austina Allena. 2-minute drive druhého útoku viedol Clifford. Hneď na začiatku čelil situácii 4th&8, ale podarilo sa mu skompletovať loptu na wide receivera Malika Heatha pre first down. Na ďalšej play prihrávku chytil opäť Heath. Na 3rd&7 mal krásny catch pre 20 yardov nováčik receiver Grant Dubose a po spiku sme mali čas už len na jednu play. Clifford hodil prihrávku do end zóny, kde bola zrazená hráčom Patriots, ale priamo do rúk pripraveného receivera Codyho Chreta, ktorý skóroval 21-yardový touchdown. Bol to podhodený hod, ktorý sa obranca Patriots snažil zachytiť, ale preletel mu cez ruky. 2-minute drive tretieho útoku mal skončiť pickom, keď do konca zostávalo cca 50 sekúnd. McGough hádzal loptu, ale obranca Patriots vyrazil loptu z rúk druhého obrancu.

OFENZÍVNA LAJNA

 • Starting ofenzívna lajna hrala v nasledujúcej konfigurácii: Bakhtiari – Jenkins – Myers – Runyan – Tom.
 • Aj keď sa prvému útoku nedarilo, tak v pass protection si prvá OL svoje odrobila poctivo a vyzerá to tak, že toto bude OL, ktorá bude hrať v prvom weeku proti Bears.
 • V NFL nenájdete veľa hráčov, ktorí si môžu dovoliť zobrať týždeň voľna od tréningov, potom prísť do ostrého tréningu s Patriots a odohrať skvelý tréning proti Matthew Judonovi. Avšak náš ľavý tackle David Bakhtiari takýmto hráčom rozhodne je.

OBRANA

Naša obrana bola útokom Patriots prehratá na plnej čiare. V našej secondary sa v podstate nikomu nedarilo. V red zone drille pustil touchdown aj corner Jaire Alexander proti wide receiverovi DeVante Parkerovi.

Keď sa pozrieme na 2-minute drill v podaní našej prvej obrany, tak ten sa začal dobre, keď Jaire limitoval zisk na hode do flatu. Ale potom beh stredom pre first down a dve rýchle prihrávky dostali Patriots do stredu ihriska. Potom prišiel sack v podaní Enagbareho, Jaire tu začal obrane Patriots klasicky nakladať svoje reči a hneď na ďalšej play quarterback Mac Jones našiel svojou prihrávkou wide receviera DeVante Parkera popri pravej sideline, kde porazil cornerbacka Rasula Douglasa, a skóroval 45-yardový touchdown.

2-minute drill proti našej druhej obrane viedol QB Baily Zappe, prešli celé ihrisko a skórovali touchdown. Druhá obrana mala šancu na 4th&long, aby poslala útok z ihriska, ale Ford bol neskoro na blitz a Pats skompletovali loptu do downfieldu. Jednalo sa o 4th&15 a Zappe to našiel receivera Webba, ktorý bol v strede ihriska voľný.

V obrane mali dobrý deň azda len naši pass rushers, keď sa im darilo zaznamenávať sacky. Preston Smith mal sack. V DL Kenny Clark, TJ Slaton, Colby Wooden či Devonte Wyatt dokázali zahrať pekné plays.

Pochváliť môžeme aj linebackera Erica Wilsona, ktorý mal dve zrazené prihrávky a obe sa skončili intercepion. Plus počas 2-minute drillu spôsobil jeden throw away. Pri prvom bol v centre diania, keď zrazil sreen útoku Patriots, lopta sa od jeho ruky odrazila do vzduchu a skončila v rukách linebackera Jimmyho Phillipsa. Na druhej zrazil loptu a tá skončila v rukách cornerbacka Tyrella Forda.

Po tréningu sme mohli vidieť aspoň jednu peknú vec, ako si syn Aarona Jonesa zahádzal loptu so Zekom Elliottom.


NAJLEPŠÍ HRÁČI DŇA

ÚTOK:

 • Patriots

OBRANA:

 • Patriots

GO PACK GO!!!!!