Futbal je oficiálne späť!

Dňa 26. júla, naši Green Bay Packers oficiálne odštartovali Training Camp 2023! Tréningové ihriská Ray Nitschke Field, Clarke Hinkle Field a Don Hutson Center budú najbližší mesiac hostiť jednotlivé predsezónne tréningy!

Prvý deň tohtoročného training campu ovplyvnilo počasie. Veľa fanúšikov sa rozhodlo do Green Bay na prvý tréning kvôli zlej predpovedi počasia necestovať, nakoľko malo pršať. V takom prípade by bol tréning v Don Hutson Centre, kde by bol prístupný len pre členov médií. Verejnosť by ho vidieť nemohla. Avšak nejaké dve hodinky pred tréningom vyšlo slniečko a to znamenalo jedno, fanúšikovia a členovia Green Bay Packers sa spoločne stretnú na Ray Nitschke Fielde! Slnko síce vyšlo, avšak tréning výrazne ovplyvnil silnejší vietor, ktorý úradoval najmä pri dlhých prihrávkach a dlhších field goaloch.


ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • OLB Rashan Gary (koleno)
 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Pôvodne na PUP liste bol aj WR Jeff Cotton, ten bol však tesne pred tréningom prepustený. OLB Rashan Gary bol prítomný na ihrisku, trénovať však nemohol. Robil si preto len svoje veci pomimo tréningu.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

 • WR Grant DuBose (chrbát)
 • LB Tariq Carpenter (choroba)
 • S Tarvarius Moore (choroba)
 • OT Caleb Jones (choroba)

Z NFI listu bol stiahnutý TE Camren McDonald a trénoval. Naopak pridal sa OT Caleb Jones pre chorobu. Choroba trápi aj Carpentera a Moora. Coach Matt LaFleur nám pred tréningom na svojej tlačovke oznámil, že nováčik WR Grant DuBose bojuje so zranením chrbta. Časová os jeho návratu nám poskytnutá nebola, len vieme to, že pracuje s trénermi na svojom návrate a v určitom bode training campu by mal byť späť. Kvôli zraneniu vynechal aj predsezónne aktivity a prichádza tak o cenné snapy, ktoré mu môžu pre túto sezónu chýbať.

V rámci zdravotného okienka si môžeme dať update aj na LT Davida Bakhtiariho. Coach nám povedal, že David bude na tréningu počas campu na upravenej schedule, kedy niektoré dni ako veterán dostane voľno. „Určite bude jeho plán trochu upravený,“ povedal LaFleur. „Bude to upravované na základe komunikácie s ním, zdravotným tímom, mnou, trénermi. Vieme, aký typ hráča to je, to nám už ukázal. Kedykoľvek máte skúseného hráča s toľkými skúsenosťami, tak ste ochotní niečo takéto urobiť. Chcete pre Davida to najlepšie, pretože keď je na ihrisku a hrá, sme lepší futbalový tím.“


ROSTER MOVES

Ako som už spomenul, tak WR Jeff Cotton bol tesne pred tréningom prepustený. Nezachránil ho ani kvalitný minicamp a OTAs. Jeho miesto na súpiske zaujal nový čerstvo podpísaný WR Cody Chrest, ktorý prebral aj jeho čísla 82. Viacej o Codym sa dozviete v našom PREVIEW TRAINING CAMPU zo včera.


TRÉNING

Ako je už v Green Bay tradíciou, naši hráči sa na tréning dopravili na bicykloch malých detí. Tí, ktorí máte moju knihu, tak v nej je komplexný príbeh o tejto tradícii.

Jordan Love si jazdu vychutnal ako starting quarterback Packers po prvýkrát!

Aj náš coach využil možnosť jednoduchšej dopravy na tréning!


POZNATKY Z TRÉNINGU

Náš útok si podania ruky natrénoval poriadne, teraz ešte natrénovať futbal.

JORDAN LOVE: Mohli sme vidieť QB Jordana Lova ako hádže loptu do sietí. Určite si všetci pamätáme na video, ktoré obletelo svet ako vo svojej rookie sezóne netriafal siete a Rodgers mu radil. Teraz sa už do siete trafil 😛

Celkovo počas tréningu skompletoval 7/14 prihrávok. Vietor zohral úlohu a pri hlbokých passoch do downfieldu lopta vo vzduchu plachtila a dala obrane šancu na zrazené prihrávky. Výpis hier:

 • TE Luke Musgrave čisto porazil CB Coreyho Ballentina a bol voľný na hlbokú prihrávku. Separácia bola skvelá. Love loptu hodil, ale tá letela o trošku dlhšie než by mala. Ballentine sa tak dokázal vrátiť späť do play a prihrávku zraziť.
 • WR Christian poľahky porazil CB Rasula Douglasa na deep corner route, ale Jordan ho nedokázal trafiť.
 • WR Romeo Doubbs porazil CB Jaira Alexandera na dlhej route popri pravej sideline. Lopta však opäť vo vzduchu letela dlhšie ako mala, vďaka čomu ju Jaire dokázal zraziť.

Najviac úspechu mal so svojim útokom na stredne dlhých prihrávkach a v oblasti stred ihriska. Toto sme videli často aj počas OTAs a minicampu, stredne dlhé prihrávky do stredu ihriska sú pre útok Matta LaFleura veľmi dôležité. Schémami sa dáva pass catcherom lopta do priestoru a tak dostávajú možnosti na to aby získavali yardy po zachytení prihrávky. Všetci vieme, že Aaron Rodgers bol a je alergický v hádzaní lopty do stredu ihriska, zrejme prichádza výrazná zmena. Jordan sa stredu ihriska nebál a pripísal si tu niekoľko pekných plays. Výpis zopár hier v strednej vzdialenosti do stredu ihriska:

 • V strede ihriska si najviac rozumel s WR Romeom Doubbsom. Mali tu hneď na začiatku pekné spojenie po play-action, kde bol v coverage CB Rasul Douglas
 • Hneď následne na to našiel v strede ihriska WR Christiana Watsona, keď lopta vopchal do extrémne tesnej coverage od CB Jaira Alexandera, ale Watson loptu nedokázal udržať.
 • Ďalšie úspešné spojenie v strede ihriska s Romeom.
 • Pekný side arm hod do stredu ihriska na WR Samoriho Toureho pre pekný zisk, Toure sa presadil cez Nixona. Asi najlepší hod dňa.

Pozorovatelia z médií hovoria o tom, že to bol naozaj QB1 a keby neviete, že je toto jeho prvý tréning ako QB1, tak by ste si mysleli, že to robí už dlho. Na line of scrimmage robil checky, svojim spoluhráčom ukazoval kam sa majú postaviť, jeho hard count bol kvalitný, raz obranu aj nachytal. Žiadne otrasné rozhodnutia neboli, aj keď nepresnosti na hlbokých prihrávkach sa objavili. Čo sa týka hry zo shutgunu a spod centra, tak jeho technika bola kvalitná, všetko načasované ako má byť, opieral sa o play-actions a následne vedel kam sa má pozerať. Pohyb v pockete správny, dokázal cítiť pass rush, upraviť svoje postavenie, dostať sa mimo tlaku a udržať oči v downfielde. Pri jednej play sa vyhol pass rashu, sledoval downfield, uvedomil si že nikto voľný nie je, tak si loptu nechal a pripísal si pekné yardy po svojich. Bol lídrom útoku.

Počas toho ako tím nacvičoval special team, tak Jordan hádza lopty na Doubbsa a Watsona.

Jordan nám po tréningu tiež povedal, že večer pred prvým tréningom ho kontaktoval jeho bývalý kolega Aarona Rodgers a povedal mu: „Buď sám sebou, zabávaj sa a uži si to.“

BACKUP QB – Danny Etling bol quarterbackom, ktorý trénoval s druhým útokom a Sean Clifford bol v treťom útoku.

ČÍSLO 13 – Keby nevieme o tom, že nás WR Allen Lazard opustil, tak by ste si zrejme po včerajšom tréningu mysleli, že je stále na našej súpiske. Nováčik na pozícii WR Dontayvion Wicks síce nie je taký vysoký ako on, ale v behovej hre ho náramne pripomínal. Pri jednom behu krásne odblokoval safetyho Rudyho Forda.

12 PERSONNEL: Na ihrisku sme mohli vidieť často personnel s 2 TEs na ihhrisku a takto sme sa snažili atakovať stred ihriska. V percente využívania 12 personnelu sme boli na 2. mieste počas minulej sezóny. Vyzerá to tak, že tento personnel bude opäť významnou súčasťou nášho útoku.

TIGHT ENDS: Luke Musgrave nám ukázal, že čo tomuto útoku prináša a v čom sa musí zlepšiť. Videli sme naplno jeho rýchlosť a schopnosť uvoľniť sa na deep balls. Na druhej strane ako blokár dostal poriadne privítanie v NFL. Na jednej hre bol in-line ako blokár a Preston Smith ho zrámoval, čo by bol sack. V našom prvom útoku sme mohli vidieť kompletnú rotáciu našich TOP 4 tight endov – Luke Musgrave, Tucker Kraft, Josiah Deguara a Tyler Davis. Všetci dostali snapy s Jordanom.

OFENZÍVNA LAJNA: Ohľadom ofenzívnej lajny sme sa dozvedeli nasledujúce poznatky:

 • Naša prvá ofenzívna lajna nastúpila v nasledujúcom zložení: Bakhtiari-Jenkins-Myers-Runyan-Tom. Za mňa najlepšia možná konfigurácia v tomto momente. Som spokojný.
 • Naša druhá ofenzívna lajna nastúpila v nasledujúcom zložení: Walker-Rhyan-Hanson-Newman-Nijman. Pri absencii Caleba Jona sa na LT postavil práve Rasheed Walker.
 • Yosh Nijman, ktorý bojuje o pozíciu starting RT, hral v druhej OL práve na tejto pozícii. S tým, že Bakhtiari nehrá každý jeden snap, tak Nijman sa postavil aj na pozíciu starting LT.
 • Zach Tom bol na chvíľku v tretej OL, kde sa postavil na pozíciu centra. Takže slová o tom, že si ho vyskúšame aj na centrovi boli pravdivé.
 • V OL mal veľmi dobrý deň Luke Tenuata, ktorý hral v tretej OL ako right tackle. Ukázal nám pekné opakovania proti Lukasovi Van Nessovi a Brentonovi Coxovi, ktorého dostal až na zem. Zatiaľ je Tenuata za Jonesom a Walkerom.

OBRANA: Obrana tento deň vyhrala. Behová obrana držala veľmi dobre. Defenzívna lajna dokázala konzistentne tlačiť na OL, edge rushers si dokázali postrážiť running backov a linebackers lietali po celom ihrisku. Coverage bola tesná, kvalitná. Aj na skompletovaných prihrávkach bol obranca v blízkosti. Toto nie je veľmi prekvapenie, keď zoberie do úvahy, že máme mladý útok, ktorý si musí sadnúť. Zároveň je to už taká tradícia u nás v Green Bay, že obrana vždy začne camp oveľa lepšie než útok.

 • Starting obrana hrala v nasledujúcom zložení: Clark-Slaton-Wyatt v interior defensive line a na edge Smith-Hollins. Jaire s Rasulom boli na cornerbackovi a starting safeties boli Savage s Fordom.
 • Keď sme prešli do nickel formácie, tak Wyatt alebo Slaton išiel z ihriska dole (záležalo na tom, či sa jednalo o passový alebo behový down) a na nickla prišiel Nixon.
 • Nováčik OLB Lukas Van Ness a OLB Kingsley Enagbare boli trojkou, respektíve štvorkou na pozícii edge.
 • OLB Jonathan Garvin trénoval s internou defenzívnou lajnou. Vyzerá to tak, že jeho cesta do 53ky na pozícii edga je tŕnistá a teda sa to s ním skúša cez DL. Tréneri sa možno snažia nájsť pre neho aspoň nejakú rolu.

SAFETIES: Čo sa týka pozície safetyho, tak v druhej obrane hrali Dallin Leavitt a Jonathan Owens. Vyzerá to tak, že nováčik Anthony Johnson je päťkou. Ten mal aj jednu veľmi peknú play, keď správne rospoznal beh a vyplnil gap na line of scrimmage. Innis Gaines dostáva v druhej obrane snapy na slote. Na neho naozaj nezabúdajme, v strede ihriska prečítal jednu play perfektne a pripísal si zrazenú prihrávku proti McGoughovi. Pri tejto play sa Gaines zrazil s Wicksom, na ktorého letela lopta. McGough hodil proste tú typickú loptu, kde idete svojho receivera zabiť. Gaines ho nehitol, ale zrazili sa. Po tejto play Wicks opustil ihrisko a už sa do tréningu nevrátil. Veríme, že bude oukej.

LINEBACKERS: Mohli sme vidieť nejaké kreatívne formácie s našimi linebackers. Počas tréningu sme mohli vidieť plays, keď bol De´Vondre Campbell jediným linebackerom na ihrisku. Potom sme na ihrisku použili troch linebackerov, keď Isaiah McDuffie prišiel na ihrisko ako tretí linebacker. Pri takejto play všetci traja naznačili blitz, ale všetci dropli do coverage. Je to len snaha o to, aby Jordan Love a útok dostali k dispozícii rôzne potenciálne looky alebo Joe Barry s niečím experimentuje?

KICKER: Nováčik Anders Carlson nemal jednoduchý debut kvôli vetru. Prvé tri pokusy vyzerali nasledujúco: 40 yardov (ok), 42 yardov (ok) a 44 yardov (miss, dĺžka ale vyzerala, že by to bol aj 65-yardový). Nasledujúce tri pokusy: 40 (ok), 43 (ok) a 45 (ok). Celkovo bol 5/6 field goalov. Sila v nohe je evidentná.


HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • OLB PRESTON SMITH
 • DT KENNY CLARK
 • CB JAIRE ALEXANDER
 • ILB DE´VONDRE CAMPBELL

ÚTOK:

 • WR ROMEO DOUBS
 • RT LUKE TENUATA

VÍŤAZ DŇA: OBRANA a útok na konci tréningu klikoval

GO PACK GO!!!!!!