Nový rok sa začal najhoršie ako mohol….

Bolo nám oznámené, že podľa všetkých indícií, si náš All-Pro ľavý tackle David Bakhtiari na tréningu pretrhol predný krížny väz a tým pádom sa sezóna pre neho skončila. Smutné na tom nie je len to, že je to pre nás obrovské oslabenie do najbližších bojov o Lombardi Trophy, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť vynechať aj časť (ak nie celú) budúcej sezóny. Náš nováčik v OL, Simon Stepaniak, si rok dozadu v decembri pretrhol ACL a do tréningového procesu sa vrátil len pred pár dňami. Čiže je to pre Packers obrovská rana a škrt cez rozpočet. Bears, Rams, Buccaneers, Saints, Seahawks,… Bez Baka to rozhodne sranda nebude a chýbať bude.

Čo toto zranenie pre nás znamená? Prišli sme o najlepšieho obrancu slepej strany v NFL. Nech máte ako náhradu v tíme kohokoľvek, tak vás takéto zranenie poznačí. V tejto sezóne sme už bez Baka odohrali tri zápasy. Na jeho mieste sa vystriedali Elgton Jenkins, Rick Wagner a Billy Turner. Osobne to vidím tak, že na jeho miesto sa postaví práve Billy Turner, na ľavom guardovi Elgton Jenkins, center Corey Linsley, pravý guard Lucas Patrick a pravý tackle Rick Wagner. Zrejme toto je tá najlepšia možná zostava, ktorú môžeme postaviť. Prípadne to môže byť Jenkins-Runyan/Patrick-Linsley-Turner-Wagner. Avšak Wagner tiež bojuje so zranením kolena, čiže sa ľahko môže stať, že proti Bears bude OL vyzerať takto: Jenkins-Runyan-Linsley-Patrick-Turner.

V tejto sezóne sa už mnohokrát ukázalo, že si naša ofenzívna lajna dokáže poradiť so zraneniami. Hrali sme bez Turnera, Linsleyho, Bakhtiariho, Wagnera a starting pravý guard Lane Taylor sa nám zranil na celú sezónu v prvom zápase sezóny (ACL). V zápasoch bez Baka v tejto sezóne sme obdržali len dva sacky (žiadny proti Texans, jeden proti Vikings a jeden proti 49ers) a skórovali 91 bodov. Teraz je čas, aby naša OL opäť dokázala, že je skutočne elitnou jednotkou. Adam Stenavich, verím v teba a v tvojich chalanov! Vince s vami!