Aaron Rodgers and the Packers Are Heading for a Divorce. How Did We Get Here? - The Ringer

Dráma sa už oficiálne skončila, nateraz.

PRIBLÍŽENIE SÁGY

Presne 88 dní. Toľko trvala sága s názvom Rodgers vs Packers, avšak vyzerá to tak, že dátum 29. apríl 2021 a prvý deň NFL Draftu bol dvesto rokov dozadu. Adam Schefter prišiel tesne pred začiatkom draftu so šokujúcou informáciou, že aktuálny MVP quarterback Aaron Rodgers je nespokojný s Green Bay Packers a mal určitým ľuďom povedal, že sa už do tímu nechce vrátiť a že za Packers hrať nikdy nebude. Schefter o deň neskôr dodal, že Rodgers mal povedať niekoľkým spoluhráčom o tom, že neplánuje svoj návrat do Green Bay. Ďalej nám bolo povedané, že Packers si boli týchto jeho pocitov vedomí a tímový prezident/CEO Mark Murphy, generálny manažér Brian Gutekunst a hlavný tréner Matt LaFleur separátne leteli za Rodgersom do Californie počas tejto off-season, aby s ním prejednali veci ohľadom jeho nespokojnosti.

Zaujímavosťou je to, že Adam Schefter z ESPN najskôr v ten deň draftu túto informáciu o Rodgersovej nespokojnosti oznámil tak, ako keby sa jednalo o breaking news a vo svojom tweete jasne napísal, že jeho zdroje mu to oznámili v ten deň. Ako sa však neskôr ukázalo a priznal to aj Adam Schefter v jednom podcaste o pár týždňov pozdejšie, že že jeho oznámenie počas draftu neboli žiadne breaking news, nejednalo sa o to, že by Rodgersova strana alebo Packers túto informáciu vypustili von – čo je za mňa dosť zásadné. Jasne oznámil, že to bolo len hromadenie informácii a on si povedal, že toto bol ideálny čas na vypustenie. Ian Rapoport z NFL Network celý čas hovoril o tom, že trade je extrémne nepravdepodobný, že sa obidve strany rozprávajú a situácia nie je taká vážna, ako sa vopred „myslelo“. Tu bolo hneď jasné, že keď je Rodgersova strana ochotná rokovať a rozprávať sa s Packers, tak podľa všetkého buď Packers dorovnali Rodgersov „bluff“, alebo to nebolo až také „epické“, ako sa myslí a uvádza. Lebo keď si o niečom pevne rozhodnutý, tak sa nejdeš o tom rozprávať. Keď im raz poviem, že za nich hrať proste nebudem, a buď ma vymenia alebo budem sedieť a myslím to vážne, tak sa s nimi nebudem o tom rozprávať a rokovať. K tomu všetci jeho najbližší kamaráti (James Jones, či AJ Hawk) celý čas hovorili o tom, že situácia je napraviteľná a Rodgers bude tento rok v Green Bay. James Jones tiež jasne vyvrátil ďalší fake report, že Rodgers sa vráti len vtedy, ak bude vyhodený generálny manažér Brian Gutekunst.

Tu za mňa treba v prvom rade rozlíšiť jednu zásadnú vec. Adam Schefter dával von to, čo chcel Dunn (Rodgersov agent) – proste nosil vodu pre Rodgersovu stranu a dával von informácie, ktoré oni chceli a ktoré im mali pomôcť ohľadom vyjednávania. Preto takmer výhradne jeho správy až do posledných dní boli o tom, že Rodgers s Packers nadobro skončil a podobne. A zrazu vyjde von report o tom, že Rodgers sa s Packers dohodol a bude späť… Týmto si Dunn cez Scheftera získaval pôdu pod nohami pre jednania a Schefter to milo-rád vykrikoval všade kde mohol, však ESPN má z toho kliknutia/sledovania = mandžáre a keď zarába ESPN, tak zarába aj Schefter. Skvelý deal pre obe strany. Ku Floriovi a jeho „reportom“ sa vyjadrovať ani nejdem. To už fakt nemá zmysel, ten chlap je obyčajná príživnícka hyena. Bodka.

Aaron Rodgers speaks of 'uncertain' future but trade seems logistically impossible - Pride Of Detroit

Následne sa objavili správy, že tesne pred draftom do Green Bay volal Kyle Shanahan, tréner San Francisca 49ers, a pýtal sa Matta LaFleura na potenciálny trade Rodgers, že či má John Lynch, generálny manažér Niners, volať a začať niečo riešiť. Avšak LaFleur svojmu dobrému kamarátovi povedal, že budú len strácať čas, nič také sa diať nebude. Schefter ďalej písal, že o Rodgersa sa v januári zaujímali aj Los Angeles Rams a to ešte pred tým, než spravili trade po bývalého quarterbacka Lions – Matthew Stafforda. Tu to dopadlo rovnako ako pri Niners, Packers ich poslali kade ľahšie. Obidva tímy sa mali na Aarona Rodgersa pýtať, ale neprišla žiadna oficiálna ponuka na trade. Tesne pred začiatkom draftu prišli informácie, že vraj Denver Broncos sú ohromne blízko úspešného tradu po Aarona Rodgersa a bližšie to už byť nemôže. Ale ako sa nakoniec ukázalo, tak medzi Packers a Broncos neprebehli žiadne oficiálne rokovania o trade. Boli to fake správy. Neskôr na druhý deň prišiel Mike Silver s informáciou, že Broncos uvažovali o trade smerom nadol z 9. pozície na NFL Draft 2021, aby získali draft kapitál v roku 2022 a ponúkli ho na výmenu práve pre Packers za Aarona Rodgersa, ale Packers sa o tom s Broncos nechceli ani len baviť. Dôležité je ohľadom týchto „pokusov“ o trade poznamenať, že Aaron Rodgers NIKDY nepožiadal Green Bay Packers o to, aby bol vymenený do iného tímu počas tejto off-season. Toto nám potvrdil Ian Rapoport z NFL Network.

Aaron Rodgers sa objavil v relácii Kennyho Maynea na SportCenter a teda to bolo jeho vôbec prvé verejné vystúpenie od doby, ako počas štvrtkovej draftovej noci vyšli na svetlo sveta reporty o jeho nespokojnosti. Rodgers tu toho veľa nepovedal. Hneď v úvode Aaron jasne odmietol to, že problémom je Jordan Love. „Je to len o filozofii a možno zabúdame na to, že je to o ľuďoch, ktorí to robia. Je o o charaktere, je to o kultúre, je to o tom robiť veci správnou cestou a veľa z tohto sa počas posledného roku dalo do pohybu. Problém nastal vtedy, keď som vyhral MVP vďaka tomu ako som hral minulý rok. Toto je len únik všetkého. Je to o ľuďoch a to je tá najdôležitejšia vec.“ Aaron k tomu dodal, že miluje svojich trénerov, spoluhráčov a fanúšikov v Green Bay, ale nespomenul ani jedného z členov front office. „Myslím si, že niekedy ľudia zabúdajú na to, čo skutočne robí organizáciu organizáciou. História je dôležitá. Odkaz mnohých ľudí, ktorí tu boli pred vami. Ale ľudia sú tou najdôležitejšou vecou. Ľudia robia organizáciu, ľudia robia business a niekedy sa na toto zabúda. Kultúra sa buduje tehlu po tehle, pričom základ je vybudovaný ľuďmi. Nie organizáciou, nie budovou, nie korporáciou. Je to postavené ľuďmi. Mal som to šťastie hrať s mnohými úžasnými, fakt úžasnými ľuďmi. A tiež som pracoval pre niekoľko úžasných ľudí. Sú to ľudia, ktorí vytvárajú základ týchto entít. Myslím si, že na to niekedy zabudneme.“ Na záver sa Mayne Rodgersa priamo opýtal, či chce byť vymenený, ale súčasný quarterback Packers zahral túto situáciu do outu. „V tomto momente je na stole všetko.“

Prečo je vlastne Aaron Rodgers nespokojný?

 • Schefter uvádzal fakt, že Packers osobne neinformovali Rodgersa o tom, že spravia trade up po QB Jordana Lova a to malo raniť jeho city a podľa Scheftera niektorí toto zobrali ako náznak toho, že sú jeho dni v Green Bay zrátané. Keď sa generálneho manažéra Briana Gutekunsta pýtali na to, čo by spravili teraz inak ohľadom výberu Jordana Lova, tak odpovedal, že by to lepšie odkomunikovali. O tomto píšem v mojom staršom článku, na ktorý je odkaz hneď pod týmto odstavcom.
 • Druhý dôvod má byť ten, že vedenie Packers ho tesne pred zápasom s Buccaneers v NFC Championship kontaktovalo a požiadali ho o to, aby im pomohol s platovým stropom, teda pristúpil k finančnej úprave svojho kontraktu. Rodgers však mal túto ponuku odmietnuť, nechcel len jednoduchú reštrukturalizáciu a podľa Iana Rapoporta mal chcieť novú zmluvu. Novú zmluvu mu Packers nakoniec aj ponúkli, ale rovnako mal odmietnuť aj ponúkané predĺženie jeho aktuálnej zmluvy a zdroje z prostredia Packers oficiálne potvrdili to, že Packers položili pred Rodgersa na stôl ponuku na predĺženie aktuálneho kontraktu a malo sa jednať o takú zmluvu, ktorá by mu zabezpečila istoty ohľadom budúcnosti. Avšak Rodgers to mal odmietnuť a k žiadnej dohode nedošlo. Toto reportoval Bob McGinn presne na konci apríla a rovnako aj informácie ohľadom Rodgersovho odmietnutia novej zmluvy, ktorá by mu garantovalo to, že bude novým najlepšie plateným hráčom v lige. Túto informáciu prakticky len skopíroval Adam Schefter pred pár dňami, od Rodgersovho agenta dostal info, že to bolo predĺženie o 2 roky a dal to von. To je presne ten tweet, okolo ktorého všetci začali šalieť pár dní dozadu, ale v skutočnosti sme už mali túto informáciu takmer 2 mesiace… Dôležité tu je poznamenať to, že nepoznáme detaily a štruktúru tohto ponúknutého predĺženia, čo je veľmi zásadné. K nám sa dostali od Rodgersovho agenta len tie najmenej podstatné náležitosti novej zmluvy.
 • Mali sme tu aj správy, ktoré hovorili o tom, že posledným klincom do rakvy bolo prepustenie WR Jaka Kumerowa, keď Rodgers v jeden deň verejne pochválil Jaka Kumerowa, no Packers ho na druhý deň prepustili. 
 • Objavili sa aj správy, že vraj Packers v úvode offseason Rodgersovi oznámili, že ho budú chcieť vymeniť, no potom si svoj úmysel rozmysleli a od tradu upustili (reportéri Broncos…). Ako sa však ukázalo podľa zdroja od Packers, že náš tím mu nikdy nepovedal, že ho budú chcieť vymeniť. Bola to proste kačica a nedáva to žiadny zmysel. Keby tak chceli urobiť, tak každý tím v NFL by od januára vedel, že je Rodgers k dispozícii. Proste Packers by mu ani náhodou nedali takúto vyjednávaciu silu a výhodu postavenia.

Ian Rapoport z NFL Network pár dní po drafte všetko uzatvoril správou, že aj keď niektoré tímy sa pýtali na Rodgersa ohľadom tradu, tak Packers im dali jasne najavo, že nemajú absolútne žiadne plány ho aktuálne vymeniť do iného tímu a šanca, že bude Rodgers vymenený je 0%. Rovnako aj náš generálny manažér Brian Gutekunst dal vo svojom oficiálnom vyjadrení jasne najavo, že nemá najmenší úmysel Rodgersa tradovať a teší sa na to, ako budú spoločne bojovať o ďalší titul, pričom on bude viesť ich tím. 

Ja som môj názor na túto tému vyjadril jasne hneď ako vyšli tieto uvedené informácie a svoj postoj som za celý čas nezmenil. Plus ak niekoho detailne zaujíma, že kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyskytli problémy medzi Rodgersom a Packers, či hľadá odpovede na reporty, ktoré som uviedol vyššie, tak som to detailne rozobral v tomto komplexnom článku. Pre správne pochopenie celej situácie odporúčam prečítať si.


RIEŠENIE SÁGY

Aaron Rodgers Reportedly Wants Security from Packers' Front Office - WI Sports Heroics

Bolo nám oznámené, že prezident/CEO Mark Murphy, generálny manažér Brian Gutekunst a riaditeľ futbalových operácií Russ Ball počas posledného týždňa usilovne rokovali s Rodgersovým agentom Davidom Dunnom o podmienkach, za ktorých sa Aaron Rodgers vráti do Green Bay. Adam Schefter z ESPN nás informoval, že Packers ponúkli Rodgerosvi ústupky, ktoré sú namierené k tomu, aby sa aktuálny ligový MVP vrátil k tímu aspoň na jednu ďalšiu sezónu. Obidve strany dokázali nájsť spoločnú reč a vďaka týmto ústupkom Rodgers nevynechá training camp a vráti sa späť k tímu. Stane sa tak prvým quarterbackom v našej histórii, ktorý odohrá v našom drese 17. sezónu v NFL. Toto sa nepodarilo ani Brettovi Favremu, či Bartovi Starrovi.

V momente písania tohto článku ešte nevieme presné detaily, ale Adam Schefter reportoval nasledujúce ústupky:

 • Posledný rok Rodgersovho kontraktu (2023) bude void year, čiže de facto sa Rodgers po sezóne 2022 oficiálne stane voľným hráčom (UFA). Zároveň sa obe strany dohodli na tom, že Packers tu nebudú môcť použiť žiadny tag (či už franchise alebo transition). Okrem toho tagu je „zmazanie“ roku 2023 prakticky bezvýznamné a nič nerieši. Určite budú ľudia o tom veľa rozprávať, ale znamená to úplne nič. Prakticky ak Rodgers odohrá dva zostávajúce roky v Green Bay, tak po nich odíde ako voľný hráč a Packers nedostanú vôbec nič. Ale na druhú stranu im to pridáva väčšiu „chuť“ vymeniť ho po sezóne 2021 a získať za neho aspoň nejakú kompenzáciu. Avšak toto bol podľa mňa a aj podľa drvivej väčšiny ľudí plán Packers už od momentu, ako Rodgers podpísal zmluvu – zbaviť sa ho po 2021, alebo podpíše novú zmluvu. V roku 2022 sa prvýkrát ponúka skutočne výhodné okno pre Packers na jeho trade (projektovaný cap hit v roku 2022 je takmer $40M a ušetriť vieme cca $25M voči platovému stropu v roku 2022. Čiže dead cap je v roku 2022 okolo $15M), vďaka ktorému ušetria pekné peniaze voči platovému stropu. Čiže presne kvôli tomuto je to odstránenie roku 2023 prakticky bezvýznamné. Plus k tomu sa prepustením Aarona Rodgersa môže začať cesta ako vypratávať platový strop a dostať sa pod neho v roku 2022. Salary cap ani v ďalšej sezóne nepôjde razantne smerom nahor, stále sa len budú vykrývať škody ohľadom pandémie a už teraz sme $31.3M nad potenciálnym platovým stropom pre rok 2022. Keď k tomu započítame ešte draft a ďalšie potrebné transakcie počas regular sesaon, tak sme na čísle cez $50M nad platovým stropom pre rok 2022!! Len vďaka Rodgersovi vieme ušetriť polovicu, prerobí sa pár kontraktov a bude to oukej.
 • Packers súhlasili prehodnotiť Rodgersovu situáciu po tejto sezóne. Toto podľa môjho odhadu znamená to, že po sezóne si obe strany sadnú za jeden stôl, povedia si ako na tom sú so svojim postojom pre sezónu 2022 a podľa všetkého mu Packers umožnia odísť prostredníctvom tradu. Avšak ak by sa náhodou Rodgersov postoj zmenil, nechcel by odísť, Love by nenapredoval tak ako by mal, tak tu môže dôjsť k rokovaniu ohľadom novej zmluvy pre Rodgersa, ktorá by s najväčšou pravdepodobnosťou znamenala to, že v Green Bay odohrá celú svoju kariéru.
 • Rodgersov kontrakt sa síce upravil, no neprišiel o žiadne peniaze a Packers získali viacej priestoru pod platovým stropom. Tu naplno očakávam to, že Packers premenia porciu jeho základného platu v roku 2021 do podpisového bonusu, čím vytvoria priestor v platovom strope pre rok 2021. Vďaka tomuto vieme pre rok 2021 ušetriť až $11.3M (koľko to bude reálne uvidíme). Toto by malo navýšiť dead money v roku 2022 na hodnotu $28.5M (navyšuje sa, lebo presúvame peniaze na neskôr), ak bude prepustený alebo vymenený (pred 2. júnom 2022) a v roku 2023 na $11.37M. Vďaka tomuto jeho cap hit v roku 2022 vystrelí na $42.678M. znamená nasledujúce veci. Získavame tým potrebný priestor na to, aby sme boli predĺžiť Davante Adamsa. A po druhé, Rodgersov cap hit sa v roku 2022 opäť navýši a s aktuálnou situáciou Packers okolo salary capu je ohromne nepravepodobné, že si ho ta týchto podmienok nechajú aj v roku 2022. Toto by opäť malo napomohnúť tradu po sezóne 2021, teda v roku 2022, alebo podpísaniu novej zmluvy.
 • Majú byť zavedené určité „mechanizmy“ na riešenie Rodgersových problémov s tímom. Toto je podľa mňa odkaz na voided year 2023, zabránenie tagu, alebo aby nemusel vracať Packers peniaze, ak sa v roku 2022 rozhodne ukončiť kariéru.
 • Aaron Rodgers bude mať slovo ohľadom toho, kam chce byť vymenený a kde bude chcieť hrať v roku 2022 (ak dôjde k tradu po skončení aktuálnej sezóny). Tu tiež nepoznáme bližšie detaily a ja osobne usudzujem, že toto neznamená to, že Rodgers bude mať úplne voľnú ruku nad tým, kam bude vymenený. Bude to skôr spolupráca a vzájomná dohoda medzi Rodgersom a Packers. Aaron si bude môcť vybrať tímy, do ktorých nechce byť vymenený, tímy, ktoré sa mu pozdávajú a Packers sa tomu prispôsobia. Ale rozhodne načakajte to, že Rodgers povie, že chce ísť do Bears, tí ponúknu na výmenu výber v 7. kole a Packers ho tam bez problémov pošlú. Bude to o vzájomnej dohode oboch zúčastnených strán, aby boli obe strany spokojné.
 • Trey Wingo reportoval, že keď sa Aaron Rodgers vráti do Green Bay, tak chce od tímu, aby sa do Green Bay vrátil jeho bývalý spoluhráč a skvelý kamarát – wide receiver Randall Cobb. Považoval som to v tom momente za kačicu, ale neskôr to potvrdil aj Tom Silverstein a dodal, že Packers aktuálne pracujú na trade po Cobba a teraz sa už má riešiť len úprava jeho kontraktu, ktorá je vzhľadom na jeho aktuálny cap hit ($8.47M, pričom základ $8.25M je plne garantovaný) voči platovému stropu Packers nutná. James Jones už prakticky potvrdil, že Cobb sa bude sťahovať do Green Bay. Keď sa trade udeje, tak na túto tému bude samostatný článok.
Obrázok

Vďaka tomu, že sa Aaron Rodgers vracia späť a pre Packers to znamená zlepšený priestor v platovom strope, tak Adam Schefter opäť informuje, že Packers sa môžu vrátiť späť k rokovaniam ohľadom novej zmluvy pre nášho hviezdneho wide receivera Davante Adamsa. Adams je podľa Scheftera ochotný vrátiť sa späť k akýmkoľvek rokovaniam ohľadom jeho novej zmluvy. Adams má byť otvorený dohode oboch strán. Toto je za mňa opäť čisto informácia od agenta a prakticky je to presne to, čo som písal v mojom článku ohľadom prerušenia rokovaní vo veci novej zmluvy pre Davante Adamsa. Opäť to nie je informácia, ktorá by ma nejako šokovala. Kto si chce prečítať môj článok na túto tému, tak TU JE ODKAZ. Zároveň sa možno oplatí dodať, že ak dáme Adamsovi novú mega zmluvu, tak to paradoxne s veľkou pravdepodobnosťou bude znamenať to, že Rodgers pôjde po sezóne preč, lebo to už fakt neviem, čo by museli spraviť, aby sa dostali zo spomínaného finančného pekla, ktoré by sa týmto ešte zväčšilo.

Ako sa to teda celé vyvinulo? Čo získali Packers a čo získal Rodgers?

PACKERS:

 • Packers majú späť svojho MVP quarterbacka aspoň na jednu ďalšiu sezónu .
 • Všetko nasvedčuje tomu, že vďaka tejto úprave a dohode zostanú, resp. sú prinútení zostať pri svojom pláne A a tým je trade Aarona Rodgersa v roku 2022 a nástup éry Jordana Lova. Toto sa zamýšľalo od momentu ako sa Love draftoval.
 • Ako sa hovorí, čas všetko lieči a toto môže byť veľmi dôležité. Rodgers dal tímu šancu napraviť problémy a potenciálne predĺženie Davante Adamsa s tradom po Randalla Cobba sú ideálnym začiatkom. Ak nebude Jordan Love napredovať ako sa zamýšľa, tak stále je tu priestor na to, aby sa Rodgers podpísal na nový kontrakt po sezóne 2021.
 • Packers získali potrebný priestor v platovom strope pre rok 2021.
 • Opätovné otvorenie rokovaní o novom kontrakte s hviezdnym wide receiverom Davante Adamsom.
 • Tímy NFL majú rok na to, aby si nazhromaždili kapitál k tradu po Aarona Rodgersa počas nasledujúcej offseason.
 • Jordan Love dostane ďalší potrebný rok na napredovanie a opäť sa bude učiť od najtalentovanejšieho quarterbacka v histórii NFL. Plus k tomu mu Packers prakticky dali vedieť, že v roku 2022 je toto jeho tím.

RODGERS:

 • Slovo ohľadom toho, kde chce a kde nechce hrať v roku 2022 = získal flexibilitu, nemusí sa obávať tagu
 • Kamaráta Randalla Cobba
 • Neprišiel ani o jeden cent
 • Dostal ďalšiu šancu na zisk druhého prsteňa v tíme, ktorý má Super Bowl ready tím.
 • Nezabuchol si dvere pred budúcnosťou v Green Bay Packers

Keď si to dám dokopy, tak Packers vyšli z tejto situácie extrémne dobre. Pre nich sa prakticky nič nezmenilo, zostávajú pri pláne A a to je pre nich zrejme vôbec to najpodstatnejšie. Zatiaľ nemáme úplne detailné info ohľadom dohody medzi Rodgersom a Packers, ale snažil som sa vám čo najpresnejšie objasniť to, čo sa udialo počas posledných dní. Takto tomu aktuálne rozumiem a keď budeme poznať presné detaily, tak ak to bude niečo odlišné ako vieme doteraz, alebo sa niečo pozmení/pridá, tak samozrejme bude na našom webe o tom článok. Najdôležitejšie je však to, že obe strany sa dohodli, Aaron Rodgers je späť v Green Bay, 27.7 o 8:31 ráno sa ukázal vysmiaty na parkovisku pred Lambeau Fieldom a je tu teda na training camp. To sa už nezmení. Rodgers nebol umiestnený na reserve/did not report list a to je skvelý náznak toho, že bude na training campe od prvého dňa. Pár vecí sa zrejme ešte musí úplne doriešiť, vrátane tradu po Cobba, ale už to je tak, že veci sú nateraz urovnané. Sága Rodgers pre rok 2021 skončila. Vidíme sa v roku 2022 po skončení aktuálnej sezóny. Presne ako sa očakávalo celý čas. GO PACK GO!!