Do odhalenia 53-člennej súpisky ostáva už len niečo cez 24 hodín, a tak vrcholia dohady a špekulácie. Packers majú ťažké uvažovanie hneď pri niekoľkých menách a pozíciách. Ako to vidím ja?

Packers majú za sebou tréningový kemp a všetky tri prípravné zápasy. V nedeľu bol tréning za zatvorenými dverami a zúčastnili sa ho Darnell Savage aj Dallin Leavitt, čo je perfektná správa. Netrénovali Elgton Jenkins, Alizee Mack a Nate Becker.

Jenkins bol v rehabiloitačnom priestore, kde točil na bicykli. Jeho absencia nemala nič spoločné s kolenom, ale LaFleur svojím vyjadrením jasne povedal, že sa nič bližšie nedozvieme: „Nie nevyhnutne plánované, ale udržíme to interné.“

Savage sa vrátil po 23 dňoch a pracoval pri individuálnych cvičeniach bez obmedzení. Médiá museli odísť pred tímovou časťou tréningu, a tak je to všetko, čo sme sa dozvedeli.

Aby sme sa nenudili, tak som sa rozhodol dať dokopy moju predikciu na 53-člennú súpisku spoločne so 16-členným practice squadom Packers. Budem rád, ak o tom budeme na Facebooku, Discorde alebo aj tu pod článkom diskutovať a ukážete mi vaše pohľady.


ÚTOK (25)

QB (2): Aaron Rodgers, Jordan Love

Logické. Rodgers je jasný a Love je v tomto momente solídny backup perfektne zžitý a zohraný s tímom. Troška sa môže opakovať história a to tým, že nám z waiveru uchmatnú Danny Etlinga. Môže to pokojne skončiť ako kedysi s Taysomom Hillom a Etling nebude ani pre practice squad.

RB (3): Aaron Jones, AJ Dillon, Patrick Taylor /Kylin Hill prvé 4 weeky na PUP listine

Tu bolo veľmi ťažké rozhodnúť sa medzi Taylorom a Goodsonom, ktorého som si veľmi obľúbil. Taylor má väčší prínos pre special tímy a verím tomu, že Goodsona nik neuchmatne, pretože takých RBs je v lige mnoho. Ešte sa môže stať, že si Packers do návratu nechajú na rosteri len dvoch RBs a v prípade nutnosti použijú Amariho Rodgersa.

WR (7): Allen Lazard, Randall Cobb, Sammy Watkins, Amari Rodgers, Christian Watson, Romeo Doubs, Juwann Winfree

Samori Toure sa u mňa nedostal do súpisky cez Juwanna Winfreeho a to z jednoduchého dôvodu. Pamätáte si, čo stalo, keď Packers nechali ísť Rodgersovho obľúbenca Kumerowa? Rodgers počas kempu hovoril o Juwannovi v dobrom a hlavne spomínal, že si vybudovali chémiu a na ihrisku im to ide. Toure bol posledný vybraný receiver draftu, takže je veľká pravdepodobnosť, že sa to v očiach tímov nezmenilo ani po jeho perfektnom výkone v Kansase.

TE (4): Robert Tonyan, Marcedes Lewis, Josiah Deguara, Tyler Davis

Tu je to viac-menej jasné. Prví traja to majú isté, prekvapenie sa môže stať s Davisom, no ja myslím, že LaFleur ho má rád natoľko, že v tíme ostane. Štyroch TE určite treba, pretože Tonyan sa vracia po zranení, Lewis má iné úlohy ako chytať a Deguara je H-back.

OL (9): LT David Bakhtiari, LT/RT Yosh Nijman, LG Jon Runyan, C Josh Myers, RG/RT Royce Newman, T/G/C Elgton Jenkins, G/C Jake Hanson, T/G/C Zach Tom, G Sean Rhyan

Veľmi ťažké bolo nezahrnúť do tohto zoznamu Walkera alebo Jonesa. Minimálne jeden ale určite skončí v practice squade. Takto by ešte ako hráči do hĺbky zabrali jedno dôležité miesto na opačnej strane lopty, kde budú tímy v celej lige čakať na koho sa nedostane.


OBRANA (25)

DL (6): Kenny Clark, Jarran Reed, Dean Lowry, T.J. Slaton, Devonte Wyatt, Jack Heflin

Pre mňa bez rozmýšľania šestica hráčov, ktorí sú totálne nabití. Základná stavebná časť celej defense je tento rok kvalitná aj hlboká.

OLB (5): Rashan Gary, Preston Smith, Jonathan Garvin, Tipa Galeai, Kingsley Enagbare

Miesto piatich mien som sa rozhodoval pre šesť a o to posledné medzi duom Galeai a Jones. Táto pozícia mala totálne najotvorenejší súboj počas celého kempu a tu sa môže stať zajtra absolútne všetko. Teda, prvé tri mená sú jasné. Alebo ani tie? Ináč, cutol som Kobe Jonesa a La’Dariusa Hamiltona.

ILB (4): De’Vondre Campbell, Quay Walker, Isaiah McDuffie, Krys Barnes

Po nedelňajšom cute Ty Summersa je to všetko jasné. Toto kvarteto znamená ďalšiu silnú stránku Packers.

CB (6): Jaire Alexander, Rasul Douglas, Eric Stokes, Shemar Jean-Charles, Keisean Nixon, Kiondre Thomas

Nie, ja tu Rica Gafforda nemám a to aj napriek jeho prínosu pre special tímy. Kiondre Thomas mal perfektnú druhú polovicu kempu a proti Saints aj Chiefs bol azda najlepším cornerom na ihrisku. Rovnako sa nebojí fyzickej a obetavej hry, čo ho aj predurčuje k dobrým výkonom v special tíme.

S (4): Adrian Amos, Darnell Savage, Shawn Davis, Dallin Leavitt

Micah Abernathy sa mi neskutočne páči, no musím ho škrtnúť. Carpenter ponúka všestrannosť nielen ako hráč pre special tímy, no je to z polovice linebacker. No Dallin Leavitt trénoval a existuje šanca, že bude pripravený hrať. Davis jednoznačne vyhral súboj o trojku, tam nie je o čom.

Bojím sa, že Abernathy neostane pre PS, pretože tímy ho videli v akcii v USFL a rovnako aj v preseason. Predviedol solídne výkony, ktoré si všimli aj ľudia mimo Packers. Carpenter by však mal prejsť do PS a ak by Leavitt išiel na IR, potom pôjde do súpisky niekto z dua Abernathy/Carpenter.


SPECIAL TEAM (3)

Kicker: Mason Crosby

Punter: Pat O’Donnell

Long snapper: Jack Coco

Stane sa najväčšie prekvapenie kempu v special tíme? Nechajú si Packers Ahmeda miesto Crosbyho? Neverím tomu, takto by sa asi k legende nezachovali, ale Ahmed mal perfektný kemp. V USFL navyše premenil 61-yardový field goal. Keby ostal pre PS, Packers by boli víťazmi na tejto pozícii, pretože v prípade Masonových problémov by mali na širšom rosteri talentovaného chlapa s presnou muškou.


PRACTICE SQUAD

QB Danny Etling, RB Tyler Goodson, RB Dexter Williams, WR Samori Toure, WR Ishmael Hyman, WR Travis Fulgham, TE Sal Canella, OL Rasheed Walker, OL Caleb Jones, CB Rico Gafford, DL Chris Slayton, OLB La’Darius Hamilton, OLB Kobe Jones, S Tariq Carpenter, S Micah Abernathy, K Ramiz Ahmed