Šiesta výhra v rade a druhé stretnutie Syrových hláv!

Pre mnohých z nás to bol najšpeciálnejší zápas roka. Nie, nehral sa Super Bowl ani to nebolo proti divíznemu rivalovi alebo top tímu NFL. Zápas s Washingtonom sme sledovali spoločne v Seredi, kde sa stretlo 33 fanúšikov Packers. Bolo to naše historicky druhé stretnutie. Počas celého poobedia a večera bola atmosféra geniálna a opäť sa potvrdilo, že sme jedna veľká rodina.

V mene Výkonného výboru (Bart, Inžinier a ja) sa vám chcem poďakovať za účasť a parádny večer. Spoločne sme vybudovali a budujeme niečo, čo v našich končinách nemá obdobu. Veríme, že ďalšie stretnutie zorganizujeme čoskoro a asi nikto by nebol proti, keby sme si spoločne kukli napríklad taký Super Bowl, v ktorom budú Packers bojovať o Lombardi Trophy!

Osobne by som sa chcel ešte poďakovať pani manželke nášho Inžiniera, ktorá sa postarala o parádnu výzdobu Športbaru vo farbách Packers, s dresmi po stenách, balónmi a obrusom, ktorý bol veľkým fieldom s nápisom PACKERS v end zónach. Bolo to úplne top!

Zaujímavosťou zápasu je, že v sobotu 23.10.2021 bolo presne 100 rokov od prvého profesionálneho zápasu Packers, kedy sa prvý raz predstavili v APFA a zvíťazili na domácej pôde s Minneapolis Marines. Toto veľké výročie oslávili zverenci Matta LaFleura šiestym tohtosezónnym triumfom.

Pri prelete dvoch stíhačiek ponad Lambieu Field to pri našom stole odpálil FAJO hláškou: „Na tretiu nemáme cap space.“ Proste perfektná nálada a uvoľnená atmosféra v sereďskom Športclube.

Green Bay Packers porazili Washington Football Team 24-10 a aktuálne majú bilanciu 6-1. Výhra to bola veľmi dôležitá, pretože teraz čaká na Packers nabitý rozpis zápasov. Začína už tento štvrtok, kedy sa v rámci short weeku predstavia na horúcej pôde zatiaľ neporazenej Arizony Cardinals. Od prvého weeku a vybuchnutia so Saints ťahajú Packers víťaznú šnúru a sú na čele divízie NFC North.

Tento zápas a aj doterajší priebeh sezóny najlepšie zhodnotil po zápase Aaron Rodgers: „Nebolo to pekné, ale to je na tom najzaujímavejšie. Ešte sme nehrali najlepšie, ale aj tak sme 6-1.“


OBRANA

Packers nastúpili do zápasu proti WFT bez takých mien ako Za’Darius Smith, Preston Smith, Jaire Alexander, Kevin King, MVS a na listine zranených je aj center Josh Myers. Aj napriek tomu bolo cítiť aj na stretku, že Packers sú favoriti a nič iné ako výhra sa neočakáva.

Aj bez Smithovcov a oboch predsezónnych starting cornerov dokázala obrana Packers udržať súpera len na 10 bodoch, 1 TD, prvý raz v sezóne nepustila TD v red-zone a predviedla štyri po sebe idúce defenzívne stopky! Najväčšou vecou je práve to, že Packers v tomto zápase prvý raz ubránili red-zone bez skórovaného TD. Pri štyroch návštevách end zone sa Washingtonu podarilo skórovať len tri body!

V tomto zápase sa to akoby zmenilo. Washington mal 430 totálnych yardov a aj tak skóroval len 10 bodov. Packers mali o 126 menej yardov a skórovali o 14 bodov viac. Totálne šialené, ale tu vidno práve to, že to fungovalo v red-zone aj obrane, aj v útoku. Konečne.

Obrovskú poklonu a absolutórium si zaslúži Rashan Gary, ktorý odohral obrovský zápas! Mnohými „expertmi“ bol považovaný za obrovský nezmysel a bust, no a teraz sa títo ľudia musia cítiť (oprávnene) ako absolútni idioti. Gary hrá v tejto sezóne na výbornej úrovni a zápas proti WFT bol toho najväčším dôkazom. Pripísal si šialených 10 tlakov na súperovho QB, 2 sacky a 1 forced fumble! Totálne zviera… Je skvelé, že dorastá do obrovskej opory obrany práve teraz, kedy pre zranenia chýbajú vyššie spomínaní borci.

Interior defenzívni linemani Dean Lowry a Kingsley Keke si počas posledných troch zápasov pripísali dohromady 17 tlakov a hra frontu Packers vyzerá s ich prispením hneď lepšie! Je dôležité, aby sa im darilo produkovať tlaky a sacky, pretože potom sa situácia uľahčí Kennymu Clarkovi. Proti WFT si 1.5 sacku pripísal Kingley Keke a tretí zápas v rade mal sack Dean Lowry.  Včera zahral big play aj nováčik TJ Slaton, ktorý zablokoval FG Washingtonu.

Obrana Packers pravidelne spôsobuje turnoveri a získava loptu! To je kľúčová vec. Packers mali jeden takeaway v posledných šiestich po sebe idúcich zápasoch v rade a dva v piatich z posledných šiestich zápasov.

Eric Stokes má za sebou ďalší zápas, v ktorom bol aj napriek nováčikovskému statusu cornerom číslo 1. Pustil jediný TD hostí na McLaurina, ale môžeme povedať, že to bola nováčikovská chyba. To, čo sa mu stalo v tejto play akoby našiel v ďalšej kariére, jednoducho je to proces učenia sa. V ďalších fázach zápasu predviedol niekoľko dobrých vecí a celkovo som mal z neho pozitívny dojem. Páčil sa mi aj Rasul Douglas, no ešte viac Chandon Sullivan, ktorý chytil interception v end zone. Preňho to bolo veľmi špeciálne, keďže prvý raz v profi kariére ho priamo v hľadisku sledoval jeho otec a chytil íčko rovno pred jeho očami.

De’Vondre Campbell má za klobúkom ďalší parádny zápas. Tento podpis je absolútny steal, ktorý sa vypláca obrovsky. Konečne máme ILB, ktorý zastavuje hráčov nie po zisku prvého downu, ale útočí aj na QB a pri QB sneaku na našej goal line spôsobil fumble a to znamenalo pre súpera ďalšiu stopku. Tento rok vedie Packers v počte tacklov a zároveň missol len dva! Campbell je proste obrovskou výstuhou obrany a vďaka Gutemu za tento podpis.

Jaylon Smith sa dostal viacej do hry a mal na ňu troška vplyv. Takmer sackoval Heinickeho pri jeho TD passee. Rovnako sa mu podarilo zaskočiť running backa pri screene. Síce sa nedostal k tacklu, ale uľahčil prácu svojim defenzívnym kolegom.

Najnovšia akvizícia Whitney Mercilus s #50 na chrbte naskočila do zápasu v nejakom obmedzenom mnžostve aj napriek tomu, že prišla len pár dní dozadu. Aj napriek tomu sme si ho mali možnosť všimnúť a som veľmi zvedavý, čo nám predvedie neskôr, keď už bude usadený a zoznámený s tímom a všetkým navôkol.

Aby sme sa však nepozerali na pozitívne stránky obrany, poďme troška objektívne preklepnúť výkon Barryho družiny. Pred zápasom s Cardinals a Kylerom Murraym nie je vôbec dobré, že Taylor Heinicke získal po zemi takmer 100 yardov. Jeho scramblovanie nenašlo počas celého zápasu odpoveď a nebyť jeho sprostosti milimeter pred end zónou, tak by skóroval aj behový TD a ktovie ako by sa zápas ďalej vyvíjal.

Práve spomínaná hlúposť Heinekena na 3rd downe znamenala, že WFT išiel po QB sneaku na 4. downe. Tam prišla ďalšia stopka, ktorá sa podobne ako predošlá Heinekenova hovadina preskúmavala ďalšie tri hodiny. Napokon z toho bolo fumble a Packers rozohrávali tesne spred vlastnej edn zóny. Ináč tí rozhodcovia mali včera nejako veľa času. Veď to každý stihol vypiť pivo a stáli bolo booth review Heinekena. Napokon sa hra dostala k tomu4. downu a opäť sa skúmalo Heinekenove fumble.

Hra Heinickeho však mohla pôsobiť ako dobrá príprava na Cardinals, pretože tam to bude vyzerať veľmi podobne, akurát bude QB súpera úplne iný kaliber. O tom však už viac napíše v preview zápasu Bart.

Najviac yardov po zemi získal spomínaný Heineken. McKissic, Gibson a Carter pridali ďalších 100 yardov.

Veľkou ranou pred zápasom s Cardinals je pozitívny test na COVID v podaní defenzívneho koordinátora Joa Barryho. Ten nebude v zápase k dispozícii a aj jeho príprava a celkový manažment pred zápasom bude obmedzený na nejaký online míting s hráčmi. Verme, že ho dokážu jeho kolegovia v zápase zastúpiť a nadviažu na trend posledných dvoch zápasov, kedy sa obrana dokázala do súpera zahryznúť a pustila len 24 bodov.

Celkovo by som rozpravu o obrane ukončil týmto tweetom Kennyho Clarka, ktorý pridal hneď po zápase.


ÚTOK

Aaron Rodgers má za sebou dobrý zápas. Páčilo sa mi, že celý zápas ostal pri tom, čo mal robiť. Nevymýšľal hlúposti, rozdával dobré prihrávky medzi viacerých hráčov. Veď trojica Adams, Tonyan a Lazard nachytala nad 60+ yardov a všetci skórovali TD. 20+ yardov nachytali Lewis, Cobb a Jones.

O-Line pustila 3 sacky, no Rodgers napriek tomu dokázal skompletovať 27 z 35 prihrávok pre 274 yardov. Jeho passer rating bol 127.6.

Za mňa najlepší play Rodgersa bol pri skonvertovanom 4th&3, kedy si Rodgers povybehol z kapsy a mysleli sme si, že si skúsi dobehnúť po prvý down smerom ku sideline sám, no ešte našiel Adamsa a ten si to po zachytení namieril rovno do end zóny.

Allen Lazard Drive bol okrem Garyho sacku, ktorý skončil fumblom najzlomovejším v zápase. Lazard sa v doterajšom priebehu sezóny moc k slovu nedostal. Nebolo ho vidieť chytať prihrávky, no jeho blocking je neskutočný a extrémne platný v útoku Matta LaFleura. V tomto zápase však Lazard zachytil 5 prihrávok pre 60 yardov a jeden TD. Všetko si pripísal v jednom drive. Jednoducho Allen Lazard Drive. Veľká paráda v podaní tohto sympaťáka s #13 na chrbte.

Myslím, že každého potešil Big Bob, ktorý sa dostal ku slovu a po odmlke skóroval TD a mal dopad na hru. National Tight Ends Day, ktorý sa vždy oslavuje štvrtú októbrovú nedeľu, tak oslávil najlepším možným spôsobom a verme, že v týchto výkonoch bude pokračovať. Palec hore aj pre Marcedesa Lewisa. Tento veterán je každý week pripravený blokovať a odvýdzať čiernu robotu pre svoj tím, no je schopný produkcie. Prot WFT zase ukázal, že on sa tacklovať moc nedá, len si sám vyberie, kedy chce ísť ku zemi.

Útoku sa konečne zadarilo aj v red-zone, keď pri štyroch návštevách skóroval 17 bodov. Práve rozdiel v red-zone bol kľúčom k úspechu v tomto zápase.

Negatívom, na ktorý bude nadväzovať aj bod o behovej hre, bola O-Line Packers. Tá jednoducho nebola schopná proti D-Line WFT v zložení Allen, Payne, Sweat a Young vytvárať dostatočný priestor pre beh a sem-tam pustila aj tlak a sack. Rovnako tam bolo niekoľko tlakov na Rodgersa, ktoré prišli po rotácii Allena s Paynom. Z niečoho takého prišiel aj jeden z dvojice sackov Jonathana Allena. Bolo vidno, že v D-Line WFT problémy nemá, ale jednoducho bez secondary sa hrať nedá. Tam sú nedostatky tohto tímu veľké a rovnako aj na pozícii QB, ktorému chýba zdravá rozhodnosť a pohotovosť. Taktiež tam okrem McLaurina a TE Seals-Jonesa nemal žiaden cieľ. Z obrany súpera mal celkom podarený zápas aj LB Landon Collins.

Proti Washingtonu hrali Packers bez behového útoku.V tomto zápase bežalo duo Jones+Dillon dohromady len 9-krát! 9! A aj z týchto deviatich behov z toho bolo 2x fumble v podaní AJ Dillona. Je jedno, že nebol v rytme a dostal málo príležitostí, práve npreto tieto fumble hnevajú ešte viac. To sa jednoducho tak silovému RB ako je „Quadzilla“ nemôže stávať. Verme, že si smolu vybral a aj preňho to môžeme brať ako obrovskú futbalovú školu. Jeho najdôležitejšie momenty a výkony by mali prísť v týždňoch Frozen Tundry a tam by mal mať ruky stopercentne presvedčivé.

Za tým, že sa tak málo behalo určite niečo je. Nie som expert a odborník, no niečo mi hovorí, že za tým  môže kalkul smerom ku skrátenému weeku. Takto sú Jones s Dillonom relatívne oddýchnutí, keďže prvý menovaný mal 11 dotykov a Dillon 5. Verme, že to tak bolo a ak áno, nech to proti Cardinals vidíme a toto duo nech to po zemi poriadne rozbalí.

Packers skórovali 24+ bodov v šiestich po sebe idúcich zápasoch, čo je 6. najdlhšia šnúra v klubovej histórii.

Davante Adams nachytal v posledných dvoch zápasoch vždy menej ako 100 yardov. Stalo sa tak prvý raz od od weekov 12-14 v roku 2019.

Bitku tlakov na oboch stranách vyhrali Packers: Aaron Rodgers bol pod tlakom pri 9 zo 40 dropbackov (22.5%) Taylor Heinicke pri 19 zo 47 (40.4%).

P.S.: Tieto dresy jednoducho milujem!


GO PACK GO!!!!!!