„Houston, nemáme žiadny problém“

Packers cestovali do Houstonu, kde sa na NRG Stadium stretli s domácimi Texans. Osobne som očakával zložitý zápas, ktorý sa skončí tesným rozdielom. No na moje prekvapenie to bolo úplne inak. Mal som pocit, že druhý polčas sme už nehrali ani len na pol plynu a keď to bolo náhodou už nutné, tak sme zabrali a zápas rozhodli. Zápas sa skončil výsledkom 35-20 pre družinu trénera Matta LaFleura. Opäť sa potvrdilo, že Packers pod vedením tohto trénera dvakrát za sebou neprehrávajú. Do tohto zápasu som šiel naladený tak, že nech vyhráme, je jedno ako, s akými štatistikami, nech len vyhráme a ideme domov. Išli sme hrať proti tímu Texans, ktorý po vyhodení O´Briena svoj prvý zápas vyhral a minulý week mal na lopate neporazených Titans. My sme do toho zápasu išli s kopou zranení, proti neznámemu tímu z AFC South. A na moje prekvapenie tento zápas skončil presvedčivou výhrou a zápas v podstate nikdy nebol ani trošku tesný. V polčase sme viedli 21-0 a len druhýkrát počas NFL kariéry sa Watsonovi stalo, že v polčase mu na tabuli svietila veľká nula. Do konca zápasu zostávali tri minúty a my sme viedli 35-13. Skutočne hádam ani raz počas tohto zápasu som nemal ten pocit, že máme prúser, aj keď sme spravili niekoľkých chýb, ktoré mohli Texans naštartovať.

Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo sa v tomto zápase udialo!

SCHOPNOSŤ NAHRADIŤ ZRANENÝCH HRÁČOV

Toto je za mňa hlavný dôvod, prečo bol tento zápas tak jednoznačný. Do tohto zápasu sme išli bez Bakhtiariho, Ervina, Jonesa, Lazarda, Kirkseyho, Kinga, Savagea, či Lancastera. Počas zápasu sa zranil aj starting ILB Krys Barnes a aj DB Raven Greene. To sú všetko stavebné kamene nášho tímu a v podstate polku zápasu sme hrali bez 8 starterov. Keď počítam aj zraneného OL Lane Taylora, ktorému sa sezóna predčasne skončila, tak deviatich. Ale na našej hre to nebolo cítiť.

Ofenzívna lajna sa dokázala dať po zápase s Bucs dokopy a to aj napriek faktu, že jej chýbal najlepší ľavý tackle v lige – David Bakhtiari. Pred zápasom som ponúkal tri scenáre, ako môže naša OL vyzerať. Ale keď som sa pár minúť pred zápasom dopočul, že na LT ide hrať Billy Turner, tak mi vypadli oči. Hovoril som si, že to je amen tma. Po tretej hre zápasu na treťom downe, keď cez neho prešiel sack (chvalaVince tam bol flag) som už písal závet. Ale div sa svetu, od tohto momentu som o tomto hráčovi nepočul ani jedno slovo. A to značí len jedno. Skvelá práca! Musím priznať, že ma skutočne veľmi, veľmi milo prekvapil. V NFL je veľký problém nájsť hráčov, ktorí sú priemerní v OL a to hneď na niekoľkých pozíciach. Billy vie zahrať RG, RT a teraz sme videli že aj LT. Nie je to žiadny All-Pro hráč, ale takíto hráči majú pre tím obrovskú hodnotu. Keď sme Turnera podpísali, tak sme veľmi nechápali, prečo mu platíme také prachy, ale teraz to už vieme. Platíme za jeho všestrannosť, ktorá sa pri tejto výkonnostnej úrovni na rôznych pozíciach často nevidí.

Naši OTs odohrali skvelý zápas a v podstate keď boli v súbojoch 1vs1 proti JJ Wattovi, tak si to s prehľadom postrážili. Bol som fakt milo prekvapený. Zároveň musím pochváliť aj Lucasa Patricka. Ten nie je starterom od začiatku sezóny, nakoľko na jeho mieste bol starterom spomínaný Lane Taylor. Ale keď prišiel na rad, tak do OL naskočil bez najmenších problémov a musím povedať, že hrá ďaleko nad moje očakávania. Rodgers v zápase nebol sackovaný ani raz, obdržal len jeden jediný hit na svoju osobu a to bolo všetko. Celkovo bol pod tlakom len pri 6 zo svojich 34 dropbackov.

Menšie rošády sa ukázali v blokovaní pre behy a to bolo vidieť najmä v úvode zápasu. Nebolo to také klinicky presné na čom sme boli zvyknutí a toto bol jeden z našich slabších zápasov čo sa týka vytvárania behových dier pre running backov.

Zraneného CB Kevina Kinga už v druhom zápase za sebou dokázal zaskočiť Josh Jackson. Viem, v zápase s Bucs spravil jednu obriu chybu, keď vyrobil zbytočnú DPI, ale inak hral podľa mňa obstojne a pripísal si aj dve pekné stopky na tretích downoch. Teraz King znova nemohol hrať, Jackson bol opäť na ihrisku a podľa mňa opäť odohral kvalitný zápas.

Želám si, aby som mal čo i len 1/10 energie, čo má v sebe Jamaal. Ja tohto hráča proste milujem, v tomto zápase dokázal zaskočiť za Aarona Jonesa a odohral skvelý zápas. Či už sa jedná o zachytávanie blitzov, chytanie, či behanie. V tomto zápase mal 19 behov pre 77 yardov, 1 touchdown a k tomu pridal 4 zachytené prihrávky pre 37 yardov. Jamaal je v mojich očiach starterom a takéto kombo aké máme my na pozícii running backa má v NFL skutočne málokto.Jediná škoda, že po sezóne budú obidvaja voľní hráči. Ale nič sa nebojte, AJ bude ready.

Tu sa chcem ešte pozastaviť pri jednej hre. Využívať Jamaala na horizontálne veci nie je zrovna najlepšie, ako sme videli aj pri tejto hre. Ale všímajte si AJ Dillona. Keby pri tejto play dostal loptu on, tak ho zastaví už len end zóna. K tomuto by sa mohol LaFleur ešte raz niekedy vrátiť a dať loptu do rúk druhému running backovi. Neviem či je toto option play pre Rodgersa (že si môže vybrať, ktorý RB dostane loptu), ale play dizajn sa mi veľmi páči a prosím, vráťme sa ešte k tomuto!


(NE)DRŽANIE SA BEHOV

V úvode zápasu sa Texans zamerali a všetku svoju snahu venovali tomu, aby prehustili stred ihriska a tým nám znemožnili hýbať s loptou po zemi. Bolo im jasné, že proti najhoršej behovej obrane budeme behať. A ono sa im to aj darilo. Po zemi sme získavali drobné porcie yardov. V prvom drive mal Jamaal Williams behy pre 3, 5 a 5 yardov. AJ Dillon mal jeden beh pre 5 yardov. Náš druhý útočný drive mal len jeden beh pre 2 yardy v podaní Dillona a tretí bol veľmi podobný tomu prvému, pričom najdlhší beh bol 8 yardov. Tu som sa osobne bál, že po našich neúspešných pokusoch po zemi sa naplno presunieme do vzduchu a na behy zanevrieme. Ale Matt to nespravil a za toto ho chcem pochváliť. Vďaka tomu, že sme neprestali behať, tak sa nám začali otvárať passové okná a naplno sme mohli využiť to, že Texans sa plne venujú bráneniu behov. Aj keď sme veľa play-actions nehrali, ale keď sme ju zahrali, tak fakt efektívne. Rodgers v tomto zápase bol na play-actions 5/7 pre 60 yardov a 2 touchdowny.

Keď sa začal druhý polčas, viedli sme 28-7, tak sme v útoku stratili rytmus. Tri útočné drivy za sebou boli neúspešné, odklonili sme sa od behov, začali sme tlačiť loptu vzduchom, prišli chyby v prevedení. LaFleur neprestával callovať passové hry a tím ich nedokázal zahrať tak ako mal. Toto by nás mohlo proti lepšiemu tímu vyjsť draho. Výhradu mám aj k jednej konkrétnej situácii. 2nd&10 a my vkuse bežíme s loptou. VŽDY! Tu už by sa patrilo trošku otvoriť viacej ten playbook a vymyslieť v tejto situácii aj niečo iné. Texans to čakali a aj pokryli. Trošku rozmanitosti by ma nenahnevalo.


ZLEPŠENÝ ÚTOK V RED ZONE

V tomto zápase sme už mohli vidieť zlepšenie nášho útoku v red zone (4/4). Doteraz sme sa v tejto hernej činnosti veľmi trápili, ale v tomto zápase sme zahrali najmä dve hry, ktoré boli podľa mňa geniálne. Tu je prvá. Kde je lopta? Ahááá, pri Rodgersovi, no už ju chytá Malik Taylor. Mimochodom je vidieť, že Rodgers je obrovský fanúšik Malika. Videli ste aký bol šťastný po tomto jeho touchdowne? Nože neskúsime mu dať priestor pred MVS?

A tu druhá na TE Sternbergera, ktorý loptu zachytil jednou rukou a skóroval touchdown. Toto je skutočne okulahodiaci play dizajn a pekná oslava svetového dňa tight endov!

A keď už som pri tých play dizajnoch, tak tu je ešte jeden parádny. Vyzerá to tak, že ideme zahrať bubble sreen. Čo prinúti cornera stiahnuť sa na pokrytie screenu. RB Dillon je na route na seame, čím si drží free safetyho. Za ním beží úplne voľný TE Tonyan a keby Rodgers hodí lepšiu loptu, tak je to big play ako sviňa a možno aj touchdown:


DAVANTE ADAMS BOL AKO ODTRHNUTÝ Z REŤAZE

Celkovo sa nám prístup k behom vyplatil a vďaka tomu si Rodgers mohol užívať komfort v hádzaní lopty. Zazrel som mnoho postrehov na to, že Rodgers opäť tlačil loptu len na WR Davante Adamsa. Ale tu by som sa trošku zastavil a upravil to na pravú mieru. Je obrovský rozdiel držať loptu v rukách dlhšie len kvôli tomu, že čakáte na to, kedy sa váš WR uvoľní a rozdávať ju v rytme na WR, ktorý behá totálne voľný celý zápas. Keď sa pozrieme na zápas s Bucs, tak tam Rodgers absolútne nehral v rytme a loptu držal pridlho. Prečo to tak bolo sme už rozoberali, čiže sa tu k tomu vracať nejdem. Tam bol jeho priemerný čas odhodu 3.0 sekundy! Keď sa pozrieme na zápas s Texans, tak jeho priemerný čas odhodu bol 2.43 sekundy! To je obrovitánsky rozdiel. A k tomu mal 3 pokusy do downfieldu (v rytme) a priemerná hĺbka jeho targetu bola 6.1 yardov. Proti Houstonu loptu dlho nedržal a nenaťahoval hry. V tomto zápase nemal ani jeden sramble, neobdržal ani jeden sack a celkovo bol za celý zápas hitnutý len jeden jediný raz! Len keby ste chceli vedieť aký je to obrovský rozdiel, tak priemernú hĺbku 6.1 yardov na target a priemer 2.43s na odhod nemal Rodgers ani v jednom jedinom zápase v rokoch 2018 a 2019. Keď Aaron v tomto zápase odhodil do 2.5 sekundy, tak skompletoval 15/21 prihrávok pre 3 touchdowny.

Tu nejdem ani náhodou nadávať na to, že to Rodgers hádzal vkuse na Adamsa. Keď to je v rytme a hádže loptu na hráča, ktorý je úúúúplne voľný pri každej jednej hre, tak to nikdy nie je zlé. Keď je Davante Adams váš prvý read (prvým readom je úplne pochopiteľné a kto nechápe prečo je Adams prvým readom, tak nech si pozrie tento zápas ešte 4x za sebou) a je okamžite voľný, tak prečo by ste mu to nehodili? Povedzte mi. Keby safety Eric Murray hrá press coverage na slote na Davante Adamsovi, pričom nemá žiadnu pomoc od safetyho zhora, tak prečo by ste to hádzali na niekoho iného? To je jednoduchšie ako ukradnúť dieťaťu bonbón. Problém nastáva vtedy, keď je Adams prvým readom, neuvoľní sa hneď a Rodgers aj napriek tomu neprechádza do ďalšieho readu, ale zostáva na Adamsovi. To je problém. Nie keď je Adams prvý read a je do pol sekundy voľný na 5 yardov od najbližšieho strážcu. Tu je napríklad tá spomínaná hra proti Murraymu na slote:

Adams v tomto zápase zachytil 13 prihrávok pre 196 yardov a 2 touchdowny. Davante v tejto sezóne v podstate odohral len tri celé zápasy. Pritom vo weeku 1 mal 14 zachytených prihrávok pre 156 yardov a 2 touchdowny. Ten jediný zvyšný zápas prišiel keď sa vracal po zranení hamstringu proti Tampe. No a keby mu Rodgers v tomto zápase doručil niekoľko prihrávok presnejšie, tak by mal 250 yardov ľavou zadnou. Takto vyzerajú Adamsove štatistiky z tohto zápasu:

  • vs Phillip Gaines: 4/4 pre 61 yardov, TD, 3 prvé downy
  • vs Eric Murray: 4/4 pre 78 yardov, TD, 4 prvé downy
  • vs Vernon Hargreaves: 4/5 pre 57 yardov, 3 prvé downy

Keď som spomenul tie získané prvé downy. Tak Davante v tomto zápase na tretích downoch zachytil 7 prihrávok pre 125 yardov, 2 touchdowny a 7 prvých downov/TD. Je zaujímavé, že aktuálne sú Packers druhým najlepším tímom v NFL čo sa týka premieňania 3rd&long (+6 yardov). Na prvom mieste sú Bills (50.5) a na druhom Packers (41.7%). To je solídne zlepšenie oproti minulému (18. miesto) a predminulému roku (24. miesto). Proti Texans sa nám podarilo premeniť 3rd&9, 3rd&10 a 3rd&7.

Rodgersovi sa darilo aj proti blitzom. Keď čelil blitzu, tak skompletoval 9/14 prihrávok pre 121 yardov a 2 touchdowny. To je obrovský rozdiel oproti poslednému zápasu proti Bucs.

Za mňa hra zápasu sa udiala v našom druhom útočnom drive. Vedieme 7-0 a sme pred 3rd&9. Texans mali zacallovaný perfektný blitz, ktorý išiel zo stredu, no Rodgers dokázal milimetrovou hlbokou loptou nájsť pri ľavej postrannej čiare Davante Adamsa.


NEISTÉ RUKY A CHYBIČKY

Ak mám vytknúť niečo, čo ma znepokojuje tak to je fakt, že ostatní wide receivers majú akési krivé ruky. Hovorím najmä o Marquezovi Valdes-Scantlingovi, ktorý v tomto zápase predviedol jeden hrozný drop na treťom downe. Tam tú loptu proste musí chytať. To bolo perfektne hodené. V našom útoku máme kopec zbraní, ktoré keď sa využívajú tak ako sa využívať majú, tak náš útok šliape ako má. Len by som si želal viacej konzistencie od hráčov ako napr. MVS. Dobrou správou je to, že počas posledného týždňa sa už na postrannej čiare rozcvičoval Allen Lazard. Vyzerá to tak, že liečba ide podľa plánov a hrať by už mohol vo weeku 9 (ale neverím tomu). To by bol obrovský boost pre náš útok. A ešte k tomu Gutey hľadá nejakého wide receivera pomocou tradu. Tak uvidíme. Ale keď je na ihrisku Adams s Lazardom, tak o útok nemám ani tie najmenšie starosti. MVS nevyzerá konzistentne a podľa mňa preto sa Gutey pozerá po nejakej posile. Ale keď sa vráti Lazard, tak MVS nebude našim no. 2 WR, čo znamená, že nemusí byť ten prvý, alebo druhý read. Nemusíme sa uvoľniť okamžite. Môže sa využívať ako ten deep cieľ. Návrat Lazarda nepomôže podľa mňa len Rodgersovi, ale aj samotnému MVS a jeho vplyvu na hru.


MIKE PETTINE VIE PO SLOVENSKY A ČÍTA MOJE ČLÁNKY (??!!!)

Mám v tom už jasno. Buď sa naši tréneri a hráči učia po slovensky, čítajú moje články a snažia sa robiť to, čo píšem, aby som sa tu nemusel rozčuľovať. Alebo máme medzi nami niekoho, kto donáša do šatne Packers. Inak si to vysvetliť neviem. V polčase zápasu s Lions na Discorde spoločne kecáme a bliakame na Jonesa, že Jamaal behá zatiaľ za zápas a pol o triedu lepšie než on, že za čo chce tie prachy. Vybehne zo šatne a na prvej hre prebehne celé ihrisko a dá touchdown. Teraz cez týždeň dám von článok, čo mi vadí na obrane Mikea Pettina a v nasledujúcom zápase sa dočkám toho, čo som chcel vidieť už od weeku 1. Nie je vám to divné? Žiadny 3-man rush, agresívny pass rush, blitz v podaní Amosa. Ono sa mi to splnilo!

Začnem pekne od začiatku. V mojom preview k tomuto zápasu som sa zamýšľal nad tým, či Deshaun Watson pristúpi na našu hru, alebo si pôjde. Navrhoval som mu, aby na našu hru nepristupoval a pral to do downfieldu. On ale robil presne to, čo Pettine chcel aby robil. Teda nie vkuse, ale keď sme to potrebovali, tak mi to tak prišlo. Neviem či ste to vnímali aj vy tak, ale mne to prišlo tak, že Pettine mu doslova dával pred nos jednoduché krátke odhody a pri tom si hovoril: „Nááá pipipipi nááááá“ a Watson ako zhypnotizovaný robil to, čo Pettine chcel. Toto sa dialo najmä na druhých downoch, keď mu ponúkol tento ľahký odhod, prišiel tackle a Texans stáli pred krátkym tretím downom, ktoré sme dokázali pokrývať. Týmto nechcem povedať, že Deshaun hral zle. Práve naopak. Podľa mňa hral perfektne, len vtedy keď sme to chceli, tak sa prispôsobil štýlu našej obrany. Kľudne mi dajte vedieť do komentov, či tu len trepem somarinu, alebo ste to aj vy takto videli. Rozhodne ak bude čas, tak sa na to pozriem podrobnejšie a dám vám vedieť. Čiže tento postreh neberte skalopevne, ale ako len nejaký ten gut feeling z toho, čo sa tam dialo.

Tu musím podotknúť, že tieto „návnady“ by neboli úspešné keby naši hráči neprevádzali skalopevný tackling. Normálne som sa musel fackať, že či pozerám zápas Packers. Takýto kvalitný tackling som z našej strany nevidel už veľmi dlho. Rozdiel bol aj v nasadení. Naši hráči sa dokázali dostávať na útočnikov veľmi rýchlo a to môže byť ten rozdiel v tacklingu. Nebolo to z našej strany také zaspaté ako v predchádzajúcich zápasoch. Bola tam energia, agresivita, tvrdosť a vôľa. Toto som doposiaľ poriadne od našej obrany v tejto sezóne nevidel. Ako som hovoril, že toto bude súboj jednej z najlepších obrán v NFL v limitovaní big plays proti jednému z najlepších útokov v NFL v zahrávaní big plays a kto bude v tomto smere úspešnejší, tak ten bude mať bližšie k úspechu – to sa aj naplnilo.

V tomto zápase sme sa dištancovali aj od rakoviny menom 3-man rush. A že jaký to bol rozdiel?! Pettine k pass rushu pristúpil agresívne a zrazu sa nám darilo. Prekvapivé, že? Mám tu pre vás dve hry z našej obrany red zone. Nie, už neuvidíte Kennyho dropovať do coverage. Teraz uvidíme to, po čom som volal v mojom článku! Adrian Amos a bliiiiiiitz! A jak to na treťom downe zafungovalo? Let´s go!

No a tu máme efektívny pass rush, aký cheme vidieť častejšie! Tlak na Watsona a skalopevný tackling nováčika Vernona Scotta, ktorý sa mi zatiaľ taktiež veľmi páči!

Myslím si, že skvelý zápas má za sebou Za´Darius Smith, Preston Smith a veľmi decentný zápas aj Rashan Gary. Najmä Preston Smith odohral svoj najlepší zápas v tejto sezóne a aj keď to nie je vidieť na štatistikách, tak po ihrisku lietal a ovplyvňoval hru. Pri sacku Krysa Barnesa vytvoril tlak na Watsona, ten si musel povystúpiť a tam už ho mal Barnes. Potom tá jeho hra na 4. downe, kedy Texans zahrali option play, on to skvele prečítal a spôsobil turnover na downoch. A napríklad hneď v prvom drive vytlačil Watsona mimo kapsu, tam ho už čakal Jackson a Texans išli 3&out. Celkovo sme v tomto zápase vyvinuli 18 tlakov na quarterbacka. Aj keď to nie je žiadne závratné číslo, tak je to posun smerom vpred.

Keď nám na chvíľu zo zápasu vypadli Za´Darius Smith a Rashan Gary, tak na ich miesto prišiel Burks s Ramseym. V tom momente sme boli bezzubí a zrazu sa Watson rozbehol. Potom sa vrátili na ihrisko a bolo všetko po starom. Burks ako OLB nedokáže rushovať passera, alebo si držať bloky proti behom. Je to len ten dime LB, ktorý dokáže blitzovať, byť platný v special teame alebo hrať spy na QB. To je všetko. S ním na OLB strácame čas. Nechajme tam hrať Tipu. Prosím.

Tu je tá play na 4. downe:

Inak opäť sa mi veľmi páčila hra našej defenzívnej lajny. Montravius Adams je v pass rushy nulový, no aj v tomto zápase mal niekoľko pekných hier proti behu. Darilo sa aj Kingsleymu Kekemu, Kennymu Clarkovi, či Deanovi Lowrymu. Nech si hovorí kto čo chce. Naša behová obrana hrá v posledných zápasoch veľmi dobre!!! Tu je krásna ukážka ich práce.

Tento zápas našej obrane skutočne vyšiel veľmi dobre a bolo to proti nie zrovna slabému útoku. Pevne dúfam, že sa od tohto výkonu odrazíme a nevrátime sa k tomu, čo sme videli počas prvých piatich zápasov (behová obrana a bránenie big plays je slušné od začiatku – ale to je tak všetko). Ako rád hovorím, Pettine jeden zápas zvládne na jednotku, ale ďalšie tri pokašľe ako sa len dá… Uvidíme ako to bude pokračovať ďalej. Inak na záver k tomuto ešte pochválim Ravena Greena. Ten hral kvalitný futbal a takéto dve hry dokázal zahrať hneď za sebou. Najskôr ako LB zastaví beh Davida Johnsona, potom na slote pokryje Kennyho Stillsa a skoro chytí interception.


PREKVAPIVO DOBRÉ VÝKONY NA POSTE INSIDE LINEBACKERA

Starting inside linebacker Christian Kirksey sa zranil a my sme si povedali, že to je celkom v prdeli s touto pozíciou. Ty Summers vyzeral zle, ale na ihrisko sa dostal nedraftovaný nováčik Krys Barnes a teraz sa nám po zranení vrátil aj Kamal Martin. Krys Barnes hrá podľa mňa od prvého zápasu sezóny veľmi dobrý futbal. Dovolím si tvrdiť, že hrá lepšie než drvivá väčšina draftovaných hráčov na tejto pozícii na poslednom drafte. Čo som počul informácie, tak že vraj Packers boli z Barnes úplne prekvapení. Celá offseason bola v podstate cez ZOOM a hráči sa s trénermi inak než cez kameru nevideli. A keď Barnes prišiel na tŕeningový kemp, tak tréneri bolo z neho unesení a najmä z toho ako je inteligentný. Údajne od prvého tréningu nemal s play bookom žiadne problémy a bol ready hrať. To vidíme aj na ihrisku, kde nerobí nejaké výrazne chyby. V tomto zápase musím povedať, že proti behu hral takmer bezchybne. Agresivita, tlačenie sa na line of scrimmage, či tackling boli na takej úrovni ako si želám. Rovnako sa mi páčil aj ako pass rusher. Jedine čo mu musím za tento zápas vytknúť je hra v coverage. Nemal to vôbec jednoduché, lebo útok Texans atakoval stred ihriska a v coverage mal na úlohu hráčov ako Randall Cobb, či Brandin Cooks. Pokiaľ sa nevoláte Fred Warner, tak ako ILB proti ním nemáte nárok a to sa aj ukázalo. Celkovo mal Barnes v tomto zápase štyri stopky (to je tackle, ktorý vedie k neúspechu pre útok), čo je najvyššie číslo v našom tíme v tomto zápase. Tri mal P. Smith, tri Zee a Kamal tiež tri. Títo hráči hrali fakt dobre.

Barnes sa však v cca polke zápasu zranil a na jeho miesto prišiel Ty Summers. Ten tam vydržal veľmi krátko. Jeden drive sa skončil jeho nezmyselnou play v end zóne. Bol to on, kto mal v coverage RB Davida Johnsona, ale on tam kričal po Jacksonovi, aby si ho prebral. To keď som videl, tak som skoro odpadol. To ako čo toto?! Keď prišiel na ihrisko, tak ho Texans atakovali v passovej hre, nemal na to žiadnu odpoveď.

Zrejme to stačilo aj Pettinovi a na zvyšok zápasu sa na ihrisko dostal nováčik Kamal Martin. Na Kamala išli počas tréningového kempu len slová chvály, no jeho rast zabrzdilo zranenie. Teraz už je späť a odohral svoj prvý zápas v NFL. Musím povedať, že na ihrisku vyzeral veľmi, veľmi dobre. Celkovo nazbieral 6 tacklov a 3 stopky. Aj keď PFF nerád používam, tak tí ho v tomto zápase označili za nášho najlepšie hodnoteného defenzívneho hráča a zároveň mal najvyššiu známku spomedzi všetkých nováčikov na poste inside linebackera v tomto hracom týždni. Len pre zaujímavosť, vo weekoch 1-4 bol podľa PFF najlepšie hodnoteným nováčikom na poste inside linebackera práve Krys Barnes. LaFleur nám dnes povedal, že Martin počas týždňa ani len netrénoval na MIKE linebackerovi. Ale keď sa Barnes zranil, tak ho na tejto pozícii dokázal zaskočiť. Tento jeho výkon je ešte o to úctyhodnejší. Martinov draftový príbeh je veľmi zaujímavý a tu Brian Gutekunst v 5. kole našiel zrejme veľmi šikovného hráča. Keby nemal počas svojej seniorskej sezóny zranenie, tak je podľa mňa fuč do tretieho kola. Koho by zaujímal jeho príbeh, tak tu je odkaz na môj článok (odporúčam): KLIKAJ TU

Ttu je na ukážku jedna hra v podaní Martina. Čítanie running backa, atakovanie diery a tvrdý hit. Toto je to, čo chceme od našich ILBs vidieť! Klinicky čistá práca!

Keď sa tak nad tým zamýšľam, tak teraz sa mi ten náš draft začína páčiť ešte viacej. V piatom kole sme dokázali získať Kamala Martina, ktorý vyzerá veľmi sľubne. Ako nedraftovaného sme získali Krysa Barnesa, ktorý vyzerá taktiež sľubne. Sme na bilancii 5-1. V prvom kole sme draftovali QB Jordana Lova a keď sa pozriem na plus mínus 15 hráčov, ktorí boli draftovaní okolo tejto pozície, tak ani jeden z nich by neznamenal zmenu bilancie 5-1. Našli sme šikovného linebackera v piatom kole, plus sme si mohli dovoliť draftovať quarterbacka, ktorý môže byť naša budúcnosť. Dávam vám všetkým jednoduchú otázku. Čo by ste mali radšej: inside linebackera Patricka Queena v prvom kole a v 5. kole quarterbacka Jakea Lutona, alebo Jordana Lova v prvom kole, v piatom kole Kamala Martina a k tomu nedraftovaného Krysa Barnes? Ja som jasne za druhú možnosť.


JAIRE JE AKTUÁLNE NAJLEPŠÍ CORNERBACK V NFL

Ak toto niekto spochybní, tak nech rovno prestane pozerať futbal a prejde na soccer. Výkony, ktoré podáva CB Jaire Alexander v tejto sezóne sú fenomenálne a v NFL nemajú konkurenciu. Proti Texans do jeho coverage letela len jedna prihrávka. Tú zrazil (v end zone na Fullera) a nepustil ani jeden catch. V posledných piatich zápasoch do jeho coverage letelo 17 lôpt. Skompletovaných bolo len 10 pre 56 yardov.

V posledných dvoch zápasoch Jaire pokrýval Calvina Ridleyho a Mikea Evansa. Na týchto hráčoch bol celkovo v 42 coverage snapoch z celkových 51 a nepustil ani jeden catch na 6 targetov. Na Fullerovi bol v tomto zápase pri 28 z jeho 41 routes a cez neho nechytil ani jednu prihrávku. Svoj touchdown skóroval vtedy, keď na ňom nebol Jaire. Tento rok má trio Ridley, Evans, Fuller dokopy 71 zachytených prihrávok pre 1,075 yardov a 14 touchdownov. Ale keď ich pokrýval Jaire, tak dokopy videli len dve prihrávky, ktoré leteli ich smerom a ani jedna nebola skompletovaná. ALL-PRO.

A viete čo je najväčšia sranda? Že na drafte sme išli trade down so Saints, ktorí si zobrali Marcusa Davenporta, po ktorom doslova slintali. Nám dali na oplátku prvé kolo budúci rok a v prvom kole sme sa posunuli o 13 miest smerom nadol. Potom sme išli o 9 miest nahor, aby sme si zobrali hráča, ktorého sme chceli brať na mieste, kam išli Saints. Tomuto sa hovorí STEAL.

Keď som spomínal, že hral dobre aj Jackson, tak táto dvojica dokopy v tomto zápase na outside pustila len 26 yardov. 26 YARDOV!!! A Watson hádzal loptu 39-krát. Ak by vás zaujímalo, tak tu sú štatistiky Jacksona a Kinga:

  • KING: 195 snapov, pustil 8 catchov na 13 targetov pre 109 yardov
  • JACKSON: 167 snapov, pustil 8 catchov na 12 targetov pre 49 yardov. + je omnoho lepší v hre proti behu. King málokedy zahrá vplyvnú hru proti behu. Proti Falcson mal Jackson zlý tackling, ale odvtedy to je iná pesnička. Možno potreboval nabrať dôveru v seba samého.

Ako som spomínal, tak Texans atakovali stred ihriska a Watson medzi číslami skompletoval 17/23 prihrávok pre 180 yardov. Texans najmä našli okná v našej zone coverage. To bol recept, ktorý fungoval. Medzera medzi ILB a FS. Na tomto musíme zapracovať. Je to na tejpe a súperi to proti nám budú hrať, kým to nedokážeme brániť.


DVE CHYBY Z BLITZU A POTOM PRI ONSIDE KICKU

Nickel cornerback Chandon Sullivan podáva stabilné výkony, ale v tomto zápase mal tri hry, pri ktorých sme si povedali „Oh Boy“. Dvakrát to bolo z blitzu. Na 3rd&5 v štvrtej štvrtine mal čistý nábeh na Watsona. Ten si to ale perfektne prečítal, povystúpil si a jasne ukázal, prečo je jeden z najlepších quarterbackov v súčasnej NFL. O drive neskôr na 3rd&5 Watson scrambloval a Sullivan mal opäť čistý nábeh na Watsona. Ten ho však nachytal na pump fake, Chandon vyskočil a Watson mohol získať po svojich 6 yardov. Toto sa bude musieť naučiť využívať. No a to nezachytenie skákajúcej lopty pri onside kicku, kde to najskôr misssol Amos a potom aj on, tak to radšej nechcem ani vidieť, komentovať a ani počuť. Nabudúce sa už toto stať nemôže!


DEXTER WILLIAMS SVOJU ŠANCU NEVYUŽIL, PRÁVE NAOPAK

Pred zápasom sme z practice squad na tento zápas povolali RB Dextera Williamsa. Ten sa v tomto zápase trénerom rozhodne v dobrom svetle neukázal. V štvrtej štvrtine urobil obrovskú chybu pri našom punte. Pri tomto punte hral ako pravé krídlo na protekciu JK Scotta. Ale pokašľal to, pustil RB Buddyho Howella cez seba a ten zblokoval punt. To dalo Texans život a najmä kráke ihrisko za stavu 28-10. Proti lepším tímom sa toto nemusí vôbec vyplatiť! Williams si takto zakopal cestu do tímu. Pôjde pekne späť do PS a jeho budúcnosť v Packers je podľa mňa na extrémne tenkom a popukanom ľade.

Keď už som pri puntoch, tak to čo bolo za 62 yardové delo od Scotta!! Búúúúm!!

A toto moje review musíme ukončiť nejako štýlovo. Myslím si, že väčším disrešpektom sa tento zápas skončiť nemohol. Dať Texans nádej po onside kicku a potom ich Henry Black takto zaklincuje. Júúúúúúj. Toto je štýlove ukončenie aj môjho review. GO PACK GO!!!!!!