Druhý zápas, druhá výhra!

Do Green Bay pricestovali Detroit Lions a chceli pokaziť perfektnú bilanciu Matta LaFLeura proti divíznym súperom (7-0). Spočiatku to vyzeralo tak, že sú na dobrej ceste, ale potom sa LaFleurov rušeň rozbehol a už ho nešlo zastaviť. Zápas sa skončil výsledkom 42-21 a prepisovali sa historické zápisky Green Bay Packers. Packers v tomto zápase prehrávali 3-14 a po tomto mali Lions 6 drivov, na ktorých dokázali získať 77 yardov a mínus 7 bodov. Keď dostali loptu znova, tak to už bolo 34-14 pre Packers.

V prvých dvoch zápasoch sezóny sa nám podarilo:

 • skórovať 85 bodov
 • nazbierať 1,010 yardov v útoku
 • skórovať 10 touchdownov (9 útok, 1 obrana)
 • získať 57 first downov
 • 417 nabehaných yardov
 • 13 premenených tretích/štvrtých downov
 • 6 sackov a pustený len jeden jediný sack
 • Ani jeden fumble
 • Čas držania lopty: 76-30 pre Packers

Naši Green Bay Packers v roku 2020 sa stali prvým tímom v 101 ročnej histórii tejto organizácie, ktorému sa podarilo v každom z prvých dvoch zápasov skórovať +40 bodov! Packers sa zároveň pridali k Bills (87 bodov, 1,119 yardov) z roku 1991 ako jediné dva tímy v histórii NFL, ktoré v prvých dvoch zápasoch základnej časti dokázali skórovať +85 bodov a +1,000 yardov. Packers sa tiež stali len 8. tímom v Super Bowl ére, ktorý skóroval +40 bodov v každom z prvých dvoch zápasov sezóny. Obidva posledné tímy, ktorým sa toto podarilo (2013 Broncos a 2009 Saints) sa dostali až do Super Bowlu. Toto je len tretíkrát v Rodgersovej ére, čo Packers skórovali +40 bodov v dvoch zápasoch po sebe. V obidvoch predchádzajúcich prípadoch (2011 a 2014) Rodgers získal ocenenie NFL MVP.

Po dvoch týždňoch sme na tom nasledujúco:

 • 1. útok v NFL – 1010 yardov (druhé miesto 950)
 • 1. v yardoch na zápas – 505 yardov (druhé miesto 475)
 • 5. passový útok v NFL
 • 1. behový útok v NFL – 417 yardov (druhé miesto 353)
 • 1. skórovací útok v NFL – 85 bodov (druhé miesto 71)
 • 1. v skórovaných bodoch na zápas – 42.5 (druhé miesto 38)
 • 10. obrana v NFL
 • TOP 15 obrana ako v passing tak aj run defense
 • Obrana je 3. najlepšou, pokiaľ hovoríme o EPA (expected points added) na dropbach
 • Bilancia 2-0

Celkom dobré na útok, ktorý na ofenzívnej strane nemá okrem Adamsa žiadny talent a „nutne potrebuje“ wide receivera v prvom kole na drafte, čo myslíte?

LaFleur na sideline doslova čaruje a ja už len čakám na to, kedy sa začne o ňom hovoriť viacej. V pozícii hlavného trénera Green Bay Packers je na bilancii 16-4, pričom v divíznych súbojoch je doposiaľ neporazený (8-0). Neuveriteľne sa mi páči, ako dokáže do svojho útoku zakomponovať úplne každého a pripraviť si schému pre každého jednotlivca vzhľadom na jeho prednosti. To, ako dokáže THE WEAPON Tyler Ervin stresovať obranu len vďaka tomu, že je na ihrisku a robí motion v backfielde je na nezaplatenie. Minulý zápas sme mohutne využívali predávanie lopty na jet sweepoch, či shovel passoch. V tomto zápase sme takto loptu ani len raz nepredali, aj keď motion tam bol. Obrana si skutočne nemôže byť istá tým, čo ide náš útok hrať. Keď sa fantasy hráč pozrie na získané body napr. Ervina a vidí tam pár kačiek, tak zakrúti hlavou a povie, že hrá naprd. Ale keď sa reálne človek pozrie na ihrisko a všíma si, aký má vplyv na náš útok, tak nikto nemôže povedať ani pol krivého slova. Ako bol kedysi náš útok pod McCarthym nudný a ľahko predvídateľný, tak pod LaFleurom sa to zmenilo a neverím, že niekomu sa na neho pozerá zle.

Proti Lions sme hrali nasledovné útočné personnels:

 • 21 – 26 snapov
 • 12 – 23 snapov
 • 11 – 19 snapov
 • 13 – 3 snapy
 • 22 – 2 snapy

Minulý týždeň som rozoberal aj to, ako sa nám darilo vtedy, keď sme išli podľa skrípt a keď nie. V tomto smere sa nám proti Vikings darilo veľmi dobre a bol som zvedavý, či v tom budeme pokračovať aj naďalej, nakoľko v tomto sa nám v minulej sezóne hrubo nedarilo. Ako to bolo proti Lions?

 • Kým sa išlo podľa skrípt – 6.1 yardov na jednu hru
 • Keď sa skriptá dokončili – 8.0 yardov na jednu hru

LaFleur dokáže svojich hráčov uvoľňovať vďaka skvelým schémam v passovej hre, keď veľmi často využíva bunch formácie, pick plays a mesh koncepty. To je niečo, čo LaFleur začal využívať vo weeku 1, darilo sa mu to a pokračoval s tým aj proti Lions. Tu máme zostrih niekoľkých crossing routes v tomto zápase. Napríklad linebacker, ktorý pokrýva RB Jonesa sa musí predrať cez Lazarda, svojho spoluhráča, potom Tonyana, svojho spoluhráča a MVSka. Nemá žiadnu šancu. Toto je ideálny spôsob ako atakovať man coverage. Dámy a páni, presne takto sa hráči uvoľňujú vďaka skvelej schéme. LaFleur=Mág. Pod McCarthym sme mali pravidelne problémy s presadením sa proti press a man-to-man coverage, pretože naše pass sety boli nenormálne stagnujúce a predvídateľné. Robí sa to presne takto:

Bunch formácie sú cesta a v druhom roku pod LaFleurom ich hrávame veľmi často. Aktuálne sme ich v dvoch zápasoch odohrali 66-krát, čo je druhé najvyššie číslo v NFL (prví sú LAR). Takto sme využívali bunch formácie v posledných troch rokoch:

 • 2020: 43.7% (2. miesto v NFL)
 • 2019: 31.5% (16. miesto v NFL)
 • 2018: 23.1% (26. miesto) – McCarthy

Keď som hovoril o motionoch a shiftoch, tak sme ich v zápasoch proti Vikings a Lions odohrali v 97/151 ofenzívnych hier. To je 64.2% a druhé najvyššie číslo v NFL. Ktoré tímy ich majú najmenej počas prvých dvoch weekov? Jets, Giants a Bengals.

 • 14. miesto v roku 2019 (LaFleurov prvý rok)
 • 30. miesto v roku 2018 (posledný rok pod McCarthym)

Inak koho by zaujímalo, tak toto sú Rodgersove čísla v tejto sezóne, keď hádže do stredu ihriska, markantné zlepšenie!

 • 23/28 pre 238 yardov, 1 touchdown a 0 interceptions

LaFleur po zápase nebol úplne spokojný so svojim útokom a povedal, že je tu množstvo priestoru na zlepšenie. Taktiež spomenul, že nie je spokojný so sebou a niektorými play-callmi v red zone. To je celkom scary pre ostatné tímy, keď za dva zápasy sa v podstate obranám nepodarilo zastaviť LaFleurov útok inak, než tak, že náš receiver dropol loptu. V tomto zápase mal s rukami problémy hlavne tight end Jace Sternberger, ktorý predviedol dva neodpustiteľné dropy. Jeden z toho bol úplne rovnaký ako mal MVS v prvom weeku – otočil hlavu skorej, než mal loptu pod kontrolou. Pri obidvoch hrách nebol nikto v jeho okolí. Skutočne otrasný výkon. Už zrejme vieme, prečo mu Rodgers tak často nedistribuuje loptu…

Naopak by som chcel pochváliť TE Big Boba Tonyana. V end zóne krásne zabehol 7-step routu a skóroval touchdown. Perfektná routa, načasovanie a hod Rodgersa:


AARON JONES NÁS MUSEL POČUŤ!

V polčase zápasu s Lions sme sa na Discorde s chalanmi rozprávali o tom, že Jones je zatiaľ taký nemastný neslaný a Jamaal vyzerá na ihrisku lepšie, či už sa jedná o behy, chytanie, alebo pass protections. Len čo sme to dohovorili, tak sa začal druhý polčas a Jones spustil neuveriteľné futbalové divadlo. Druhý polčas otvoril svojim 75 yardovým touchdownom po šprinte stredom ihriska. Som si istý, že sme tam mali nejakého špióna, ktorý donáša do šatne Packers. Jones na našu kritiku odpovedal parádnym výkonom a zápas zakončil celkovo so 236 získanými yardmi, pričom odohral iba 46% ofenzívnych snapov!!!!!!!!!! Jones hral proti Lions menej ako polovicu zápasu a aj tak tvoril históriu. To je nielenže jeho kariérne maximum, ale aj druhé najvyššie číslo v histórii Packers! Pred ním je len Billy Howton, ktorý v roku 1956 dokázal získať 247 celkových yardov.

Mňa osobne najviac zaujala play, pri ktorej Rodgers veril Jonesovi aj napriek tomu, že bol na ňom v coverage cornerback a loptu aj tak hodil. Toto sa skutočne často nevidí, že running back sa v passovom súboji na dlhej route dokáže presadiť proti cornerbackovi. Aaron Jones si zaslúži aj veľkú pochvalu za zachytenie blitzu stredom ofenzívnej lajny, čím doprial Rodgersovi čas a ten mohol trafiť WR Marquez Valdes-Scantlinga pri sideline na 3rd&4.

Len 7 running backov v histórii NFL malo počas svojej kariéry priemer +5.0 yardov na jeden beh. Jones má po 42 zápasoch priemer 5.2 yardov na jeden beh. Pre porovnanie, Ezekiel Elliott mal po 42 zápasoch priemer 4.7 yardov a Derrick Henry 4.6 yardov.

Behový útok Packers mal v tomto zápase blokovaciu výhodu (viacej blokárov v boxe než obrancov) pri 94% Jonesových behoch v tomto zápase, čo je najvyšší rate v jeho kariére. Lions nemali +8 obrancov v boxe pri žiadnom Jonesovom behu. Minulý week Vikings prehustili box, aby zastavili naše behy, no Rodgers ich roztrhal vzduchom. V tomto zápase sa box neprehustil a dokázali sme ich roztrhať po zemi. Kredit pre Matta LaFleura, že svoj útok dokáže pripraviť a adaptovať na rôzne situácie. Nikto ma nepresvedčí o tom, že po prvých dvoch týždňoch má niekto v NFL vybalansovanejší útok, než práve Packers.

Našim running backom sa v tomto zápase darilo a celkovo dokázali pre náš tím získať 316 yardov. Celá ofenzíva Lions dokázala v tomto zápase získať 307 yardov. V závere sa na ihrisku ukázal aj AJ Dillon a na piatich behoch mi stihol odpáliť dekel. Na ňom traja obrancovia, on stále stojí, môžete ho tacklovať, on spraví vo vzduchu otočku a ustojí to, alebo sa cez vás prebije hrubou silou. Dajme mu viacej priestoru! Dillon hrať rozhodne vie. Mimochodom aj PFF ho ohodnotili známkou 89.2, čo je podľa nich elitná známka. A to je čo povedať, oni nás doslova vysmiali, že sme ho draftovali a nemali ho ani v top 250 prospektov na drafte 2020. Je čas vypustiť Krakena!

A tu jeho efektívna kungfu otočka:


SKVELÝ RASHAN GARY

OLB Rashan Gary odohral skvelý zápas a v prvých dvoch zápasoch bol našim najlepším edge rusherom. V prvom zápase proti Vikings bol pred Cousinsom, keď hodil dôležitú interception a proti Lions bol pred Staffordom, keď hodil dôležitú pick-six. V tomto zápase mal 4 tlaky na quarterbacka a 2 sacky (v podstate 1.5 – delený s Prestonom Smithom). Už to nie je len ten Gary, ktorý sa spolieha na rýchlosť, ale už sa prezentuje aj skvelou prácou rúk a keď sa tieto dva faktory skĺbia dohromady, tak sa z Garyho stáva nočná mora ofenzívnych linemanov. #BUST #PremrhanýPick #NemaliSmeHoDraftovať

Tlak na Stafforda pri pick-six:

Tu Gary krásne využil svoju rýchlosť, silu, vytvoril tlak na Stafforda, prihrávka bola nepresná a neskompletovaná.

Tu vidíme krásnu prácu Garyho, ale aj Kekeho:

Dvojblok RT plus RB? Žiadny problém:

A spoločný sack s Prestonom. Tentoraz z druhej strany:


ZNOVUZRODENIE CHANDONA SULLIVANA, SKVELÝ ALEXANDER A JACKSON PREKVAPIL

Chandon nemal najlepší vstup do zápasu, no ako sa zápas vyvíjal, tak sa prebral a predviedol veľmi kvalitný výkon. Pripísal si pick-six, keď pred súperovou end zóne perfektne prečítal úmysel Stafforda, podbehol routu a mohol skákať svoj prvý Lambeau Leap. Celkovo do jeho coverage letelo 7 lôpt a skompletované boli len dve. Okrem toho zrazil minimálne dve ďalšie prihrávky a vyzeralo to tak, že je vždy tam, kde je lopta. Ak sa naša obrana dvíha, tak to je aj vďaka jeho hre.

Podľa mňa už nikto nemôže pochybovať o tom, že CB Jaire Alexander je elitný obranca. V tomto zápase to opäť raz potvrdil a spoločne s Garym bol našim najlepším defenzívnym hráčom. Pýtam sa, kedy sa už všetci naučia, že screen sa do Jaireho strany proste nezahráva? Na svete sú len tri istoty: Smrť, dane a že Jaire zastaví screen. Veľmi dobre hral aj v coverage. Pripísal si krásnu zrazenú prihrávku v coverage na WR Marvinovi Jonesovi a hneď v prvom útočnom drive Lions bol veľmi blízko pick-six. Skvelý štart do sezóny v podaní ešte stále len 23 ročného sebavedomého mladíka! (Áno, on je 97čka).

Alexander vs screen do jeho strany:

Na moje prekvapenie poctivý výkon podal aj CB Josh Jackson. Na ihrisku nebol celý čas, ale keď tam bol, tak si svoje odrobil. Jeho najsvetlejším okamihom bola perfektná coverage v downfielde na Ty Johnsonovi, kedy mu nedal žiadnu šancu na zachytenie dlhej lopty v štvrtej štvrtine. Toto chceme od neho vidieť!


ZASE RAZ SKVELÁ PRÁCA OFENZÍVNEJ LAJNY

Tak ako som ofenzívnu lajnu vychválil minulý week, tak ju musím vychváliť aj teraz. Či už sa jedná o pass protection, alebo blokovanie pre behovú hru, tak naša čelná päťka odvádza perfektné výkony. Tieto výkony sú ešte o to obdivuhodnejšie, že v OL máme veľa zranení a hráči sa tam striedajú ako pri výrobnom páse. V tomto zápase sa nám zranil už spomínaný center Corey Linsley a toho nahradil Lucas Patrick. Ten v úvodných troch zápasoch musel zaskakovať na všetkých troch interných pozíciách (LG, C, RG) a musím povedať, že sa držal viac než slušne. Aj v tomto zápase hral dobre, len jeho výkon zatienili dve hry, ktoré mu hrubo nevyšli. Najskôr odpálil útočný drive holdingom a potom pustil sack, ktorý nás dostal mimo field goal pozície. Život ofenzívneho linemana je ťažký. Môžete hrať celý zápas bezchybne, no spravíte jednu/dve chyby a už sa na váš výkon pozerá úplne inak.

Kým sa Linsley nezranil, tak to bol práve on, kto podával fenomenálny výkony. Tvoril diery v behovej hre a v pass protection nepustil ani jeden tlak na QB. Mozog našej OL je v kontraktovom roku a úvodné zápasy odohral v elitnej kvalite. Ten po sezóne dostane ranec, ale podľa mňa to v Green Bay nebude.

Aaron Rodgers bol v tomto zápase pod tlakom len pri 6.9% svojich dropbackov (pre porovnanie Stafford pri 27%). Celkovo sme podľa PFF pustili len 5 tlakov na QB za celý zápas. RT Rick Wagner odohral ďalší veľmi kvalitný zápas a nepustil ani jeden sack, či hit na quarterbacka a na moje prekvapenie aj veľmi dobre blokoval pre running backov. Keď vaša behová hrá má priemer 6.56 yardov na jeden beh, tak niečo musíte robiť dobre. Paráda! Pozrite si túto play. Zahrali sme inside zone toss a ako tam Linesley spravil cestu. Lahôdka pre oči:

Tu si všímajte prácu LT Bakhtiariho a LG Jenkinsa pri 75-yardovom touchdowne Aarona Jonesa. Škola blokovania:

A tu máme krásny run block v podaní Wagnera:


OKUDAH VITAJ V NFL!

Tohtoročný 4. výber na NFL Drafte CB Jeff Okudah si odbil svoj debut medzi profesionálmi a išlo to podľa očákavania. Ako Davante Adams, tak aj Marquez Valdes-Scantling ho dokázali pravidelne porážať. Útok Packers ho na ihrisku hľadal zámerne a atakoval jeho coverage. Verím, že raz bude v NFL dobrým hráčom, no nemohli sme čakať, že vo svojom debute bude úplne ready na kaliber hráčov NFL. v tomto zápase pustil 7/10 prihrávok, ktoré smerovali do jeho coverage pre 121 yardov a 5 prvých downov. Jedna neskompletovaná prihrávka prišla po drope od MVS. Zaujímavosť: Pro Football Focus ho ohodnotil známkou 28.6.

Tu je zostrih, ako Adams vycvičil Okudaha:

Tu si Rodgers našiel v 1vs1 man coverage práve Okudaha proti WR MVS. Pred snapom obrane oznámil, že príde „longshot“ a doručil prihrávku na MVS, ktorý sa uvoľnil práve cez Okudaha. Krása:


KEĎ SCOTT MUSÍ, TAK TO DORUČÍ

Pochvalu si zaslúži aj náš punter J.K. Scott. Dva jeho punty skončil vo vnútri desať yardovej línie a jeden mal skončiť na „jednotke“, keby coverage team dokázal nájsť loptu ešte pred tým, ako skončila v end zóne. To bola veľká škoda. Vďaka Scottovi mali Lions pred sebou dlhé ihriská a nemali nič darované zadarmo. Hovorím good job! Pre porovnanie, v minulej sezóne mal po dvoch odohraných zápasoch 17 puntov. Teraz ich má len štyri.


OBRANA MALA ZASE RAZ DVE TVÁRE

Naša obrana ukázala opäť dve diametrálne odlišné tváre. Prvá vyzerala na ihrisku úplne stratená. Neschopná tacklovať, dostávať sa z blokov, či pokrývať hráčov. Vyzeralo to tak, ako keby ešte spali a na ihrisko sa ani nedostavili. Nevidel som tam žiadnu energiu, žiadny život a toto ma enormne vytáčalo. Oukej, pustíme nejaký touchdown, nejakú big play, ale do prdele chcem tam vidieť v očiach hráčov iskru a zápal pri každej jednej play. Chcem vidieť, ako na ihrisku nechávajú aj dušu. V obrane môžete maž hviezdu za hviezdou, ale keď hráte v takomto nasadení, tak niet divu, že si súperov útok prechádza ihriskom ako nôž maslom.

Naša obrana pustila touchdown v piatich útočných drivoch za sebou (posledné tri v zápase s Vikings a prvé dva v zápase s Lions). Toto je naša najdlhšia šnúra od sezóny 2013. No po týchto dvoch drivov sa dala dokopy, videli sme druhú tvár obrany a nasledujúcich deväť drivov Lions vyzeralo takto:

 • Punt, Punt, missnutý FG, Punt, Pick Six, Punt, Touchdown, Punt, Turnover na downoch
 • V týchto 9 drivoch sme pustili len 152 yardov
 • 3x 3&out a 1x pick-six

V závere prvého polčasu prišiel výpadok a obrana spravila to isté, čo spravila v zápase proti Vikings. Takmer opäť pustila totálne zbytočné tri body, chvalavince, že si to Lions odkopli preč. Najskôr sme išli brániť hail mary, no Lions mali stále timeout a Stafford mohol krásne a voľne bežať stredom ihriska. Potom tá úplne zbytočná penalta Prestona Smitha (offside), ktorou dostal Lions do field goal range ma bude strašiť ešte mnoho dní. Totálne lajdáctvo sa takto nechať nachytať. Neospravedlniteľné. Takéto veci sa stávať nemôžu!

Osobne som nepoberal to, prečo sme proti ním hrali toľko zone coverage. Lions v zápase nemali Kennyho Golladaya a nám chýbal v pass rushy Kenny Clark. Som zvedavý na All-22 zábery a ako to vyzeralo mimo TV kamery. Z TV záberov na toto odpoveď nenájdem. Možno kvôli tomu, že Sullivan má limitácie v man coverage (??), alebo len Pettine calloval somariny? Uvidíme, o tomto viacej v priebehu týždňa v podrobnom rozbore tohto zápasu.

Cez polčasovú prestávku muselo v šatni dôjsť k poriadnemu čisteniu žalúdkov, lebo v druhom polčase sme mohli vidieť úplne inú hru obrany. Na ihrisko vybehli hladnejší a na ich výkone to bolo okamžite cítiť. Pettinovi sa podarilo nájsť efektívnu stratégiu ako udržať útok Lions na dištanc v závere zápasu, keď využíval jedného defenzívneho linemana (Kekeho) a zvyšok vyplnil jeho skvelou skupinou linebackerov. Za toto si zaslúži kredit, že dokázal zareagovať a hlavne úspešne. Tu je jedna hra v úvode tretej štvrtiny, kde Keke zahral perfektnú hru proti behu, toto chceme vidieť čo najviac.

Ohľadom našej obrany sú stále otázniky, ale celkový výsledok z tohto zápasu nie je vôbec taký zlý, ako sa môže zdať. Neverím, že v obrane nemáme dostatok talentu na to, aby sme hrali dobre. V určitých momentoch zápasu obrana zaostáva v nasadení a hráči robia chyby, ktoré by robiť nemali. Napríklad aj ten facemask v podaní Zeeho. Perfektne sa dostane do backfieldu, má šancu na tackle pre stratu yardov, no chytí running backa za facemask a namiesto straty yardov súper dostal plus 15 a automatický prvý down. V mojom preview k tomuto zápasu som upozorňoval na to, že Lions budú chcieť využiť behy do outsidu, kde sme v zápase proti Vikings horeli. Pozrite sa na tento beh Petersona do outsidu a všimnite si, kde prišiel prvý kontakt… No comment…

Výčitky mám ešte voči Pettinovmu 3-man rushu. Keď ja z gauča na Slovensku už pred snapom vie, že to bude 3-man rush a zvyšok dropne do coverage, tak to vie aj quarterback za centrom:

Ešte zopár krátkych postrehov k obrane:

 • ILB Krys Barnes je zatiaľ našim najlepším inside linebackerom, a to pomerne jasne. (Áno, hrá lepšie než Kirksey)
 • S Adrian Amos nevstúpil do tejto sezóny moc dobre. Pre neho netypicky missuje tackles a robí chyby v coverage. Aj v tomto zápase spravil chybu v zone coverage, ktorá viedla k jednoduchému touchdownu Lions.
 • Nováčik S Vernon Scott odohral síce len 5 snapov, ale stihol na nich zaznamenať 3 tackles, 1 tackle pre stratu yardov, 1 sack a 1 hit na quarterbacka. Neskutočná efektivita. Už počas tréningov bol nonstop v okolí lopty. Rovnako tomu bolo aj pri limitovaných snapoch proti Lions.
 • ILB Christian Kirksey ukázal svoju rýchlosť a dokázal v súbojoch 1vs1 pokrývať TE Hockensona. To sme už v Green Bay veľmi dlho nevideli, že by ILB dokázal držať krok v coverage s tight endom. Tu je hra, keď dokázal zahrať hru, ktorú Martinez zahrať nedokázal. Lions sa mu snažia postaviť do cesty „premávku“ a tight end je na crossing route. Kirksey to prečíta a zastaví ho pre minimálny zisk:

Príde mi to tak, že takmer všetky obrany naprieč celou NFL majú svoje svetlé, ale aj veľmi temné okamihy. Nie je to konzistentné a pôvodne som očakával, že v úvode sezóny budú mať práve obrany pred útokmi výhodu. Prečo to tak nie je? Napadlo mi, že v tom môžu zohrávať úlohu prázdne tribúny. Diváci sú palivom pre obranu. Obrana sa prepojí s divákmi a energia je úplne inde. Teraz sa hrá pred prázdnymi tribúnami a nabudenie chýba. Po sacku, či veľkom hite vybuchne celý štadión. Teraz je tam hrobové ticho. Taktiež obrany nemajú k dispozícii silent count a útoky majú v tomto veľkú výhodu. Môžu sa hrať s kadenciou, robiť si v kľude audibly a to všetko v naprostej pohode. Myslím si, že neprítomnosť divákov má na výkony obrán veľký vplyv.


RODGERS UŽ DOKÁZAL VŠETKO, ČO DOKÁZAL FAVRE?

Rodgers v tomto zápase zachytil svoju druhú prihrávku v kariére. Prišlo to po jeho vlastnej zrazenej prihrávke, ktorú sám aj zachytil. Výsledkom bola strata 6 yardov a obrovský úsmev na jeho tvári. Prvý prišiel v roku 2012, kedy pri jeho zachytení stratil jeden yardov.


ZRANENIA

Na našej strane musel tento zápas opustiť C Corey Linsley, RB Tyler Ervin a WR Davante Adams. Tom Pelissero informuje, že Linsleymu sa vytkol palec ruke, ktorou snapuje. Podľa Pelissera by sa nemalo jednať o nič vážne a Corey by mal byť oukej. DT Tyler Lancaster na chvíľu opustil zápas, kvôli ilegálnemu nízkemu hitu, za ktorý mal byť hráč Lions vylúčený zo zápasu. Našťastie sa mohol vrátiť späť. Toto sa mohlo skončiť oveľa horšie…