Bolo to tesnejšie než muselo

Vyzeralo to tak, že to bude jednoduché víťazstvo, keď sme sa dostali do vedenia 24-12, no nakoniec bola z toho úplne zbytočná dráma. Prestali sme hrať a nakoniec môžeme byť radi za to, že to je výhra a nie prehra. Browns sme síce porazili 24-22, ale má to takú divnú pachuť.

V prvom polčase sme skórovali 21 bodov a vyzeralo to tak, že toto bude zápas, v ktorom si z chuti zastrieľame. Ale keď začal druhý polčas, tak sme dali dole nohu z plynu, začali sme hrať oveľa konzervatívnejšie a takmer nás to stálo zápas. Prvý drive druhého polčasu bol pomerne parádny. Avšak dokázali sme z neho vyťažiť len field goal. V druhom polčase sme mali celkovo päť ofenzívnych drivov a vyzerali nasledujúco:

 • 11 plays, 76 yardov, field goal
 • 3 plays, mínus 1 yard, punt
 • 3 plays, 7 yardov, punt
 • 5 plays, 17 yardov, punt
 • 3 plays, 13 yardov, koniec zápasu.

Celkovo sme zahrali 25 plays, na ktorých sme získali 112 yardov a skórovali len tri body. V posledných štyroch drivoch sme získali len 36 net yardov… Mali sme kopec príležitostí na to, aby sme rozhodli zápas a odľahčili obrane prácu. Ale proste sme to nedokázali. V prvom polčase sme hrali pekný futbal, ale v druhom polčase sme s loptou nedokázali hýbať a museli sme sa spoľahnúť len na nejaký ten turnover v podaní obrany. Toto nie je formula, ktorá bude fungovať v januári/februári. Ale bolo to dosť na to, aby sme v decembri porazili Cleveland Browns.

Keď sa pozrieme na nasledujúce štatistiky, tak sa nám len rozum pozastaví, že ako vlastne sme mohli byť tak blízko prehre, keď vidíme toto:

 • Passer rating v prospech Packers v pomere +59.8 (115.1 vs 55.3)
 • Rozdiel turnoverov +4 v prospech Packers (4 vs 0)
 • Rozdiel sackov v pomere +5 (5-0)
 • ALE AJ NAPRIEK TOMU SME LEDVA VYHRALI O DVA BODY

Toto sa nám však v tejto sezóne nestalo po prvýkrát, že sme dali nohu z plynu a zápas zdramatizovali. Matt, do riti, kde je fráza – ALL GAS, NO FUCKIN´ BREAK?!!! Po zápase Matt priznal, že keď na jeden drive vypadol LT Yosh Nijman a nahradil ho Ben Braden, tak play-calling bol až príliš konzervatívny. Ja tu mám však jednu otázku… Keď sa mi na ihrisko dostane v poradí až piaty (!!!!!) ofenzívny tackle, tak pri kľúčovej play na treťom downe nezacallujem sweep do jeho strany…

Tu je výpis zápasov, ktoré sme viedli, ale nakoniec to bolo tesnejšie než by sme chceli:

 • 17-0 proti 49ers
 • 16-7 a potom 22-14 proti Bengals
 • 24-10 proti Cardinals
 • 36-17 proti Rams
 • 31-17 proti Ravens
 • 24-12 proti Browns

REKORDY A REKORDY!

V tomto zápase sa písala aj história. Aaron Rodgers hodil touchdown na Allena Lazarda, ktorý nás poslal do vedenia 6-0. Výnimočné na tomto touchdowne bolo to, že to bol Rodgersov 443. kariérny passový touchdown vo farbách Green Bay Packers, čím prekonal tímový rekord, ktorý držal Brett Favre. Po tomto touchdowne sa na obrazovke Lambeau Field objavil samotný Brett, ktorý takto Aaronovi zagratuloval k prekonaniu jeho rekordu a pridal k tomu ešte jednu prosbu – aby sa Aaron postaral o to, že Lombardi Trophy sa vráti domov!

Potom o jeden drive neskôr Rodgers našiel svojou prihrávkou Davante Adamsa, ktorý skóroval touchdown. Táto play sa postarala o to, že dvojka Rodgers-Adams stanovila nový tímový rekord čo sa týka najviac passových touchdownov v podaní jednej dvojice. Toto bol ich 66. spoločný touchdown, čím prekonali predchádzajú rekord, ktorý držal Aaron Rodgers spoločne s Jordym Nelsonom.

Aaron Rodgers v posledných piatich zápasoch nahádzal 16 touchdownov a 0 interceptions. To je v histórii NFL delené druhé miesto čo sa týka najviac passových touchdownov bez interception v rozmedzí piatich zápasov v jednej sezóny. Len Russell Wilson mal viacej. A to v roku 2015 (19).

Dámy a páni, s rekordmi ešte nekončíme! Tento zápas na Prvý sviatok vianočný bol skutočne sviatočný! Davante Adams v tomto zápase zachytil 10 prihrávok pre 114 yardov a 2 touchdowny. Toto bol tak už jeho ôsmy zápas v kariére v NFL, v ktorom zaznamenal 10+ catchov, 100+ yardov a 2+ touchdowny. Výnimočné na tom je to, že Davante má takýchto zápasov teraz najviac v celej histórii NFL! K tomu sa aktuálne náš milý Davante dostal na ďalšiu sezónu, v ktorej dosiahol na 1300+ nachytaných yardov, 100+ zachytených prihrávok a 10+ nachytaných touchdownov. V histórii NFL sú len traja hráči, ktorí to dokázali aspoň trikrát: Marvin Harrison (1999-2002), Jerry Rice (1990, 1994-95) & Davante Adams (2018, 2020-21).

Teraz môžeme prejsť aj na nášho head coacha Matta LaFleura! Ten sa stal prvým head coachom v histórii NFL, ktorý má na svojom konte aspoň 12 víťazstiev počas svojich prvých troch sezón. K tomu vyrovnal historický rekord NFL v podaní Georga Seiferta čo sa týka najviac vyhratých zápasov v regular season v pozícii head coach počas svojich prvých troch rokov (38 vyhratých zápasov). Teraz má Matt ešte dva zápasy na to, aby sa v čele osamostatnil a vytvoril nový rekord NFL!


HRA V RYTME PRINÁŠA SVOJE OVOCIE

Rodgers si poistil svoje vedenie v boji o MVP tejto sezóny. Skompletoval 24/34 prihrávok pre 202 yardov a 3 touchdowny. V zápase hral v rytme a jeho priemerný čas odhodu bol 2.26 sekundy. Vďaka tomuto prakticky úplne znegoval pass rush Browns a ešte bol k tomu efektívny. Keď loptu odhodil do 2.5 sekundy, tak skompletoval 20/24 prihrávok pre 176 yardov a 3 touchdowny. Aktuálne má našliapnuté k tomu, že bude mať najrýchlejší priemerný čas odhodu vo svojej kariére. Keď Rodgers zostane v pockete, tak dokáže hrať kľudne aj do 50ky. Je tu doslova smrteľný pre obrany. Pamätám si, keď som pred pár rokmi každý jeden zápas nadával, že Rodgers vkuse len s loptou vymýšľa, drží ju dlho, odhadzuje ju do outu a podobe… Teraz hrá efektívne a posledné dva roky je jednoznačne najlepší quarterback v lige, keď prakticky súperí len sám so sebou. Nikto počas posledných dvoch rokov nehrá tak efektívne ako on a to podtrhujú aj štatistiky EPA.

Na ukážku si tu dajme túto play, kde sú Browns v cover 1 a Adams má súboj 1vs1 proti Denzelovi Wardovi. Rodgers si tento súboj vybral už pred snapom, robí len trojkrokový dropback a okamžite páli na Adamsa. Tu len ťažko príde nejaký pass rush. Tento Rodgersov hod spadá do kategórie „Transition Go“, o ktorej som písal článok na tejto stránke. Je to prakticky Rodgersov najobľubenejší hod. Ak chcete vedieť presnú analýzu toho, čo sa pri tomto hode deje, tak klikajte tu.

Dajme si ešte jednu ukážku. Myles Garrett výnimočne vyhral svoj súboj extrémne rýchlo a mal asi jedinú šancu dostať sa na Rodgersa. Ten však loptu odhodil za 1.62 sekundy. Najlepšia pass protection je rýchla hra! Už len škoda toho dropu..

K Rodgersovi tu mám jednu srandovnú štatistiku na podpichnutie Viqueens. Aaron Rodgers má od začiatku roka 2020 viacej zápasov, v ktorých hodil 3+ touchdowny a 0 interceptions (16 zápasov) ako má Kirk Cousins počas svojho celého štvorročného pôsobenia vo Vikings (15). K tomu má Rodgers od roku 2020 viacej zápasov, v ktorých nahádzal 4 touchdowny a 0 interceptions, než má Kirk Cousins za celú desaťročnú kariéru (4).

K Rodgersovi už len posledná videjko. Boli sme veľmi blízko k ďalšiemu mimozemskej play. Veľmi blízko!

Davante Adams v tomto zápase nachytal 10 prihrávok pre 114 yardov a 2 touchdowny. Avšak v našom predposlednom drive nedokázal chytiť asi najdôležitejšiu loptu, po perfektnom hode Rodgers medzi cornerbacka a safetyho. Pred touto play spravil ešte jeden drop a to je na aktuálneho Adamsa riadne nezvyčajné, že má takéto dva dropy za sebou. Keby sme boli v roku 2015, tak oukej.. ale teraz? To je ako keby sme videli jednorožca.

Allen Lazard zachytil už spomínaný Rodgersov rekordný touchdown, kde predviedol parádne úsilie po zachytení prihrávky a loptu dostal až do end zóny. Následne nám predviedol aj nádherný one handed catch pre 34 yardov. K tomu pridal aj jeden beh pre 13 yardov a bol vplyvným blokárom pri našich behoch. Komplexný výkon a je dobré, že formu naberá práve vtedy, keď sa blíži najdôležitejšia časť sezóny.

Kvalitný zápas odohral aj running back Aaron Jones, ktorý mal kvalitný priemer 5.5 yardov na jeden beh. Celkovo nabehal 66 yardov a k tomu pridal 5 zachytených prihrávok pre 21 yardov. Na ihrisku na mňa pôsobil výbušne a už to vyzerá tak, že známky MCLka čo mal tri týždne dozadu sú preč. Cítim v kostiach, že veľký zápas v jeho podaní je na spadnutie a tiež formuje časuje veľmi dobre. Akurát nám menšie vrásky narobilo to, ako odkrýval na striedačku. Matt však povedal, že by mal byť oukej.

Absolutórium si opäť zaslúži naša ofenzívna lajna. Rodgers bol hitnutý štyrikrát, ale sackovaný nebol ani raz. Celkovo bol Rodgers pod tlakom len na 9/34 dropbackov a to pripomínam, že hráme prakticky s celou náhradnou ofenzívnou lajnou. Ľavý tackle Yosh Nijman odohral proti Mylesovi Garrettovi kvalitný zápas. Garret si za celý priebeh zápasu pripísal len tri tlaky a z toho jeden hit na quarterbacka. Vo výbornej forme hrá ľavý guard Jon Runyan. Ten v posledných dvoch zápasoch nepustil na svojho quarterbacka ani jeden tlak a od weeku 7 nepustil ani jeden sack. K tomu je to aj vplyvný blokár pre behovú hru a práve s Yoshom sa mu darí vytvárať behové lajny prie running backov. Pravý guard Royce Newman odohral v poradí už tretí kvalitný zápas za sebou. Nováčik mal pomalší vstup do kariéry v NFL, avšak v posledných zápasoch to je už iná pesnička. Konečne sa mu darí aj v behovej hre a už sa za ním dá aj behať, čo bolo zo začiatku veľmi ťažké. Royce napreduje a to nás môže len tešiť. Tu vám dám ukážku jednej krásnej play v podaní Nijmana a Runyana:


OBRANA IDE NESPRÁVNYM SMEROM

Oficiálne sa začínam obávať o hru našej obrany. V úvode sezóny som kritizoval najmä to, že komunikácia je zlá, potom sa to však výrazne zlepšilo a obrana podávala perfektné výkony. No v posledných weekoch to je opäť zlé, komunikácia medzi hráčmi nie je taká ako by som si to predstavoval a to spôsobuje nedorozumenia. Toto krásne vystihuje aj jeden moment z tohto zápasu. Jednalo sa o situáciu 3rd&16, ktorú sa útoku Browns podarilo premeniť do prvého downu. Cornerback Eric Stokes tu hral príliš soft a preto Browns získali first down pomerne jednoducho. Chyba vyzerala byť jednoznačná. Avšak po zápase nám Matt LaFleur povedal, že to bol double call. Stokes sa spoliehal na pomoc, ktorá tam proste nebola. Opäť sme mohli vidieť aj situáciu, keď sme na ihrisku mali len desať obrancov v red zone, videli sme ako sa naši hráči nevedia zoradiť, nevedia čo tam majú robiť… Toto je proste otrasne koordinovaná hra obrany a malo by sa s tým niečo spraviť. Veľkým problémom začína byť príliš pasívna coverage a zlá komunikácia v secondary.. Mayfield to nevyužije, ale Brady áno. Neviem, či sa Joe Barry so svojimi trénermi na tieto zápasy vykašľal, keď videl, že ide proti nemu hrať Huntley a Mayfield, ale gameplan v týchto zápasoch bol doslova otrasný. Soft v behovej obrane a soft v coverage. Stefanski to dokázal krásne využívať, škoda že mu to Mayfield všetko posral. Teda šťastie pre nás…

Obrázok

Ale týmto to nekončí. Máme tu opäť problémy s bránením behov. Tímy už prišli na to, čo je filozofiou našej obrany a ako nás atakovať. Light box, viacej hráčov v coverage, kde si všetko strážia pred sebou, čím chcú limitovať passové big plays a prinútiť súperových QBs postupovať ihriskom čo najpomalšie a spoliehať sa na to, že spraví chybu, ktorú využijeme v náš prospech. Takto laicky som sa posnažil vysvetliť základný princíp obrany, ktorú pod Joe Barrym hráme. V určitej fáze sezóny nám to vychádzalo náramne, ale teraz už ako keby útoky prišli na to, čo treba proti nám hrať. Keby proti nám nehral Huntley a Mayfield, tak tieto posledné dva zápasy s veľkou pravdepodobnosťou prehráme.

250. Toľko yardov sme pustili dvojici Nick Chubb a D´Ernest Johnson. Chubb na 20 dotykoch s loptou vyprodukoval 184 yardov a Johnson na piatich až 66 yardov. Teda keď sa táto dvojka dotkla lopty, tak v priemere získala 10 yardov! Po prvýkrát sa v tejto sezóne stalo, že sme jednému running backovi pustili 100 nabehaných yardov. Máme tu záver zápasu, 3rd&10 a čo sa stane? 30 yardový beh v podaní Johnsona… O play neskôr Browns skórujú touchdown a je to už len 24-22… Naša behová obrana v tomto zápase predviedla prístup, ktorý sme videli v NFC Championship proti Niners v roku 2020. Dlhý tretí down a my pustíme obrovský beh… V spomínanom zápase proti Niners mali zlatokopky priemer 6.8 yardov na jeden beh. To bol asi najhorší výkon od nášho tímu proti behu, aký som kedy videl. Teraz mali browns priemer 8.8 yardov na jeden beh a pravdepodobne mali v 2-minute drille len bežať s loptou, a to myslím úplne vážne…

Ešte nekončím. Obrovským problémom bol aj tackling. Takmer po väčšinu priebehajúcej sezóny sme jeden z najlepšie tacklujúcich tímov v NFL (portál PFF náš mal dokonca ako najlepšie tacklujúcí tím v lige)… Ale v tomto zápase bol náš tackling jednoznačne najhorší čo sa týka zápasov v tejto sezóne. Portál PFF nám napočítal 9 missnutých tacklov. Náš tackling vystihuje táto jedna „krásna“ štatistika:

 • Behy Browns + screeny = 23 pre 259 yardov
 • Pass Browns – screeny = 40 pre 138 net yardov (+4 interceptions)

Nie, nie… nekončím.. Už som síce spomínal jeden tretí down, ale celkovo naša hra na tretích a štvrtých downoch bola otrasná a to bol jeden z hlavných dôvodov, prečo bol tento zápas tak tesný.. Browns boli na tretích a štvrtých downoch 8/13… My len 4/11.

Ale nepoďme len kritizovať, ale dačo aj pochváľme. Koho môžem z obrany pochváliť? Je to Kenny Clark, Dean Lowry, Rashan Gary, Preston Smith, Eric Stokes, Darnell Savage s Rasul Douglas. Je to divné, že tak na obranu nadávam, ale potom pochválim toľkoto hráčov? Možno hej.. Ale každý z týchto hráčov ukázal v tomto zápase niečo, čo sa mi páčilo, tak to chcem proste vyzdvihnúť.

Darnell Savage nám predviedol jeden pekný pick, keď sa nenechal oklamať play dizajnom Browns, ktorý sa ho snažil nachytať na routu do stredu ihriska, čím by vytvoril súboj 1vs1 pre DPJ proti Douglasovi na deep post routu. Savage to prečítal správne a bol v ideálnej pozícii na zachytenie íčka.

Rashan Gary bol skvelý čo sa týka pass rushu. Na svojom konte mal 5 tlakov na quartrbacka, vrátane dvoch sackoch a k tomu mal tri defenzívne stopky. Nebojím sa povedať, že bol našim najlepším defenzívnym hráčom tohto zápasu.

Preston Smith by mohol dostať pol sack za svoju veľkú úlohu pri Garyho druhom sacku, no neskôr v štvrtej štvrtine sa predral cez Pro Bowlera Joel Bitonia a bol na Mayfieldovi. Na svojom konte má 8 sackov, čo takže si už teraz pripísal bonus vo výške $750,000. Ak však bude zbierať ďalšie sacky, tak tento bonus môže ísť ešte vyššie.

Dean Lowry pokračuje v slušných výkonoch a pripísal si päť tlakov na quarterbacka, vrátane jedného sacku na treťom downe. Produkcia pri jeho mene nás môže len tešiť. Už má na svojom konte 4 sacky, čo je jeho kariérne maximum.

Kennyho Clarka už hádam nemá význam chváliť. To je už notorieta. Päť tlakov na quarterbacka, ktorými pripravil 2 sacky pre svojich spoluhráčov a k tomu tri defenzívne stopky. Toto je srdce našej obrany. Jeden z najlepších interných DL v lige.

Dovolím si povedať, že z Erica Stokesa sa začína stávať hviezda a jeho budúcnosť v NFL vyzerá veľmi sľubne. Len sa musí naučiť chytať loptu. V tomto zápase mal v rukách 2 interceptions, ale obe mu spadli na zem. Prvé malo prísť pri pokuse o 2-point conversion. Síce ho nezachytil, ale zahral parádnu play, pri ktorej naplno ukázal svoju rýchlosť. Fakt parádna play.

Na ukážku tu mám aj jeho druhú play. Tu ukázal skvelý inštinkt a opäť svoju enormnú rýchlosť. Perfekná play až do momentu, kým mu lopta nespadla na zem… Eric, celú offseason stráviš pri jug mašine! Rozumieš?!!! A budeš All-Pro.

Dve interceptions v tomto zápase sa skončili v rukách hviezdneho Rasula Douglasa, pričom svojou druhou sa postaral o naše ďalšie víťazstvo. Douglasa hádam chválim v každom jednom zápase od momentu, kedy sme ho podpísali z pratice squadu Cardinals v úvode sezóny.Pri svojej prvej interception spravil pekný adjustment a zaznamenal svoju štvrtú interception v tejto sezóne.

V závere zápasu si pripísal aj piatu, keď sa mu podarilo zachytiť prihrávku, ktorá smerovala na Peoples-Jonesa. Odkedy sme ho podpísali, tak do jeho coverage letelo 53 lôpt, pričom skompletovaných bolo len 52.8%. K tomu má 5 zrazených prihrávok, 5 interception, vrátane 2 pick-six.

Naopak veľmi nevydarený zápas mal Tyler Lancaster a Krys Barnes. Lancaster nebol vôbec žiadnym faktorom v passovej hre a k tomu mal problémy s bránením behov. Barnes hral tiež slabo proti passom a rovnako aj protu behu. Do svojej coverage pustil 6 zachytených prihrávok pre 77 yardov. Na ukážku tu mám dve plays. Na jednej zahral Barnes famóznu play. Na druhej sa len buchnete po čele.


ROZHODCOVIA PUSTILI FYZICKÚ HRU

Je mi až zle z toho, že sa opäť len riešia rozhodcovia. Kedy to už prestane? Za posledné dni som nevidel nič iné, len že ako nám rozhodcovia „opäť“ pomohli (tento človek asi nevidel naše všetky zápasy v tejto sezóne…). Mohol by som tu teraz začať rozoberať pravidlá, že čo je a čo nie je faul. Ale ja sa na to pozerám z iného uhla pohľadu.

Na rozhodcov ide veľká, veľká vlna kritiky za to Douglasove neodpískané zatiahnutie, ktoré tento zápas rozhodlo. Avšak toto nebola jediná situácia v tomto zápase, kde sa niečo takéto pustilo. Rozhodcovia si od úvodu zápasu nastavili jeden meter, ktorý aplikovali na obe mužstvá a nechali chalanov hrať fyzický futbal. Všetci tu nádavame na to, že sa futbal stal hrou pre ženy, quarterbacka sa už nemôžete ani len dotknúť, lebo dostanete flag a podobne. Ale keď rozhodcovia konečne pustia viacej fyzický futbal, tak sa na to ľudia hnevajú. Tak čo vlastne chceme? Keby celý zápas rozhodcovia používajú jeden meter a potom ho na poslednej play porušia a odpískajú niečo, čo celý zápas neodpískali, tak by to bol za mňa oveľa, oveľa, oveľa väčší prúser.

Chápem, že fanúšikovia Browns teraz ohromne zúria, že vo veľmi dôležitom zápase prehrali na neodpískaný faul, ale musíme sa pozrieť na celý priebeh zápas. Ako som už spomenul, tak od začiatku sa nastolil meter, ktorý sa dodržiaval celý zápas, hral sa fyzický futbal a toto ja osobne len a len kvitujem. Tento ich posunutý meter za pomyselnú hranicu sme mohli vidieť pri viacerých plays.

Začnem napríklad tou play, kde mal Savage interception. DPJ to napálil do Douglasa. Mohlo sa pískať? Mohlo, ale rozhodcovia to pustili a za mňa správne. Dokonca DPJ sa ani len na stotinu nesťažoval rozhodcovi, ktorý stál po play rovno vedľa neho. Ale Aikman sa bude sťažovať, tak sa poďme všetci. Potom tu máme ten Lazardov catch jednou rukou. Obranca tam mal polovicu routy zaháknutú Lazardovu ľavačku (podľa pravidiel jednoznačná DPI), ktorý kvôli tomu musel ísť po lopte len jednou rukou a predviesť parádny catch, čo bolo futbalové porno. Pri Adamsovom touchdowne rozhodcovia pustili holding obrane Browns práve na Davanteho. Neodpískali to. Pritom tu mal Adams čisté uvoľnenie a obranca len zaťahoval za ručnú, lebo obrana Browns mala otrasný play call cover 0 proti Adamsovi zo slotu na LB… To je veľký rozdiel oproti Douglasovej play a ešte jednoznačnejší faul… Pri tej Douglasovej interception v závere zápasu sa jednalo o fyzický súboj oboch hráčov. DPJ išiel do kontaktu ako prvý, najskôr cornera tlačil päť yardov a následne sa ho snažil odstrčiť (čo by mimochodom mohla byť kľudne OPI, keby sme chceli byť úplne presní… Pokrčená ruka na obrancovi, následne sa prepne, čím útočník získa separáciu…to je OPI ak sa nemýlim… Ale toto ja riešiť nejdem, lebo Jordy Nelson na tom postavil kariéru a miloval som to.), ten sa však nedal odtlačiť, hral ďalej fyzicky, podržal si ho a zahral play na loptu. Mohlo sa to pískať? Mohli, ale rozhodcovia to pustili. Keď si to pustíme v plnej rýchlosti, tak je to pekný súboj. Keď sa to spomalí, tak tam dokážeme nájsť fauly od oboch hráčov… Keď to útočník takto napáli do obrancu a potom ho chce ešte odstrčiť, tak to rozhodcovia zvyknú púšťať. Prečo by mali obrancu znevýhodniť, keď je ešte faulovaný a odpískať mu aj faul? Chlapsky si to rozdajte a nesťažujme sa tu na to. Za mňa to bol správny call. Páči sa mi ako na to reagoval jeden defenzívny back: „Ty ma ideš odstrčiť, tak ja si ťa podržím“ Môžete sa sťažovať na to, že táto play rozhodla zápas, avšak na pomery tohto zápasu to nebol od rozhodcov žiadny nezvyčajný call a keď zoberieme do úvahy, že to čo sa neodpískalo na Adamsa či Lazarda, tak toto proste nemohlo byť odpískané. Jednotný meter na oba tímy.

Ako som už povedal, veľmi sa páči, že chalanov nechali hrať futbal, pískali to rovnako na obe strany a snažili sa do zápasu zasahovať čo najmenej. Toto je cesta, ktorá sa mne osobne páči a nebudem sa na ňu sťažovať a hovoriť, že nám to rozhodcovia darovali, keď to bolo na obe strany v prospech fyzického futbalu. Rozdiel bol v tom, že naši chalani dokázali tento posunutý meter využiť vo svoj prospech a hráči Browns to nedokázali (keď pri oboch plays kde mali jasný faul pustili jeden catch cez polovicu ihriska a jeden touchdown).

Problém by nastal, keby sa stalo niečo ako v našom NFC Championship proti Bucs. Tam obrancovia Bucs celý zápas ťahali a držali našich hráčov a ani raz im to nebolo odpískané. Hranica bola posunutá. Ale keď sa lámal zápas a naša obrana tesne pred koncom zápasu dokázala ubrániť tretí down, tak priletel flag proti Kevinovi Kingovi, ktorý celý zápas rozhodcovia na druhú stranu proste nehodili. Keď niekto hodí za zápas 4 interceptions, ďalšie 2 boli dropnuté (obe mal Stokes) a pustíte 5 sackov, tak sa nemôžete sťažovať na rozhodcov, že vám neodpískali jednu play, pričom to pískali rovnako na obe strany počas celého zápasu. Ja chcem vidieť fyzický futbal s jednotným metrom. V tomto zápase sa to púšťalo a som za to rád. Kto čítate moje články, tak viete, že som za fyzický futbal a často som počas tejto sezóny kritizoval rozhodnutia, ktoré boli alebo mali ísť v náš prospech, keď sa jednalo o fyzickú play. Nie som zaujatý. Chcem vidieť reálny futbal. To je môj názor a kľudne ma za neho aj ukameňujte. Amen a mier.


GO PACK GO!!!!