New Jersey – Po třech vítězných zápasech se Packers vrátili ke svým říjnovým výkonům a prohráli s New Yorkem Giants při Monday Night Footbal 22:24. Utkání nabídlo hodně, místy i neobvyklých, chyb na obou stranách. Útoku Green Bay se dlouho nedařilo, přesto v závěru otočil skóre na stranu hostů. Ofenziva soupeře, vedená nedraftovaným quarterbackem, ovšem ještě stihla jednou přejít hřiště a dát svému kickerovi ideální pozici pro vítězný field goal.

Článok napísal člen fanklubu Jonáš, na Discorde známy pod nickom jonas0064:

Vzhledem k tomu, že naše vrchní Cheeseheads neměly poslední dobou ve svém harmonogramu prostor plnit web, dovolil jsem se u Rola a sepsal report ze zápasu s Giants. Na úvod bych rád řekl, že se tu nechci pasovat do role nějakého experta. Kluci tomu rozumí mnohonásobně víc, takže do nějakých komplexnějších rozborů se radši pouštět nebudu – to, co ode mě dostanete, bude souhrn klíčových faktů a můj osobní dojem z některých věcí. Enjoy.

Shrnutí

Úvodní body přišly po pomalejším rozjezdu obou týmů a neproměněném field goalu Giants. Packers skórovali touchdown ve svém třetím drivu, jenže domácí vzápětí odpověděli rovněž sedmibodovým ziskem. Green Bay nakonec šlo do šanty za vedení 10:7 díky úspěšnému kopu Anderse Carlsona.

Klíčovou pasáží se stala třetí čtvrtina, v níž Giants zaznamenali dva touchdowny, kdežto Packers pouze tři body za field goal. V závěrečné patnáctiminutovce se nakonec tým z Green Bay nadechl k obratu, když minutu a půl před koncem došel až do endzone, Giants se ovšem ještě stihli dostat do field goal range a proměněným kopem s vypršením času rozhodli o svém vítězství.

V utkání Packers chyběli mimo jiné Aaron Jones, Christian Watson, Jaire Alexander nebo Quay Walker. I tak jsme tento duel měli vyhrát. Nemá cenu zde diskutovat o tom, jestli zápas prohrála obrana, quarterback, play-calling… Byla to zkrátka týmová prohra, na které měla každá unit svůj podíl viny.

Příčina prohry

A když už prohrát, tak pořádně! Zde je seznam chyb, které se během zápasu staly: false start Jenkinse, nepřesná přihrávka na Wickse pro 1. down, DPI Valentina, blindside block Johnsona jr., špatný punt + personal foul Forda, fumble Lova, neúspěšná challenge, interception Lova, Taylor nevyběhl z hřiště, drop Doubse, fumble Nixona, ztráta 10 yardů kvůli špatnému screenu, sack na Lova od Thibedauxe v RZ při 2nd & 5, Reed neviděl přihrávku v EZ, Campbell nenašel balón pro interception, neproměněný FG, 2x běh Reeda pro ztrátu, Love podhodil Toureho v EZ, neproměněná konverze za 2 body, Nixon se nechal vykoupat od Robinsona.

Přečetli jste to celé? Jestli ano, tak respekt. Když uděláte v zápase takové množství chyb, nemůžete vyhrát. Přesto byli Packers ve hře až do konce. Na rovinu si ale řekněme, že po tomhle všem si zkrátka vyhrát nezasloužili.

Offense

Začít samozřejmě musíme quarterbackem Jordanem Lovem, jenž měl za sebou sérii utkání se stále zlepšujícími výkony, které vygradovaly proti Lions a Chiefs. Tentokrát si ale vybral slabší chvilku. Proti Giants zaznamenal 218 yardů, 64% úspěšnost přihrávek, 1 TD a 1 INT.

Už od začátku bylo vidět, že to nejspíš nebude ono. Při prvním drivu netrefil při třetím downu volného Wickse a při druhém držení míče ve stejné situaci přehodil AJ Dillona, jenž měl blízko sebe obránce, ale nejspíš by první down získal. Jordan se zkrátka nedostal do tempa a vezlo se to s ním celý zápas.

V off-season ho nejspíš čeká pořádný dril na práci nohou. Hodně o tom mluví bývalý quarterback JT O’Sullivan ve svých rozborech. Když hraje Love v tempu a pomáhá si nohami, je skvělý. Když z toho vypadne, je zle.

Abychom ale nebyli jen negativní, tak je třeba zmínit poslední útočný drive. I když to celou dobu drhlo, v závěru nakonec Love dospěl s ofenzivou až k touchdownu a dal týmu šanci vyhrát. Catch Malika Heatha byl mimochodem parádní, bohužel ho zastínila prohra.

Ideální nebyl výkon ani ofenzivní lajny, která Lovovi situaci zrovna neulehčila. Taktéž receiveři neměli úplně svůj den a zaznamenali několik důležitých dropů.

U ofenzivy je ještě záhodno zastavit se u play callingu. Necítím se na to dostatečně povolaný, takže zevrubnější analýzu nechám jiným. Jedno ale vím jistě: když v NFL něco hodně opakujete, přestane vám to postupně vycházet. Napočítal jsem 7 her (slovy sedm), kdy po motionu následoval běh Jaydena Reeda. Ve druhém poločase už bylo prostě jasné, že jakmile se Reed začne hýbat před snapem, dostane balón. Obrana Giants si to samozřejmě začala hlídat: čtvrtý a pátý pokus o tuto play skončily ztrátou yardů a ten poslední byla neproměněná konverze za 2 body v závěru. Takhle zkrátka nejde hrát. V NFL je podle mě jediná obrana, proti které si můžete dovolit něco tolikrát zopakovat a pořád vám to bude vycházet – mluvím samozřejmě o té naší.

Defense

Tommy DeVito začal sezónu jako třetí quarterback Giants a debut v NFL si odbyl v osmém weeku. Od té doby byl v pěti zápasech osmadvacetkrát sackován. Tak jsem si schválně vzal k zápasu s Packers kus papíru a udělal jsem si na něj tužkou čárku pokaždé, když naše obrana zaznamenala sack. Ani jednou přátelé!

To bychom měli kulturní vložku a teď vážně. Po předchozích zápasech jsem se začal trochu obávat, že vyhození defenzivního koordinátora nebude pro Matta LaFleura v off-season hlavní prioritou. Tento duel podle mě (opět) jasně ukázal, že s Barrym se nikam nedostaneme.

Obrana měla v utkání dva hlavní a jediné úkoly: přibrzdit běhy Giants a donutit Tommyho DeVita k chybám. Nepovedlo se ani jedno. Barkley, Robinson a Brieda společně s DeVitem naběhali celkem 209 yardů s průměrem 6,1 yardů na jeden běh. Víc netřeba dodávat.

V passové hře poté naše defense DeVitovi život vůbec neotrávila, ba přesně naopak. Z pouhých 21 pokusů o přihrávku jich zkompletoval 17 (81 %). Tři z nekompletních passů navíc přišly už v prvním drivu.

Vyvrcholením poté byla prevent defense v závěru zápasu, kdy se zbývajícím časem 1:33 stačil Giants k vítězství úspěšný field goal. K dispozici měli dva time-outy a použili jen jeden – po získání kontroly nad časem. Quarterback, kterého před pár týdny ještě nikdo neznal, začal svůj vítězný drive na vlastní 25yardové linii. Po hřišti postupoval následovně: pass pro 5 yardů, pass pro 7 yardů, pass pro 9 yardů, pass pro 32 yardů (většina po zachycení), pass pro 4 yardy. Udělat tohle Tom Brady, nikdo neřekne ani popel. Ale náhradník náhradníka?

Pro DeVita byla hra naší obrany procházka růžovým sadem. Stačilo mu jen nezkazit krátké přihrávky na volné receivery. Třešničkou na dortu je, že ho NFL zvolila ofenzivním hráčem týdne za NFC.

Special team

Zde se pozastavím jen u Anderse Carlsona, jenž v poslední čtvrtině minul jeden field goal a právě tyto tři body nám poté v závěru chyběly. Z posledních osmi střetnutí se mu jen ve dvou povedlo proměnit všechny field goaly i extra pointy. Stále jsme v „ukaž, jestli na to máš“ sezóně, takže není potřeba to úplně hrotit. Pokud ale do následujících ročníků půjdeme s nějakými ambicemi, bude se Carlson muset zlepšit, nebo bude potřeba hledat jinde. Jinak nás to bude stát zápasy.

Play-off picture

Z hlediska šancí na postup do vyřazovací fáze neznamená tato prohra žádnou tragédii. Packers mají stále všechno ve svých rukách – pokud vyhrají všechny zbylé zápasy, jsou v play-off. Porážka s Tampou v následujícím týdnu už by však znamenala pokles šancí na 26 %.

Jak už se mnohokrát zopakovalo, tato sezóna není o tom, jestli se Green Bay do bojů o Super Bowl dostane. Je ale jasné, že hráči chtějí vyhrávat a dojít co nejdál. Tento duel je pro ně ideální zkouškou. Hrají důležitý zápas doma a mají proti sobě těžkého soupeře, který je jejich přímým konkurentem. Pokud chce tento tým ukázat, že do letošního play-off patří, musí v neděli vyhrát. A to jakýmkoliv způsobem.

And as always….GO PACK GO!