Zápas dvoch totálne odlišných Packers

Naši Green Bay Packers v polčase viedli 28-14. Ale po otrasnej tretej štvrtine sme nakoniec po predĺžení prehrali 31-34. Táto prehra ma skutočne mrzí, nakoľko ma Colts nezaujali ako v útoku, tak ani v obrane. Veľa sa hovorí o tom, že disponujú elitnou obranou, ale v tomto zápase som od nich nevidel to, čo od elitnej obrany očakávam. Pokiaľ sme nespravili nejakú hrubú chybu my, tak nás neboli schopní zastaviť svojou hrou. Dvakrát náš vlastný fumble bez pričinenia obrany, podhodená lopta a íčko, či Rodgersove nepresnosti. Je otázkou, či to bolo vďaka nášmu útoku, alebo vďaka tomu, že nie sú elitnou obranou.

Tento zápas by som označil ako zápas dvoch tvári Green Bay Packers. Tá prvá a lepšia tvár sa ukázala v prvom polčase. Za polčas sme dokázali elitnej (?) obrane NFL nasúkať štyri touchdowny a to aj napriek dvom veľkým chybám v útočných drivoch. Tu nám útok ukázal, že dokáže hrať na výbornej úrovni a skórovať body proti hocikomu. Tím Colts je presne ten, proti ktorému sme mávali problémy. Skvelá obrana, skvelá ofenzívna lajna a nebezpeční RBs. V tomto prvom polčase sme videli aj trošku lepšiu tvár našej obrany. Behová obrana bola za mňa kvalitná, Greene spravil krásny fumble po priamom útoku na loptu, Winn zrazil prihrávku na LoS a tú zachytil Kirksey. V tomto polčase sme vyzerali ako skutočný contender proti ďalšiemu contenderovi.

Druhý polčas ale ukázal našu druhú tvár. Neschopnosť Mikea Pettina adaptovať sa na zmenu hry súpera, otrasný výkon special teamu a chyby na útočnej strane lopty, kde sa dá spochybňovať play-calling a aj prevedenie konkrétnych hier. Na druhej strane lopty si nemyslím, že Colts spravili nejaké výrazne adjustmenty v druhom polčase a po zápase mi to potvrdil aj Rodgers na tlačovej konferencii. Proste sme boli väčšinu času len na striedačke a keď sme boli na ihrisku, tak sme robili chyby, ktoré podľa mňa neboli vynútené kvalitnou hrou ich obrany.

Tento zápas ukázal, že sme Super Bowl contender, lebo sme dokázali hrať proti elitnej (?) obrane. To nám dáva šancu poraziť každého. Ale takisto ukázal, že sme hlavný kandidát na to, aby sme v playoff boli tímom „jeden a koniec“, pretože nedokážeme odohrať celý zápas a jedna štvrtina je štvrtinou hrôzy. Konzistencia je našim hlavným problémom. Obidve tváre nášho tímu sme videli v tomto nedeľnom zápase. Colts v podstate ovládli tretiu štvrtinu, mali o dve straty menej a to rozhodlo. Tento zápas sme si prehrali sami.

MIKE PETTINE JE STÁLE TVRDOHLAVÝ

Náš defenzívny koordinátor Mike Pettine vstúpil do tohto zápasu veľmi dobre, vyzeralo to sľubne a aj vďaka zlepšenej obrannej hre sme išli do šatní s pohodlným vedením. Na druhý polčas Colts zmenili svoj ofenzívny game plan a Pettine bol zase raz pozadu. Očakával, že budú loptu hádzať a tak na ihrisko poslal dime package, ktorá je zložená z extra defenzívnych backov a na mieste druhého typického inside linebackera hrá defenzívny back. Ani si len nepripúšťal ten scenár, že Colts budú strácať čas s behaním, keď v prvom polčase získali na 13 behoch len 43 yardov, čo je priemer 3.3 yardov na jeden beh. Čo spravil tréner Colts Reich? Na ihrisko poslal running backa Jonathana Taylora a s loptou bežali osemkrát za sebou do našej ľahkej dime package. Využili to, že Pettine na ihrisko poslal defenzívnych backov. Dokonca aj keď na ihrisku boli dvaja tight endi, tak Pettine na to kontroval dime package a quarterback Phillip Rivers zostal pri behoch. Totálne bezzubý behový útok z prvého polčasu sa prebral a z vlastnej 25ky prešli prostredníctvom behov až na našu 20ku. Tu bol Rivers prinútený s loptou hádzať a vďaka sacku Kennyho Clarka tento drive skončil len field goalom. Ale Colts z času zožrali 7 minút a 47 sekúnd. Rodgers so svojim útokom na lavičke totálne vychladli a začala sa pohroma. V ďalšom defenzívnom drive sme ich opäť nechali naťahovať čas a na konci tretej štvrtiny bol čas držania lopta 11:44 k 1:47 pre Colts.

Toto sa nestalo po prvýkrát. V každom jednom zápase to je tak, že Pettine je so svojimi rozhodnutiami o krok pozadu za útokom. Myslí si, že má na útok správny call, ale ten už dávno pred tým vedel, čo Pettine spraví, tak už svoj prístup k drivu upravil a bol pred Pettinom už vtedy, keď si Pettine myslel, že ich prechytráčil. Nie je to on, kto diktuje tempo a núti útok prispôsobiť sa vzhľadom na našu obranu. Súperov útok je vždy o jeden krok napred. Možno chcel týmto svojim krokom vyriešiť to, aby v coverage na tight endovi nebol Preston Smith, ale defenzívny back, keď to roztiahnu s running backom na outside. Ak to tak je, tak tu opäť platí to, čo som napísal vyššie. Súperov útok je vždy o jeden krok pred ním.

Nikdy nepochopím, ako môže Pettine takmer totálne ignorovať blitz ako formu pass rushu proti nemobilným quarterbackom a obzvlášť proti Riversovi, ktorý sa zo svojho miesta nepohne ani o meter. Áno, možno sa bál toho, že proti nemu stojí skúsený Rivers a keď ho začne blitzovať, tak to využije a zahrá big play. Ale ide o to, že jeho obrana aj tak púšťala hry. Prečo teda neskúsiť niečo iné? Okrem prvého drivu sme v pass rushy nevideli takmer žiadnu kreativitu a nonstop sme tam posielali 4-man rush.

To však nie je všetko. Na prvom, či druhom downe zahráme pekné hry (alebo prišla penalta) a na sakramentsky dlhom treťom downe hráme soft coverage 15 yardov deep. Keď sa pozerám na obrany naprieč celou NFL, tak na dlhých tretích downoch to tam pošlú na QB a zahrajú tesnú press-man coverage. My toto nespravíme ani len raz. Rivers si loptu zhodí len tak na running backa, nakoľko pri ňom nie je žiadny hráč v okruhu 10 yardov a môže si pohodlne dobehnúť na hranicu prvého downu. To isté sa deje aj v situáciach ako napríklad 1st&20 po holdingu. Stiahneme sa do hlbokej off coverage a útok vďaka tomu necháme získať jednoduchých 15 yardov a sú na 2nd&5. Prečo v závere Colts poľahky premenili 4. down? Lebo na 3rd&19 sme hrali 15 yadov off coverage…. Kvôli tomu sme pustili 16 yardov. Vedeli sme, že Reich pôjde hrať štvrtý down.. Prečo nehráme man? Toto sa deje pravidelne!!!! Už ma to nenormálne vytáča! Toto ide za ma totálne na vrub Pettina. Na svojej súpiske má všetok talent na svete k tomu, aby mohol hrať press coverage proti hocikomu v NFL a aby bola naša obrana skutočne dobrou obranou. Alexander, King, Jackson, Hollman, Sullivan… to sú všetko corneri, ktorí dokážu hrať press coverage a to na veľmi kvalitnej úrovni. Ja osobne nevidím dôvod, prečo sa takto báť a hrať v 92% prípadov prevent coverage… Ak to niekto vie, dajte mi vedieť. Tu je príklad toho, čo ma tak enormne vytáča. 3rd&13 a my hráme za hranicou prvého downu… To nevidíte nikde. Len pri Pettinovi…

Hrať soft coverage na 3rd&4? Tiež žiadny problém pre Pettina:

Rivers zo svojich 24 skompletovaných prihrávok skompletoval hneď 14 medzi číslami, vďaka čomu získal 217 zo svojich 288 nahádzaných yardov. Tým, že sme hrali extrémne soft, tak second level bol úplne voľný a tu si mohol Rivers zhadzovať prihrávky. Na prihrávkach pod 10 yardov skompletoval 18/22 pre 180 yardov a 2 touchdowny (1 zrazená interception).

Chcete ďalšiu chuťovku a stále vám nestačilo? 3rd&1 a my máme na ihrisku dime package… Ako sa to môže asi len skončiť…. Stále nestačilo? Keď Colts pošlú na ihrisko Brissetta, tak je to vždy option play, alebo sneak. Boli sme na to aspoň raz pripravení? Samozrejme, že nie. Keď bol Brissett na ihrisku, tak sme vyzerali tak, že sme to ešte nikdy nikdaj nevideli…. Stále nestačilo? oukeeeej… V preview som písal, prečo sa tak Taylorovi v tejto sezóne nedarí a že keď je na ihrisku, tak je útok Colts strašne predvídateľný, lebo s ním takmer nonstop behajú inside behy. Čo robili Colts v tom prvom drive v úvode druhého polčasu? Nonstop behali do stredu lajny do našej dime package. A keď bol záber na Pettina, tak ten sa tam na to pozeral, ako keby to videl po prvýkrát. Toto sú veci, ktoré mňa osobne vytáčajú. Samozrejme mne sa to píše tu zo Slovenska ľahko, som si toho vedomý, ale aspoň raz by som chcel vidieť, že Pettine vie čo robí a že mu to aj vychádza. To som zatiaľ videl len v jednom zápase v tejto sezóne a to bolo proti Texans. Tam keď som sa na to pozeral, tak som mal vždy ten pocit, že Watson robil to, čo sme chceli aby robil. V ostatných zápasoch som mal ten pocit, že robíme presne to, čo súper chce a vie, že budeme robiť. Pettine robí dookola to isté a očakáva, že výsledok bude iný. Takto to ale nefunguje. Keď chcete zbaliť babu, a vkuse jej na každom rande dookola kupujete jeden kopček čokoládovej zmrzliny, tak zrejme vám to s ňou nevyjde a niekedy ju treba pozvať aj na poriadnu večeru, či?

Počúval som tlačovku LaFleura a keď sa ho pýtali na soft coverage na tretích downoch a podobne, tak vyzerali rovnako frustrovaný ako my. Aj počas zápasu ako tam hulákal po tej obrane. To som od neho ešte nevidel. Tiež k tomu dodal, že sa o tom rozhodne rozprávali. Tak som zvedavý… Garantujem vám, že buď to Pettine zmení, alebo si Matt nájde niekoho iného.

CHYBY, CHYBY A CHYBY

Keď spravíte štyri turnoveri proti silnému súperovi, ktorý taktiež bojuje o tie najvyššie priečky, tak vyhráte len veľmi ťažko a to sa aj potvrdilo. V posledných dvoch zápasoch sme narobili ohromný počet chýb a väčšina z nich prišla len kvôli našej nezodpovednosti. Najskôr ten fumble dvojice Linsley-Rodgers, ktorý zakopal skvelý úvodný drive zápasu. V ďalšom drive Rodgers prehodil úplne voľného MVS a bolo po drive. Potom podhodil loptu na opäť voľného MVS proti cover 2 a bola z toho interception. Shepherdov totálne babrácky fumble pri kick returne, kedy nemal na lopte obidve ruky, ale len jednu. Rodgersove nedorozumenie na treťom downe s MVS, ktorý bežal deep routu, ale Rodgers hádzal backshoulder. A nakoniec v predĺžení babrácky fumble MVS, kedy si loptu de facto vyrazil on sám. Plus k tomu totálne otrasné punty v podaní JK Scotta. Toto boli chyby, ktoré sa proste stávať nemôžu. Oukej, povedzme, že to nedorozumenie na treťom downe s MVS ešte beriem… Ale zvyšok sú to chyby, ktoré proti silným a ani slabým tímom robiť nemôžete. A ak ich robíte, tak si nezaslúžite vyhrať.

Pravdou je, že naše prvé dva turnoveri sa skončili 0 bodmi pre Colts. Vieme, že dokážeme hrať dobrý futbal a kvôli tomuto je to všetko ešte o to viac frustrujúce. Proste sa zápas čo zápas rozpadneme a to skoro vždy kvôli rovnakým problémom. Vymenovali sme si ich vyššie.

SPECIAL TEAM NARAZIL NA SVOJE (TAKMER) ABSOLÚTNE DNO

Minulý week mal náš special team otrasný zápas a tento week sa to zopakovalo. V tomto zápase nám chýbal Tyler Ervin a keď nám on chýba, tak je náš special team v totálnych srač… problémoch. Začnem s returnernom Darriusom Shepherdom. Bubba Ventrone, tréner special teamu Colts, zistil, že na returnoch nemáme žiadnu hrozbu a tak zámerne vkuse kopal krátke kopy, aby prinútil Shepherda s loptou bežať. Na siedmich returnoch sa mu podarilo 25-yardovú lajnu preťať len raz a keď spravil fumble za stavu 28-28, tak Colts postavil do pozície na field goal, aby išli do vedenia. Pri tomto fumbly s lopotou bežal tak, ako keby sa mu nič stať nemohlo a držal ju len v jednej ruke. Akosi zabudol na pravidlo dvoch rúk na lopte, ktoré sa učia už deti a spravil obrovskú chybu, ktorá nás dostala do zložitej pozície. Shepov príbeh je inšpirujúci, pravidelne sa mu darí v training campoch, ale keď príde na ihrisko, tak robí len chybu za chybou. Myslím si, že tu sa jeho púť končí. Je mi to ľúto, ale už toho bolo až až.

A čo povedať k punterovi JK Scottovi… Jeho otrasná hra znamenala to, že Colts svoje útočné drivy pravidelne začínali v strede ihriske. Naopak naše sa takmer nonstop po punte začínali pred vlastnou end zónou. To je obrovský rozdiel. Hralo sa v uzavretej hale, bez vetru a on mal obrovské problémy. Na troch puntoch mal otrasný priemer 39 yardov, pričom ani jeden punt nepreletel hranicu 40 yardov. Scott je extrémne nekonzistentný a keď sa nášmu útoku, či obrane nedarí, tak to musí byť on, kto im pomôže a súperovi nedopraje drive z polovice ihriske, ale prišpendlí ich pred vlastnou end zónou. V tomto zápase to bolo do očí bijúce a myslím si, že je čas povedať ďakujem a ísť ďalej.

Jediný, koho môžeme v special teame pochváliť je kicker Mason Crosby. Ten v tejto sezóne premenil 13/13 pokusov o field goal a je tak jediným kickerom v NFL, ktorý v tejto sezóne nemá ešte ani jeden miss. MONEY MASON.

AKO TO ZVLÁDOL LAFLEUR?

V prvom polčase som bol z jeho game planu v extáze. Obranou Colts sme prechádzali bez problémov a ten play dizajn pri touchdowne Big Boba bol parádny. Safety sa stiahol k Sternbergerovi a tým sa stred ihriska uvoľnil pre Boba. Keby sa safety drží Boba, tak Sternberger je úplne voľný pre touchdown. To bola perfektná play. V prvom polčase mu prakticky nemám čo vytknúť a 28 bodov proti tejto obrane je skvelý výkon. Fumble nejde na neho a ani Rodgersova interception – ten hod totálne podhodil.

V tretej štvrtine sa nášmu útoku nedarilo, ale vo väčšine prípadov to nemôžem hodiť na play-calling. Plays, kde spochybňujem jeho play-cally sú na krátkych downoch. Na tom 4th&1 sme sa rozhodli, že ideme hrať. Rodgers trošku prehodil Williamsa a bol z toho turnover na downoch. Rodgers po zápase povedal, že tá play bola dizajnovaná pre Adamsa, ale ten bol pokrytý (zdvojili ho) a second read bol Jamaal. Zároveň si Aaron priznal, že ho tam trošku prehodil.

Keď to mám zhrnúť, tak mu vyčítam najmä tie play-cally na 3rd&1 a 4th&1 v tretej štvrtine. To mu zatiaľ fakt hrubo nejde a opakuje sa to zápas čo zápas. Je agresívny, ide si po to, to je na ňom pekné. Ale hlavne ten play-call na štvrtom downe mi bol proti chuti. Príde mi to tak, že chce, aby to bolo vždy pekné. Ale niekedy tam treba pred Jonesa postaviť Garyho, alebo Zeeho ako leading blokára a prebiť to silou. Ako sa hovorí, čo nejde silou, ide väčšou.

Inak na jeho adresu v tomto zápase ohľadom play-callingu nemôžem povedať nejaké veľmi negatívne slová a hráči proste musia na ihrisku robiť to, čo sa od nich vyžaduje. Rodgers tam musí trafiť dvakrát úplne voľného MVS, alebo hráči musia spraviť blok tam, kde sa spraviť má. Matt našiel recept na obranu Colts, ktorý fungoval a dokázali sme ich obranu atakovať hlbokými loptami, v čom obrana Colts vyniká. No a keď v NFL väčšinou skórujete 31 bodov, tak by ste mali vyhrávať. Ale dajte k tomu 4 turnovers a …. prehráte si to sami. Dokonca v štvrtej štvrtine nakreslil potenciálny deep pass na MVS, ktory bežal deep post routu v back side. Matt vedel, že Adamsa budú zdvojovať. Boli v cover 1 a k Adamsovi sa sťahoval deep safety. To nechalo MVS v súboji 1 vs 1. MVS svoju routu zabehol nádherne a bol voľný. Ak by ho Rodgers uvidel, tak je možné, že MVS by bol hrdinom. Matt skutočne prišiel na to, ako atakovať túto obranu hlbokými prihrávkami a využíval to, že Adamsa zdvojovali. Toto bol za mňa perfektný play dizajn a play call proti tomu, s čím na nás prišla obrana Colts. Preto nechcem veľmi potvrdiť to, že ten útočný kolaps bol hlavne na jeho pleciach. Viacej to prisudzujem tomu, že sme proste na ihrisku nerobili tie najlepšie rozhodnutia.

Mnohí spochybňujú jeho play-call v predĺžení, kde MVS spravil drop. Ale za mňa to trafil perfektne, len hráči totálne nespravili to, čo spraviť mali. Tento play-call bol run-pass option a Rodgers spravil správne rozhodnutie. Na ľavej strane sme mali parádny matchup, len Lazard s Tonyanom výnimočne nedokázali udržať svoje bloky a tým došlo k stopke a nešťastnému fumblu. Keby Tonyan a Lazard dokážu spraviť svoje bloky správne (čo ich dokážu spraviť v 9/10 prípadov), tak to nie je len prvý down, ale omnoho viacej a možno aj rozhodujúci touchdown. Skvelý play-call proti tomu, čo mali na ihrisku Colts, ale prevedenie otrasné od všetkých troch aktérov.

Takýto podobný play-call sme zahrali aj na EQ. V tomto prípade si Tonyan aj MVS splnili svoju povinnosť a bola z toho veľmi pekná hra pre EQ. Zopakujem to.. takýto blocking pri tom fumble, tak sme mohli zápas rozhodnúť. Takáto je tenká hranica medzi úspešnou hrou, ktorá vám vyrazí dych a totálnym babráctvom.

Inak EQ keď bol na ihrisku, tak bojoval čo to dalo a to sa mi veľmi páčilo. Tu je jeho skvelý blok pre Aarona Jonesa:

Najskôr v zápase naživo som nadával, keď sme mali na ihrisku 12 hráčov v obrane a prišla penalta. Ale keď som si to pozeral znova, tak Matt to spravil zámerne, aby zastavil čas. Potvrdil to aj na pondelkovej tlačovke. Toto sme už v tejto sezóne videli v podaní trénera Titans Vrabela. Jednalo sa o situáciu 1st&5 a to je najhoršie pozícia, v ktorej môžete byť. Pretože šanca, že Colts udržíte na ďalších troch hrách je malá. Bolo to pred 2-minute warning. Keby Colts zahrali behovú hru do 2-minute warning a potom by získali prvý down, Packers by čelili ďalšiemu 1st&10 a do konca by zostávalo 1:55. Ak by sa im aj Colts podarilo zastaviť, tak by loptu dostali späť hlboko vo svojom teritóriu a do konca by zostávalo 25-30 sekúnd. V podstate by sme prehrali. Takto Colts dostali vďaka penalte za 12 hráčov 1st&10 ešte pred 2-minute warning. Matt nám v tomto momente dal šancu zo zápasom ešte niečo urobiť. Skvelá práca coach.

Aaron Jones si s Jamaalom Williamsom v tomto zápase rozdelili snapy presne 50/50. Pod LaFleurom sme prehrali sedem zápasov. Čo majú tieto zápasy spoločné? Aaron Jones mal v nich pod 20 dotykov s loptou. No keď ich má nad 20, tak sme 11-0. Nemám nič proti Jamaalovi. Je to skvelý hráč, ale viacej dotykov by mal dostávať práve Jones.

OFENZÍVNA LAJNA SI ZASLÚŽI NÁŠ REŠPEKT

Myslím si, že naša ofenzívna lajna odohrala proti kvalitnému frontu Colts veľmi kvalitný zápas a to aj napriek tomu, že opäť musela čeliť zraneniu a prehadzovaniu pozícii počas zápasu. Center Corey Linsley si zranil chrbát v prvom drive zápasu. Na jeho miesto sa presunul Elgton Jenkins a na post ľavého guarda sa postavil nováčik Jon Runyan. Musím povedať, že okrem jedného vyššieho snapu som nepocítil rozdiel v hre našej OL. Jenkins hral výborne a nováčik Runyan ho dokázal zaskočiť bez najmenších problémov. Dokonca spravil kľúčový blok v súboji 1 vs 1 proti DeForestovi Bucknerovi pri Jonesovom behovom touchdowne. Nechcem to zakríknuť, ale tu sme zrejme našli ďalšieho výborného ofenzívneho linemana v neskorších kolách draftu.

LT David Bakhtiari bol našim najlepšie hodnoteným ofenzívnym hráčom v tomto zápase a okrem jedného holdingu pri run bloku som si nič signifikantné nevšimol. Proste tradične skvelá práca od Baka.

Keď sa na to pozerám, tak si dovolím tvrdiť, že toto môže byť naša ofenzívna lajna v budúcej sezóne: Bak-Runyan-Jenkins-Patrick-Turner. Elgton hrával na college ako center a nemyslím si, že sme v absolútne neriešiteľnej situácii ohľadom nového kontraktu Linsleyho a nemáme na krku nôž.

FROM HERO TO ZERO

Wide receiver Marquez Valdes-Scantling hral skvelý zápas. Predvádzal skvelé bloky pre svojich spoluhráčov (14!!!!!! run blokov) a zahral dôležité hry. Bez jeho 51-yardovej DPI a nádherného 47-yardového catchu by sme sa nikdy do predĺženia nedostali. V predĺžení prišiel o loptu svojou vlastnou chybou a my sme kvôli tomu prehrali. Avšak osobne teraz na neho útočiť nejdem. Hral fakt dobrý zápas a spravil de facto dve chyby. Prvá bola vtedy, keď bežal deep routu, ale Rodgers hádzal back shoulder a spomínaný fumble. Plus keby ho Rodgers dvakrát trafí ako má, keď bol voľný, tak je jeho odkaz ešte silnejší. Ten jeho catch 47-yardový catch prišiel po skvelom play-calle. Proste postavte svojho W3 do stredu ihriska proti coverage Tampa 2 a závod môže započať. Parádny play call, krásny catch MVS a škoda, že to trošku Rodgers podhodil. Mohol to byť aj touchdown.

Tento zápas sme s chalanmi pozerali spoločne a hneď som im hovoril, že Rodgers si na sideline niečo pripravoval s MVS. Pred našim posledným drivom v závere štvrtej štvrtiny bol záber na Aarona, ako prišiel za MVS, niečo mu povedal a MVS len pokýval hlavou v zmysle „oukej“. Následne chytil lopt na 3rd&10 v strede ihriska. Rodgers po zápase povedal, že pred týmto drivom prišiel za ním a povedal mu, že jednu takúto loptu mu pošle a bude ju musieť chytiť. Je vidieť, že Aaron mu verí a chalana treba teraz podporiť. Konečne zabral, začal hrať futbal posledné tri zápasy a bude to smutné, ak ho táto chyba psychicky položí. Podporme ho a tí fanúšikovia, ktorí sa mu vyhrážajú smrťou nech idú do prdele… Toto ma veľmi sklamalo a hanbím sa za to, že medzi nami sú aj takíto „fans“…. Skritizovať oukej, ale vyhrážať sa smrťou je humus.

Zaujímavosťou je, že toto bol jeho prvý fumble v 42 zápasoch v NFL.

Davante Adams v tomto zápase zachytil 7 prihrávok pre 106 yardov a 1 touchdown. Už sme sa dostali do bodu, kde je taký dominantný, že tieto čísla si ani nevšimneme. Adams odohral o 10 štvrtín menej, než hocijaký iný líder NFL v nachytaných yardoch a aj tak je Adams pozadu iba o 55 yardov. Jeho 10 touchdownov je len o jeden pozadu od lídra NFL. Opakujem. Odohral o 10 štvrtín menej, než líder! To sú šialené čísla. WR1.

WR Allen Lazard v tomto zápase odohral len niečo okolo 30 snapov a jeho návrat sa niesol v ľahšom vyťažení. LaFleur ho zrejme ešte nechce príliš vyťažovať.

DEFENZÍVNA LAJNA

Musím povedať, že v prvom polčase sa mi hra našej D-line veľmi páčila. Proti skvelej OL Colts dokázali zastavovať behy a konečne sa na nich pozeralo dobre. Videl som tam energiu a vôľu. To sa ukázalo aj v závere zápasu, kde svojou bojovnosťou dokázali robiť OL Colts problémy a tí mali proti ním nenormálne veľa holdingov. Musím podotknúť, že to holdingy skutočne boli. Konečne som tam videl to srdce. Za toto majú chalani u mňa plus.

Kenny Clark neodohral nejaký dominantný zápas, ale proti Quentonovi Nelsonovi si viedol obstojne. Dovolím si tvrdiť, že proti Nelsonovi s Kellym ovplyvňoval hru viacej, než DeForest Buckner proti nášmu stredu OL. To je skutočne dobrá práca a takéto výkony od neho potrebujeme.

V tomto zápase sa mi opäť veľmi páčil Rashan Gary. Dokázal vytvárať tlak na Riversa a darilo sa mu aj proti behu. Dokonca aj PFF ho označili za nášho najlepšieho defenzívneho hráča v tomto zápase. Napočítali mu 4 tlaky na QB a 2 behové stopky. Už je skutočne čas na to, aby hral pred Prestonom Smithom. Ten opäť odohral slabý zápas a „korunkou“ boli tie jeho dva offsidy. Pre zaujímavosť, ako som spomínal, Gary je našim najlepšie hodnoteným obrancom v tomto zápase a Preston najhoršie hodnoteným obrancom. A Rashan v tomto zápase odohral o 30 snapov (takmer 50%) menej, než Preston..

Celkovo sme mali na Riversa 11 tlakov, čo proti takto výbornej OL nie je vôbec zlý výkon. Keby sme to mali trošku variabilnejšie.. že? Hneď by to vyzeralo ešte lepšie..

V obrane sa mi ešte páčili ILB Kamal Martin, DB Darnell Savage a DB Adrian Amos. Kamal bol na ihrisku najmä v úvode zápasu, kým Pettine neprešiel do dime package, a keď bol na ihrisku, tak sa našej obrane darilo. Potom sa z nejakého dôvodu zo zápasu vytratil. Absolútne nechápem prečo… My musíme prejsť do dime a nechať sa zotročiť…

Pozitívne je aj to, že v tomto zápase sme mali až 10 zrazených prihrávok, pričom zrazenú prihrávku si pripísalo hneď 9 rozdielnych hráčov.

AARON RODGERS

Aaron neodohral úplne perfektný zápas. Mal tam niekoľko nepresností, plus hodil íčko, ktoré ide na jeho tričko. Ale na druhú stranu to nebol ani zlý výkon a opäť predviedol niekoľko parádnych hodov. Trošku ma však hnevá jeho manažment času v našom záverečnom drive. Plus pri tej poslednej play na treťom downe mal napravo úplne voľného Tonyana pre touchdown. Škoda, že sa od začiatku zameral na Adamsa, ktorého Colts zdvojili a my sme kopali len field goal. Keby si chvíľku skenoval ihrisko, tak máme jednoduchý touchdown a vyhrali by sme…