Poníženie na úvod sezóny.

Ako povedal coach Matt LaFleur po zápase na tlačovke… Toto bolo proste poníženie. Saints prišli na tento zápas pripravení hrať futbal a my si asi užívať slnečné lúče Floridy… Hneď na úvod musím povedať, že dávam cheeseheadu dole pred celým tímom Saints, trénerom Paytonom, defenzívnym koordinátorom Allenom, či trénerom secondary Richardom. Odviedli famóznu prácu, z ich strany to bol krásny futbal a gratulujem im k víťazstvu. Na ihrisku boli jediným futbalovým tímom, ktorý prišiel do Jacksonvillu hrať hru s názvom futbal a zaslúžene vyhrali.

My sme tento zápas podcenili a na tlačovke to priznal aj sám Aaron Rodgers keď povedal, že sme možno zobrali tento zápas ako garantovaný a mysleli si, že sa len ukážeme na ihrisku a vyhráme. Dodal, že si mysleli, že dokážu vzduchom prechádzať a ihriskom proti hocikomu, koho tam Saints postavia (tejto problematike sa bude venovať trošku neskôr v tomto článku). Presne tak mi to aj pripadalo a aspoň ma teší to, že si to priznajú a nevyhovárajú sa na všetko ostatné. Obrana mi prišla celý zápas dezorientovaná, hráči Saints behali po ihrisku úplne voľní a útok nemal v sebe kúštik kreativity.

NAJLEPŠÍ HRÁČ ZÁPASU NA STRANE PACKERS – Saints spravili všetko čo bol v ich silách preto, aby to urobili pre našich fanúšikov čo najťažšie dostať sa na zápas do Jacksonvillu, ale tí aj tak v hľadisku vytvorili pre náš tím úžasné domáce prostredie. Naši fans opäť dokázali to, prečo sú spoločne s fanúšikmi Steelers považovaní za vôbec tých najlepšie cestujúcich fanúšikov v NFL. Ak mám určiť nášho najlepšieho hráča v tomto zápase, tak to budú fanúšikovia Packers na štadióne. Parádna práca.


AARON JE EŠTE NA HAWAI?

  • QUARTERBACK A – skompletoval 14/20 prihrávok pre 148 yardov a 5 hodených touchdownov
  • QUARTERBACK B -skompletoval 15/28 prihrávok pre 133 yardov a 2 otrasné interceptions

Keby sa pozriete na štatistiky oboch quarterbackov v tomto zápase bez toho aby ste videli ich mená, tak by ste si mysleli, že mal Aaron Rodgers krásny a jednoduchý zápas, pričom Winston nezostal nič dlžný svojej povesti. Avšak realita je úplne iná. Toto nebol Aaron Rodgers, ktorého sme videli v minulej sezóne. Toto bol Aaron Rodgers, ktorého sme videli dva/tri roky dozadu, keď sme začali uvažovať nad draftovaním quarterbacka. Neviem, či je Aaron mysľou ešte stále na Hawai so svojou snúbenicou, či manželkou, alebo čo mu to už vlastne je… Budíček!! Toto nebol štvrtý zápas preseason, ale už prvý zápas regular season proti konferenčnému rivalovi!! Aaron bol od začiatku zápasu mimo rytmu, netriafal svoje hody na čas, veľa váhal, lopty prehadzoval a robil otrasné rozhodnutia. Toto fakt neznie ako quarterback, ktorý mal v minulej sezóne najlepší útok v NFL a vyhral svoje tretie ocenenie MVP.

Po zhliadnutí záznamu musím konštatovať, že ofenzívna lajna nehrala až tak zle ako som to cítil počas zápasu. Po väčšinu času mal Rodgers dostatočnú protekciu na to, aby hodil loptu na čas, povedal to aj on sám po zápase. OL hrala dostatočne dobre na to, aby sme mohli vyhrať. Avšak boli tam chyby a náznaky zhoršenia oproti minulej sezóne. Napríklad pri tej interception rookie right guard Royce Newman okamžite prehral svoj súboj a Rodgers nemal kam z pocketu utiecť, nakoľko left guard Lucas Patrick tiež prehral svoj súboj. Kým sa nám nevráti Bakhtiari a Jenkins sa nepresunie späť do stredu, tak to budeme musieť nejako vydržať a prekúsať sa cez to. Patrick (pustil 3 tlaky na QB, ale v behovej hre vyzeral oukej) a Newman (pustil 2 tlaky na QB, ale v behovej hre veľmi slabé) mali v tomto zápase veľké problémy a nebudem sa diviť, ak by teraz dostal priestor aj Jon Runyan. Zápas nevyšiel ani RT Billymu Turnerovi, ktorý pustil 3 tlaky na QB a mal najhoršiu pass-blocking efektivitu z našej OL v tomto zápase.

Elgton Jenkins odohral na ľavom tacklovi skvelý zápas. Odohral 41 pass-blocking snapov, na ktorých nepustil ani jeden sack, ani jedno hurry a len jeden tlak na QB. Plus k tomu si pripísal dva tackles pri oboch íčkach v podaní Rodgersa. Rookie center Josh Myers hral tiež kvalitne a za celý zápas pustil len jeden tlak na quarterbacka. AK niekoho zaujímajú známky PFF (mňa nie), tak pre zaujímavosť môžem dodať, že tento portál mu udelil najvyššiu pass-blocking známku spomedzi všetkých rookie ofenzívnych linemanov. Celkovo bola jeho známka 8. najvyššou spomedzi všetkých rookie inside ofenzívnych linemanov. Celkovo po zhliadnutí záznamu som mal ten pocit, že v pass protection vyzeral dosť dobre, ale run blocking bol výrazne slabší. Čo je pomerne zaujímavé, lebo na college bol známy viacej kvôli run blockingu než pre pass blocking.

Zaujímavosťou je, že Rodgers bol 4/15 a 2 interceptions na hodoch, kde mal viacej ako 2.5 sekundy na hod. To je dostatok času na to, aby quarterback v NFL hodil loptu na svojich spoluhráčov. Na druhú stranu treba pochváliť Saints, ktorí odviedli skvelú prácu v downfielde a ich coverage bola po väčšinu času ukážková, kvôli čomu nemal Rodgers kam s loptou.

ZLOMOVÝ MOMENT ZÁPASU – Zápas sa zlomil v momente, keď Rodgers hodil interception pár yardov pred end zónou. Packers prehrávali 3-17 a loptu mali na 9-yardovej línii Saints. Hral sa druhý down a touchdown by nás okamžite katapultoval späť do zápasu. Ale Rodgers spravil doslova otrasné rozhodnutie, ktoré si priznal aj na tlačovke po zápase. Mal hrať checkdown, ale nezahral ho. Povedal, že si želá, aby loptu len odhodil do outu, alebo ju poslal okamžite na Aarona Jonesa, ktorý mal pred sebou len defenzívneho backa Saints. Ako vieme, nespravil ani jedno z toho a hodil ju priamo do rúk obrancu Saints, ktorý mal pred sebou prázdne ihrisko a mohol skórovať pick-six (neskôr v odstavci o zebrách sa vyjadrím aj k tomu, prečo mala byť táto interception anulovaná a Packers mali mať first down). Avšak zachránil náš Elgton Jenkins, ktorý ho na poslednú chvíľu tackloval. Saints následne skórovali touchdown a od tohto momentu to už s nami vyzeralo hocijako len nie dobre.

Jeho druhá interception prišla po ďalšom chybnom rozhodnutí. Z vlastnej end zóny sa snažil hodiť loptu na wide receivera Marquez Valdes-Scantlinga. Toho však prehodil hádam o päť yardov a keby bol úplne voľný, tak sám o sebe by to bol otrasný hod. Ale k tomu to ešte hádzal do double coverage, lebo si neskonroloval safetyho (čo povedal aj po zápase) a receiver nemal najmenšiu šancu niečo s tým urobiť… Len tak mi napadlo, snaží sa on kopírovať Jordana zo zápasu s Bills? 😛 Takmer úplne dve identické chyby spravil Jordan v prípravnom zápase s Bills. Toto sú chyby, ktoré Rodgers NIKDY nerobí, špeciálne v red zone, kde boli v minulej sezóne historicky-úspešným tímom. Mohli sme predpokladať, že to trošku klesne, lebo držať to na takej úrovni nie je veľmi v ľudských silách, ale nie až takto…

Ale toto neboli jeho jediné chyby. Ešte jedna veľká chyba prišla pri sacku, keď bol v druhom útočnom drive zápasu na 1st&10 sackovaný pre stratu 11 yardov. Toto sa mu stávať nemôže. Tam mal kopec času na to, aby loptu odhodil a išiel na ďalší down. On si ju však podržal a prišiel sack. Ďalšie veľmi netypické zlé rozhodnutie v podaní Rodgersa. Túto chybu si tiež priznal na tlačovke po zápase a povedal, že to mal proste odhodiť. Táto jeho chyba bola drive killerom a o dva downy neskôr sme puntovali. Pri tejto play ma pomerne nahnevalo to, že Jenkins prišiel za Rodgersom, ktorý bol na zemi a podal mu ruku, že mu pomôže postaviť sa. Rodgers to ale odmietol, odpľul si a začal tradične nespokojne krútiť hlavou. Prakticky od tohto momentu už celý zápas len krútil hlavou a keď ho vidíme v takomto rozpoložení tak už vieme, že to z jeho strany nebude ideálny zápas…

V úvode som spomínal, že Rodgers nehral v rytme a veľa váhal. Tu si dáme len také rýchle ukážky. Hrá sa 3rd&7 a na crossing route má úplne voľného running backa Aarona Jonesa, ktorému nestíha inside linebacker Kwon Alexander. Rodgers ale váha a loptu doručuje neskoro a mimo rytmu. Keby lopta príde do Jonesových rúk na čas, tak je to jednoduchý prvý down.

Tu máme rovnaký prípad. Nechápem, na čo tu Rodgers čakal. V minulej sezóne mu takéto lopty lietali z ruky vždy na čas a boli z toho jednoduché plusové yardy. Ale teraz proste váha a ja netuším prečo. Je úplne mimo rytmu a spoluhráčov stavia do zložitých situácií. Aj v minulej sezóne hodil dve íčka proti Bucs, ale tam proste nebol takto mimo rytmus. Takto zle som ho nevidel hrať už dlho…


JORDAN LOVE

V štvrtej štvrtine bolo už o osude zápasu rozhodnuté a na ihrisku sa tak dostal aj náš mladý quarterback Jordan Love, ktorý si tak trošku nahradil vynechaný zápas v preseason proti Jets kvôli zraneniu. Na ihrisku už nehral s Adamsom, Jonesom, Dillonom, či MVSkom, ale Malikom Taylorom, Amari Rodgersom, Kylin Hillom či Randallom Cobbom. A môžeme povedať, že sa mu darilo dosť dobre. Skompletoval 5/7 prihrávok pre 68 yardov. Dve neskompletované prihrávky prišli na dvoch smolných plays. Na prvej hádzal dlhú loptu na wide receivera Malika Taylora, kde to vyzeralo tak, že cornerback si Marshon Lattimore pomohol faulom, ale nepískalo sa. Druhú prišla po tom, ako hodil nádhernú loptu medzi dvoch obrancov do tesného okienka ku ľavej postrannej čiare priamo do rúk Allena Lazarda, ten loptu zachytil, nohy udržal v ihrisku, ale následný hit mu loptu vyrazil z rúk, škoda. Jordan dokázal s loptou hýbať, v pockete nepanikáril, doručil ju svojim receiverom tak ako mal a škoda toho strateného fumblu v úplnom závere pred end zónou. Pass rush Saints sa k nemu dostal z pravej strany a loptu mu vyrazil z rúk. Celkovo by som povedal, že po Jenkinsovi bol Love našim druhým najlepším útočným hráčom v tomto zápase.

Kto by to bol povedal, že to bude práve Jordan Love, kto v prvom zápase sezóny ako prvý quarterback Packers premení tretí down do prvého (len 1/10 tretích downov počas celého zápasu. Rodgers nepremenil ani jeden) a že prvá zachytená prihrávka Randalla Cobba po návrate do Green Bay bude práve od Jordana pre 32 yardov? Inak Cobb prakticky skoro vôbec nebol na ihrisku. Keď bol na ihrisku Rodgers, tak tam boli najmä Adams, Lazard a MVS. Cobb tam bol len na pár snapov a jeho prvý target prišiel až vtedy, keď bol na ihrisku Love. Celkovo za celý zápas odohral len 15 ofenzívnych snapov. Vyzerá to tak, že Matt LaFleur moc nerieši Rodgersove kamarátstva, stavia na ihrisko svojich najlepších hráčov a quarterback/generálny manažér nebude asi veľmi nadšený, ak jeho najlepší kamarát bude rotovať na postrannej čiare celú sezónu. A aby som nebol zlý, tak LaFleur postavil Cobba na ihrisko na štvrtom downe, keď sa zápas ešte dal otočiť. Randall odbehol krásnu whip route, bol úplne voľný, ale Rodgers to hodil prakticky nikomu. Mal šťastie, že tam prišiel flag na Big Boba, ktorý flagom bol… Môžeme vidieť, že Adams bol v double coverage, keby to prečítal správne, veril svojmu kamarátovi a poslal to na Cobba, tak to mohol byť možno aj touchdown.


COACH LAFLEUR TO NEZVLÁDOL

Počas jeho doterajšieho pôsobenia v NFL sme mu mohli vyčítať len dve veci. V niektorých zápasoch nie sú jeho hráči proste ready na zápas a keď sa začne prehrávať, tak máva tendencie upustiť od behov a začne to silou mocou tlačiť do vzduchu. V tomto zápase sa objavili obidve tieto jeho slabiny. Ale ani on sa za nič neskrýval a povedal: „Naši chalani sa budú musieť dlho a tvrdo pozrieť na seba v zrkadle. A začína to so mnou. Očividne som týchto chalanov nepripravil na zápas a potom sa stane toto, keď hráte proti dobrému tímu.“ Po prvýkrát sa nám pod jeho vedením stalo, že v zápase neskórovali ani jeden touchdown (37 zápasov).

Útoku chýbala kreativita, potrebný balans a celkovo som nechápal, čo sa to tam vlastne deje. Počas prvých troch štvrtín sme mali len 8 behových pokusov!! Ohromne veľa sme hrali v empty formácii, nebol tam žiadny poriadny motion, jet sweepy, rozhýbanie toho útoku a trošku útočnej kreativity. Saints robili presne to, čo proti nám hrali Bucs. Hral 2-high man a verili svojmu frontu, že dokáže vytvoriť tlak v štyroch hráčoch. Po uplynutí celej offseason sme na to nemali žiadnu odpoveď a nedokázali sme upraviť svoj gameplan počas zápasu. To, že sme prehrávali celý zápas určite nepomohlo, ale mali sme šance na reparát. LaFleur a Packers celé leto vedeli, že v tomto zápase budú na defenzívnom tacklovi hrať Malcolm Roach, Christian Ringo a Shy Tuttle.. Malcom Brown je fuč a Onyemata je suspendovaný. Keď by som videl 2-high man look obrany Saints, tak by som sa len usmieval a nonstop to behal do A-gapu s Dillonom a atakoval túto ich najväčšiu slabinu… Prinútil by som ich stiahnuť toho jedného deep safetyho viacej do boxu a krásne sa mi potom otvorí priestor na play actions a deep balls… Ale my namiesto tohto prídeme s empty formáciami v heavy shotgune, čiže ideme hrať priamo do ich kariet… Kto mi vysvetlí aké tu boli rozumové pochody? Lebo ja tomu absolútne nechápem…

Inak najviac ma dostalo, keď sme si zobrali timeout pred štvrtým downom a potom sme zahrali play-action, samozrejme neúspešne. Povedzte mi, kto z obrany Saints nám mal skočiť na to, že to bude beh, keď celý zápas nebeháme a kašleme na to? Na tom neskočil hádam nikto ani pred TV…

Pôsobilo to na mňa tak, ako keby chceli za každú cenu na každej play skórovať 25 bodov a okamžite ísť do vedenia. Toto som ohromne kritizoval napríklad aj v zápase s Tampou, kde sme úplne upustili od behov a začali hrať empty formácie. Keď ide všetko podľa plánu a vedieme, tak je tento útok k nezastaveniu. Ale akonáhle je pozadu, tak ako keby opúšťame našu identitu, dostaneme sa do tiltu (kto hráva poker vie o čom hovorím) a snažíme čo najrýchlejšie dostať späť a vtedy prichádzajú problémy. Už to začalo hádam hneď v našom prvom drive, ked sme boli na vlastnej hádam 25 yardovej línii a išli sme hrať 4. down (aj keď sme ho premenili, ale tento call sa mi celkom páčil, avšak podstata zostáva rovnaká). Keď nabudúce vyhráme los, tak budem omnoho radšej, keď sa rozhodneme ísť na loptu ako prví a budeme si môcť ísť svoju hru. Úprimne by ma fakt zaujímalo, kto za toto môže. Či Aaron Rodgers alebo Matt LaFleur. Odpoveď sa zrejme nikdy nedozvieme. Ale vsadil by som si na Rodgersa, že sa snaží stať hrdinom a vtedy to ide dole vodou, keď upúšťame od nášho systému.

Všimol som si, že niektorí to hádžu na to, že naši chalani nehrali v preseason ani jeden snap. Ale nezabúdajme, že s úplne rovnakým prístupom a ešte obmedzenejším training campom počas minuloročnej prípravy sme v prvom zápase sezóny skórovali 43 bodov. Máme teraz nových chalanov v OL, ale táto trojka hrala v preaseason pomerne dosť. Problém by som hľadal niekde inde a nie tu. Tie extra tri/štyri drivy v preseason by pre útok nič neznamenali. To som si takmer istý. Pre obranu možno aj áno, ale k tomu o trošičku neskôr.

Ak môžem niekoho z útoku pochváliť, tak to bude running back AJ Dillon. Za mňa mal dostať jednoznačne viacej priestoru, mal len 4 behy na ktorých mal priemer pod 5 získaných yardov na jeden beh (4.8 yardov.. pre porovnanie Aaron Jones mal priemer 1.8 yardov na jeden beh) a na ihrisku ukázal silu a odhodlanie. To sú dva atribúty, ktoré v tomto zápase neukázal skoro nikto. Minulý týždeň nám LaFleur povedal, že hneď 27 hráčov obdržalo aspoň jeden hlas v hlasovaní o tímového kapitána. Hneď 10 hráčov malo mať dvojciferný počet hlasov. Na tím, ktorý má podľa tohto tak veľa lídrov si nie som celkom istý, či niekto okrem Dillona a Jenkinsa išiel v tomto zápase príkladom. Ako do pekla sa môže s toľkými lídrami stať, že celý zápas takto prespíte?!!


NOVÝ DEFENZÍVNY KOORDINÁTOR =ROVNAKÉ PROBLÉMY

Nech už bol náš defenzívny gameplan hocijaký, tak je nad Slnko jasné, že hráči tomu neporozumeli. Saints hrali bez Michaela Thomasa, no ich receivers si po ihrisku behali totálne, ale že totálne voľní. Vždy sme mohli vidieť od našich hráčov v secondary, ako len rozhadzujú rukami a dávajú svojim spoluhráčom najavo, že očakávali od nich nejakú pomoc. Komunikácia v obrane bola otrasná a celé to pôsobilo strašne dezorientovane.

Pass rush nedokázal vytvárať tlak na quarterbacka Jamies Winstona (Gary mal 2 hity na QB a 4 tlaky na QB pri 16 pass rush snaopch – jednoznačne mal hrať viacej, Preston 1 hit na QB, Clark 3 tlaky na QB a nemali sme žiadny sack…) a ten keď bol náhodou pod tlakom, tak nemal problém ujsť z pocketu a získať yardy po svojich. Naša obrana nedala Sean Paytonovi jediný dôvod na to, aby mal pred ňou rešpekt. A ten im na oplátku ukázal totálny disrešpekt. Nemal problém ísť hrať 4th&7 na 41-yardovej línii a zacallovať tam tight end screen (!!!!!!!). Nemal problém ísť hrať 4th&goal z 3-yardovej línie aj napriek tomu, že viedol o 10 bodov… touchdown tam skóroval Juwan Johnson, keď Amos úplne nepochopiteľne hral radšej hráča než loptu, keď bol v perfektnej pozícii na to, aby ju zrazil a spôsobil turnover… Tu Winston hádzal loptu počas toho, ako bol Gary priamo na ňom a proste to skúsil, bol to štvrtý down a nemal čo stratiť… Mali sme to využiť, ale Amos totálne vypol… nepochopiteľne… Z turnoveru a stavu 0-10 sa išlo na 0-17.

Matt LaFleur nám celú offseason hovorí o tom, ako chce od svojich hráčov, aby na line of scrimmage atakovali hráčov súpera a robili im život ťažkým ako to len ide. Veľa kritizoval off coverage, že takto proste nemôžu hrať. Preto sa kontrakt nepredĺžil Mikeovi Pettinovi a priniesol si svojho vlastného chlapa, ktorý by s ním mal byť na rovnakej vlne. Ale v tomto zápase sme to nevideli. Opäť sme hrali kopec off coverage a Saints to krásne využívali vo svoj prospech. My hráme s komplet našou starting secondary proti útoku Saints, ktorý tam nemá Thomasa, ďalších receiverov poriadne ani nepoznáme a hráme dosratí v off coverage, aby sme im nepustili big play… Dajte Paytonovi toľkoto priestoru a ten vás zožerie zaživa…

Na druhú stranu secondary Saints je oslabená, nemá s kým na cornerovi poriadne hrať, na chvíľu im zo zápasu vypadne aj Lattimore, ktorý sa zranil, a proti ním stojí kompletne zdravý minuloročný najlepší útok v lige, ale ich cornerov môžete vidieť na line of scrimmage celý zápas ako prišli hrať futbal. Doslova tam na nás kričia, poďte hrať futbal a ukážte, že sa dokážete cez nás uvoľniť. A my sme to ani nedokázali… Tento tweet Aarona Naglera nádherne opisuje túto situáciu, ktorú som vám opísal. Všimnite si našich hráčov, kde stoja a ako tam stoja nepripravení, hlavy otočené hocikam a totálne dezorientovaní… Nemajú poňatia čo robia a to do snapu zostávajú 2 sekundy…

Inak v tomto zápase sme skúsili párkrát zahrať press coverage a viete ako to dopadlo? Puntom a rýchlou stopkou.. Fakt nechápem, prečo sme to proti neskúsenému útoku Saints nerobili častejšie…

Nový defenzívny koordinátor Joe Barry prišiel práve preto, aby sa v obrane zlepšila a zjednodušila komunikácia. Aby hráči nemuseli toľko rozmýšľať, ale mohli hrať. Prišiel preto, aby dokázal postaviť hráčov do pozícií, kde dokážu zahrávať plays a byť užitočnými pre svoju obranu. Avšak nič z tohto sme v prvom zápase nevideli. Mám dokonca pocit, že celkový zmätok v obrane, sebavedomie, či intenzita boli ešte horšie než za Pettina. Jediný rozdiel som videl v tom, že už sme nehrali toľko v light boxe a na ihrisku sme videli viacej defenzívnych packages s dvoma tradičnými ILBs (Barnes a Campbell). O tom svedčí aj snap count, keď Campbell odohral 90% defenzívnych snapov a Barnes 76%.

Všetci určite viete, že od samotného začiatku som nebol najväčším fanúšikom angažovania Barryho a bol som jasný „Leonhardovec“. Ale Jim nás odmietol a my sme prijali Joea. Hneď v prvom článku som napísal, aby sme ešte neplakali za Pettinom, ale veril som Mattovi, že vie čo robí a nemám zatiaľ ani veľmi dôvod mu neveriť, nakoľko drvivá väčšina jeho asistentov ktorých doposiaľ prijal (okrem Mennengu) sú úspešné akvizície. Preto som si povedal, že dám Barrymu šancu a neodpíšem ho hneď na začiatku. Toto bol zatiaľ len prvý zápas a každému musí byť jasné, že zmeny sa nerodia okamžite. Chce to čas. Ak niekto veril, že zmena na pozícii DC sa okamžite prejaví od prvého weeku tak je šialenec, lebo toto nie je Madden… Ale ja som osobne očakával aspoň to, že chalani budú na ihrisku pôsobiť pohodlnejšie a nie až takto stratene. Čakal som, že už tam budeme vidieť aspoň trošku, že akým smerom sa uberáme. Ale po tomto zápase mám pocit, že Pettine nikdy neodišiel. Ale úprimne si povedzme, v tomto zápase by podľa mňa nepomohla ani lepšia schéma. Ofenzívna lajna Saints doslova opanovala line of scrimmage, Dean Lowry, či Tyler Lancaster boli totálne mimo hru. Proste keď neovládate line of scrimmage, tak je totálne jedno, aké schémy máte…

Inak prečo mám pocit, že presne rovnakú play som už niekedy videl? Ale fakt že úplne rovnakú… off coverage na milión yardov, prešprintovanie Kinga a deep touchdown po ľavej strane… Asi len deja vu…Tento hráč proste off coverage hrať nevie… Prečo to vkuse robíme dokolečka dokola? Je čas postaviť na ihrisko Stokesa.


ZEBRY SA ZNOVA PREDVIEDLI

To by asi nebol zápas NFL, keby opäť nemusíme riešiť zebry a ich nezmyselné k°kotiny. V tomto zápase spravili dve obrovské chyby. Prvá prišla pri red zone interception v druhej štvrtine. V pozadí za Adamsom môžeme vidieť jasný holding hráča Saints na Dominiqua Dafneyho, ktorý si mimochodom všimol aj Troy Aikman a dokonca ho aj zakrúžkoval (čo je pre mňa veľké prekvapenie, že on si niečo takéto všimol). Jasné držanie dresu na ramene, veď ho tam skoro vyzliekol… Tu mal prísť jasný flag, ktorý mal anulovať interception a mali sme zahrávať 1st&goal takmer z goal line.

Druhá obrovská chyba prišla pri tom údajnom roughing the passer, ktorý bol odpískaný Zeeu Smithovi. Toto bol otrasný call, ktorý anuloval našu interception (Darnell Savage, ktorý sa mimochodom pri returne asi aj zranil, keď pri tackle hráča Saints spadol na rameno a už sa do zápasu nevrátil… toto bolí dvojnásobne). Keď si tú play rozoberiem, tak môžeme jasne vidieť, že to nie je late hit a Zee tam splnil všetko, čo NFL od hráčov vyžaduje. Nehitol quarterbacka pod kolena ani do hlavy. Svoju vlastnú hlavu dal do strany, aby ku kontaktu nedošlo práve hlavou. Hitol Winstona hneď po odhode, pričom ho rukami neoblapil a snažil sa dopadnúť mimo jeho telo, čo sa mu aj podarilo. Proste ukážková play, ako to vyžadujú od hráčov pravidlá. Ale oni toto odpískajú…

To už rovno dajme quarterbackom červený bezkontaktný dres, lebo už sa ich fakt nemôžete ako obrana ani len dotknúť. A toto kritizoval aj Tom Brady pár dní dozadu. Tu vám sem hodím video. Brady tu má na 200% pravdu… NFL by sa mala prebrať, lebo takto zabíja tento krásny šport…


ZRANENIA

V zápase sme mohli vidieť jedno vážnejšie zranenie a prihodilo sa tight endovi Josiah Deguarovi. Pri pokuse o blokoch ho obranca zasiahol kolenom do hlavy a on zostal len ležať na zemi. Nevyzeralo to vôbec dobre, ale po niekoľkých minútach sa dokázal postaviť a odísť z ihriska po svojich. Je preto pravdepodobné, že sa jedná o otras mozgu.

Zranenie sa prihodilo aj safetymu Darnellovi Savageovi, ktorý si pri dopade poranil rameno a už do zápasu nezasiahol.


ZÁVER

Bol to otrasný vstup do sezóny a musíme sa spamätať. Budúci týždeň hráme Monday Night Football proti Lions. Táto prehra prísť nemala, ale máme pred sebou ešte 16 zápasov regular season. Vyzerá to tak, že naša divízia nie je nejako našliapaná (Bears, Lions aj Vikings) prehrali a sever by mal byť náš. To znamená, že by sme mali mať aspoň jeden domáci zápas v playoff na Lambeau Fielde (klop, klop, klop). Keďže už máme prvú prehru za sebou, tak musíme zabrať ešte viacej a poraziť iných ťažkých súperov. Schedule ľahká nie je, ale mám tím, ktorý dokáže poraziť úplne každého. Hlavy hore a dať sa do tvrdej práce! Prehra ešte neznamená nič. Musíme ukázať svoj charakter a ako zareagujeme na túto prehru bude to najdôležitejšie. Zaujímavosťou je, že pod Mattom LaFleurom sme ešte nikdy neprehrali dva zápasy za sebou. Naša bilancia po prehrách je počas jeho éry 6-0, celkové skóre je 199-114 (+85) a priemerné skóre je 33-19. Nezabúdajme, že Tampa Bay minulý rok prehrala na domácom štadióne proti Saints 3-38 a nakoniec vyhrala Super Bowl. GO PACK GO!!!!!!!!!!!!