Druhý zápas preseason sa nedohral!

V našom druhom zápase preseason sme na domácej pôde Lambeau Fieldu nastúpili proti New Englandu Patriots, s ktorými sme mali aj dva vzájomné tréningy. Hrala sa štvrtá štvrtina, do konca zápasu zostávalo 10 minút a 29 sekúnd a Clifford viedol drive, ktorý bol na 25ke New Englandu Patriots, klopal na brány end zóny a snažil sa obrátiť skóre na stranu Packers. V tom momente to bolo 21-17 v prospech Patriots. Avšak pri skompletovanej prihrávke na Malika Heatha sa dvaja hráči Patriots zrazili a jeden z nich zostal ležať na trávniku. Bol to Isaiah Bolden, ktorý musel byť z ihriska odnesený rovno do sanitky a zdravotníci ho previezli do miestnej nemocnice. Bill Belichick prišiel za Mattom LaFleurom, navrhol ukončiť zápas a Matt s tým súhlasil. Zápas sa teda ukončil predčasne. Bolo nám oznámené, že Bolden bol z nemocnice prepustený a vyhol sa vážnemu zraneniu. Všetko by malo byť našťastie v poriadku.

ZOZNAM HRÁČOV, KTORÍ DO ZÁPASU NEZASIAHLI:

 • CB Eric Stokes (PUP)
 • CB Jaire Alexander (oddych)
 • RB Lew Nichols (rameno)
 • CB Corey Ballentine (rameno)
 • S Innis Gaines (len nedávno sa vrátil do tréningového procesu)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • OLB Rashan Gary (návrat z PUP)
 • ILB De´Vondre Campbell (členok)
 • LT David Bakhtiari (oddych)
 • T Caleb Jones (členok)
 • T Luke Tenuta (členok)
 • WR Bo Melton (hamstring)
 • TE Tyler Davis (ACL – koniec sezóny)
 • DT Kenny Clark (oddych)

Počas zápasu sa nám prihodilo niekoľko ďalších zranení:

 • FB Henry Pearson – zápas opustil pre zranenie kolena
 • S Tarvarius Moore – zápas opustil pre zranenie kolena
 • WR Dontayvion Wicks – zápas opustil pre zranenie hamstringu
 • C Jake Hanson – zápas opustil pre zranenie holene

JORDAN LOVE

Náš mladý quarterback Jordan Love odohral ďalší kvalitný zápas. Celkovo skompletoval 5/8 prihrávok pre 84 yardov, 1 touchdown a passer rating 137.5. Celkovo dostal dokopy tri útočné drivy.

V prvom mal len jeden passový pokus, kde to bola neskompletovaná prihrávka na H-backa Deguaru po tom, ako si jeho boot-action na wide receivera Christiana Watsona na crossing route obrana Patriots pokryla, avšak pri tejto play prišla aj penalta a následne prišiel fumble (k tomu neskôr).

V druhom začal prihrávkou do stredu ihriska na tight enda Luka Musgrava pre 10 yardov. Následne prišiel rollout, kde mal mať tight enda Musgrava vo flate, ale Patriots si to perfektne pokryli. Následne na 3rd&7 našiel svojho receivera Romeo Doubsa pre zisk 10 yardov. Od Jordana to bola perfektná lopta do tesnej coverage, veľké okno tam nebolo. Romeo bežal slant a Jordan mu to doručil na to správne miesto. Následne Romeo predviedol krásny contested catch a získal first down.

Ďalšia prihrávka smerovala opäť na tight enda Luka Musgrava, ale bol tu len zisk 3 yardov. LaFleur mu calloval tieto prihrávky do flatu v úvode zápasu, aby sa dostal do rytmu, avšak obrana Patriots ich perfektne pokryla. Následne sa neskompletovala prihrávka na receivera Jaydena Reeda na 3rd&4 a išlo sa puntovať.

Počas prvých dvoch drivov prakticky nemal čo ukázať, hráči boli nonstop pokrytí a tak dostal k dispozícii aj tretí drive. Tento drive obsahoval dokopy 5 plays pre 93 yardov a zakončil sa touchdownov. Tento drive sa začínal na vlastnej 7-yardovej línii a hneď na prvej play prišiel false start Elgtona Jenkins. Následný beh AJ Dillona priniesol 4 yardy a na 2nd&9 prišla play zápasu. Jordan Love skompletoval deep ball k pravej sideline na svojho receivera Romeo Doubsa pre zisk 42 yardov. Rozhodcovia tu najskôr zahlásili, že Doubs loptu nezachytil v ihrisku, ale LaFleur hodil challenge, ktorá ukázala jeho skvelú prácu chodidiel pri postrannej čiare a otočili svoje rozhodnutie na skompletovanú prihrávku. Jordanova lopta tu letela vzduchom 50 yardov a padlo priamo do koša. Tu sme mohli naplno vidieť jeho silnú ruku, kde to vyzeralo tak, že prakticky sa ani nesnažil dať do toho silu a len to hodil švihom zápästia.

Romeo Doubs na tejto play bežal go routu popri pravej sideline proti man coverage. Obranca mal dobrú pozíciu, keď ho svojim postavením prinútil bežať popri sideline. Jordan si počas svojho dropbacku prešiel pohľadom stred ihriska kde si udržal pohľadom Millsa a vedel, že napravo mu zostal súboj 1vs1 a loptu doručil perfektne. Musel ju hádzať viacej ku sideline, nakoľko corner mal dobré postavenie a keby to hodil viacej do vnútra, tak Doubs by sa k lopte nemusel kvôli cornerovi dostať.

Na nasledujúcej play sa Jordanovi rozpadol pocket, nemal nikoho voľného a tak sa správne rozhodol scramblovať. Po svojich získa 11 yardov a keď už spravil slide a vzdal sa, tak na neho skočil defenzívny lineman Patriots a obdržal tak penaltu 15 yardov za unnecessary roughness. Po tejto play naši hráči ukázali, že majú Jordanov chrbát a Zach Tom s Jonom Runyanom si okamžite brali Robertsa na koberček.

Prišiel beh AJ Dillona pre 5 yardov. Na 2nd&5 Jordan svojou laserovou prihrávkou po play-action našiel receivera Jaydena Reeda a ten skóroval 19 yardový touchdown. Pri tejto play odviedol skvelú prácu running back AJ Dillon, ktorý zachytil blitz a dal tak Jordanovi čas na to, aby sa hra mohla vyvinúť. Pri tejto play bol čas dôležitý, lebo v ceste prihrávky stál ešte linebacker a tak Jordan musel čakať, kým sa Reedova routa dostatočne vyvinie. Počas toho ako čakal, tak svojim pohľadom a menším pump fakom prilepil linebackerov v strede ihriska a vedel, že sa mu tam otvorí okno. Akonáhle sa mu otvorilo okno, tak loptu doručil s milimetrovou presnosťou, Reed predvádza krásny catch a skóruje touchdown.

Ako som už povedal v úvode, Jordan odohral ďalší skvelý zápas. Základy hry quarterbacka má zvládnuté na jednotku s hviezdičkou. Hrá sebavedomo, v rytme, na čas, prechádza si ready, pozná ich a vie kam sa má pozerať, dokáže manipulovať obranu očami, pod tlakom nepanikári, jeho hard count je legitímna zbraň, robí správne rozhodnutia a celý útok má pevne vo svojich rukách. V tomto zápase za mňa spravil len jedno trošku horšie rozhodnutie a to pri tej neskompletovanej prihrávke na Deguaru. Už bol mimo tackle boxu a za mňa mohol loptu radšej odhodiť do outu ako riskovať takýto hod pre potenciálny zisk dvoch, či troch yardov. A keď musím ako jedinú výčitku použiť takúto vec, tak asi bude ten chalan na tom ihrisku robiť niečo dobre. Viem, že je toto len preseason a nechcem nič hovoriť dopredu, ale okrem nepresností skutočne pri ňom nevidím žiadne iné nedostatky a mám pocit, že už aj tá presnosť sa zlepšuje.


MALIK HEATH

Nedraftovaný nováčik na pozícii receivera Malik Heath predviedol ďalší excelentný výkon a zastavilo ho iba to, že sa zápas ukončil predčasne. V tomto zápase zachytil 5 prihrávok na 5 targetoch pre 75 yardov. Opäť raz nám ukázal svoju fyzickú hru. V zápase bol na ňom niekoľkokrát cornerback Christian Gonzalez (tohtoročný výber v 1. kole), no Malik ho dokázal vykúpať a zachytiť cez neho loptu. Po dvoch zápasoch preseason je našim lídrom v počte zachytených prihrávok, targetov a nachytaných yardov. Čo sme od neho chceli, to doručil na vysokej úrovni. Ukázal silné ruky, schopnosť presadiť sa v contested catchoch, získavaní yardov po zachytení lopty, či v blokovaní pre spoluhráčov.

Pri jednej play quarterback Sean Clifford nespravil správne rozhodnutie, keď sa rozhodol hádzať loptu do tripe coverage v strede ihriska, ale Malik všetkých troch hráčov nejako odstavil a pripísal si 25-yardový catch. Pri tejto play Clifforda doslova vykúpil.


BEHOVÁ HRA

Hneď v našom prvom drive mali pekné behy Aaron Jones (1 beh pre 6 yardov) a AJ Dillon (2 behy pre 10 yardov) a potom prišiel fumble pri snape. Celkovo mal AJ Dillon 6 behov pre 25 yardov, Emanuel Wilson 15 behov pre 63 yardov, plus 2 zachytené prihrávky pre 15 yardov, a Patrick Taylor mal 4 behy pre 12 yardov a 1 touchdown, plus 1 zachytená prihrávka pre 5 yardov.

Naša behová hra sa mi páčila a to proti skvelej behovej obrane Patriots. Počas doterajšieho priebehu campu, sme mali problémy s behmi do stredu, ale v tomto zápae ako Dillon, tak aj Jones dokázali na takýchto behoch zbierať yardy. Emanuel Wilson spôsobil 6 missnutých tacklov a získal 43 yardov po prvom kontakte.

Áno, aj mne sa veľmi páči explozívny Emanuel Wilson a taktiež aj Tyler Goodson (ktorý je zranený a bude ho to stáť miesto v tíme podľa mňa), ale ak si necháme na úvodnej 53ke troch running backov, tak to za mňa bude Patrick Taylor. Proste má všetko, čo od tretieho running backa vyžadujete. Je schopným runnerom, je starterom v special teame, zahráva plays v passovej hre a je perfektným hráčom na blokovanie. Následne do practice squadu podpíšeme dvoch running backov a budeme ich povolávať na aktívnu súpisku (3x každý hráč). Aj minulý rok sme mali v úvodnej 53ke len dvoch running backov (len za to, že to nebude niečo bez precedensu).


OFENZÍVNA LAJNA

Keď bol Jordan na ihrisku, tak naša prvá ofenzívna lajna hrala v nasledujúcom zložení: Rasheed Walker – Elgton Jenkins – Josh Myers – Jon Runyan – Zach Tom.

Druhá ofenzívna lajna vyzerala nasledujúco: Rasheed Walker – Royce Newman – Jake Hanson – Sean Rhyan – Yosh Nijman.

Rasheed Walker hral na pozícii ľavého tackla na úkor Yosha Nijmana, čo bolo pomerne prekvapivé. Avšak jeho výkon bol znamenitý. Mal za sebou skvelé tréningy proti Patriots a v zápase sa ukázal aj proti prvej obrane New Englandu. Ja by som osobne povedal, že pri run-blockingu vyzeral ešte lepšie než Nijman a je tu naozaj veľmi veľmi solídny. Bol to jeho prvý štart na ľavom tacklovi a odohral tu 43 snapov. Spomedzi týchto snapov bolo 23 pass-blocking a nepustil na nich ani jeden tlak na svojho quarterbacka.

Na pravom tackovi odohral skvelé snapy opäť Zach Tom. Len si pozrite touchdown Jordana na Jaydena a pozrite sa na RT. Yosh Nijman hral tiež kvalitný futbal na RT. V tohtoročnej preseason je celkovo 6 ofenzívnych tacklov, ktorí odohral 30+ pass-blocking snapov a nepovolili na nich ani jeden tlak na QB. Packers majú dvoch -Zach Tom a Yosh Nijman.

Musím povedať, že veľmi sa mi páčil aj Jake Hanson na centrovi v druhej OL, pravý guard Sean Rhyan, ktorý pri niekoľkých behov poriadne zdemoloval obrancov Patriots a za mňa druhý najlepší OL zápasu po Walkerovi. A tiež aj Royce Newman odohral pekný zápas na ľavom guardovi a mal krásny blok pri touchdownovom behu Patricka Taylora. Čo sa týka pass-blockingu, tak naša ofenzívna lajna hrá v tejto preseason skutočne dobre a vďaka tomu aj Clifford dokáže operovať v druhom útoku. Na 23 passových plays naša OL pustila len 1 hurry a portál Pro Football Focus neoznačil ani jedného nášho ofenzívneho linemana s čo i len jedným pusteným tlakom na QB. Zároveň bokovali výborne aj pri behoch.

V ofenzívnej lajne sa nám udial jeden moment, ktorý nevidíme radi. Center Josh Myers snapol loptu, ktorú Jordan nečakal a skončilo sa to strateným fumblom. Vďaka tomuto sa Patriots okamžite dostali na našu 18ku a skórovali touchdown. Po zápase nám ako Matt LaFleur, tak aj Jordan Love povedali čo sa pri tomto snape udialo. Matt povedal, že používajú tzv. dummy kadenciu. Keď niektorí z defenzívnych linemanov skočí do neutrálnej zóny, tak center má za takejto situácie okamžite snapnúť loptu aby sa mohla zahrať free play. Pri tejto konkrétnej play sa síce defenzívny lineman Patriots pohol, ale nenarušil neutrálnu zónu a Jordan nebol na loptu pripravený. Keď si tieto slová preložíme do našej reči, tak proste Myers zle prečítal play a Love už situáciu nedokázal zachrániť.


ÚLOMKY K ÚTOKU

 • H-Back Josiah Deguara zatiaľ počas celého campu a oboch zápasov preseason neukázal takmer nič v passovej hre.
 • Sean Clifford, backup na pozícii quarterbacka, skompletoval 13/19 prihrávok pre 137 yardov a passer rating 89.1. Opäť nás bavil svojou hrou. Spravil niekoľko zlých rozhodnutí, ktoré sa nemuseli skončiť vôbec dobre. Ale šťastie praje odvážnym a to Clifford rozhodne je.
 • Wide receiver Romeo Doubs odohral síce počas preseason len 19 snapov, ale ukázal nám na nich, že skutočne môže mať našliapnuté na prelomovú sezónu. Jeho smerom leteli štyri lopty, všetky tri chytil (vrátane troch contested catchov), pre 1 touchdown, 3 first downy, priemer 18.3 yardov na jeden catch, priemer 3.84 yardov na odbehnutú routu a Jordan Love má perfektný passer rating (158.3), keď na neho hádže loptu.

PASS RUSH A HRA DEFENZÍVNEJ LAJNY

To čo sme videli počas dvoch spoločných tréningov sa prenieslo aj do zápasu. Čo sa týkalo pass rushu, tak naša defenzívna lajna doslova demolovala ofenzívnu lajnu Patriots. Quarterback Mac Jones bol v zápase na tri útočné drivy a ja skutočne neviem, či som niekedy videl aby starting quarterback dostával v preseason takúto nakladačku.

Outside linebacker Kingsley Enagbare má za sebou fantastický posledný týždeň tréningov a teraz svoje výkony korunoval na ihrisku v ostrom zápase. Pripísal si 2 sacky, 2 hity na QB a 1 tackle pre stratu yardov. Jeho prvý sack sa udial z pravej strany. Pravého tackla Sidy Sowa odstavil prostredníctvom skvelého umiestnenia svojej pravej ruky, kde využil svoje dlhé ruky a na treťom downe si pripísal sack.

Pri druhom sacku porazil ľavého tackla Andrew Stuebera, keď sa dokázal presadiť cez jeho ruky, dostal sa na QB, spôsobil fumble a loptu sám zaľahol.

Nováčikovia v defenzívnej lajne Karl Brooks s Colbym Woodenom neprestávajú udivovať. Obaja hrajú výborne na tréningoch, odohrali skvelý prvý zápas a teraj aj druhý zápas. Karl si 3 tlaky na QB, 1 hit na QB a 1 tackle pre stratu yardov (mal mať 1 sack, ktorý bol znegovaný kvôli penalte) a Colby 2 tlaky na QB a 1 hit na QB. Dokopy si táto dvojka za 2 zápasy preseason pripísala až 10 tlakov na QB!

Celkovo naša DL hrá rýchlejšie, explozívnejšie a je omnoho dizruptívnejšia než na čo sme boli zvyknutí s Lowrym, či Reedom. A to ešte nehral ani jeden snap Kenny Clark, či Rashan Gary.

OLB Justin Hollins odohral v tejto preseason len 13 pass rush snapov, ale pripísal si na nich 3 hity na QB. Nováčik OLB Lukas Van Ness mal slabý zápas proti Bengals, ale v tomto zápase mal niekoľko veľmi pekných momentov. Nedraftovaný nováčik OLB Brenton Cox odohral ďalší kvalitný zápas a naša hĺbka na pozícii OLB vyzerá skutočne dobre.


ROTÁCIA NA POZÍCII SAFETYHO

Na pozícii safetyho sme mohli opäť vidieť poriadnu rotáciu. Prvý drive patril dvojici Darnell Savage & Rudy Ford. Druhý drive patril Fordovi s Jonathanom Owensom. Tretí drive patril Owensovi s Anthony Johnsonom a potom to bol Johnson s Tarvariusom Moorom.

Rudy Ford mal jednu peknú play za line of scrimmgage pri behovej hre. Nováčik Anthony Johnson odohral kvalitný zápas proti Bengals, mal dobrý týždeň tréningov a hneď keď sa dostal na ihrisko v tomto zápase, tak zahral play na loptu, keď správne prečítal a zrazil hlbokú prihrávku. Tu mohol mať inteception, opäť mal ruky na lopte, ale nedokázal ju zachytiť rovnako ako v prvom zápase. Mohol už mať 2 interception. Avšak spravil aj jednu chybu, keď zobral zlý uhol pri slant route, tým pádom nemohol spraviť tackle a Patriots skórovali 42-yardový touchdown. Tarvarius Moore mal peknú play proti behu, keď porazil svojho blokára.


ÚLOMKY K OBRANE

 • Nováčik cornerback Carrington Valentine odohral dobrý zápas aj napriek niekoľkým chybám. Pokiaľ sa jedná o coverage, tak vždy je nalepený na svojom chlapovi. Zahral niekoľko pekných plays, ale prišli aj tie, z ktorých sa musí poučiť. Najskôr v prvom útočnom drive na 3rd&goal bol v single coverage na receiverovi DeVante Parkerkovi. Tu si ho pridržal a priletel flag, ktorý dal Patriots first down. Ďalšia chyba prišla, keď pokrýval receivera Kayshon Boutteho na slant route a ten skóroval 42 yardový touchdown.
 • V tomto zápase sa mi páčil cornerback Kiondre Thomas. Vždy mal tesnú coverage a pustil len jednu skompletovanú prihrávku na troch targetoch, k tomu jednu prihrávku zrazil. Aktuálne je určite za Alexanderom, Douglasom, Stokesom, Nixonom, a Valentinom ako naša šestka. Do practice squadu by bol veľmi príjemným doplnkom.
 • V obrane dobrý zápas neodohral cornerback Shemar Jean-Charles. Missol tackle, pustil 4 skompletované prihrávky a spravil penaltu za illegal contact, ktorá znegovala sack Brooksa. V special teame spravil hlúpy holding a určite si v tomto zápase nepomohol.
 • Inside linebacker Tariq Carpenter neodohral najlepší zápas. Missol tackle a pravidelne bol v zlých pozíciách pri bránení behov.
 • Sklamal ma DT Devonte Wyatt. Mal skvelý štart do training campu, ale v posledných tréningoch vymizol a v tomto zápase nepredviedol nič extra. Dovolím si povedať, že na základe zápasov preseason je u mňa aktuálne za Kennym, Slatonom, Brooksom, Woodenom a aj Fordom.

SPECIAL TEAM

Kicker Anders Carlson zažíva poriadnu horskú dráhu, keď má problémy s presnosťou. Ale v tomto zápase nezaváhal ani raz. Tesne pred koncom prvého polčasu premenil 52-yardový field goal, ktorým dal Packers vedenie 17-14. Tento kop bol presne do stredu a pravdepodobne by bol dobrý aj zo 60 yardov. K tomu premenil oba extra pointy. Palec hore.


GO PACK GO!!!!!!!