Jordan Love má za sebou vydarený debut!

Máme za sebou prvý prípravný zápas tohtoročnej preseason, ktorý sa skončil jasným víťazstvom Texans v pomere 26-7. Ako je už však v našich článkoch dlhé roky zvykom, výsledky týchto zápasov nás zaujímajú úplne najmenej. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo nás zaujíma a to sú výkony jednotlivých hráčov! Kto potešil a kto sklamal? To si ukážeme v nasledujúcich riadkoch!

Na úvod treba poznamenať, že do tohto zápasu vôbec nezasiahol hneď 30 hráčov Green Bay Packers. Jedná sa najmä o hráčov, ktorí majú miesto v 53ke isté (členovia základnej zostavy) a netreba riskovať ich zranenia, alebo o hráčov, ktorí sa len teraz vrátili po zranení, resp. si nejaké to zranenie prihodili počas campu. Tu je zoznam týchto hráčov:


POTEŠILI

QB JORDAN LOVEJordan si odbil svoj debut v Green & Gold. Na tento moment sme čakali dva roky a jeho debut bol veľmi slušný! Nebolo to bez jedinej chybičky, čo sa samozrejme aj čakalo, ale celkový dojem z tohto 22-ročného quarterbacka je rozhodne pozitívny. Odohral celý prvý polčas, skompletoval 12/17 prihrávok pre 122 yardov, 1 touchdown a 110.4 passer rating. Keď sa pozrieme na play-calling ktorý dostával, tak to bolo viacej konzervatívnejšie a nerobili sa žiadne šialenosti. Samozrejme to bola len hrubá vanilla a jeho hlavnou úlohou bolo to, aby sa dokázal adaptovať na reálny zápas, prehádzať svoje ready a hrať na čas a v rytme. Jeho hru v tomto zápase som si užil a myslím si, že môžeme nestranne povedať, že má všetky potrebné „nástroje“ k tomu, aby bol dobrým hráčom, len jeho OL a receivers mu často nepomáhali.

ÚTOČNÉ DRIVY – Prakticky len jeden drive zo šiestich vyzeral fakt výborne a ostatné trvali 4 a menej plays. Ale aj v týchto drivoch mu je niečo ťažké vyčítať. Prvé dva boli proste zastavené obranou a v nich výraznejšiu chybu nespravil, čo by stálo útok držanie lopty. Boli to skôr pokusy o krátke prihrávky s možnosťou získania yardov po zachytení prihrávky. Možno mu môžeme vyčítať ten prvý hod na treťom downe do double coverage na Amariho Rodgersa, ale aj tam to v podstate hodil dobre, len receiverovi chýbalo viacej šťastia, obrana mala perfektnú coverage a asi by sa to tam nemalo hádzať. Ale toto je Jordan a videli sme to aj na college. Nebojí sa hádzať lopty do prakticky minimálnych okienok. Talent v ruke a odvahu na to má, pričom práve toto sa mnohým trénerom naňom páči. Len sa musí s tým naučiť pracovať, aby z toho neboli zbytočné turnovers. Tretí drive bol perfektný a ukážkový, skončil sa touchdownom a Jordan v ňom skompletoval všetkých 6 pokusov o prihrávku pre 89 yardov. Potom v nasledujúcom prišlo nedorozumenie v útoku a nepremenil sa 4th&2. Jeden drive sa skončil strip sackom zo slepej strany, na ktorom Jordan nemá hlavnú vinu a posledný drive bol čisto len run drive na hltanie času.

POZITÍVA – Jordan na ihrisku pôsobil komfortne, velil útoku, dokázal si robiť checky na line of scrimmage, snažil sa hrať v rytme, technika práce nôh pri odhode bola na kvalitnej úrovni, prichádzajúceho tlaku sa nebál a nezačal tam poskakovať ako trafená hus. V pockete dokázal stáť s pokojom Angličana a prechádzať si svoje ready. Toto je hráčov veľmi ťažké naučiť, zachovať chladnú hlavu, doručiť loptu na čas aj keď už doslova cítite na sebe pass rushera a nemáte na sebe oblečený bezkontaktný červený dres ako na tréningu. V tomto zápase to vyzeralo tak, že Jordan s tým vo väčšine prípadov nemal najmenší problém, hádzal na čas a v rytme a aj jeho najlepšia play zápasu prišla pod tlakom. Hovorím o tom krásnom hode na Sternbergera. Krásny hod pod tlakom na seam ponad inside linebackera a do rúk svojho hráča. Táto dvojica na tejto play krásne našla priestor na big play proti zone coverage.

NEGATÍVA – Pri niektorých hodoch, najmä do stredu ihriska, trošku váhal, snažil sa ako keby namieriť si svoj hod a práve tieto hody neboli úplne presné. O tomto hovoril po zápase aj tréner LaFleur, keď spomenul, že proste musí tú loptu nechať lietať. Keď to pred sebou vidí, tak musí veriť tomu čo vidí, netrápiť sa tým, že musím byť perfektný. Akonáhle sa snažíte nehodiť nepresnú prihrávku, tak to je ten moment, kedy priletí lopta, ktorá svoj cieľ netrafí perfektne. Musí proste viacej veriť svojej ruke a netrápiť sa tým, že bude nepresný. Ale toto je istotne spojené aj s tým, že viacej ako 600 dní nehral poriadny zápas a takýto výpadok si vyberie svoju daň.

RB DEXTER WILLIAMS – Dexter sa na ihrisku neukázal prakticky až do konca zápasu, keď jeho prvý beh prišiel 6 minút pred koncom. Ale aj tak stihol zaujať, dostal k dispozícii 4 behy, na ktorých vyťažil 32 yardov a pôsobil sviežim a bojovným dojmom. Zlou správou pre neho je to, že ako Kylin Hill, tak aj Patrick Taylor hrali prakticky celý zápas a na základe počtu snapov usudzujem, že sú aktuálne v depth chart jasne pred Dexterom. Mám k nemu aj jednu výhradu, kvôli ktorej častejšie nehráva, ale tú spomeniem neskôr pri special teame.

C JOSH MYERS – Nováčik Josh Myers dlho na ihrisku nebol, ale stihol nám ukázať to, čo sa k nám dostáva pomocou reportov z tréningov. Všimnite si jeho prácu najmä pri 22-yardovom touchdowne Kylina Hilla po screene. Josh tam bol pred ním a robil mu cestu až do end zóny, pričom jeho blok bol pri tejto play kľúčový.

WR DEVIN FUNCHESS – Z útoku podal azda najkvalitnejší výkon veterán, ktorý dva roky nehral zápas a teraz sa bije o miesto v 53ke. Krásny one-handed catch, premenené tretie downy, školenie neskúsených cornerov na in-breaking routach a celkovo 6 zachytených prihrávok pre 70 yardov. Devin na ihrisku pôsobil veľmi kvalitne a toto je výkon, ktorý sa proste nedá prehliadnuť. Parádna práca. Spomedzi wide receiverov, ktorí tento zápas odohrali, tak jedine Devin vyzeral tak, že je ready a môže ísť hrať poriadne zápasy. Malik Taylor, či Amari Rodgers ešte nie sú na takejto úrovni. Ak sa nakoniec do 53ky nedostane, tak možno môže mať nejakú hodnotu pre prípadný trade.

WR MALIK TAYLOR – Nenápadnejší výkon než ten Devinov, ale aj Malik odohral kvalitný zápas. Zachytil 5 prihrávok pre 50 yardov a k tomu predvádzal aj pekné bloky pre svojich spoluhráčov, čo je v útoku Matta LaFleura veľmi cenená vlastnosť. Mal tam napríklad veľmi pekný blok pri screene na WR Rodgersa. Ak si chcete vydláždiť cestu do 53ky, tak ako by povedal Mandalorian – THIS IS THE WAY.

TE JACE STERNBERGER – 3 zachytené prihrávky pre 35 yardov, pričom jedna na seame bola pre 34 yardov. Jace nám ukázal, že akou hrozbou môže byť v strede ihriska a akým spôsobom sa má využívať. Nebol to výkon, za ktorý vám postavia sochu, ale ukázal, že vie byť nebezpečným targetom v strede ihriska.

DL JACK HEFLIN – Nedraftovaný nováčik tam zahral dve veľmi pekné plays a nadviazal na svoj doposiaľ vydarený camp. Najskôr si pripísal behovú stopku na line of scrimmage a neskôr perfektne vycítil screen, ktorý si na nich pripravoval útok Texans a podarilo sa mu ho pekne zmariť. Opäť to nebol výkon, ktorý vám odpáli dekel, ale dokázal zahrať pekné plays a má na čom stavať. Tiež na ihrisku pôsobil bojovným dojmom, snažil sa a u mňa má veľké plus.

ILB OREN BURKS – Neverím, že v tom drese s číslom 42 bol Oren Burks. Tento hráč s číslom 42 vyzeral famózne, hral rýchlo, sebaisto a možno sa jedná aj vôbec o toho najlepšieho hráča celého zápasu. Defenzívny koordinátor Joe Barry spravil všetko preto, aby Burksa postavil do pozícií, kde dokáže zahrávať plays a on ich aj zahrával. Dostal príležitosti napáliť to do backfieldu a zahral tu 3 veľmi pekné stopky. K tomu ho Barry využíval aj na blitzoch, kde sa aspoň 2x ocitol priamo na quarterbackovi, pričom raz mu rozhodcovia hodili za mňa totálne debilný roughing the passer za to, že hral futbal. Raz si tam perfektne načasoval svoj nábeh cez lajnu, prebehol tam ako keby bol vystrelený z kanóna a mal sack, z ďalšieho blitzu prinútil QB k rýchlemu odhodu na 3. downe a prihrávka nebola skompletovaná. Pri týchto blitzoch vyzeral byť výbušný a rýchly a možno toto je spôsob, ako ho Barry dokáže zapojiť do svojej obrany – blitzing linebacker. Celková štatistika Burksa v tomto zápase? Za prvý polčas stihol spraviť 7 tacklov (1 tackle z toho v special teame), 1 sack, 2 tackles pre stratu yardov a 1 hit na QB (mali byť 2, nebyť toho debilného RTP za hranie futbalu).

CB KABION ENTO – Veľmi pekný výkon od bývalého wide receivera. Na univerzite hrával ako receiver, v NFL sa presunul na pozíciu cornera a už minulý rok počas campu sa páčil Packers natoľko, že si ho poistili a dostal do 53ky aj napriek tomu, že bol zranený a potom bol umiestnený do injured reserve. Tréneri v ňom očividne vidia veľký potenciál, teraz počas campu sa o ňom veľmi veľa hovorí v pozitívnom svetle a aj tento zápas mu vyšiel veľmi dobre. Celý zápas sa prezentoval tesnou coverage, mal jednu zrazenú prihrávku a vyvrcholil to zachytenou interception. Kabion si razí cestu do 53ky.

S VERNON SCOTT – Náš minuloročný výber v 7. kole na Drafte 2020 toho veľa v sezóne 2020 neodohral, ale keď bol na ihrisku, tak bol nonstop v okolí lopty. Určite si pamätáte najmä zápas proti Lions. A teraz proti Texans predviedol obdobný výkon. Bolo ho plné ihrisko a jeho prítomnosť ste cítili takmer pri každej play. V tackloch bol na druhom mieste za Burksom (6) a pripísal si aj jednu veľmi peknú zrazenú prihrávku tesne pred goal line. Tu perfektne prečítal to, že na quarterbacka ide blitz z backsidu (Burks) a tým pádom sa bude QB zbavovať lopty veľmi skoro. Preto zahral kontru proti rýchlej route a zrazil prihrávku, ktorá znamenala koniec drivu a len kop field goalu.

S HENRY BLACK – Henry nezažiaril tak ako Scott, ale stále sa motal v okolí lopty, mal 5 tacklov a na ihrisku zanechal veľmi dobré dojem. Ako safety musíte byť v okolí lopty a to on robil. Mal niekoľko stopiek blízko line of scrimmage. Palec hore za nenápadný slušný výkon.

S INNIS GAINES – Nedraftovaný nováčik a ďalší mladík na pozícii safetyho, ktorý predviedol niečo, čo nás mohlo potešiť. Hneď v úvode druhého polčasu perfektne prečítal úmysel útoku a mal mať interception. Len neposlušné ruky… Mal tam aj jeden škaredo missnutý tackle pri veľkom behu, ale inak nadviazal na to, čo čítame v reportoch z training campu. Šikovný nováčik a hrať rozhodne vie.

ŽIADNE VÁŽNE ZRANENIA – Vďaka Vince sme sa vyhli vážnejším zraneniam. Zo zápasu vypadol WR DeAndre Thompkins, do šatní odišiel aj WR Devin Funchess (ale ten vyzeral byť oukej, dával si tam placáky na ceste do šatne) a ako sa ukázal po zápase, tak QB Jordan Love si pri strip sacku poranil pravé rameno. To bol dôvod, prečo neodohral kompletne celý 3 štvrtiny ako sa pôvodne plánovalo. V druhom polčase bol Jordan prítomný na sideline, takže to snáď nebude nič vážne. Sám povedal, že to cíti ako keby to bolo trošku natiahnuté, ale mal by byť ready na ďalší zápas. Dodal, že jeho stiahnutie zo zápasu bolo preventívne. Môžeme byť aj radi, že sa nezranil WR Amari Rodgers, ktorý utržil dva nepekné hity, pričom jeden bol late hit už sa postrannou čiarou, ktorý mal byť ohodnotený flagom (ale nebol).


SKLAMALI

VÝKON NAŠICH LINES – V zápase nehral Bakhtiari, Jenkins, Turner v OL a v DL Clark, Lowry, či Keke. Ich náhradníci sa veľmi nepochlapili a Texans opanovali hru na line of scrimmage. Naša behová produkcia bola otrasná (21 behov pre 49 yardov), bloky pre run game od OL tam neboli prakticky žiadne a výsledné číslo na konci zápasu skrášlil Dexter Williams. Na druhú stranu Texans mali 37 behov pre 170 yardov a jasne opanovali hru na line of scrimmage. Prečo sa Rodgers nemôže radšej „prihovoriť“ za nejakého skúseného defenzívneho tackla…

SPECIAL TEAM – Toto rozhodne nebol výkon, ktorým by sa chcel nový special team koordinátor Maurice Drayton pochváliť.

 • Všetko sa to začalo zbabranou punt coverage, keď sme Desmondovi Kingovi pustili 43-yardový punt return. Toto vyzeralo presne ako v minulej sezóne a všetci sme mali nočné mory pred očami. Na tejto play bol ako gunner Reggie Begelton, ktorý tu bol extrémne pomalý a dal Kingovi ohromne veľa priestoru na rozbehnutie. Toto sa stávať nemôže.
 • Ďalej spomeniem situáciu, kedy sme puntovali z našej vlastnej end zóny, pričom punt tu bol takmer zablokovaný. Dôvod? Dexter Williams pokazil punt protection a toto sa mu už stalo aj v minulej sezóny. Vtedy pokazil punt protection a bol z toho zablokovaný punt. Neuveríte, že to bolo tiež v zápase proti Texans.
 • Chýb bolo ale ešte viacej. O dve sa postaral aj nováčik Amari Rodgers na punt returne. Najskôr nezachytil punt, odrazil sa od neho do end zóny a mal šťastie, že tam bol flag od special teamu Texans a že sa ešte dokázal dostať do ihriska. Následne sa punt kvôli flagu opakoval (o 5 yardov ďalej) a tu bola punt coverage Texans enormne pomalá a Amari dostal kopec priestoru na pekný return. Ale namiesto returnu si zamával o fair catch. Dve veľké chyby za sebou, ale verím, že sa z nich poučí a bude len rásť.
 • Ideálna nebola ani hra na kick returne, kde mal Kylin Hill slabý priemer 19.3 yardov na jeden kick return.

TURNOVERS A CHYBY – Kopec chýb a bolo z toho cítiť, že sa pozeráme na zápas pre-season, v ktorom hráte prakticky bez TOP 30 hráčov na súpiske a na ihrisku behajú mladí a neskúsení chalani. Spomeniem len také väčšine chyby, nebudem tu menovať všetko, lebo by sme tu boli ešte týždeň a nestihli by sme zápas proti Jets.

 • Ten 4th&2 – to bolo proste nedorozumenie útoku, Love sa točil do inej strany ako išla play, naznačoval play-action duchovi, čiže takto play-action asi nepredáte. keby sa to zahralo tak ako malo, tak tam bol myslím Amari úplne voľný pre prvý down. Namiesto toho kvôli nedorozumeniu nemal Love nikoho voľného a tak skúsil aspoň arm punt. Hodil to do double coverage na Devina Funchessa, ktorý nemal veľmi ďaleko k zachyteniu a zrejme nepočítal s tým, že lopta preletí cez dvoch hráčov. Lopta ho trafila priamo do ruky a keby išiel po nej oboma, tak ju možno aj chytí a je to parádna play od Lova, ktorý po zlej play nespanikáril, uvedomil si, že je to štvrtý down, nemôže byť sackovańy alebo len tak odhodiť loptu do outu a tak skúsil arm punt, ktorý mu takmer vyšiel. Dobrá práca a prehľad od mladíka.
 • Chybička prišla aj pri vysokom snape lopty (bol to myslím Runyan), keď sa musel QB Benkert po lopte poriadne natiahnuť a len eliminovať stratu yardov.
 • Neskôr mali QB Benkert s RB Hillom zlú predávku lopty na run, bol z toho ich vlastný fumble, ktorý zaľahla obrana Texans.

LT YOSH NIJMAN – Veľmi, ale že veľmi slabý výkon od Nijmana. Pri absencii Bakhtiariho, Jenkinsa a Turnera dostal priestor na pozícii ľavého tackla, kde odohral celý zápas, ale z jeho strany to bolo strašne slabučké. Minimálne dve jeho zlé plays v pass protection znamenali koniec drivu pre útoku. Najskôr na treťom downe pustil tlak na QB, ktorý znamenal krátku a nepresnú prihrávku. A potom minútu pred polčasom pustil zo slepej strany strip sack, útok prišiel o loptu a Texans boli okamžite pre bránami našej end zóny. Na to, že je to mohutná hora, tak som si nevšimol ani nejaký výraznejší vplyv v blokoch pre behy a celkovo jeho výkon hodnotím nedostatočne. Máme šťastie, že Jenkins dokáže hrať perfektne ako ľavý tackle a že sme ešte podpísali Dennisa Kellyho. Keby musel hrať v regular season, tak Rodgers pôjde do smútku…

OL JON RUNYAN JR. – Keď hral minulý rok v regular season, tak vyzeral solídne. Teraz v prvom zápase pre-season to také dobré nebolo a jeho výkon hodnotím skôr negatívne. Nebolo tam veľa toho, čo by ma potešilo.

CB JOSH JACKSON – Josh vstupuje do svojej 4. sezóny v NFL a horší začiatok azda nemohol ani prísť. Útok Texans ho atakoval ako len mohol a ten púšťal prihrávku za prihrávkou. Len v prvom polčase som hádam napočítal 7 prihrávok, ktoré boli skompletované do oblastí, ktoré mal na starosti práve on. A to nepokrýval žiadne hviezdy, ale náhradných receiverov vrátane Chrisa Conleyho (na 3rd&13 pustil Conleymu 15 yardový catch…). Mal na svojom konte dve zrazené prihrávky, jednu dlhú smerujúcu na koniec end zóny a jednu blízko goal line, ale pustil veľmi veľa zachytených prihrávok a hráči proti nemu konštantne získavali slušnú separáciu. Má rýchlosť na to, aby sa presadil v NFL? Nevyzerá to tak. Keď som videl ako hral napríklad Ento, tak nevidím spôsob, ako môže tento pozičný súboj otočiť vo svoj prospech. Týmto zápasom sa prakticky poslal mimo súpisku.


KRÁTKE POSTREHY

 • Náš tohtoročný výber v 1. kole – CB Eric Stokes, sa na ihrisku zdržal len veľmi krátko. Svoje prácu si splnil tak ako mal a hneď po pár minútach si už užíval pohodlie lavičky. Eric zrejme o svoje miesto nebojuje, má ho pevne dané.
 • Starting ILB Krys Barnes odohral len prvý drive, potom ho nahradil Summers, ktorý s Burksom odohral prvý polčas. V druhom ich nahradila dvojica Harris a Wilborn.
 • Toto sú zloženia, v akých nastúpila naša ofenzívna lajna: 1. Nijman – Runyan – Myers – Patrick – Kelly… 2. Nijman – Braden – Runyan – Patrick – Kelly… 3. Nijman – Braden – Hanson – Newman – Van Lanen.
 • Matt LaFleur povedal, že Billy Turner a Elgton Jenkins počas pre-season hrať nebudú.
 • QB Kurt Benkert mal veľmi pekný prvý drive v úvde druhého polčasu, keď tam rozdával pekné lopty. Potom ale prišli dve spomínané chyby, alebo ešte môžem spomenúť play, na ktorej spanikáril a sám sa dostal pod tlak a do objatia pass rusherov Texans, či jeho interception. Jeho výsledné čísla boli 8/12 pre 88 yardov a 1 interception.
 • Rookie NT TJ Slaton vyzeral dobre v úvode zápasu, ale ako zápas plynul, tak mu ako keby došiel dych.
 • Info pre našich najvernejších (tí budú vedieť o čom hovorím) – Pozor, pozor, pozor! Naša blondína sa opäť ukázala na našej sideline, tentoraz bez rúška!
 • 72,348 platiacich divákov si našlo cestu na Lambeau Field! Pre porovnanie, Bears mali na svojom prvom zápase niečo ľahko cez 30,000. The Bears Still Suck!

KRÁTKY OZNAM – Zajtra odlietam na dovolenku, čiže vôbec neviem ako budem stíhať pokrývať dva verejné spoločné tréningy s Jets a k tomu sobotný zápas. Môže sa stať, že o tom nebude žiadny článok, tak poprosím o pochopenie. Ďakujem!