Prvý prípravný zápas je za nami. Packers prehrali v San Franciscu s miestnymi 49ers 21-28. Preseason zápasy však nie sú o výsledkoch a oba tímy rozhodne pozerali na výkony hráčov. Rovnako bude toto review viac v zmysle postrehov a faktov o hráčoch, ktorí potešili, sklamali a čo sme sa dozvedeli.

Do prvého zápasu prípravy nezasiahlo hneď 33 hráčov. Z nich drvivá väčšina má istotu svojho miesta v 53-člennej súpiske a ďalší sú zranení. Len včera sme videli zranenie Zacha Wilsona z Jets, Draka Londona z Falcons a je jasné, že riskovať zranenie top hráčov a top pickov v drafte nie je vôbec na mieste.


JORDAN LOVE – VÝKON AKO NA HOJDAČKE

Jordan Love bol starterom Packers v prvom zápase preseason. Jeho tohtoročné výkony musíme brať veľmi vážne, pretože práve jeho tri štarty v preseason môžu byť veľmi pravdepodobne poslednými, v ktorých ho bude manažment vidieť pred aplikovaním/neaplikovaním 5th year option.

V zápase proti 49ers odohral kompletne prvý polčas so štatistikami: 13/24, 176 yardov, 2 TD, 3 INT. Len pohľad na čísla by mohol klamať a tak to bude aj v očiach množstva „odborníkov“, ktorí sa budú zase vysmievať, čo to Packers draftovali.

Prvá interception Lova bola chyba Tylera Davisa, od ktorého rúk sa lopta odrazila do vzduchu a priamo pred linebackera McCrary-Balla. Druhé íčko prišlo po tom, čo našiel ruky Romea Doubsa, no ten prehral zápasnícky súboj o loptu s cornerom Womackom a loptu získal domáci tím. Tretie íčko bolo Lovove, keď to napálil do stredu priamo Womacka a ten si pripísal druhý pick.

Matt LaFleur povedal, že prvé dva picky nejdú na Jordana a aj tretí bol poznačený dvomi pokazenými routami, Love nemal čo hrať a obranca doručil dobré oči a play. Celkovo bol Matt LaFleur potešený jeho výkonom, no stále musí na sebe pracovať. Byť v huddle rozhodnejší, urgentnejší a presvedčivejší.

Jordan ukázal určite lepší pohyb a práca nôh by som opísal tým, že je o úroveň inde ako vo vlaňajšej sezóne. Videli sme aj nejaké behové pokusy a po jednom získal aj prvý down. Veľmi ma potešilo jeho zlepšené správanie v pockete, kde zbytočne neskackal a počkal si, čo mu hra pred ním ponúkne.

Netreba zabúdať, že Jordan Love má príležitosť odohrať konečne prvú celú preseason aj tréningový kemp. Prvý rok korona, potom zranenie a vynechaný jeden zápas a dva tréningy s Jets. Teraz bude veľmi dôležitý nadchádzajúci týždeň, v ktorom Packers privítajú Saints a po dvoch spoločných tréningoch si to aj rozdajú v druhom prípravnom zápase. Pre Jordana to budú sakra dôležité tri dni, v ktorých sa pokojne môže rozhodovať o jeho budúcnosti v Packers resp. NFL.

Ak to mám zhrnúť veľmi krátko: Jordan urobil viditeľný pokrok, no stále ešte nie je quarterbackom, ktorý by dokázal Packers viesť k úspešnej regular season. Lepší pohyb nôh, správanie v pockete a niektoré presné hody ukázali, že Love rozhodne nie je stratený prípad. Z troch pickov bol len jeden jeho, na druhej strane mal aj niekoľko pekných passov, ktoré skončili dropmi. Jordan potrebuje pokračovať v rozvoji a odohrať kompletný tréningový kemp vrátane nadchádzajúcich meraní síl so Saints a Chiefs.


DOUBS NIE JE LEN TRÉNINGOVÝ ZÁZRAK

Dočkali sme sa! Po dvoch týždňoch čítania superlatívov o výbere zo 4. kola tohtoročného draftu si Romeo Doubsa obliekol dres s číslom #87 a nastúpil na prvý zápas. Doubs však nebol v tomto zápase sopercentný. Dva dropy by vzal nazad aj hneď – jeden keď bol totálne voľný pri sideline, druhý bolo spomínané íčko.

Aj napriek tomu sme videli, že v tomto chalaniskovi drieme neskutočný potenciál. Po prvom drope sme hneď videli ako sa dokázal v strede dostať k ťažkému passu pre 9-yardový zisk. Pri svojom prvom touchdowne v preseason potom dokonale znemožnil veterána Tarvariusa Moora. Treba pochváliť aj hod Jordana Lova, ktorý prišiel na 4th&3. Agresívny playcalling, dobrá routa a separácia a presný hod. Romeo ešte získal aj penaltu na 3&10 a Packers mali prvý down.

Doubs zakončil svoje vystúpenie s tromi catchmi pre 45 yardov a touchdown na siedmich targetoch. Je na čom stavať a vôbec to nebolo na prvé vystúpenie zlé. Jeho úlohu bude každým týždňom len rásť.


AMARI RODGERS HRAL PERFEKTNE

Toto sme všetci chceli, na toto sme čakali. Amari Rodgers pokračuje v dobrých výkonoch a svoj kemp proti 49ers vyšperkoval vyváženým výkonom v útoku, ale aj v special tímoch. Amari je chudší, rýchlejší a obratnejší, čo bolo totálne vidno. Amari sa dotkol lopty štyri razy (jeden fair catch na punte), dva razy pri kickoff returne a raz v útoku. Hneď dva zo štyroch dotykov s loptou znamenali dve najväčšie akcie celého zápasu v podaní Packers.

Vlani mal Amari 11 kick returnov a najdlhší mal 27 yardov. Jeho druhý kick return v zápase proti 49ers mal 50 yardov! Navyše pri ňom pekne obehol hráčov a nasadil rameno kickerovi Robbie Gouldovi, ostal na nohách a na zem ho zrazil až Rashan Gary v mikine 😀

Amari Rodgers potom ešte zachytil pass od Dannyho Etlinga v úvode štvrtej štvrtiny. Najprv zožal cornera Johnsona a následne missol tackle Tayler Hawkins. Amari bol tesne pri čiare, ale udržal nohy v ihrisku a perfektne sa hodil a načiahol ku pylónu. Touchdown, ktorý bol jeho prvým v zápase NFL.

Počas offseason trénoval Rodgers šesť mesiacov pod vedením zlatého medailistu z OH v Atlante Dwighta Philipsa. Zhodil pár kíl, zlepšil reakcie a rýchlosť a zdá sa, že po minuloročnej spackanej sezóne tu máme novú verziu chalana, ktorý by mohol pomôcť vyriešiť otázku WR.


OFENZÍVNA LAJNA ZAHRALA VEĽMI DOBRE

Počas tréningového kempu sme zatiaľ čítali len to, že ofenzívna lajna nezvláda nápor D-line. Možnosti boli len dve – defense je skutočne tak nabitá alebo je O-line tak deravá. V tomto zápase sa potvrdilo, že D-line Packers tak dobrá. O-line Packers v San Franciscu perfektne držala a ukázala, že na sezónu by to nemalo byť vôbec tragické aj bez dua Bakhtiari – Jenkins.

Starting O-line: Yosh Nijman – Jon Runyan Jr. – Josh Myers – Jake Hanson – Royce Newman. Zach Tom prišiel do hry a Newman sa presunul na RG.

Pro Football Focus a známky pre Top 5 hráčov offense:

 • 1. C Josh Myers (92.2)
 • 2. OT Zach Tom (80.2)
 • 3. OT Caleb Jones (76.5)
 • 4. WR Danny Davis (73.3)
 • 5. OL Sean Rhyan (72.2)

Josh Myers bol totálne perfektný. Odohral 36 snapov v prvom polčase. Celkovo lajna počas zápasu pustila len štyri tlaky. Zach Tom potvrdil moje osobné očakávania a doručil perfektný výkon, ktorý ho asi poriadne posúva nahor a už môžeme hovoriť o jeho reálnej šanci na starting pozíciu. Je skoro, ale Tom dokazuje, že je perfektný a každým dňom hrá lepšie.

Vyzdvihnúť treba aj výkon Jona Runyana, ktorý je na pozícii LG veľkou istotou. Chalan vyrástol do dobrého hráča, ktorý bude starterom na pár ďalších rokov. Práve Runyan a Myers vyzeralo byť Week 1 ready.


DEFENZÍVNA LAJNA MÁ RIADNU HĹBKU

Devonte Wyatt nehral pre zranenie hlav, Kenny Clark, Dean Lowry, Jarran Reed dostali všetci voľno, keďže oni nemusia moc o svojich kvalitách presviedčať a riskovalo by sa zranenie. aj bez týchto mien sa mohli Packers oprieť o veľmi pevný val na line of scrimmage. Hlavne Jack Heflin a Chris Slayton, tí mali veľmi dobrý zápas hlavne proti behu. Nováčik Jonathan Ford zahral priemer, k tomu, aby to bol skvelý výkon chýbali nejaké missnuté big plays.

Títo traja sa bijú o to, kto bude posledným 6. defenzívnym linemanom na rosteri. Heflin vyzerá byť ready a myslím si, že bol možno aj úplne najlepší (mimo hráčov z OL).


OSTATNÉ POSTREHY

 • Hĺbka je v rámci celej obrany. Nikomu sa v noci z piatka nepodarilo podať výkon, ktorý by ho odpútal v súboji o pozíciu v 53ke. V obrane to bolo množstvo dobrých výkonov, ale videli sme hráčov aj poriadne horieť a to najmä secondary. Pozitívom v nej rozhodne bol Shemar Jean-Charles, ktorý si jasne kráča za pozíciou CB4. Potešil nás svojimi zábleskami aj Kingsley Enagbare, ktorý by sa rád dostal do aktívnej súpisky. S ním zvádza boj Tipa Galeai aj Ladarius Hamilton, no prvý zápas nedohral a druhý vôbec nenastúpil.
 • Hráči, ktorí prišli počas leta mali na rováši dva touchdowny. Safety Dallin Leavitt a cornerback Rico Gafford nemali v secondary príliš podarený zápas. Leavitta porazil receiver Gray, Gaffordove členky zase takmer polámal Ray-Ray McCloud. Obaja ponúkajú zaujímavú hodnotu pre special tímy, ale ich debut v obrane nebol vôbec dobrý a potrebujú sa zlepšiť, pretože s nimi by nebola hĺbka 53-člennej skupiny úplne ideálna.
 • Mason Crosby sa musí vyliečiť čo najskôr. Gabe Brkic síce trafil všetky tri extra pointy, ale jeho pokus o field goal bol totálne mimo. Letel šialene doľava, až som to nechápal. Aktuálne majú Packers len jedného zdravého kickera a to môže byť s Brkicom problémové.
 • Bývalý receiver Wisconsinu a nedraftovaný nováčik Danny Davis má malinkú šancu na 53-členný roster, no prvý prípravný zápas mu vyšiel a zanechal veľmi dobrý dojem. Myslím si, že bol jeden z najlepších hráčov zápasu. Jeho TD proti bývalému cornerovi Packers Ka’darovi Hollmanovi bol krásnou akciou, ktorá rozhodne stojí za pozretie.

 • Tight end Tyler Davis nezačal vôbec dobre. Proti 49ers mal dva missnutý bloky pri behu, čo znamenalo stratu a potom prišiel aj jeho drop a následný pick.
 • Running backov majú Packers hromadu a každý jeden je schopný robiť big plays. Tyler Goodson začal ako prvý, keď na 14 dotykoch získal 61 yardov. Jeho rýchlosť a akcelerácia boli perfektné. Jeho highlight play bol 23-yardový zisk na veľmi pekne nadizajnovanom screene. Neskôr sme videli brutálny zisk v podaní BJ Baylora proti blitzu. Baylor získal 68 yardov. Tretí do partie s big play bol Dexter Williams, ktorý prebehol 25 yardov.

 • Special tímy si zaslúžia pochvalu. Videli sme minimum penált (aj keď hneď prvá akcia special tímu bola penalta…). Perfektný return Rodgersa a niektoré dobré veci vo mne zanechali vcelku pozitívny dojem. Šesť hráčov malo aspoň 10 snapov v special tímoch – McDuffie, Wilborn, Leavitt, Scott, Jean-Charles a Gafford. Najlepším hráčom podľa PFF bol Kiondre Thomas, ktorý si pripísal dva tackle.

HRÁČI, KTORÍ SKLAMALI:

 • TE Tyler Davis – dva missnutý runové bloky, drop znamenajúci íčko. Tento výkon ho môže v konečnom dôsledku stáť miesto v 53ke.
 • Rovnako to je aj pri RB Patrickovi Taylorovi, ktorý sa určite prepadol za Goodsona a možno je už zarovno aj s Baylorom.
 • Ishmael Hyman bol na returnoch, no v hre neukázal prakticky nič a jeho šance ne 53ku sú úplne malé. Je to veľký kandidát na cut pri prvom zužovaní kádra.
 • Slaton a Heflin boli dobrí, no Chris Slayton poriadne zaostával. Spomedzi DL mal horší výkon aj Akial Byers a tu máme jasno. Za skúsenými startermi a Wyattom sa bude bojovať o maximálne jedno miesto.
 • Rica Gafforda som spomínal a pre úplnosť pridávam v mojich očiach najslabšieho hráča Packers v prvom zápase ILB Raya Wilborna.