Divný zápas s trpkým koncom

Toto je už žiaľ pre fanúšikov Green Bay Packers veľmi veľká klasika – prehra v NFC Championship. A teraz to ani zďaleka nebolo také, ako rok dozadu. Toto bol zápas, ktorý sa mal vyhrať. Obrana získala tri interceptions, udržala Bucs na 76 nabehaných yardoch s priemerom 3.2 yardov na jeden beh, vyhrali sme súboj turnoverov, Rodgers hodil 3 touchdownové prihrávky, Lazard, MVS aj Adams mali nachytaných nad 60 yardov. Packers získali viacej yardov, mali dlhšie loptu vo svojej moci, mali viacej prvých downov… Ale aj napriek tomu sme doma prehrali. V sezóne 2020 mohol Packers poraziť len jeden jediný tím – PACKERS 2020. Nasledujúca štatistika bude len pre silné povahy a tí, ktorí si ceníte svoje notebooky, počítače, tablety, mobily, či psychické zdravie, tak tieto riadky radšej preskočte a choďte na ďalší odsek. V posledných 20 post-seasons sa stalo dokopy 13-krát, že hráč hodil v zápase playoff za jeden polčas 3 interceptions (vrátane Bradyho v tomto zápase). No a len v dvoch prípadoch sa stalo, že tím tohto hráča ešte dokázal tento zápas vyhrať. Kto a aký zápas to bol? NFC Championship v sezóne 2014 (Russell Wilson) a NFC Championship v sezóne 2020 (Tom Brady). Obidva zápasy proti Green Bay Packers. Ak to čítate a stále vám to nestačilo, tak ešte jedna štatistika, ktorá vás určite nepoteší. Jaire Alexander je prvým hráčom v playoff, ktorý mal pri prehre viacero interceptions, a to od zápasu, kedy sa toto naposledy podarilo Ha Ha Clintonovi-Dixovi pri prehre v NFC Championship proti Seattlu v sezóne 2014.

Okrem úvodu zápasu hral Tom Brady tušku a celkovo mal mať 4 interceptions. Ale udržať sme dokázali „len“ tri. Zaujímavosťou je, že Brady po štvrtý-krát vo svojej kariére hodil v zápase play-off 3 interceptions. V týchto zápasoch je Brady na bilancii 3-1. Toto je najkrajšia ukážka toho, že výhry nie sú štatistikou quarterbackov. Ale ako rád hovorím, keď dôjde na to lámanie chleba, tak tam sa ukáže, kto je velikán. Aj keď veľa Bradyho výhier je viacej o skvelom tíme a obrane ako o jeho parádnej hre, tak vo veľkých momentoch dokázal zažiariť, hodiť tú loptu, ktorú hodiť mal. Toto nedokáže každý a túto vlastnosť má v sebe len pár výnimočných hráčov, vrátane Bradyho.

CHYBY, KTORÉ ROZHODLI ZÁPAS

Kde sa to teda pokazilo? Dôvodov je hneď niekoľko a musíme ich hľadať na našej strane. Ani neviem kde by som mal začať. Asi to dám do odrážok pre lepší prehľad.

  • Davante Adams dropol jasný touchdown
  • Aaron Jones spravil fumble v úvodnom drive druhého polčasu, čím pripravil pre Bucs jednoduché vedenie 28-10
  • EQ St. Brown dropol loptu, keď ju mal chytiť a mali sme potvrdiť za dva body. A som si na 110% istý, že keby sme tu tie dva body získali, tak na konci by LaFleur ten 4. down hrať šiel. Toto bola extrémne dôležitá play, ktorá tento zápas ovplyvnila. Na play-call a rozhodnutie sa sťažovať nemôžeme, keď to takto pokašle hráč.
  • Otrasný coverage call v závere polčasu v podaní Mikea Pettina, kedy sa pustil touchdown, pričom play pred tým mal Redmond v rukách interception po otrasnom Bradyho hode pod tlakom. K tomuto štvrtému downu nikdy nemalo dôjsť…

Toto sú za mňa hlavné body, ktoré priamo rozhodli to, že sa teraz neradujeme. Toto sú naše obrovské chyby, ktorými sme sa sami strieľali do nôh. Do konca prvého polčasu zostáva 45 sekúnd. Prehrávame 10-14, máme loptu vo svojej moci na vlastnej 40ke a 1st&10. K tomu máme loptu v úvode druhého polčasu. Ale prišla interception po neodpískanom DPI, dropnuté interception Redmonda, otrasný man-to-man coverage call na štvrtom downe a fumble v úvode druhého polčasu. A vlastne o 11 hier neskôr Bucs viedli 28-10. Na týchto 11 hrách boli Bucs 14-0. Po zvyšok zápasu to bolo 26-17 pre Packers. Ak hľadáme príčinu, prečo sme prehrali, tak ju treba hľadať práve v tejto pasáži zápasu a v našich somárskych chybách. Veľmi, veľmi podobná situácia ako v prvom zápase. Sekvencia niekoľkých posraných hier za sebou.

Pochváliť nemôžem ani special team. Nemohúcnosť na returne, otrasný punt JK Scotta, či pustený return do stredu ihriska. Pevne verím, že si ideme hľadať nového special team koordinátora aj puntera.


PETTINE (NE)SKLAMAL

Čo povedať k tomu play callu Mikea Pettina v závere prvého polčasu… Pettine prišiel s tým, že sa ide hrať man-coverage. Chcel tam Pettine zacallovať man so single high safetym? Oukej, nech tak je. Ale do prdele, nech hrá ten safety aspoň do strany Kinga, ak prehrá svoj súboj. Ale nie, že v strede je na jednom hráčovi v triple coverage! A ešte jedna vec, prečo je ten deep safety Will Redmond?!!!! Prečo?!!!…. Bucs mali len dve možnosti. Hádzať do end zóny, alebo krátku prihrávku na field goal. Čo je pre nás lepšie? Pokryť si touchdown a nechať ich prípadne kopnúť len field goal. A nie nechať aby ti prebehol poza chrbát a dal touchdown… Kevin!!! Čo si to tam aj ty pokrýval?? Prečo sa pozeráš celý čas na Bradyho? Prečo sa hráča ani len nedotkneš?… Aby náhodu neskompletoval krátku loptu, ale touchdown je oukej?!!…. A aj keď ťa už porazil… tak sprav DPI, sprav ten faul, nech to nechytí a pravdepodobne budú kopať len field goal… Nechápem, nechápem a nechápem.

Keď sa na túto situáciu opýtali LaFleura po zápase, tak ten odpovedal jasne: „Bola to man-coverage. Rozhodne nesprávny call v tejto situácii.“ Práve tento touchdown a touchdown po fumble označil ako dve big plays, za ktoré viní ich ako trénerov (seba a Pettina). Inak obrane toho veľa vyčítať nechcem. Prvý polčas jej hrubo nevyšiel na tretích downoch, ale v druhom polčase pustila prakticky len tri body a pripísala si tri interceptions (ten touchdown po fumble ja osobne dávam na triko útoku). Nebol to od obrany hviezdny výkon, ale podľa mňa v konečnom dôsledku rozhodne stačil na to, aby sme tento zápas vyhrali. Keby ste mi pred zápasom ukázali štatistiky obrany z tohto zápasu, tak by som vám povedal, že sme tento zápas určite vyhrali.

Ak z obrany niekoho môžem pochváliť, tak je to NT Kenny Clark a CB Jaire Alexander. Kenny potvrdil formu a škoda, že mu tam nikto iný výraznejšie nepomohol. Smithovci úplne nevýrazní a v tomto zápase ich Gary prehral. Nehral výborne, ale hral lepšie než oni. V bránení behu bol Kenny stenou, keď mal hneď 7 tacklov do troch yardov od line of scrimmage a celkovo behovú obranu treba pochváliť. Jaire zahral parádny zápas, zachytil 2 interceptions a v dvoch zápasoch playoff pustil passer rating 0.0. – NO.1 cornerback v NFL.


RODGERS MAL SVOJE PRE, ALE AJ PROTI

Aaron Rodgers neodohral vôbec zlý zápas. Skompletoval 33/48 prihrávok pre 346 yardov, 3 touchdowny a 1 interception. Mal tam niekoľko krásnych hodov a treba povedať, že mu vôbec nepomáhala OL. Proste pri niektorých plays nemal šancu nič spraviť kvôli okamžite pustenému tlaku a aj keď by ten play-call mohol vyjsť, lebo hráč sa uvoľnil, len on nemal čas loptu odhodiť a prečítať to správne. Avšak aj v jeho hre sa objavili menšie chybičky. V end zóne prehodil Adamsa, čo mal byť touchdown (plus si tam mohol všimnúť úplne voľného Lazarda), alebo pri tej free play si nevšimol, že Adams je úplne voľný (toto mu moc vyčítať nechcem, avšak je to nechaná príležitosť na ihrisku), presnejšia lopta na MVS a tam mohla prísť ďalšia big play, či tá interception, aj keď to bola DPI, tak to hádzal proste do tesnej coverage, kam loptu za mňa pchať nemal a ak už sa to rozhodol hádzať, tak lopta mala byť hodená tak ako v tom poslednom drive pri takmer identickej play na MVS. Určite Rodgers nie je príčinou prečo sme prehrali, to by bola somarina hovoriť a ak to niekto hovorí, nech sa strčí do prdele, ale rovnako podľa mňa nie je úplne bez viny a boli tam situácie, za ktoré ho pochváliť nemôžeme. Ale koniec koncov, aj keď sa vyhrávalo tak tam mal hry, za ktoré sme ho chváliť nemohli. Nie je to robot a aj on robí chyby.

Obrázok

Ako som už spomínal trošku vyššie, Rodgers sa pri jednej play v end zóne zameral na Adamsa a nevšimol si Lazarda, ktorý tam bol úplne voľný. Jeho strážca skončil na zemi a v strede Adamsa zdvojovali. Dá sa povedať, že aj Adams bol voľný, len pri tejto play ho Rodgers prehodil, to mal byť tiež touchdown. Plus to vyzerá tak, že voľný na prihrávku mohol byť aj Jamaal Williams. Nejdem Aaronovi vyčítať, že sa pri týchto plays v end zóne už pred snapom zameral len na Adamsa, ktorý bol voľný a ostatných si nevšímal. Je to rozdielový hráč a v takýchto situáciach mu proste veríš, že sa uvoľní a chytí to. Ale všetci vieme, že náš útok v red zone vyzeral najlepšie práve vtedy, keď to bolo pestré a všetky oči neboli len na Adamsovi.

Veľmi sa mi nepáči, ako sme sa v druhom polčase úplne odklonili od behu, ale na druhú stranu keď sa zápas láme, tak chcete dostať loptu do rúk hráča, ktorý je MVP ligy a nechať ho ukázať svoju veľkosť. Komu veriť, ak nie jemu a to proti mladej secondary, ktorej ešte chýbajú dvaja starting safeties? Takto možno premýšľal LaFleur. 6 neskompletovaných prihrávok vo vnútri 10-yardovej línie a 6 neúspešných passových pokusov za sebou po interceptions v podaní Jaira Alexandera. To je 12 plays, v ktorých má MPV loptu vo svojich rukách. Nechápte to tak, že to hádžem na neho, ale je to niečo, nad čím sa dá zamyslieť. Tento zápas sa nakoniec neprehral v obrane, ale tam, že No. 1 útok NFL nedokázal spraviť to, čo robil v predošlých zápasoch. Bucs naše turnoveri dokázali pretaviť do bodov, my sme išli dvakrát 3&out. Ďalší kľúčový faktor, ktorý tento zápas rozhodol. Pre Green Bay 7 bodov z troch takeaways, pre Tampu 14 bodov z dvoch takeaways.

Prečo sme tam teda tak upustili od toho behania? To sa už asi nikdy nedozvieme. Práve behová hra bolo to, čo nám prinieslo v tejto sezóne úspech. A keď sme sa od nej odklonili, tak to bolo vždy zlé. Neveril LaFleur behovej hre, alebo veril až príliš zlatej ruke svojho quarterbacka? Keď sme prehrávali o 18 bodov, oukej, to sa ešte nejako dá akceptovať. Ale keď už je to o touchdown a času je stále dosť, tak tam bol priestor aj na behy. Toto je za mňa úzko prepojené so slabou hrou našej ofenzívnej lajny. Všetci vieme, že Turner nie je Bakhtiari. Prečo bola naša OL tak úspešná aj v zápasoch bez Baka (okrem tohto zápasu)? Skvelým coachingom. Rodgers nerobil za zápas 50 priamych dropbackov. Hra bola vybalansovaná, behalo sa, darilo sa zahrávať play-actions, hrali sme veľa RPOs,… Toto všetko pomáhalo OL limitovať zranenie takého hráča, ako je Bak. Uľahčovalo im to prácu. Ale keď sa od týchto elementov odkloníte, tak to robíte OL len a len ťažšie. Rodgers tam robil proste priame dlhé dropbacky, pri ktorých čakal na to, kým sa mu vyvinú dlhé routy. Toto OL absolútne nepomohlo. Ono keď sa pozeráte na tape, tak keby to OL udržala, tak by Rodgers tú obranu rozhádzal. Tí hráči sa tam pri niektorých plays uvoľnili, len to nemal kedy hodiť. Keby tam bol Bakhtiari a Turner hral na svojej typickej pozícii pravého tackla, tak by sme možno takto mohli hrať aj proti takému súperovi, akým sú Bucs. Stred OL držal v rámci možností dobre. Sacky prichádzali práve cez pozície tacklov, kde sme museli improvizovať v zložení. Turner s Wagnerom nehrali dobre, ale naša útočná „stratégia“ im vôbec, ale že vôbec nepomohla. LaFleur ich nechal hrať osamotených na veľkom priestore a dopadlo to tak, ako to dopadlo. Rodgers pri mnohých plays nemal čo spraviť… Keď už tak chcel hrať, prečo tam napríklad nedal Rodgersovi do slepej strany extra blokára na výpomoc? Ideme hrať spread formácie, kde je každý wide, dokonca ešte aj RB, Rodgers je v empty formácii a OL vystavená najhoršej situácii… Keby sme z tohto hrali aspoň krátke a rýchle prihrávky, tak by sa to dalo pochopiť. Ale nie že hráči tam behajú routy dlhé ako keby chceli dobehnúť do Vegas… Divný game plan, ktorý nám absolútne nepomohol, ale naopak uškodil. Fakt nechápem a nechápem.

V tejto sezóne bol Rodgers sackovaný celkovo 25-krát. No a 10 sackov prišlo v dvoch zápasoch proti Bucs, kde sme úplne zanevreli na behovú hru a na našu útočnú identitu. V týchto dvoch zápasoch to nebol útok Green Bay Packers. Fakt neviem, prečo sa niečo takéto udialo a veľmi, ale že veľmi rád by som chcel počuť všetky play-calls, ktoré pri tejto sekvencii dostal Rodgers do slúchadla a aké myšlienkové pochody tam prebiehali. Ako vieme, tak on dostáva do slúchadla od LaFleura dve plays a na základe toho čo vidí na ihrisku sa rozhodne, ktorú play útok zahrá. Je to v podstate niečo v tom zmysle, že máme prvý play-call, ktorý ak je pokrytý a obrana na neho dobre stojí, tak ten druhý play-call by mal byť kontrou na to, v čom je obrana. A fakt ma zaujíma, že čo sa tam vlastne udialo. Čo sa udialo v hlave hlavných aktérov, aké play-calls prišli zo striedačky a čo sa hralo na ihrisku. Aj v preview som písal, že tieto dlhé dropbacky, pri ktorých sa čaká kým sa hlboká routa rozvinie sú cestou do pekla. LaFleur s Rodgersom to nevedeli? Nevedeli si po jednom zbabranom drive sadnúť a povedať ši, že oukej ďalší spravíme trošku inak? Ale obidva boli tri passové plays a tri a von? Mysleli si, že takto to pôjde najlepšie? Proste neviem nájsť v tomto iný zmysel ako ten, že chceli tú obranu nachytať a využiť to, že im chýbajú safeties…

Ak môžem niekoho z útoku pochváliť, tak je to WR Marquez Valdes-Scantling. Ten v tomto zápase bojoval ako drak a predviedol parádny výkon. Som na neho strašne hrdý. Na ihrisku nechal úplne, úplne všetko. V tomto zápase sa mi veľmi páčila jeho hra na line of scrimmage. Vďaka rýchlej práci nôh sa tam dokázal uvoľňovať proti press-man coverage, ktorú obrana na neho hrala. Štyri jeho catche prišli práve proti pressu. S týmto mal MVS problémy, ale zrejme mu v tomto smere pomáha učenie od majstra s číslom 17. Na tento výkon musí MVS nadviazať. Poviem to ešte raz, za tento zápas som na neho hrdý. Z tria running backov odohral najlepší zápas AJ Dillon, ktorý mal síce len 4 dotyky s loptou, ale dokázal na nich získať 30 yardov. Aaron Jones aj Jamaal Williams sú voľnými hráčmi a ja som si takmer istý, že práve AJ bude v budúcej sezóne našim running backom číslo 1.


AKO TO BOLO S TÝM TRETÍM DOWNOM?

Vo svojom preview som písal, že v tomto zápase chcem od Aarona vidieť niečo špeciálne. Že chcem aj v jeho očiach vidieť terminátora, ktorý v ten najväčší moment zaberie a je mu jedno čo, kto, kedy, ako, kde a prečo. A ten moment prišiel. Hral sa tretí down, musíme skórovať touchdown. Matt LaFleur má pre útok pripravený play-call, ale Rodgers mu hovorí, že má svoj, ktorý je podľa neho správny. Bola to podľa Aaronových slov rovnaká play ako tá, na ktorej Adams chytil loptu mimo end zóny. Matt mu to zveril do rúk a ako povedal, má v neho maximálnu dôveru.

Prišla play a túto play Aaron opisuje tak, že cítil, že má šancu bežať s loptou, ale mal ten pocit, že tam bol obranca, ktorý ho dobiehal. Ako vieme, tak Aaron s loptou nebežal, rozhodol sa ju hádzať, pričom ju hádzal príliš neskoro cez telo do stredu ihriska, čo bola skoro interception… prihrávka bola neskompletovaná a prišlo neslávne rozhodnutie o field goal… Keď si tú play prehrávam dookola, tak proste nerozumiem, prečo v tom jednom momente Rodgers zaváhal a loptu nehodil na voľného Adamsa do behu, čo by bol touchdown. Aj keď tam okolo neho boli hráči, tak sme ho už v takýchto situáciach a pozíciach videli zahrať niekoľko takýchto plays. Pre Rodgersa je toto rutinný hod. Zdá sa mi, že on ten hod aj naznačil, ale loptu si ešte podržal a potom už hádzal na pokrytého Adamsa z väčšieho uhlu, z čoho bolo takmer íčko. Možno že si v prvom momente pomyslel, že má šancu dobehnúť, ale v zápätí si uvedomil, že by do end zóny asi nedobehol a tak hádzal prihrávku neskôr cez telo. Rozhodol sa to o sekundu natiahnuť a Adams už bol pokrytý. Mne viacej vŕta hlavou, prečo to na neho nehodil na to prvé naznačenie hodu, než že tam nebežal, keď som si to pozrel z tohto uhlu.

Ako to Rodgers nehodil, tak Lazard sa snažil svojim telom blokovať ILB a vyzerá to tak, ako keby si myslel, že to bude Rodgers bežať. Ten ale nebežal. Možno tu mohol následne Lazard reagovať na scrambling drill a táto play by sa skončila úplne inak. Zaujímavé je aj zamyslieť sa nad tým, že ako by to vyzeralo, keby s loptou bežal. Myslím si, že keby neváhal a rovno bežal, tak minimálne päť yardov by sa mu získať podarilo, kým by ho JPP dobehol. Aj keď by možno touchdown neskóroval, tak by ten štvrtý down skrátil na tri yardy od end zóny. Ako by sa LaFleur zachoval tu a v takejto situácii? Rozhodol by sa inak? Možno áno, možno nie. To sa nikdy nedozvieme.

Rodgers k tomu po zápase dodal, že keby vedel, že sa štvrtý down bude kopať, tak by prišiel s iným callom, nejaké crossing routy a podobne. Avšak toto mu moc veľmi nežeriem. Dostaneš k dispozícii svoj vlastný play-call na treťom downe a ty si myslíš, že dostaneš ešte ďalšiu hru? A potom povieš, že to nebolo tvoje rozhodnutie, avšak rozumieš, prečo sme nešli hrať ten štvrtý down? Pritom v takýchto situáciach už väčšinou pred prvým downom vieš, že na čom si. Bola tam tá komunikácia medzi Aaronom a Mattom skutočne taká zlá? Myslím si, že tam pri týchto jeho slovách počas tlačovky trošku zohrala úlohu pochmúrna atmosféra po ďalšom prehranom NFC Championship.

Tu sa mohol ten odkaz Aarona Rodgersa zapísať do histórie. NFC Championship, Lambeau Field, záver zápasu, rozhoduje sa kto pôjde do Super Bowlu, na druhej strane Tom Brady a Rodgersov vlastný play-call na treťom downe. Toto je ten moment, na ktorý sme všetci čakali a ktorý sme tak chceli. Toto bola tá play, ktorá mohla Aarona zapísať nezmazateľným písmom do histórie futbalu, o ktorej by sa hovorilo ďalších 100 rokov. Nevyšla a potom sa už žiaľ stal to, čo sa stalo… Nehádžem to na Aarona, to ani náhodou. Nehľadajte za tým tento úmysel, že mu vyčítam, že nezahral jednu play úspešne a kvôli tomu sme prehrali. Že to je všetko len na ňom a o tejto play. Len proste cítim, že tu dostal do svojich rúk play a príležitosť, ktorá z neho mohla spraviť legendu legiend. A tieto legendy legiend majú na svojom konte takéto slávne okamihy vo veľkých zápasoch, ktoré sú diamantovou ozdobou viacej než 100 ročnej histórie NFL. Škoda. Je mi úprimne ľúto, že sa mu to teraz nepodarilo zahrať úspešne, v tomto dôležitom momente. Aarona milujeme a toto mohlo byť fakt veľké a niečo, čo by sme si pamätali do smrti s úsmevom na tvári. Hovorilo by sa o tom s väčším úžasom, než o tej play na Cobba proti Bears, či prihrávke na Cooka proti Cowboys. Si predstavte tie titulky: „Rodgers prišiel s vlastným play-callom, vďaka ktorému poslal zápas ďalej!“ Toto je niečo, čo napríklad dokázal spraviť Bart Starr a to je to, vďaka čomu je jeho meno spájané so slovom „vyhrávanie“. Snáď som tieto svoje pocity dokázal vyjadriť v písanej forme, ťažko sa opisuje to, čo cítim. Milujem históriu, milujem veľké zápasy, milujem takéto momenty, milujem veľkých hráčov a toto mohlo skončiť v kronikách Green Bay Packers a NFL na popredných priečkach. Toto bola pre Rodgersa vstupenka na futbalový Olymp.


KOPAŤ, ČI NEKOPAŤ?

Aký mám názor k tomu rozhodnutiu kopať field goal? Keď sa na to pozrieme z čisto analytického a štatistického hľadiska, tak naša šanca na výhru v tejto situácii pri field goale bola 9.5%. Ak by sme išli 4. down hrať, tak je to 10%. Čiže naša šanca na výhru bola v oboch prípadoch veľmi malá a tu si prakticky LaFleur vyberal jeden jed, ktorý si zoberie a bude veriť, že ho akosi prežije. AVŠAK. Prečo na 100% nesúhlasím s týmto rozhodnutím? Ja by som viacej veril Rodgersovi, Adamsovi, Lazardovi, či Tonyanovi, než Mikeovi Pettinovi. A keď sa pozerám na to, ako Tampa premieňala tretie downy počas zápasu, tak neviem, či by som obrane až tak veril. Ale na druhej strane rozumiem tomu, že keby to nepremeníme, ale aj premeníme, tak obrana aj tak musí zastaviť útok Buccaneers. LaFleur si teda zobral tri body a na tú obranu sa raz aj tak musel spoľahnúť, že útok Bucs zastaví. A keď sa to podarí, tak by tam už nepotreboval touchdown a ešte k tomu premenenie za dva body. AVŠAK – Keby sme ten štvrtý down išli hrať a neuspeli sme, tak Tampa by bola hlboko pred svojou end zónou. S play-callingom by museli byť opatrnejší, možno by tu ani raz nehádzali. Boli by to tri behy. A tu by sme možno mohli dostať loptu späť niekde v strede ihriska a ešte raz sa pokúsiť skórovať 8 bodov. Je to zložité rozhodnutie a LaFleur si proste povedal, že radšej zoberie teraz tri body, obrana bude musieť aj tak spraviť stopku a že je lepšia šanca potom skórovať len touchdown.


NEKONZISTENTNÍ ROZHODCOVIA

Čo dodať k rozhodcom. Od začiatku nastavili určitý meter a nechali hráčov robiť veci, ktoré by im normálne neprešli. A to na obidvoch stranách. Nechali hrať chalanov futbal a moc do toho nezasahovali. Hráči sa tam mohli pri coverage doslova vyzliekať z dresov bez toho, aby za to dostali flag. Ale keď sa rozhoduje v posledných sekundách o výsledku, tak hodia flag, ktorý za celý zápas nehodili ani len raz, pričom tam boli jasné fauly, za ktoré to hodiť mali… (možno k tomu ešte tá prihrávka na treťom mohla byť označená ako uncatchable pass, plus tam bolo simulovanie ako delo). Keby tu ten flag nehodili, tak je to do konca zápasu 1:30 s 1 timeoutom a zrazu by naše šance boli omnoho väčšie. Lopta cca na našej 30ke a touchdown by znamenal s veľkou pravdepodobnosťou náš postup…Tu už by to LaFleurove rozhodnutie tak zle nevyzeralo. Keby tu tento flag nehodili a držali by sa toho čoho sa držali celý zápas, tak nepoviem ani slovo. Faul to bol, nie je o čom, ale vzhľadom na priebeh pískania počas zápasu to je kontroverzné rozhodnutie, ktoré misky váh jednoznačne naklonilo práve na stranu Bucs. Rozhodcovia nás tu pripravili o epický záver, kedy by Rodgers dostal do rúk ešte loptu so šancou poslať svoj tím do Super Bowlu. Ale jedno sa vždy osvedčí a to si pamätajme – Nedostaňte sa do takého bodu, aby ste dali rozhodcom šancu rozhodovať o zápase. Nehádž loptu na silu do seamu na pokrytého Lazarda, nerob fumble, atď… My sme ich proste postavili do pozície, kedy mohli rozhodnúť zápas v náš neprospech. Je to len naša chyba.

A viete čo je na tom všetkom najsmutnejšie? Že celú sezónu platíme rozhodcom, aby nás tlačili a pomáhali nám, ale nakoniec tie minuté mandžáre na rozhodcov aj tak boli zbytočné 😛 Zrejme sme platili o trošku menej než kluci z južnejšej zátoky 😛


ZÁVER

Na tím Green Bay Packers zo sezóny 2020 som enormne hrdý. Nebojím sa tvrdiť, že tento tím mi z poslednej dekády prirástol k srdcu najviac. Plus si dovolím povedať, že lepší tím sme v poslednej dekáde nemali a na tento tím budem spomínať veľmi rád. Dokázali sme dať dokopy parádnu sezónu, stanovili sme niekoľko historických útočných rekordov NFL. Avšak ktorá sa skončila veľmi smutne a zlomenými srdcami. Zase raz… Avšak nebuďte teraz sklamaní a smutní. Buďte na svoj tím hrdí, lebo v tejto ťažkej a pandemickej sezóne predvádzal krásny futbal, ktorý nás bavilo pozerať! Práve naši Green Bay Packers boli dôvodom, prečo sme sa počas posledného roka mohli usmievať o čosi viacej! Ako spieva Chris Stapleton: „The hard roads are the ones worth choosing, Some day we’ll look back and smile, And know it was worth every mile.“ No a ak chce niekto nadávať a nonstop sa sťažovať, tak ho nikto nenúti tomuto tímu fandiť a kľudne môže ísť o dom ďalej 🙂

Ja sa vám chcem vo svojom mene všetkým poďakovať, že pravidelne čítate moje články a znášate tieto moje blbé kecy. Snáď sa náš web stal pre vás takou tou zdravou rutinou, vďaka ktorej ste získavali informácie o klube, ktorý milujete. Ďakujem veľmi pekne každému jednému spoluvlastníkovi nášho fanklubu, ktorý nám pravidelne prispieva a podporuje prácu, ktorú robíme. Bez spoluvlastníkov by sme nikdy nemohli spustiť nový web, či napísať knihu, alebo sa pustiť do projektov, ktoré sú v štádiu riešenia. Myslím si, že sme latku tvorby obsahu o NFL v našich končinách posunuli ešte vyššie a robíme niečo, čo u nás nemá obdobu. A to ešte len počkajte, keď konečne budem môcť letieť za Markom Murphym, prezidentom a CEO Green Bay Packers, aby sme prejednali jednu obrovskú bombu! Murphy už vie, že náš fanklub existuje, že je v ňom kopec vášnivých fanúšikov, ktorí si zaslúžia niečo, čo u nás ešte nikto z NFL nemá!

Znova sme ukázali, že fanúšikovia Green & Gold sú vôbec tí najlepší v celom športe! Noste svoje green & gold hrdo, pretože aj VY ste súčasťou toho najúžasnejšieho príbehu v histórii športu!

PS: Ak by chcel niekto podporiť fanklub, našu prácu a pripojiť sa do úzkeho okruhu fanúšikov Packers, ktorý označujeme ako „spoluvlastníci“, tak tu je viacej info: http://greenbaypackers.eu/fanklub/

PS2: Ešte niečo málo k objednávkam kníh. Zatiaľ sa odoslali tri várky kníh (posledná minulý týždeň) a posielať sa ešte budú dve várky. Na tie však ešte čakáme, kým dorazia z tlače. Akonáhle dorazia, tak sa balia a posielajú. Čoskoro to už bude všetko poposielané. (tá prvá várka z dvoch odíde už do niekoľkých dní)

GO PACK GO & THE BEARS STILL SUCK!