Je na Drafte nový AJ Green?

Mnohí fanúšikovia mali mokré sny ohľadom tradu po WR A.J. Greena. No načo by sme sa mali tradovať po už skoro 32 ročného receivera za veľké prachy, keď môžeme mať jeho potenciálneho mladšieho 21 ročného klona?! Hovorím o receiverovi oranžových tigrov Tee Higginsovi.

BIO

Higgins hrával na strednej škole Oak Ridge v Tennesse, kde bol dominantným hráčom a vyhral ocenenie Mr. Football ako junior a senior. Vďaka skvelej stredoškolskej kariére bol radený bez top 20 recruitov v krajine. Jeho atletickosť nemohla byť spochybňovaná a bola potvrdená, keď bol finalistom aj o ocenenie Mr. Basketball v Tennessee. V roku 2017 ako freshman zasiahol v oranžovom drese Clemsonu Tigers do 13 zápasov, v ktorých zachytil 17 prihrávok pre 345 yardov (20.5 na jeden catch) a 2 TDs. Higgins a talentovaná skupina receiverov v roku 2018 priniesla na Memorial Stadium národný titul. V tejto sezóne odohral 15 zápasov, v ktorých nachytal 59 prihrávok pre 936 yardov (15.9 priemer na jeden catch) a 12 TDs. V titulovom zápase proti Alabame Crimson Tide zachytil 3 prihrávky pre 81 yardov, vrátane jedného touchdownu. Ako junior nachytal 59 prihrávok pre 1,167 yardov (19.8 na jeden catch) a 13 TDs, čo mu vyslúžilo účasť vo first-teame All-ACC. Svoju kariéru v Clemsone zakončil na delenom prvom mieste v počte nachytaných touchdownov (27), keď sa o tento historický rekord Clemsonu delí s DeAndre Hopkinsom a Sammym Watkinsom. Zaujímavosťou je fakt, že vo svojej college kariére nikdy nemal zápas, v ktorom by nachytal 10 a viacej prihrávok, no jeho priemer na zachytenú prihrávku napovedá, že je to hráč, ktorý vie ako treba rozťahovať ihrisko. Higgins je vysoký 193 cm a váži 95 kg.

SCOUTING PROFILE

Je to vytiahnutý receiver, z ktorého neuveriteľný catch frame spojený s ešte najuveriteľnejšou kontrolou tela a loptovými schopnosťami robia zbraň hromadného ničenia. V Clemsone hrával na všetkých troch pozíciách, môže sa postaviť hocikde, nemá s tým problém a vďaka tomuto je nočnou morou pre defenzívnych koordinátorov. Počas svojho pôsobenia na tejto univerzite bol tak produktívny, že jeho každý piaty catch sa skončil touchdownom. Musí sa stať viacej konzistentným pri používaní rúk na line of scrimmage, ak sa chce presadzovať proti press coverage, práca nôh tam je skvelá, avšak ruky v tejto hernej činnosti zaostávajú. Je to obrovský receiver a pri takýchto by ste očakávali, že pri blokoch v behovej hry budú dominantní, no Higgins takýmto hráčom nie je a tu ho tiež čaká mnoho roboty. V Clemsone nebehal všetky routy a tak je v tomto pomerne nepreverený. Má problémy najmä na „ťažkých brzdách“, čo môže šikovný corner využiť a pripísať si jednoduchý pick.  

FIT PRE PACKERS

Na post WR potrebujeme pridať playmakera a Higgins vie roztiahnuť ihrisko do downfieldu a zachytávať prihrávky v tesných oknách. QB Tigers Trevor Lawrence mu vždy bezpodmienečne dôveroval, nakoľko Higgins svoje súboje o loptu neprehrával a pre svojho quarterbacka zahrával dôležité big plays. No a Aaron Rodgers takýto typ receivera potrebuje. Historicky bol Aaron najlepší vtedy, keď mal na ihrisku receiverov, ktorým naplno veril a Higgins nám toto môže poskytnúť.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: TOP 25