Receiver, o ktorom vám nikto nič nepovie.

BIO

Dubois je receiver, o ktorom u nás nikto nehovorí, teda až na mňa. V poslednej sezóne mal na svojom konte 75 zachytených prihrávok, pričom sa nedopustil ani len jedného dropu. Portál Pro Football Focus uvádza, že Dubois bol v poslednej sezóne jediným prospektom v krajine, na ktorého letelo +100 prihrávok, pričom sa nedopustil ani len jedného dropu. Je to ešte o to úctyhodnejšie, že jeho priemer na jeden target bol nad 10 yardov. Dubois bol so svojim QB Bryce Perkinsom pre Virginiu Cavaliers dynamickým duom, viedol tímovú štatistiku s 1,062 nachytanými yardmi a 6 TDs. Pred rokom odohrala Virginia dva veľké zápasy a Dubois v nich zohral kľúčovú úlohu. V ACC Championship Game proti Clemsonu zachytil 10 prihrávok a takisto aj v Orange Bowle proti Floride sa mu podarilo zachytiť 10 prihrávok, čo bolo pre neho v tej sezóne sezónne maximum. Virginia tieto dva zápasy síce prehrala, no nebolo to vinou Duboisa, ktorý v nich dokopy nachytal 213 yardov a 3 TDs. Proti veľkým tímom sa mu darí a aj v septembri proti slávnemu Notre Damu zachytil 9 prihrávok pre 143 yardov a 1 TD. Toto je jeho catch v Orange Bowle proti Floride:

SCOUTING PROFILE

Dubois nám v zápasoch ukázal, že má schopnosti na to, aby mohol hrať aj v NFL. Nerobí žiadne dropy, má veľmi silné ruky a loptu zachytáva s obrovskou istotou a sebavedomím. CeeDee Lamb nedokázal zachytiť každú loptu, ani Jerry Jeudy, či Justin Jefferson. Dubois je jediným členom tohotoročnej skvelej Draft Class WRs, ktorý nemissol ani jednu chytateľnú prihrávku. Keď si pozriete jeho tape, tak je veľmi jednoduché zistiť prečo – prirodzené ruky a schopnosť natiahnuť ich oproti lopte, pričom následný kontakt s defenzívnym backom mu nerobí absolútne žiadny problém. Aj keď je pokrytý, tak sa po loptu dokáže natiahnuť, čo mu dovoľuje byť konzistentným pozičným receiverom. Dubois sa dokáže uvoľniť aj po zemi, no jeho najikonickejšie play prichádzajú vtedy, keď je pokrytý a musí sa po loptu vyštverať do vzduchu. Proti Floride a Clemson, čo sú tímy, ktoré disponujú nesmierne kvalitnou secondary, bol Dubois schopný štverať sa do vzduchu a plays dokončovať cez kontakt. Fascinujúce je to, že defenzívni hráči robili presne to, čo od nich tréneri vyžadujú (rozbíjať ruky), no on bol stále schopní loptu udržať. Hlavný dôvod, prečo si ho ľudia nevšímajú a prečo nebol pozvaný sa Scouting Combine, je ten, že nedisponuje ohromnou rýchlosťou. Dubois proste nemá takú separáciu, akú by ste od univerzitných hráčov požadovali, keď už prechádzajú medzi profesionálov. Avšak jeho technika route runningu je silná, čo mu dovoľuje vytvárať čisté passové okná stredom ihriska.

FIT PRE PACKERS

Nenapadá mi žiadne iné meno, ktoré by bolo tak opomínané ako Hasise Dubois. Síce nedostal pozvánku do Senior Bowlu, Shrine Game, či na Combine, avšak jeho zápasový film nám ukazuje prospekt, ktorý nám v závere college kariéry ukázal, že nemá problém hrať ani proti tým najlepším tímom univerzitného futbalu. Virginia v minulej sezóne odohral 4 zápasy proti nasadeným tímom (Notre Dame, Virginia Tech, Clemson a Florida), no a Dubois v týchto zápasoch vyprodukoval 33 catchov pre 495 yardov a 4 TDs. Proti tímom, ktoré hrali v Bowloch (North Carolina, Miami a Louisville) mal vždy nad 6 zachytených prihrávok a 90 yardov. V NFL by som ho videl na pozícii „Big“ slot receivera, ktorú v poslednej dobre spopularizoval JuJu Smith-Schuster. Keď Dubois v coverage čelil safetymu, alebo rotujúcim zónovým obrancom, tak bola jeho separácia lepšia, než keď čelil rýchlym cornerom na outside.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3. DEŇ