Perfektný fit do nášho útoku.

BIO

V drese Buckeys sa mu podarila nevídaná vec, keď ako true freshman bol starterom. Celkovo sa mu v roku 2017 na 194 behoch podarilo nazbierať 1,403 yardov a 7 touchdownov. K tomu pridal 22 zachytených prihrávok pre 135 yardov a 1 TD. Bol menovaný do second-teamu All-Big Ten a v Big Ten Championship Game proti Badgers bol menovaný za najužitočnejšieho hráča zápasu, keď sa mu podarilo získať 174 yardov. Ako sophomore sa vďaka svojim výkonom dostal do second-teamu All-Big Ten, keď na 230 behoch sa mu podarilo nabehať 1,053 yardov a skórovať 10 behových touchdownov. K tomu pridal 26 zachytených prihrávok pre 263 yardov a 2 touchdowny. Ako junior svoje výkony posunul opäť na vyššiu úroveň a dostal sa do first-teamu All-Big Ten a second-teamu All-American. Zároveň bol menovaný running backom roku v konferencii Big Ten. Bol len jedným z troch running backov v FBS, ktorému sa podarilo pokoriť hranicu 2,000 nabehaných yardov. Celkovo mal 301 behov pre 2,003 yardov a 21 touchdownov. K tomu pridal 23 zachytených prihrávok pre 247 yardov a 2 touchdowny.

SCOUTING PROFILE

Running back z Columbusu je dymanickým runnerom, ktorý disponuje skvelou atletickosťou, videním a balansom. Keď je za line of scrimmage, tak ukazuje dobrú trpezlivosť a videnie. Má dobrý cit na načasovanie a rytmus po prebraní lopty, vďaka čomu si nechá rozvinúť bloky. Darí sa mu ako pri zónových, tak aj pri inside behoch, keď dokáže veľmi rýchlo zareagovať a vpáliť do vzniknutej diery. Taktiež sa prezentuje dobrou rýchlosťou pri outside zone runoch. Keď sa už dostane do open fieldu, tak má dostatok rýchlosti na to, aby sa dokázal držať od obrancov a zahrať big play. Je to kompaktný runner, ktorý má silnú spodnú časť tela a prezentuje sa dobrým balansom po kontakte, čo mu umožňuje ustáť pokusy o tackle. Pri behoch ukazuje dobrú súťaživosť a na svoju veľkosť je tvrdým runnerom, ktorý sa nebojí kontaktu a keď je treba, tak okrem lopty nesie aj obrancu. Jeho mínusko je v pass protection. Síce má silu na to, aby dokázal ustáť blitzujúcich linebackerov, či defenzívnych backov, no jeho technika je zlá. Ako blokár musí ukázať aj viacej zdravej agresivity. Potrebuje byť konzistentnejší aj ako receiver, keď ho trápia najmä dropy kvôli nepozornosti, keď sa otáča ešte pred tým, než má loptu pod kontrolou. Zaujímavosťou je, že hneď vo 8 zápasoch v minulej sezóne čelil TOP 25 behovým obranám v krajine a ani v jednom zápase sa nestalo, že by neskóroval minimálne jeden touchdown a mal nabehaných menej ako 120 yardov. V minulej sezóne neskóroval touchdown len v jednom jedinom zápase, no aj tam nabehal 177 yardov. Portál Pro Football Focus uvádza, že v minulej sezóne mal 31 behov, ktoré sa skončili ziskom +15 yardov, čo bolo najvyššie číslo v krajine a po kontakte získal 1,208 yardov, čo bolo štvrté najlepšie číslo v krajine.

FIT PRE PACKERS

Osobne mi Dobbis sedí najviac do útoku, ktorý je zone-heavy. Má silu a schopnosť rozhodnúť sa správne pri man-gap schéme, avšak celkovo jeho videnie a atletickosť nájdu najlepšie využite práve v zónovej schéme, ktorá mu v danej play poskytuje viacero možností. Práve v tejto hernej činnosti exceloval aj na univerzite. Ak by sa Dobbins prepadol na koniec druhého kola, tak pre Briana Gutekunsta to môže byť veľmi zaujímavý hráč, nakoľko perfektne zapadá do profilu running backa v ofenzíve Matta LaFleura. Dobbinsa som mal možnosť vidieť hrať aj naživo a poviem vám, že sa mi ku nám hodí.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2. DEŇ