Výbušný running back so schopnosťou vyhýbať sa tacklom.

BIO

V Mississippi bol v roku 2016 ocenený ako Mr. Football a U.S. Army National Player of the Year. Tu pôsobil ako dual-threat quarterback, ktorý vo svojej kariére nahádzal 8,140 yardov a 78 TDs, k tomu pridal 5,103 nabehaných yardov a 71 TDs. Vďaka svojim výkonom bol v TOP 10 recruitoch v krajine a rozhodol sa zaradiť do kádru Seminoles. Vo svojej freshman sezóne zlomil školský rekord Dalvina Cooka v počte nabehaných yardov ako freshman, keď sa mu na 194 behov podarilo nabehať 1,024 yardov a 7 TDs. K tomu pridal 16 zachytených prihrávok pre 116 yardov a 1 TD. V roku 2018 bol opäť lídrom FSU, no jeho produkcia trošku klesla. Na 161 behov mal 706 yardov a 6 TDs, k tomu pridal 23 zachytených prihrávok pre 145 yardov a 2 TDs. V sezóne 2019 bol však späť a na 231 behov si pripísal 1,144 nabehaných yardov a 14 TDs. K tomu zachytil 30 prihrávok pre 225 yardov a 4 TDs.

SCOUTING PROFILE

Akers je prototypom running backa, ktorý váži takmer 100 kg a je dobre obalený svalovou hmotou. Má skvelú akceleráciu a jeho 10 yardový split na Scouting Combine bol 1.47s, čo je fakt perfektný čas. Tonu plays a yardov si získal sám a pripomína mi Aarona Jonesa. Jeho pohyb vyzerá byť veľmi pohodlný a prirodzený. Nohy pracujú dobre, nemá problém s postranným cutom a s vyhýbaním sa hráčom v open fielde. Portál Pro Football Focus uvádza, že v roku 2019 spôsobil 76 missnutých tacklov. Je vybavený dobrou silou v nohách a v strede tela, vďaka čomu je ho zložité tacklovať. Má prirodzený cit pre hľadanie priestoru na beh a jeho kreativita ako runnera je veľké plus. Mnohokrát sa mu podarilo vymyslieť pekné behy za nie príliš stabilnou OL. Keď zahral zlé plays, tak to bolo spôsobené až príliš veľkou snahou, alebo naopak príliš veľkou trpezlivosťou. Pri čítaní toho, čo sa dialo pred ním bol trošku nekonzistentný, no ak mám byť úprimný, tak pri hre OL Seminoles toho moc čítať nemohol, nakoľko bloky vpredu boli slabučké, tu sa nie je moc čomu diviť. Problémom môžu byť jeho fumbles, ktorých mal celkovo 10. Pre obrany bol veľkým problémom na screenoch. Má skúsenosti s chytaním prihrávok na flate a na angle routach z backfieldu. Jeho ruky sú oukej. Pri behoch zo shotgunu vyzerá pohodlne a občas bol využívaný aj vo wild cat formácii. V pass protection je podpriemerný a jeho technika je v tomto ohľade slabá. Často sa aj stáva, že nevie koho má blokovať. Ako runner je nesmierne súťaživý, no v pass pro už taký „živý“ nie je.

FIT PRE PACKERS

Najlepšie mu sadne útok, ktorý hráva zónove blokovacie schémy, kde môže využiť svoje čítanie, akceleráciu a tempo behu. Na draft boardoch sa prepadáva najmä kvôli problémom v pass protection. Avšak keď sa pozeráme na jeho tvrdosť pri behaní, tak v pass pro tu môže byť upside.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2. DEŇ