Rodák z Green Bay, ktorého vzorom je Brett Favre.

BIO

Morgan je rodákom z Green Bay vo Wisconsine, na strednej hrával neďaleko Lambeau Fieldu na Ashwaubenon High School a nosil zeleno-zlatý dres s číslom 4. Svoju kariéru začal v MAC s Bowling Green, kde ako redshirst freshman v pozícii starting quarterbacka zasiahol do siedmich zápasov. Celkovo v 12 zápasoch skompletoval 183/326 prihrávok pre 2,082 yardov, 16 touchdownov a 15 interceptions. Sezónu 2017 začal v drese Falcons ako starter, no po troch zápasoch bol nahradený freshmanom Jarretom Doegeom. Neskôr sa do zostavy ešte vrátil a celkovo skompletoval 96/212 prihrávok pre 1,260 yardov, 9 touchdownov a 7 interceptions. Po tejto sezóne sa rozhodol prestúpiť a jeho novým pôsobiskom sa stalo FIU. Transfer sa vydaril, stal sa konferenčným newcomerom roku, keď skompletoval 65.3% svojich prihrávok pre 2,727 yardov a školský rekord 27 touchdownov a len 7 interceptions. V roku 2019 skompletoval 207/357 prihrávok pre 2,585 yardov, 14 touchdownov a 5 interceptions.

SCOUTING PROFILE

Morgan je dobre stavaným quarterbackom, ktorý meria 193 cm a váži cca 100 kg. Toto sú ideálne proporcie na to, aby mohol uspieť ako pocket passer. Aj keď je aktuálne len veľkým projektom, tak disponuje niekoľkými dobrými schopnosťami. Tou najlepšou je zrejme jeho postoj v pockete. Má len 22 rokov, no v pockete sa nebojí stáť až do poslednej sekundy, aj keď to má znamenať, že dostane hit. Práca nôh a technika drop backu je nekonzistentná. Jeho ruka je silná a v určitých situáciách aj presná, keď žiari najmä pri vertikálnych loptách. Jeho umiestnenie lopty do dierky proti cover 2 je fakt parádne a v takýchto situáciách predviedol niekoľko skvelých hodov. Pri hodoch do strednej vzdialenosti (10-19 yardov) má známku 90.7, čo je jedno z najvyšších čísel v krajine. No celkovo potrebuje presnosť výrazne zlepšiť a umiestnenie lopty tiež nie je najlepšie. Toto je zrejme jeho najväčšia slabina. Pro Football Focus uvádza, že počas posledných dvoch sezón bolo jeho percento perfektne umiestnených hodov, ktoré prešli line of scrimmage, siedme najnižšie.Taktiež musí byť pri hodoch konzistentnejší. Takmer vždy hádže lopty s maximálnou silou, čo spôsobuje zbytočné dropy. V tomto pripomína mladého Favra. Pro Football Focus uvádza, že práve Morgan mal v minulej sezóne spomedzi QBs s minimálne 200 pokusmi najvyššie percento dropnutých chytateľných prihrávok – 9.8% jeho chytateľných prihrávok sa skončilo dropom. Rozvoj citu na silu hodov bude v jeho vývoji veľmi dôležitý. Svojej ruke neustále verí, čo ho dostáva do problémov. Niekedy sa snaží loptu napchať do neexistujúcich okien, čoho výsledkom je turnover, alebo zlá play. Nemá problém ani s hodením hlbokej lopty do premávky. Tu je opäť vidieť, kto je jeho vzorom, v tomto sa bude musieť zmeniť. Jeho technika odhodu je pomerne nevídaná a sú to také sling shots. Toto môže znamenať to, že sa viacej spolieha na silu hornej časti tela a mohol by sa zlepšiť pri prenášaní sily z nôh. Ak by sa zlepšila práca jeho nôh a technika odhodu, tak by mohlo prísť zlepšenie v presnosti prihrávok. Potrebuje sa zlepšiť aj v rozhodovaní. Loptu rozdáva dobre, no má tendenciu držať ju až pridlho. Musí sa naučiť čítať hru rýchlejšie a niekedy musí byť ochotný odhodiť loptu preč, keď nemá otvorený žiadny read. Na druhej strane sa nebojí využívať všetky zbrane, ktoré mu jeho útok ponúka a neuzatvára sa len na jedného hráča. V pockete sa síce cíti sebavedomo, no nie je to nejaký mág na pohyb a pre defenzívnych koordinátorv je príliš jednoduché útočiť do jeho pocketu pomocou rôznych blitzov.

FIT PRE PACKERS

Podľa posledných správ, väčší záujem o služby tohto quarterbacka prejavili Packers, Bears, Patriots či Cots. Pozornosť na seba upriamil na East-West Shrine Game, kde predviedol veľmi dobrý výkon a skautov zaujal aj svojou prácou na Combine, kde sa prezentoval peknými hodmi a podľa Iana Rapoporta boli jednotlivé tímy očarené jeho osobnosťou a celkovými schopnosťami ako lídra. Nie je to NFL ready hráč, a rok-dva sa bude musieť učiť za skúsenejším QB. No jeho ruka je dostatočne talentovaná na úroveň NFL, avšak musí sa naučiť byť konzistentnejší v presnosti a rozhodovaní.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3. DEŇ