Quarterback, o ktorého majú Packers silný záujem.

Pred dvoma dňami head coach Sooners Lincoln Riley na sociálnu sieť Twitter pridal nasledujúci tweet:

Fanúšikovia Packers začali okamžite diskutovať a hádať, že čo týmto tweetom Lincoln zamýšľa. Deň na to sa objavila informácia, že Packers majú silný záujem a zodpovedne si robia domácu úlohu ohľadom quarterbacka Jalena Hurtsa zo Sooners. Na našom webe sa aj jeden fanúšik opýtal, prečo je Hurts na Drafte tak nízko, keď sú jeho štatistiky také skvelé a Love, ktorý bol v poslednej sezóne na tom štatisticky tak zle, je pasovaný do prvého kola. Tak som sa rozhodol, že vám spravím Hurtsov profil a trošku viacej vám ho priblížim.

BIO

Hurts je rodákom z Houstone a keď hrával na Channelview High School pod svojim otcom, tak bol hodnotený ako najlepší dual-threat quarterback v krajine. Po strednej sa podpísal Alabame aj Crimson Tide doviedol k národnému titulu a dostal sa do Freshman All-American teamu, first-teamu All-SEC, bol menovaný za SEC Freshman of the Year a bol finalistom Maxwell Award. V tejto sezóne skompletoval 204/382 prihrávok pre 2,780 yardov, 23 touchdownov a 9 interceptions. Zároveň stanovil rekord školy v počte nabehaných yardov quarterbackom, keď po zemi nazbieral 954 yardov a 13 touchdownov. V roku 2017 štartoval vo všetkých 14 zápasoch a svoj tím opäť doviedol do titulového zápasu, keď skompletoval 154/255 prihrávok pre 2,081 yardov, 17 touchdownov a 1 interception. K tomu pridal 154 behov pre 855 yardov a 8 touchdownov. No v druhom polčase v titulovom zápase proti Clemsonu bol nahradený freshmanom Tuom Tagovailom. V roku 2018 Tua prevzal rolu starting quarterbacka a Hurts pôsobil len ako náhradník. Celkovo skompletoval 51/70 prihrávok pre 765 yardov, 8 touchdownov a 2 interceptions. K tomu pridal 36 behov pre 167 yardov a 2 touchdowny. V konferenčnom titulovom zápase sa v štvrtej štvrtine Tua zranil a nahradil ho Hurts. Ten predviedol skvelý výkon, skompletoval 7/9 prihrávok pre 82 yardov, 1 passový touchdown a 1 behový touchdown, čim Slonom zaistil konferenčný titul. Po tejto sezóne sa Hurts rozhodol, že zmení pôsobisko a rozhodol sa hrať pod skvelým ofenzívnym mysliteľom Lincolnom Rileym v drese Sooners z Oklahomy. Hurts sa tak stal nasledovníkom dvoch posledných víťazov Heismanovej trofeje – Bakera Mayfielda a Kylera Murrayho. Sooners doviedol k titulu v konferencii Big 12 a dostal sa do third-teamu All-American a first-teamu All-conference. Takisto bol finalistom o Heisman Trophy, Maxwell Award a Davey O´Brien Award. Takmer sa mu podarilo zavŕšiť trojkorunu držiteľov Heismanovej trofeje zo Sooners, keď skončil na druhom mieste za Joe Burrowom. Celkovo skompletoval 237/340 prihrávok pre 32 touchdownov, 8 interceptions a tím Sooners viedol v počte nabehaných yardov, keď po zemi nazbieral 1,298 yardov a 20 touchdownov. Plus k tomu zachytil 2 prihrávky pre 25 yardov a jeden touchdown.

SCOUTING PROFILE

Hurts je veľmi často prirovnávaný k jednému medzi fanúšikmi legendárnemu menu – Timovi Tebowovi. A úprimne, keď sa pozeráte na jeho hru, tak je vám jasné prečo. Je to dual-threat quarterback, ktorý je stavaný ako tight end, no jeho nohy pripomínajú running backa. Keď sa pozrieme na jeho ruku, tak tá je od tej Tebowovej omnoho lepšia a Hurts nám ukázal, že dokáže hodiť takmer každú loptu. Pod trénerom Rileym v Oklahome sme mohli badať zlepšenie v jeho passovej hre, najmä pri stredných a dlhých hodoch. Rozhodne to bolo lepšie, než počas pôsobenia v Alabame. Keď už spomínam tento prestup, tak tu musím podotknúť, že Hurts sa v krátkom čase dokázal aklimatizovať a prispôsobiť útočným schémam ofenzívneho mysliteľa Lincola Rileyho, čo bude v NFL nesmierne dôležité. Jeho mechanika odhodu je nekonzistentná a kvôli tomuto receiverov netriafa so železnou presnosťou. Ako runner je veľmi tvrdý a Sooners využívali množstvo read options, play actions a QB draws, aby obranu súpera držali v neistote. No pri hitovaní pohybujúcich cieľov sa bude musieť poriadne zlepšiť. Keď sa pozeráte na jeho tape, tak toto vám doslova bije do očí. Možno sa vám na neho pozerá veľmi dobre, nakoľko tam scrambluje a vymýšľa rôzne srandy, no chýba mu ten cit na rytmus hry. Niekedy sa loptu snaží hádzať do okien, ktoré proste neexistujú. A počas zápasov máva niekoľko vysoko rizikových, no nie príliš hodnotných hodov, keď má k dispozícii istý a jednoduchý check down. Jeho najväčšou slabinou je trpezlivosť na vývin jednotlivých plays. Keď ucíti tlak a first read nie je voľný, tak okamžite opustí pocket a snaží sa vymyslieť nejaký scramble. No takisto sa mu stáva, že sa až príliš pri danej play zameria na jeden cieľ v downfielde, obranu nečíta ako celok a kvôli tomu nemá prehľad v pockete. Kvôli tomuto prišli zbytočné sacky, ktoré byť nemuseli. Neprezentoval sa potrebným citom na pohyb v pockete. Tieto faktory vedú k tomu, že v poslednej sezóne ani jeden quarterback v college nedržal loptu dlhšie, než práve Hurts – 3.08s. Kvôli tomuto sa často dostane pod tlak. Jeho štatistiky vyzerajú tak, že je to first round pick, no tape ukazuje niečo iné a v NFL sa s takouto hrou nepresadí. Teraz si poviete, že ale Lamar je takmer rovnaký typ quarterbacka. No to moc nie je pravda. Keď Lamar opúšťal college, tak mal v ruke omnoho viacej prirodzeného talentu než má aktuálne Hurts. Plus je menší, rýchlejší a agilnejší.

FIT PRE PACKERS

Mne osobne sa Hurts nepodobá takmer ani na jedného quarterbacka, ktorý je aktuálne v NFL. Je príliš malý a slabý na porovnávanie s Joshom Allenom, je lepší passerom než je Trubisky a nemá ani zďaleka taký talent v ruke ako má Newton, či Wilson. Najviac sa mi podobá na nášho bývalého quarterbacka a aktuálny švajčiarsky nožík Saints – Taysoma Hilla. Ak by sme ho draftovali, tak Matt LaFleur by ho mohol využívať veľmi podobne ako Saints využívajú práve Hilla. Mohol by hádzať, behať a chytať. Keby ho draftujeme, tak by možno fanúšikovia Packers na chvíľu prestali hovoriť o tom, aká to bola veľká chyba po preseason nechať ísť Taysoma Hilla…

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3./4. KOLO