Mohutný a talentovaný ofenzívny tackle.

BIO

Wilson vyrastal v Brooklyne, čo nie je zrovna liaheň recruitov, no jeho masívna veľkosť a altetickosť oslovili trénerov naprieč celou krajinou. Bol to TOP 20 prospekt a rozhodol sa upísať Bulldogom. Prvý rok bol redshirt, no v nasledujúcej sezóne sa okamžite ukázal, na poste right tackla štartoval vo všetkých 14 zápasoch a doswtal sa do Freshman All-American a SEC All-Freshman tímu. Vo svojej sophomore sezónu pokračoval v parádnych výkonoch, no zranenie členku ho limitovalo, a tak odohral len 11 zápasov. No aj napriek tomu bol menovaný do second-teamu All-American.

SCOUTING PROFILE

Keď sa na neho pozriete, tak si hneď všimnete jeho enormné fyzické parametre. Meria 206 cm a váži 154 kg. Wilson je fakt masívny chalan, ktorý so sebou prináša množstvo prirodzenej sily a potenciálu. Je to stále hráč vo vývoji, no upside obrovitánsky. Wilson je druhým najťažším hráčom, ktorý sa zúčastnil tohtoročnej Combine. Vzhľadom na jeho telesnú stavbu je logické, že jeho najväčšou zbraňou je hracia sila, jeho grip je konzistentne silný a svojich súperov v tomto smere takmer vždy predčí. Keď už raz svojho oponenta chytí, tak ho odhodí dozadu a dokončí ho. Georgia má run-heavy útok a Wilson má tak kopec skúseností v run blockingu a v tomto smere exceluje. Ako pass blocking tackle má potenciál, nakoľko je solídne rýchly a jeho práca nôh tiež nie je vôbec zlá. V pass protection ukázal pokroky, čo je rozhodne plus. Jeho slabinou je to, že to je stále hráč vo vývoji, asi bude musieť rok sedieť a učiť sa. Musí sa zlepšiť v kontrole tela a môže mať problémy s balansom. Jeho umiestnenie rúk je buď hit-alebo-miss, čo môže spôsobiť to, že obrancovia okolo neho prekĺznu.

FIT PRE PACKERS

Na college odohral len dve sezóny, čo ho boardom posúva smerom nadol. Verím, že musí zapracovať na technike, tento rok by sedel za Wagnerom a následne by prevzal štafetu na poste right tacke. Niektorí skauti hovoria o tom, že by sa mal presunúť na pozíciu guarda, kde by tak nepotreboval techniku.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3. KOLO