Nesmierne inteligentný linebacker, no s otáznou rýchlosťou.

BIO

Wilson bol na strednej dvojnásobným all-state hráčom, ako na pozícii defenzívneho backa, tak aj na poste wide receivera. Po prvej redshirt sezóne sa stal vo Wyomingu startertom a bol menovaný Mountain West Conference Freshman of the Year, keď nazbieral 94 tackles, z čoho bolo 7.5 pre stratu yardov, 3 sacky, 3 interceptions a 4 zrazené prihrávky. Ako sophomore bol ešte produktívnejší, dostal sa do second-teamu all-conference, keď nazbieral 119 tackes, z čoho 8 bolo pre stratu yardov, 1 interceptions a 2 forced fumbles. V roku 2018 opäť viedol svoj tím so 103 tackles, z čoho 11 bol pre stratu yardov, k tomu pridal 2 interceptions a 2 zrazené prihrávky. Ako senior bol opäť vo first-teame all-conference a dokonca aj v third-team All-American, keď nazbieral 104 tackles, z čoho 9.5 bolo pre stratu yardov, k tomu pridal 1 sack, 3 interceptions a 6 zrazených prihrávok.

SCOUTING PROFILE

Wilson je ultra-produktívny trojročný tímový kapitán, ktorý má talent na inštinkty a hru v coverage, čo by mu mohlo zaručiť prácu ako every-down linebackerovi v NFL, nakoľko v college hrával a exceloval na všetkých troch downoch. Jeho rozoznávanie plays, výbušnosť a postranná rýchlosť mu umožňujú hrať rýchlejšie, než hovorí jeho čas na 40 yardov (4.63s) a jeho tackling základy sú tak kvalitné, že v tejto činnosti na tomto Drafte lepšieho hráča budete hľadať len ťažko, tu je proste elita. Screeny dokáže čítať veľmi dobre. V zone coverage sa cíti pohodlne a tu odohral väčšinu hracieho času. Svoje oči udržiava na QB, a vďaka jeho akcelerácii dokáže routu podbehnúť. V man coverage mu vyhovuje najmä pokrývanie krátkych routes, kde pokrýval RBs a TEs a pri tejto hernej činnosti bol pomerne konzistentný. Jeho loptové schopnosti sú nadpriemerné, o čom svedči jeho bilancia kariérnych interceptions – 10. Je otázkou, či bude mať dostatok rýchlosti na stredných a dlhých routach, napríklad na seame. Nie všetko zlato sa však blyští a má problémy najmä s dostávaním sa z blokov a v tejto hernej činnosti bude musieť byť konzistentnejší. Možno mu bude chvíľku trvať, kým sa adaptuje na rýchlosť NFL. V úvode kariéry bude monštrum v special teame a v budúcnosti môže byť potenciálnym starting ILB.

FIT PRE PACKERS

Wilson je chytrý hráč, ktorý vie zahrávať veľké plays. Má skvelý motor, diagnostika hier je výborná, zone coverage a tacklings sú taktiež výborné. Najväčší otáznik je ohľadom rýchlosti, čo jeho hodnotu trošku znižuje. Je otázne, či by zapadol do obrany Mika Pettina, no mne osobne sa páčia jeho inštinkty a ja som toho názoru, že v tíme by sme mali mať futbalistov a Wilson ním podľa mňa je. Pripomína mi linebackerov zo starej školy a to sa mi naozaj ráta.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: ÚVOD 3. DŇA