Najlepší off-ball linebacker na Drafte?

BIO

4-hviezdičkový recruit z Missouri City v Texase, sa na scéne v drese Sooners ukázal v roku 2017, keď bol hneď menovaný Freshman All-American a Co-Big 12 Defensive Freshman of the Year. V tom roku štartoval v 14 zápasoch, v ktorých si pripísal 78 tackles, 7.5 tackles for loss a 1 sack. Ako sophomore sa posunul vyššie, keď bol na treťom mieste v FBS v počte tackles – 155, z toho bolo 12.5 tackles for loss a 4 sacky, to mu vyslúžilo účasť v second-teame All-conference. Ako junior jeho počet tacklov išiel síce dole, no jeho schopnosť zahrávať vplyvné plays sa zvýšila. Celkovo mal 102 stopiek, avšak na druhú stranu nazbieral 17 tackles for loss, 4 sacky a 4 zrazené prihrávky. Bol menovaný do third-teamu All-American a first-teamu All-Big 12. V sezóne 2017 sa Murray stal prvým hráčom Sooners, ktorý ako true freshman otváral sezónu na pozíciu starting inside linebackera.

SCOUTING PROFILE

Je to jeden z najlepších off-ball obrancov v tohtoročnej Draft Class. Jeho rýchlosť je parádna, skvelý hráč na sideline-to-sideline. Jeho tackling je solídny, v čom mu pomáha najmä veľké rozpätie rúk. Pri kontakte dokáže zachovať rovnováhu, aktívne zapája do tacklu nohy, čo mu pomáha stopku aj dokončiť. No v open field tackloch sa bude musieť zlepšiť, to mu robí veľké problémy a často berie zlé uhly. Jeho technika tacklingu býva niekedy lajdácka a zle umiestňuje svoje rameno. Silový running back ako napríklad Derrick Henry by to mohol naplno odhaliť. Jeho inštinkty nie sú skvelé a chvíľku mu to trvá, kým danú play rozozná. Tak ako Martinez, tak aj Murray má problém s dostávaním sa z blokov, avšak ak ho lajna udrží čistého, tak spraví všetky tackles, ktoré sa budú dať spraviť. Keď sa už na neho v second levely dostane lajnmen, tak býva stratený. Niekedy až príliš tlačí na pílu a kvôli tomu sa ocitne mimo pozície na zahranie play, jeho perfektná rýchlosť ho niekedy zrádza. V man coverage sme ho zatiaľ nevideli pokrývať seam runnerov, či wheel routy, aj keď rýchlosť na to má. V zone coverage ukázal dobrý cit na hráčov, ktorí vstupovali do jeho sezóny a popri tom dokázal sledovať oči quarterbacka. Avšak jeho inštinkty (opäť) na vývoj routy neboli dobré, nechával sa nachytať na RPO/play actions, čím zostával mimo pozície. Ako pass rusher je veľmi dobrý, či už pri atakovaní inside gapov, alebo rushovaní na outside, no aj tu máva problémy s dostávaním sa z blokov. Ako blitzer je veľmi talentovaný a v tomto smere ho budú NFL tímy využívať pomerne často. Počas posledných sezón bol efektívnym linebackerom, no hra obrany Sooners nebola žiadny zázrak. Keď Sooners hrali proti lepšiemu útoku OSU, LSU alebo iným lepším útokom v BIG 12, tak ich neboli schopní pribrzdiť a ako obrana skončili na celkovom 64. mieste v krajine. Jeho talent však je nesporný a v NFL môže byť hráčom na všetky tri downy.

FIT PRE PACKERS

Ak Murrayho chceme dostať do svojho tímu, tak sa musíme v prvom kole tradovať nahor. Niečo mi našepkáva, že by na 28čke mohol ísť do Baltimoru Ravens. Jeho draftovanie by do našej obrany okamžite dodalo poriadnu rýchlosť a schopnosť zahrávať plays, ktorá u nás posledné roky absentovala. Očakávam, že v začiatkoch svojej kariéry bude mať problémy s bránením behu. Veľmi sa podobná na linebackera Cowboys Jaylona Smitha, čo je tiež explozívny, dlhoruký linebacker s elitnou rýchlosťou a schopnosťou zahrávať plays. Za mňa osobne ani náhodou nie je na takej úrovni, ako bol napríklad Devin White, Roquan Smith, Devin Bush, či Tremaine Edmunds, keď vstupovali do NFL, no jeho potenciál je rozhodne zaujímavý a do modernej NFL sa takýto typ hráča hodí.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 1. KOLO