Veľké telo do defenzívnej lajny.

BIO

V Class roku 2016 bol jeden z TOP 100 recruitov a nakoniec skončil v Alabame. Playmakerom sa stal ako sophomore, dostal sa do first-teamu All-SEC, keď za sezónu nazbieral 69 tackles, 10 tackles for loss a bol tímovým lídrom v počte sackov 8.5. V roku 2017 sa stal fakt národne uznávaným hráčom a bol lídrom svojho tímu na ceste k zisku národného titulu, keď v dvoch víťazstvách v playoff nazbieral 10 tackles, 2 sacky a 1 interception. V juniorskej sezóne jeho produkcia klesla, keď nazbieral 55 tackles, 5.5 tackles for loss a 1.5 sackov. Po tejto sezóne mohol ísť na Draft, no rozhodol sa pokračovať vo farbách Crimson Tide. No jeho produkcia opäť padla, avšak aj tak sa dostal do second-teamu all-conference, keď nazbieral 47 tackles, 3 tackles for loss a 0.5 sacku.

SCOUTING PROFILE

Davis je fakt šialene vytiahnutý lajnmen, keď meria 2 metre a váži 139 kg. Svoj výšku využíva naplno k tomu, aby sa udržal od ofenzívneho lajnmena a uvoľnil sa z bloku. Jeho výška a rozsah rúk je ideálny na to, aby hrával ako 5-technique. Svoje ruky využíva naplno, napne ich, odhodí blok vďaka jeho obrovskej sile a zahrá play. Na svoju veľkosť je na malom priestore prekvapivo rýchly a po snape akceleruje dobre. Je to elitný 2-gapper hráč v behovej hre a je zvyknutý hrávať proti double teamom. No konzistencia je v tomto prípade problémom. Zrejme jeho najlepšou zbraňou je swim move, kde spraví silný úder, rýchlo prehodí ruku a už je za svojim strážcom. Toto sa mu darí pomerne často. Jeho motor je dobrý, hráčov naháňa až do downfieldu a vždy sa snaží hrať na loptu. Jeho výkon v roku 2019 proti LSU odhalil limitácie a proti top útoku nebol žiadnym faktorom. Máva problémy s pocket kontrolou, kvôli čomu missne sack. Osobne si myslím, že od prvého dňa by mohol byť v NFL solídnym starterom. No na svetlo sveta sa dostali aj správy, ktoré hovoria, že nie je dostatočne dospelý.

FIT PRE PACKERS

Packers vedľa Kennyho Clarka potrebujú silného hráča, ktorý dokáže zastavovať behy. Angažovanie legitímneho 5-technique lajnmena by mohlo byť tým správnym krokom. Davis by do našej lajny priniesol veľké telo s veľkou silou, vďaka ktorej sa dokáže dostávať z blokov. Za mňa to je primárne run obranca, no jeho produkcia z prvých rokov nám naznačuje, že má potenciál aj ako pass rusher. Celkovo by som nebol prekvapený, ak ho niekto zoberie na konci prvého kola, no veľmi ľahko sa môže stať, že sa môže prepadnúť do druhého, či tretieho kola. Davis by bol podľa mňa vhodným kandidátom na našej 62ke.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2. DEŇ