Hviezda medzi fanúšikmi a niektorými novinármi. Oprávnene?

Kto sleduje dianie okolo NFL Draftu 2020, tak si určite všimol, že meno DB Jeremy Chinn sa v poslednej dobe začalo objavovať veľmi často a dokonca ho už vídavam v mock draftoch v prvom kole. Fanúšikovia ho milujú a tvrdia, že je to nový Derwin James. Je to pravda?

BIO

Chinn hrával na high school za Fishers v Indiane a seniorskú sezónu zakončil vo veľkom štýle, keď vytvoril rekordy školy v počte interceptions za jednu sezónu, return yardoch po interceptions a kariérny počet interceptions. Bol tímovým defenzívnym MVP a dostal sa do first-teamu all-county, first-teamu all-conference a All-Metro Super Teamu. Pred svojou seniorskou sezónou nemal žiadne ponuky na štipendium, nakoľko ako junior mal problémy so zdravím. Jeho šanca však prišla v menšom Southern Illinois. Ako freshman bol menovaný do Missouri Valley Football Conference´s All-Newcomer teamu, keď nazbieral 51 tacklov, 3 interceptions a 5 zrazených prihrávok. Ako sophomore pridal ďalšie 3 interceptions a 66 tacklov, 9 zrazených prihrávok a 4 forced fumbles. Táto jeho produkcia mu vyslúžila účasť v All-MVFC Second-teame. Ako junior sa dostal do first-teamu All-MVFC, keď zachytil opäť 3 interceptions a k tomu pridal 55 tacklov, 7 zrazených prihrávok a 2 forced fumbles. V roku 2019 sa mu podarilo nazbierať 71 tacklov, 2.5 for loss, 4 interceptions a 3 zrazené prihrávky. Tieto čísla mu vyslúžili účasť v second-teame All-American a first-team all-conference.

SCOUTING PROFILE

Chinn Meria 191 cm a váži 99 kg. Svojou postavou pripomína linebackera, no je to safety. Keď sa pozriete na jeho štatistiky, tak to je prvá vec, ktorá vám udrie do očí. Za celú college kariéru zachytil 13 interception a ďalších 31 prihrávok zablokoval. Plus k tomu spôsobil 6 fumblov. V tomto ohľade má skvelé loptové schopnosti, keď sa po loptu vyštverá do vzduchu a k súperovi ju nepustí. Druhá vec, ktorá vám udrie hneď do očí, je jeho atletickosť. Pri 99 kg zabehol 40 yardov a 4.45s, vertical leap mal 41´´, a broad jump 138´´. Ako blitzer a QB spy vie byť devastujúci. Ľudia, ktorým sa páči poukazujú na jeho všestrannosť. A tu s ním začínam mať trošku väčší problém. Keď som si pozeral jeho zápasový film, tak mi do učí udierala jeho pasivita pri niekoľkých plays. Môže to byť spôsobené zlým inštinktom, či pomalým vyhodnotením toho, čo sa pred ním deje. Mal pred sebou jednoduchý read, ktorý keby prečítal a zareagoval rýchlejšie, tak má pick-six. No on namiesto toho pozde zareagoval, zobral zlý uhol a pustil first down. V tomto má obrovské problémy a to mal reagovať na veľmi slabú úroveň menších škôl. Dokáže to v NFL, keď to nedokázal proti menším školám? Že vraj to má byť všestranný hráč, no bude tomu skutočne tak, keď zatiaľ nepreukázal dobré inštinkty na jednu pozíciu, nie to ešte na viacej? Na Senior Bowle mal obrovské problémy s man-to-man coverage, tam čelil už trošku väčším menám a hneď všetky opakovania prehral. Tu je ďalší veľký otáznik. Plus pri sledovaní tapu som si všimol ešte ďalšiu vec. Pri jeho veľkosti by som chcel vidieť podporu behovej obrany, no tu toho moc neponúka a proti North Dakota State otrasne netrafil 2 tackles, ktoré viedli k dlhým touchdownovým behom. Za celú minulú sezónu čelil jednému ťažšiemu tímu – Arkansas State a práve tento zápas bol jeho najhorším zápasom za celú sezónu, čo mi potvrdili aj PFF.

FIT PRE PACKERS

Keď sa na neho pozriem „zvonku“, tak je mi jasné, prečo ho fanúšikovia tak chcú a neváhajú za neho vysoliť first round pick. No ja s ním mám jeden veľký problém. Chinn takto vysoko nie je od začiatku draftového procesu. Je to chalan, z malej školy, ktorý by vo väčšine prípadov skončil na Drafte niekde v neskorších kolách. No dostal pozvánku na Scouting Combine, predviedol elitný workout a zrazu už bol v prvom kole. Keď som sa pozeral na jeho hru, tak mi hneď napadlo meno, na ktoré sa veľmi podobá. Hovorí vám niečo meno Josh Jones? Určite áno… Brali sme ho v druhom kole, bol to skvele stavaný safety, so skvelým atletickým a všestranným profilom, keď na college hrával takmer všade v obrane. No mal jednu obrovskú slabinu a to boli futbalové inštinkty. Taktiež nedokázal čítať plays a dostatočne rýchlo na ne reagovať. Už len na základe tohto som veľmi skeptický ohľadom jeho výberu v prvom kole. Žeby Chinn bol aktuálne lepším futbalistom ako taký Winfield? V tom ja silnom pochybujem, ale možno kvôli tomuto nie som žiadny odborník na NFL. Za mňa je Chinn projektom, ktorý je hodný pokusu na konci druhého, alebo v treťom kole, no aby som na neho stavil svoju budúcnosť prostredníctvom picku v prvom kole, tak to nie. Podľa môjho je to jeden z najväčších boom-or-bust prospektov na tohtoročnom Drafte. Na záver tohto profilu použijem opäť raz moju obľúbenú myšlienku ohľadom prospektov: „Nechcem atlétov, chcem futbalistov. A obrovským plusom je, keď je futbalista skvelým atlétom.“

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: NEMÁM POŇATIA