Ďalší safety z LSU.

BIO

Jamal Adams, LaRon Landry, Tyrann Mathieu, či Eric Ried. Čo majú títo starting safeties v NFL spoločné? Všetci sú bývalými hráčmi LSU Tigers. Delpit je ďalším pánom do partie. V roku 2017 bol starterom v 10/13 zápasov, ktoré ako true freshman odoral a podarilo sa mu v nich nazbierať 60 tacklov, 3.5 for loss, 1 interception a 8 zrazených prihrávok. Celonárodne známym menom sa stal v roku 2018, keď sa stal 9. hráčom v histórii LSU Tigers, ktorý bol jednohlasne zvolený do first-teamu All-American a first-teamu All-SEC, keď si pripísal 74 tackles, 9.5 for loss, 5 sackov, 5 interceptions a 9 zrazených prihrávok. Vďaka svojim skvelým výkonom v roku 2019 vyhral aj Jim Thorpe Award (cena pre najlepšieho defenzívneho backa v krajine) a bol menovaný do second-teamu All-American a first-teamu All-conference, keď na svojej ceste k titulu národného šampióna nazbieral 65 tacklov, 4.5 for loss, 2 sacky, 2 interceptions a 7 zrazených prihrávok.

SCOUTING PROFILE

Delpit je potenciálny špeciálny hráč do coverage a to hneď z niekoľkých postov na ihrisku, no v roku 2019 boli jeho výkony trošku nekonzistentné a poznamenané zranením. Niekedy ste si mohli všimnúť inštinkty, akými disponuje Tyrann Mathieu a jeho film z roku 2018 je plný parádnych momentov. Jeho rýchlosť na malom území je vskutku úctyhodná, nemá problémy vydať sa do downhillu a jeho schopnosť meniť smer mu neustále nahráva do karát a dáva zbrane na zahrávanie plays. Je to vskutku všestranný hráč a v LSU robil úplne všetko, čo sa od neho vyžadovalo. Hral deep, v boxe, na slote a blitzoval. NFL tímy budú musieť zvážiť, či toto všetko dokáže robiť aj na profi úrovni. Jeho výška (191 cm) je len plusom, skákať vie naozaj dobre a to mu umožňuje zatvárať okná vo vzdušnom priestore. Je otázne, či v NFL dokáže hrávať v boxe, keď jeho uvoľňovanie sa z blokov je pasívne a ako tackler je nekonzistentný. Jeho zdravá agresivita nie je problémom. Jeho problémy s tacklingom sú naozaj alarmujúce, mal príliš veľa missnutých divov a mal problémy s väčšími a silnejšími hráčmi. Portál Pro Football Focus uvádza, že v roku 2019 missol 20 tacklov a celkovo za posledné 2 sezóny sa číslo vyšplhalo na 36 missnutých tacklov.

FIT PRE PACKERS

Packers milujú všestranných safeties a Mike Pettine vždy vo svojej obrne nájde miesto, ako takýchto hráčov využívať. Ak by sme Delpita draftovali, tak by sa mu určite páčila jeho schopnosť hrať v coverage.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/ZAČIATOK 2. KOLA