Mladší brat súčasnej hviezdy NFL.

BIO

Diggs má pred sebou skvelú budúcnosť v NFL a už čoskoro sa budeme môcť dočkať osobného súboja s jeho bratom WR Stefonom Diggsom. Trevon na strednej Avalon School v Marylande hrával ako receiver. Ako true freshman v drese Crimson Tide hral takmer všade. Nastupoval v útoku, kde zachytil 8 prihrávok pre 88 yardov a 1 TD, v obrane nazbieral 5 tackles a 1 forced fumble. V special teame mal 7 kick returnov s mierom 23.7 yardov a 13 punt returnov s priemerom 10 yardov. V roku 2017 sa však nastálo presunul do obrany a nazbieral 6 tackles a 3 zrazené prihrávky. Povinnosti returnera mu zostali, mal 2 kick returny s priemerom 37 yardov a 18 punt returnov s priemerom 8.6 yardov. V roku 2018 sa v obrane Nicka Sabana stal starterom a v 6 zápasoch nazbieral 20 tackles, 1 interception a 6 zrazených prihrávok, No v polke sezóny si nešťastne zlomil nohu a už nehral. Ako senior nastúpil do 12 zápasov a za svoje skvelé výkony bol menovaný do third-teamu All-American a second-teamu All-SEC, keď dokopy nazbieral 37 tackles, 3 interceptions, 8 zrazených prihrávok a taktiež aj 2 získané fumbly, z čoho jeden niesol 100 yardov do súperovej end zone.

SCOUTING PROFILE

Diggs meria 188 cm a váži 94 kg. Je to nesmierne talentovaný prospekt, ktorý disponuje nevídanou kombináciou veľkosti, sily a loptových schopností. Ako bývalý receiver má skvelý nos na to, aby vyčuchal úmysel svojho protivníka a následne využije svoju veľkosť a atletickosť na to, aby hru aj zmaril. Inštinkty na loptu môžeme vidieť takmer neustále, špeciálne keď sa už lopta nachádza vo vzduchu a následnom útoku na loptu. Deep routy dokáže brániť vďaka svojim plynulým pohybom a excelentnej schopnosti meniť smer behu. Práca nôh je na jeho veľkosť dobrá. Len málokedy od neho uvidíte chybný krok, vďaka čomu je takmer vždy v dokonalej pozícii na zahranie play. Jeho budúcnosť je v úlohe starting press cornerbacka. Na základe schopností by sa možno hodil aj na pozíciu free safetyho. Pro Football Focus uvádza, že Diggs je druhým najlepším cornerbackom na tohtoročnom Drafte, ak hovoríme o povinnostiach v single coverage. Keď bol v single coverage, tak na neho letelo celkovo 40 lôpt, z čoho bolo skompletovaných len 12. Takisto všetci veľmi dobre poznáme to, že pass rush robí cornerbackov, no ako sa Diggsovi viedlo v coverage, keď mal quarterback čistý pocket a kopec času na hod? V takomto prípade do jeho coverage letelo 47 lôpt a skompletovalo sa len 20, čo je suverénne najnižší percentil z tohtoročnej Draft Class cornerbackov. Ak vám to nestačí, môžeme ísť ďalej. Ako sa mu darilo proti loptám, ktoré boli odhodené do troch sekúnd? V tomto ukazovateli je opäť suverénne najlepším cornerom z tohtoročnej Draft Class, keď v takomto prípade do jeho coverage letelo 59 lôpt a skompletovaných bolo len 24. Čo také big plays? Do jeho coverage letelo 40 lôpt, ktoré boli dlhšie než 15 yardov a skompletovaných bolo len 12 prihrávok. Ak sú pri ňom nejaké pochybnosti, tak to je ohľadom tacklingu. Ako tackler je veľmi nekonzistentný a v podpore behovej obrany môže mať limitácie. Potrebuje zapracovať na technike tacklov, čo by pri jeho fyzických predpokladoch nemal byť problém.

FIT PRE PACKERS

Veľa ľudí nad tým nepremýšľa a myslí si, že cornerbacka nepotrebujeme. No ja by som vôbec nebol prekvapený, ak v prvom kole pôjdeme práve týmto smerom. Keď si preberieme našu situáciu na poste cornerbacka, tak tam máme skvelého Alexandera, často zraneného a nekonzistentného Kinga, zrejme bust Jackson, nádejný mladík Sullivan, ktorý však je viacej slot cornerom, než cornerom na outside a neosvedčeného mladíka Hollmana. A k tomu ešte Kingovi po sezóne končí zmluva. Na základe týchto skutočností mi pick cornera v prvom kole dáva zmysel. Diggs by sa mohol v prvej sezóne zahriať a po odchode Kinga nastúpiť na jeho miesto na outside vedľa Alexandera. Je to ešte nerozvinutý talent, ktorý potrebuje čas na zlepšenie. V úvode kariéry sa nevedelo čo bude hrať, potom sa na polku sezóny zranil a jediná plnohodnotná sezóna prišla až v závere college kariéry. Toto by mohla byť pre neho ideálna situácia.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 1. KOLO