Chargers News: Bolts have met with Oregon DB Jevon Holland - Bolts From The Blue

Univerzálny defenzívny back pre Joe Barryho!

PROFIL

 • Meno – Jevon Holland
 • Pozícia – Safety
 • Univerzita – Oregon
 • Výška – 185 cm (6´1´´)
 • Váha – 94 kg (207 lb)

Jevon Holland hrával na pozícii defenzívneho backa, wide receivera a punt returnera na Bishop O´Dowd High School v Oaklande. Po svojej seniorskej sezóne bol menovaný za San Francisco East Bay Player of the Year, keď sa mu podarilo nachytať 1,012 yardov a 12 touchdownov. Na druhej strane lopty si k tomu pripísali cez 100 tacklov a 18 ubránených prihrávok. V univerzitnom nábore bol označený ako 4-hviezdičkový recruit a ako športovec č.2 v Californii. Celkovo dostal 20 ponúk na štipendium a vybral si Oregon pred Notre Damom, UCLA, či Washingtonom.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2018: 13 zápasov, 42 tacklov (31 solo), 5 interceptions, 6 zrazených prihrávok
 • 2019: 14 zápasov, 66 tacklov (40 solo), 4 interceptions, 4 zrazené prihrávky, 1 touchdown
 • 2020: opt-out

SCOUTING REPORT

Holland je univerzálny defenzívny bak, ktorý disponuje nadpriemernými inštinktmi, skvelými loptovými schopnosťami, dobrou veľkosťou a atletickosťou. V obrane Oregonu hrával na niekoľkých pozíciách a to buď ako slot obranca, box safety, pseudo-linebacker, či free safety. Záležalo to od downu ktorý sa hral, vzdialenosti a defenzívneho play-callu. Jeho primárnou pozíciou v roku 2018 bol free safety, no v roku 2019 sa presunul na slot. Na slote nám ukázal, že dokáže hrať ako v man, tak zone coverage a to proti väčšine slot receiverov. Nedisponuje nejakou elitnou atletickou schopnosťou, ale celkovo je tu veľmi solídny. Má dobrú rýchlosť, výbušnosť, kompaktný backpedaling a plynulý pohyb bokov pri zmenách smeru.

Je to skutočne bystrý a inštinktívny hráč, ktorý má výborné čítanie hry a následnú rýchlu reakciu na to čo sa deje na ihrisku. Toto je jeho obrovskou prednosťou a v tomto smere na ihrisku vyčnieva. Toto hráčov proste naučiť neviete, to musia mať v sebe. Pred snapom aktívne komunikuje, pomáha svojim spoluhráčom postaviť sa na správne miesto a na základe toho čo vidí robí úpravy defenzívneho play-callu. Medzi identifikovaním play a následnou reakciou nie je nejaký moment zaváhania a všetko funguje pekne plynulo. Disponuje skvelými loptovými schopnosťami, pričom v catch-pointe býva dizruptívny. Loptu dokáže vo vzduchu správne lokalizovať, sledovať, následne upraviť svoje postavenie vzhľadom na jej trajektóriu a nakoniec zahrať play na plotu v catch-pointe. Pri coverage je fyzický a s receiverom bojuje počas celého priebehu routy. Oregon ho využíval aj ako EDGE, či outside lineabackera, kde využíval jeho výbušnosť do blitzov.

Ako obranca proti behu je agresívny a keď hrá v zone coverage, tak na behy dokáže rýchlo a disciplinovane reagovať. Kontaktu sa absolútne nebojí a to ako pri prechádzaní cez bloky, či tacklingu runnerov a zastavovaní screenov. Vo všeobecnosti to je spoľahlivý tackler, keď ukazuje snahu dostať hráča až na zem, pričom sa do neho nehádže len ramenom, ale ho oblapí rukami. Na behovú obranu má potrebné cítenie, keď si vie zobrať správny uhol nábehu. Tu ho však niekedy dobieha to, že to nie je najlepšie silovo stavaný defenzívny back a jeho postava je celkovo tenšia. S týmto môže mať v NFL problémy práve pri tacklingu, či dostávaní sa z blokov. Mohol by tu trošku nabrať na svalovej hmote.

Je to skutočne bystrý a inštinktívny obranca, no niekedy ho jeho agresívnosť a disciplína dobieha. Kvôli tomu sa môže dostať mimo play kvôli misdirections. Aj keď to je atletický safety, tak nedisponuje takými kvalitami ako skutočný cornerback. Je tam poznať, že je to safety a nie rodený corner. Môžete ho postaviť na väčšinu tight endov, running backov, či slot receiverov, ale môže mať problémy s atletickými receivermi.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • Druhý najhodnotnejší defenzívny back v college futbale v rokoch 2018-19 (PFF)
 • 2018: 3 snapy v DL, 213 snapov na slot cornebackovi, 1 snap na outside cornerbackovi, 121 snapov v boxe, 280 snapov na free safetym
 • 2019: 60 snapov v DL, 591 snapov na slot cornerbackovi, 28 snapov na outside cornerbackovi, 179 snapov v boxe, 24 snapov na free safetym

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Univerzál
 • Inštinkty
 • Futbalové IQ
 • Atakovanie catch-pointu
 • Plynulé boky a beckpedaling
 • Solídny atlét
 • Podpora behovej obrany

MÍNUSY

 • Rýchlosť na dlhé trasy
 • Niekedy až príliš agresívny
 • Tenšia telesná stavba

FIT PRE PACKERS 

Jevon Holland je univerzálny defenzívny back, ktorý do obrany Joe Barryho zapadá perfektne. V tejto obrane je veľmi dôležitá pozícia nickel safetyho, ktorý musí vedieť hrať ako na slote, v boxe, či ako safety. Holland toto všetko spĺňa, plus dokáže zastávať aj úlohu returnera v special teame. Celkovo vracal 14 puntov pre 244 yardov (14.4 yardov priemer). Jeho potenciál je obrovský a je škoda, že sme ho v sezóne 2020 nevideli na ihrisku. Jeho výkonnostný strop je veľmi vysoko, ale jeho skauting kvôli len dvom odohraným sezónam je komplikovaný. Mne sa na ňom veľmi páči to, že je to futbalista a má cit pre hru. Keď sa pozeráme na draftovú stratégiu Rams, tak použili hneď dva TOP 100 picky na hybridných safeties (Taylor Rapp a John Johnson III), aby dokázali aplikovať tieto schémy na ich obranné schémy. Nebudem sa vôbec diviť, keď ho Gutey draftuje v druhom kole. Do našej novej obrany to je skvelý fit a bol sa na neho aj osobne pozrieť na Pro Day univerzity Oregon. Holland je jeden z mojich najobľúbenejších defenzívnych backov na tohtoročnom Drafte a rád by som ho videl v našom drese. Svojou hrou mi pripomína Charlesa Woodsona a na mojom pomyselnom big boarde ho mám dokonca označeného známkou na koniec prvého kola. Ale tu podľa všetkého nepôjde. Bude to druhé kolo.


PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 2. KOLO