Walker Little - Football - Stanford University Athletics

Kandidát na najväčší steal NFL Draftu 2021!

PROFIL

 • Meno – Walker Little
 • Pozícia – Offensive tackle
 • Univerzita – Stanford
 • Výška – 201 cm (6´7´´)
 • Váha – 143 kg (315 lb)

Walker Little sa narodil v Houstone a v roku 2017 bol Texaskou stredoškolskou hviezdou v univerzitnom nábore a bol označený ako 5-hviezdičkový recruit z Episcopal High School. Tu hrával futbal, basketbal a ako senior obdržal azda každé jedno ocenenie, ktoré mohol dostať. Celkovo bol považovaný za 9. celkového najlepšieho recruita v krajine. To sa odzrkadlilo aj na ponukách ohľadom univerzitných štipendií. Tých dostal viacej ako 30 a bol na oficiálnych návštevách na Stanforde, Floride State a Georgii. Nakoniec sa rozhodol upísať práve Kardinálom zo slnečnej Kalifornie.

Tu sa stal prvým true freshmanom za poslednú dekádu, ktorý v drese Cardinals odohral ako starter 12 zápasov na pozícii ľavého tackla. K tomu bol menovaný do Fresman All-American teamu a získal ocenenie Co-Freshman Offensive Player of the Year v konferencii Pac-12. V roku 2018 pokračoval v kvalitných výkonoch, štartoval v každom jednom zápase na pozícii ľavého tackla a bol menovaný do first-teamu All-Conferencie v Pac-12. Avšak počas posledných dvoch rokov odohral len jeden zápas. V prvom zápase juniorskej sezóny si poranil koleno, čím sa pre neho sezóna skončila a v roku 2020 sa rozhodol sezónu vynechať a využil možnosť opt-outu.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2018: 790 snapov (326 run-blocking, 464 pass-blocking), 3 pustené sacky, 3 pustené hity na QB a 7 pustených hurries
 • 2019: 72 snapov (28 run-blocking) 44 pass-blocking), 0 pustených sackov, 0 pustených hitov na QB a 0 pustených hurries
 • 2020: opt-out

SCOUTING REPORT

Na tohtoročnom drafte hádam nenájdete zložitejší prospekt na rozbor a odhadovanie jeho schopností. Dôvod je všetkým úplne jasný. Počas posledných dvoch rokov odohral len 72 snapov. Je tape z true sophomore sezóny je skutočne parádny, no už tomu bude takmer tri roky keď sa postaví na ihriská NFL. Pred sezónou 2019 bol niektorými skautmi považovaný za ofenzívneho tackla č.1 na NFL Drafte v roku 2020 a to ešte napríklad pred Wirfsom, Bectonom, Jacksonom, Thomasom, či Willsom. Ale skoré zranenie ho z konverzácii vyradilo a na Draft v tomto roku nedošlo.

Walker Little je obrovitánsky ofenzívny tackle a väčšinou takýchto ľudí nevidíte s tak rýchlymi nohami, akými disponuje práve tento produkt univerzity Stanford. Práve vďaka excelentnej práci nôh dokáže byť takmer neustále v správnom postavení voči pass rusherovi. Ako junior síce odohral len jeden jediný zápas, no už v tomto zápase bolo jasne vidieť jeho markantné zlepšenie v passových setoch.

Little má všetky zbrane k tomu, aby mohol hrával v NFL na pozícii ofenzívneho tackla – práca nôh, rovnováha, pevné postavenie, atletickosť a inteligenciu. Na to správne miesto sa dostáva veľmi rýchlo, pass rusherov tieňuje úplne bez problémov, drží si ich od tela vďaka práci rúk a na žiadnej play sa nevzdáva. Mával trošku problémy z inside moves a trošku by ešte mohol zapracovať na sile v hornej časti tela (ruky). So speed rushermi cez edge nemá vôbec žiadny problém a to práve vďaka jeho práci nôh. Veľmi dobre dokáže narábať s ťažiskom, kolená máva správne pokrčené, nehráva na vystretých nohách a boky udržuje nízko práve na zachovanie výhody ťažiska.

Pri behovej hre disponuje veľmi dobrou pohyblivosťou, čo je na jeho výšku prekvapivé, pri horizontálnom pohybe je pekne plynulý a zmeny smeru mu nerobia žiadny problém. Nie je to silový blokár, ale exceluje v dosahu na hráčov, vo vytváraní „steny“ pre obrancov a v kombo-blokoch. Tiež disponuje kvalitnou rýchlosťou v presúvaní sa do second levelu. Keď už je v priestore, tak len veľmi vzácne netrafí svoj blok na linebackera, či defenzívneho backa. Je to presný blokár. Má všetky predpoklady k tomu, aby exceloval v útoku, ktorý je založený na zónových blokovacích shémach.

Je to bojovný chalan, ktorý nevynechá jediné opakovanie a súperov rád dokončuje až na zem.

Problémom je pri ňom to, že nemáme takmer ani len poňatia, ako sa za posledné dva roky zlepšil. Ak by šlo všetko ako malo, tak tento rok by bol zrejme jednotkou na pozícii ofenzívneho tackla, ale to môžeme len špekulovať.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • Za celú college kariéru odohral 680 pass-blocking snapov, na ktorých pustil len 4 hity na QB

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Fyzické parametre
 • Atletickosť
 • Práca nôh
 • Horizontálny pohyb
 • Postavenie
 • Pass protection
 • Zone blocking
 • Bojovný hráč

MÍNUSY

 • Za posledné 2 roky odohral len 1 zápas
 • Man-gap run blocking

FIT PRE PACKERS

Little má všetky predpoklady na to, aby bol v NFL excelentným ofenzívnym tacklom. Skutočne, ak by ako junior odohral celú sezónu, tak by sa o ňom hovorilo v spojitosti s najlepším ofenzívnym tacklom tohtoročného draftu a to ešte pred Slaterom a Sewellom (u mňa je vyššie Slater). Avšak kvôli nedostatku hernej praxe panuje okolo jeho osoby neistota. Na Pro Day nijako neprepadol, ani neoslnili. Prakticky splnil to, čo sa očakávalo. Ak by sme ho draftovali, tak je pravdepodobne okamžite náš starting right tackleom, a keď raz Bakh odíde, tak by ho nahradil na poste left tackla. Zároveň by perfektne zapadol do útoku Matta LaFleura, ktorý operuje práve v zónovom blokovaní. Je to jeden z najlepších, ak nie vôbec ten najlepší fit do nášho útoku spomedzi tohtoročných OTs. Ak naplní svoj potenciál, tak jeho výber bude pre nejaký tím obrovským stealom tohtoročného draftu a získa do svojho tímu All-Pro tackla. Otázka je jasná. Kde bude draftovaný? Niekto ho predikuje dokonca do prvého kola, hovorí sa aj o druhom, či treťom kole… Jeho výber budem veľmi podrobne sledovať.


PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE: 1./2./3. KOLO