2021 NFL Draft prospect profile: Levi Onwuzurike, iDL, Washington - Big Blue View

Talentovaný defenzívny tackle, ktorý to zatiaľ nedal všetko dokopy

PROFIL

 • Meno – Levi Onwuzurike
 • Pozícia – Defensive tackle
 • Univerzita – Washington
 • Výška – 191 cm (6´3´´)
 • Váha – 133 kg (293 lb)

Ifeanyichukwu „Levi“ Onwuzurike hrával na Allen High School v Texaske a v roku 2014 sa mu s Allen Eagles podarilo vyhrať štátny titul, pričom celonárodne skončili na 4. mieste. Tu bol jeho spoluhráčom budúci víťaz Heisman Trophy a quarterback Arizony Cardinals – Kyler Murray, alebo aj OT Greg Little. Jeho seniorska sezóna v roku 2015 bola dominantná, pripísal si 53 tacklov, 8.5 sackov a bol zvolený za Dallas area´s Defensive Player of the Year podľa Dallas Morning News. Celkovo sa mu na tejto strednej škole podarilo vyhrať tri štátne tituly v rozmedzí štyroch rokov. Portálom scout.com bol označený za 12. najlepšieho defenzívneho enda v krajine a pri procese náboru sa rozhodol, že opustí štát Texas. Mal možnosti ísť hrať za Arizonu State, Georgiu, či Michigan, ale nakoniec sa rozhodol pre Huskies a konferenciu Pac-12. Tu nasledoval kroky ďalšieho úspešného defenzívneho tackla Vita Veu. V roku 2019 sa mu podarilo odohrať kvalitnú sezónu, dostal sa do first-teamu All-Pac-12. Avšak jeho univerzitný vrchol sme v roku 2020 vidieť nemohli, nakoľko sa rozhodol sezónu vynechať.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2017: 9 zápasov, 16 tacklov (11 solo), 3.5 tacklov pre stratu yardov, 2 sacky
 • 2018: 13 zápasov, 34 tacklov (16 solo), 6.5 tacklov pre stratu yardov, 3 sacky
 • 2019: 12 zápasov, 45 tacklov (20 solo), 6 tacklov pre stratu yardov, 2 sacky
 • 2020: opt out

SCOUTING REPORT

Levi Onwuzurike je jeden z tých hráčov, od ktorých sa v roku 2020 čakali veľké veci a práve tu mali ukázať svoj plný potenciál. Toho sme sa však nedočkali, nakoľko sa rozhodol túto sezónu vynechať. Levi je prototyp atletického interného defenzívneho linemana. Na univerzite hrával často mimo pozíciu na nose tacklovi, no aj napriek tomu bola jeho hra hodnotená pozitívne. Odohral tu 36.1% kariérnych snapov a to vôbec nie je ideálne. Niektorými skautmi je považovaný za prospekt, ktorý má na tape niekoľko skvelých momentov, ale chýba mu konzistentnosť a produkcia. Nikdy sa mu na univerzite nepodarilo dať všetko dokopy.

Ohľadom jeho pass rush schopností panujú rôzne otázniky, ale jeho celková atletickosť, rýchlosť a veľmi dobrý prvý krok mu ponúkajú kvalitný základ. Na defenzívneho linemana má fakt skvelú výbušnosť a práve vďaka tomu sa dokáže dostávať do dobrého postavenia voči ofenzívnemu linemanovi. K tomu je to vytiahnutý lineman, ktorý má dobrý rozsah. Jeho dĺžka rúk mu dovoľuje udržiavať linemanov od tela, ale to len za predpokladu, že ruky využil tak ako má. K tomu má tiež dobrý leg drive a keď sa už dostane do toho správneho postavenia, tak linemanov tlačí dozadu prakticky bez problémov. Práve atletickosť a dĺžka sú jeho hlavné zbrane. Stále sa učí chápať využívanie rúk a ukazuje vysoký potenciál ako pri silových, tak rýchlostných opakovaniach. Keď tieto svoje hlavné zbrane skombinuje so správnym načasovaním, tak je to devastujúce. Má na svojom konte niekoľko plays, na ktorých pôsobil ako buldozér, vyštartoval zo svojho postavenia, využil vo svoj prospech momentum, ktoré pretavil do sily v rukách a ofenzívneho linemana proste prevalcoval.

Aktuálne je to viacej o tom, že má predpoklady na to byť kvalitným pass rusherom, než by ním už bol. Raz by sa mohol vyvinúť do zaujímavej pass rush zbrane a to hlavne vtedy, ak sa dostane do rúk správnemu trénerovi. Aktuálne to je chalan, ktorý viacej robí neplechu, než aby zahrával veľké plays a zapisoval sacky. Ak chce uspieť v NFL, tak bude musieť začať plays zakončovať a rozbehnúť produkciu. Jeho aktuálnou najväčšou slabinou je rozhodne úroveň výšky ramien pri pass rushy. Nebýva dostatočne nízko a práve úroveň ramien býva problémom vtedy, keď sa snaží zahrávať priamy bull rush. Ide tam až príliš vystretý a to ofenzívnym linemanom dovoľuje dostať sa ťažiskom pod neho. Rovnako by tu mohol zapracovať na svojej rovnováhe, nakoľko často končil na zemi. Okrem toho nemá v pass rush výzbroji žiadne extra pass rush moves a len s nie dobre zmáknutým bull rushom sa v NFL proste nepresadí. Vyhrávanie súbojov len vďaka čistej a brutálnej sile sa vidí skutočne len sporadicky.

Keď sa ideme baviť o jeho schopnosti hrať proti behom, tak tu okolo neho neboli nikdy žiadne otázniky. Proti behom využíva excelentné postavenie tela a je extrémne disciplinovaný v technike a v kontrole gapov, čo z neho robí skutočne zložitého defenzívneho linemana v bránení 1vs1. Disponuje veľmi dobrou horizontálnou rýchlosťou, vďaka čomu dokáže pracovať vo viacerých gapoch.  

Skautov zaujal na Senior Bowle, aj keď na ihrisku nebol tak často ako by si želal. Odohral prakticky jeden deň a potom bol za postrannou čiarou kvôli zraneniu. Ale aj to stačilo na to, aby sa predviedol vo veľmi dobrom svete a zvýšil svoju hodnotu na drafte. Ukázal tu skvelú výbušnosť, na jednom opakovaní ho porazil Quinn Meinerz, no okrem toho bol až neskutočne dizruptívny a aktívny v strede defenzívnej lajny.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • 2018: 10 snapov na vonkajšej strane tackla, 16 snapov oproti tacklovi, 215 snapov v B-gape, 148 snapov v A-gape, 2 snapy off ball
 • 2019: 10 snapov na vonkajšej strane tackla, 29 snapov oproti tacklovi, 274 snapov v B-gape, 184 snapov v A-gape, 7 snapov off ball

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Atletickosť
 • Výbušnosť
 • Rýchlosť
 • Hra proti behu
 • Kontrolovanie gapov
 • Horizontálna rýchlosť
 • Dĺžka rúk
 • Energia
 • Tímový hráč
 • Schopnosť hrať proti double-teamom

MÍNUSY

 • Nekonzistentné výkonovy
 • Nedostatok zbraní do pass rushu
 • Využívanie výšky ramien
 • Balans
 • Na 3-tech stále ľahší DT

FIT PRE PACKERS

Levi Onwuzurike nie je perfektný, ale väčšina jeho problémov prichádza okolo konzistencie výkonov a nedostatočnej technike, ako než že by mu niečo chýbalo. Podľa niektorých skautov to je najlepší defenzívny lineman v tohtoročnej slabšej draft class a disponuje obrovským upsidom. Barry trénoval v obrane Brandona Staleyho a táto obrana veľa využívala štyroch defenzívnych linemanov na atakovanie gapov. Do tohto by sa Onwuzurike dobre hodil a dokáže hrávať aj ako 0-tech, 3-tech, či 5-tech, takže by sa mohol s Kennym Clarkom točiť a tým vytvárať pre Kennyho tie správne matchupy. Keby sme ho draftovali, tak by to nebol okamžitý starter, ale dobrý hráč do rotácie s vysokým potenciálom. Jeho sila proti behom by určite pomohla pri behovej obrane a jeho schopnosť búrať pocket by na passových downoch otvárala dvere pre Rashana Garyho, Za´Dariusa Smitha, či Prestona Smitha. Kenny Clark by dostal tiež ďalšiu pomoc a práve Onwuzurike by mohol byť ten, kto by hltal dvojbloky. Osobne si myslím, že na 29ke to je reach a keď už budeme vyberať na konci dvojky, tak to už bude fuč. Čiže ideálny scenár pre získanie tohto hráča je trade down z jednotky, alebo trade up z konca dvojky.


PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 2. KOLO