Christian Barmore, Alabama, Defensive Tackle

Podľa všetkého najlepší defenzívny tackle tohtoročného draftu!

PROFIL

 • Meno – Christian Barmore
 • Pozícia – Defensive tackle
 • Univerzita – Alabama
 • Výška – 196 cm (6´5´´)
 • Váha – 141 kg (310 lbs)

Rodák z Philadelphie chodil na Neumann Goretti High School a bol označený ako TOP 100 prospekt v krajine. Bolo mu ponúknutých hneď 15 štipendií a na oficiálnej návšteve bol v Alabame a Baylore. Nakoniec sa rozhodol, že sa upíše práve Crimson Tide. Sezónu 2018 vynechal (redshirt) a to najmä z dôvodu veľkej konkurencie v defenzívnej lajne slonov. Jeho čas prišiel o sezónu neskôr, keď zasiahol do 11 zápasov, ale ako starter len v jednom. Ako sophomore sa v roku 2020 dostal third-teamu Associated Press All-American a first-teamu All-SEC. Zároveň mohol so svojimi spoluhráčmi oslavovať titul národných šampiónov. Svoje výkony sa mu podarili vyšperkovať práve v ten najdôležitejší moment a to v posledných dvoch zápasoch sezóny – v college playoffs. Preto nie je vôbec náhodou, že bol menovaný ako College Football Playoff Championship Game Defensive MVP, keď sa mu vo finále proti Ohiu State podarilo nazbierať 5 tacklov, 2 pre stratu yardov a 1 sack. Z toho 1 tackle pre stratu yardov prišiel na dôležitom štvrtom downe v tretej štvrtine. Buckeyes sa snažili zahrať beh do pravej vonkajšej strany, ale Barmore v zlomku sekundy preletel cez lajnu a runnera mal vo svojej moci.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2019 – 11 zápasov, 26 tacklov (12 solo), 6.0 pre stratu yardov, 2 sacky, 2 zrazené prihrávky
 • 2020 – 11 zápasov, 37 tacklov (22 solo), 9.5 pre stratu yardov, 8 sackov, 3 zrazené prihrávky, 3 forced fumbles

(www.sports-reference.com)


SCOUTING REPORT

Ak chcete vidieť to čo Barmore dokáže, tak si zapnite zápasy playoff proti Notre Damu a Ohiu State. Jeho výkony v týchto zápasoch boli ohromne kvalitné a na tape nám dal materiál, na ktorý sa pozerá veľmi dobre. V týchto zápasoch nazbieral 12 tlakov na QB a 8 stopiek. Práve tieto dva zápasy z neho spravili superstar, o ktorej sa začalo hovoriť omnoho viacej. Avšak skautom vrásky na čele robí jeho konzistentnosť, keď v zápasoch proti Floride a Tennessee počas poslednej sezóny mal dokopy 0 tlakov na QB.

Barmore je veľký, dlhý a silný interný defenzívny lineman, pričom v Alabame hrával 0-technique ako nose tackle a rovnako aj 3, 4i a 5-technique. Záležalo to od downu, vzdialenosti, či defenzívnej package, ale vo všeobecnosti sa považuje práve za 3-technique.

Má dostatočnú dĺžku na to, aby sa dokázal dostať rukami na hrudník blokárov, následne začínajú pracovať jeho nohy a práve vďaka leg drivu dokáže cez nich prechádzať bull-rushom. Vo svoj prospech využíva svoju enormnú prirodzenú silu, ktorú kombinuje so silnými a dlhými rukami, vďaka čomu sa dokáže držať od blokárov. Jeho najkvalitnejším pass rush pohybom je swim move, vďaka ktorému dokáže zahrávať plays za line of scrimmage, alebo v gapoch pri bránení behu. Nič iné veľmi zatiaľ nevie, ale swim move ovláda perfektne. Ten je už teraz na elitnej úrovni.

Na chlapa, ktorý váži 310 libier a v skutočnosti vyzerá byť ešte väčší, tak má prekvapivo rýchly odpich a výbušné prvé dva kroky. Z lajny dokáže výbušne odštartovať a tento svoj odpich dokáže pretaviť do rýchlej priamej rýchlosti. V zápase proti Ohiu State mal niekoľko snapov, kde to vyzeralo tak, že bol neblokovaný, avšak bolo to spôsobené práve jeho rýchlym odpichom. Toto je práve ten dôvod, prečo môže byť Barmore nočnou morou pre guardov ako 3-tech.

Za mňa treba rozhodne pochváliť jeho motor. Nikdy ho nevidíte v situácii, že sa na hru vykašle, alebo niečo odflákne, a to dokonca aj vtedy, keď je lopta už za line of scrimmage. Chris vyznáva jednoduché príslovie: „Hraj až do odpískania.“

Jeho najväčšou slabinou je to, že poriadne nerozumie tomu, ako má vo svoj prospech využívať telo. Veľmi často je jeho postoj až príliš vysoko, vďaka čomu skončí na vystretých nohách a je blokárom zatlačený späť. Jeho ďalšou slabinou je to, že sa pri pass rushy až príliš veľa spolieha na svoju silu. Je to ten silový pass rusher, nie technický, ktorý sa prediera lajnou vďaka kvalitnej technike rúk. V podstate swim move je jeho jediný efektívny pass rush move. Nič viacej nám zatiaľ na konzistentnej báze neukázal. Avšak treba brať do úvahy to, že toho zatiaľ veľa neodohral. Má potenciál na to, aby sa mohol viacej vyhrať, nabrať viacej skúseností a pridať do svojho arzenálu pohybov aj niečo iné. Potenciál tu je a ruky má pri hre aktívne. Nemal by mať problém s pridaním silného counter rip move, čo by mu ohromne pomohlo. Keď ruky načasuje a umiestni presne, tak opakovania vyhráva vďaka svojej sile veľmi jednoducho a tu je prakticky v súboji 1vs1 neblokovateľný. Toto je jeho problém, že je stále veľmi nevyvinutý do finálnej podoby, výkony sú nekonzistentné a to najmä v precíznosti a načasovaní.

Slabinou je aj práca nôh, čo je jednou z jeho najväčších slabín. Pred snapom stojí v takom divnom postavení a potom je jeho celá zvyšná technika práce nôh taká divná. Vďaka jeho skvelej sile a odpichu mu to na college prechádzalo, avšak v NFL toto dokážu ofenzívni linemani využiť vo svoj prospech.

Má všetky predpoklady k tomu, aby bol v NFL elitným obrancom proti behu, ale musí zapracovať na práci nôh. Jeho veľkosť, dĺžka a sila mu dávajú až takmer neuveriteľný rádius na zahranie tacklu, a jeho horizontálna rýchlosť ho dostáva do perfektnej pozície na zastavovanie runnerov. Keď hrá ako 1-gap proti behu, tak je prakticky nebrániteľný. Ale jeho zlá práca s telom ho dostáva do problémov pri 2-gap povinnostiach. Lepšia práca nôh by to mohla napraviť a určite má talent na to, aby dokázal hrávať aj ako 2-gap obranca.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • Posledné 2 sezóny = 65 tlakov na QB, čo je najviac spomedzi power-5 defenzívnych tacklov (PFF)
 • Pass-rush win rate = 19.5%
 • Run-stop rate = 13.3%
 • Odohral len 747 kariérnych snapov
 • 2019: 269 snapov (168 pass rush, 101 run defense), 14 run stops, 3 sacky, 6 hitov na QB, 17 hurries (PFF)
 • 2020: 478 snapov (324 pass rush, 154 run defense), 20 run stops, 8 sackov, 4 hity na QB, 27 hurries (PFF)
 • 2019: A-gap (44 snapov), B-gap (163 snapov), over tackle (55 snapov), off ball (1 snap)
 • 2020: A-gap (82 snapov), B-gap (298 snapov), over tackle (82 snapov), off ball (1 snap)
 • Porazených blokov – 26
 • 7 tlakov na QB prišlo bez bloku

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Veľkosť
 • Dĺžka
 • Prirodzená sila
 • Výbušnosť
 • Excelentný swim move
 • Bojovnosť

MÍNUSY

 • Zlé využívanie práce tela vo svoj prospech
 • Až veľké spoliehanie sa len na silu a dĺžku
 • Technika rúk
 • Technika nôh
 • Málo kariérnych snapov
 • Konzistentnosť

FIT PRE PACKERS

Barmore je za mňa 3-technique defenzívny lineman, ktorý sa viacej hodí do 1-gap defenzívnej schémy, než do 2-gap. Tu môže využiť svoju vertikálnu silu a bull rush. Toto je pre neho ideálny začiatok, avšak tu jeho potenciál nekončí a bude to len na ňom, ako k tomu pristúpi. Barmore by bol skvelým doplnkom do našej DL vedľa Kennyho. My hráme najmä 3-4ku, čiže tu by zrejme hrával ako 5-tech, 3-tech pasuje najmä do 4-3ky. Nový defenzívny koordinátor Joe Barry by musel prísť na tú najideálnejšiu cestu, ako ho zakomponovať do svojej obrany. Zároveň by sa dostal do rúk skvelému pozičnému trénerovi Jerrymu Montgomerymu. Vyzerá byť dostatočne fyzicky vybavený na to, aby sa mu darilo aj ako 5-tech.

Barmore je podľa všetkého najlepším inside defenzívnym linemanom na tohtoročnom drafte. Úprimne si musíme povedať, že tohtoročná draft class IDLs nie je úplne oslnivá a to sa podľa mňa môže podpísať na tom, že práve táto pozícia môže byť over draftovaná a špeciálne práve Barmore.

Za mňa ho do konverzácii o prvom kole dostali práve výkony v posledných dvoch zápasoch playoff, kde hral dominantne. Bez nich by sa podľa mňa do prvého kola nedostal a mám ho ohodnoteného tesne na koniec jednotky/úvod druhého kola. Som veľmi zvedavý, že ako to s ním dopadne.


PREDPOVEDANÁ DRAFTOVÁ POZÍCIA – 1. KOLO